Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Jak zywicie psa..???  (Przeczytany 6453 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marco

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« : 2004-06-22, 23:02 »
Hej, mam pytanko, takiego tematu nie zauwazyłem, jeśli jest to przepraszam, ale chce sie zapytać jak karmicie psy. Mój Neo je 2 razy dziennie śniadanko i obiadek:)

Na sniadanko dostaje sucha karme z dodatkami typu, jajeczka(surowe) lub mleczko, śmietanke, maślanke, olej:) plus np. parówki. Niestety jest ciagle głodny i musze mu dawać też chleb!! Z masłekiem, daje duzo masła bo tłuszcz dla psa jest zdrowy, ale chleb nie, ale cóz... I tak mu smakuje.

Na obiad dostaje podobnie, tylko wiecej i cos z obiady, jakis sos, trovche zupki,, kostki, czy jakies  miesko jak zostanie i też kromeczki. Najbardziej sie martwie tym chlebem bo nie jest drowy, ale codziennie mu dawac same mieso??????? Bez sensu, chyba..... No cóż .....

Czasem jako urozmaicenie dostaje np. sera białego, żółtego itp. co zostanie i ma niedługo se zepsuć!

Nie radze dawac szynki!!! Podobno cos sie dzieje chyba z koscmi???? Ale ok, piszcie co wy dajecie, moze urozmaice tez diete NEO!!!!

P.s PoZdRo!!
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #1 : 2004-06-22, 23:56 »
168 gramów obesity rozdzielone na 2 razy :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #2 : 2004-06-23, 08:52 »
zamiast chleba lepiej gotować makaron albo kaszę, do tego trochę mięsa i warzywa; mleko najlepiej rozcieńczać wodą, żeby piesek nie dostał biegunki; no i nabiał - ser biały itp.
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

Forum Zwierzaki

Jak zywicie psa..???
« Odpowiedz #2 : 2004-06-23, 08:52 »

Dalmafreciak

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #3 : 2004-06-23, 09:05 »
Rzadko podaje też trochę pasztetowej np. z chlebem. Nie jest na tyle zdrowa, aby ją podawać codziennie w dużych ilościach!
Zapisane

O

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #4 : 2004-06-23, 10:00 »
Takiemu maluszkowi lepiej dawać częściej, za to w mniejszych ilościach. On rośnie, dlatego jest wciąż głodny.  :) Zapytaj się hodowcy, co mały dostawał u niego.
I nie dawaj mu resztek z obiadu, tylko gotujcie mu ryż z mięsem i warzywami. Możesz też podawać mu dobrą suchą karmę.
Twarożki, jogurty oczywiście też ale tu bym nie przesadzała.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #5 : 2004-06-23, 10:49 »
A czemu chleb jest dla pieska niedobry??

Ja karmie Reksia 2 razy dziennie (śniadanie +obiadokolacja), zawsze je gotowane.
Na sniadanie: parówki, chlebuś z pasztetem i z masełkiem (inaczej się nie tknie), płatki z mlekiem, serek biały lub homogenizowany)
na obiad: ryz lub kasza z warzywami, kurczkiem, indykiem, czasami dostaje z puszki żarełko.
Suchą karmę ma dostępną przez cały czas ale i tak jej nie je  ;)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Re: Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #6 : 2004-06-23, 11:07 »
Cytat: Marco
ale cóz... I tak mu smakuje.



ehh to jak mu będzie smakował jakiś wspaniały kąsek naszpikowany chemią albo innym świństwem, to też mu dasz? :?

Cytat: Marco

Na obiad dostaje podobnie, tylko wiecej i cos z obiady, jakis sos, trovche zupki,, kostki, czy jakies  miesko jak zostanie i też kromeczki. Najbardziej sie martwie tym chlebem bo nie jest drowy, ale codziennie mu dawac same mieso??????? Bez sensu, chyba..... No cóż .....



Kostki?! a przepraszam jakie kostki? :hmmm:
resztki z obiadu dla szczeniaka? :roll: a wiesz, że psy(nieważne czy małe czy duże) nie mogą jeść doprawianego jedzonka?

a co do samego chleba, wypełniacz jak np. makaron. no nie jest to super idealny posiłek dla psa, ale od czasu do czasu....ujdzie.
Gaja rano pożera sucha karmę z dodatkiem puszki albo mięska z kurczaka, albo samą karmę. Wieczorem np. ryż albo kasza z warzywkami albo z mięskiem, albo z serem białym...ojej dużo ona ma tych swoich "dań" ;) ale największym znawcą w tym jest moja mama :wink:
aha w przerwie między głównymi posiłkami np. marchewka albo inne warzywo lub owoc np. jabłko :)
Zapisane

Marco

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #7 : 2004-06-23, 11:11 »
Kasza jak i chlep jest nie zdrowa , ale mozae bardziej jednak zdrowa? Co do resztek z obiadu sie niezgode, bo na obiad jest zawze miesko, a jak mi sie  nie chce jesć tio nie bedę wyzucał i gtował mu nowego:) Chleb jak inne produkty zbozowe są dla psów nie zdrowe dlatego że psy pochodza od wilków, a  wilki poluja i jedza samo mieso, nie idą na pole i nie zjadaja zbóż:) Człwiek jest mięso-roślinożerny, pies natomiast mięso zerny:):)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #8 : 2004-06-23, 11:19 »
Bardzo interesująca regułka....ta na koniec :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak zywicie psa..???
« Odpowiedz #8 : 2004-06-23, 11:19 »

O

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #9 : 2004-06-23, 11:47 »
Owszem, człowiek jest wszystkożerny, a pies jest mięsożercą.  :)
Ale Marco - nie zgodzę się z Tobą, że kasza jest niezdrowa dla psa.  :? Może jednakże wywoływać biegunki u małego szczeniaka, dlatego zaproponowałam ryż. Mój wcześniej dostawał jako wypełniacz ryż lub makaron (choć wolał ryż), ostatnio gotuję mu kaszę gryczaną i widzę, że częściej się wypróżnia (może to kwestia błonnika?).
Ale skoro Ty i tak chcesz dawać małemu resztki z obiadu, to po co pytasz?
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #10 : 2004-06-23, 11:49 »
Reks byl karmiony na początku przeważnie kaszą ale stracił apetyt i go brzuszek bolał, i wet poradził nam wtedy że lepiej karmic ryzem
Zapisane

absencja

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #11 : 2004-06-23, 11:52 »
Marco, twoje mięso jest posolone i przyprawione, nienajlepsze dla psa...
Marta-pasztet też jest mocno doprawiony i więcej w nim chemii niż mięsa.
Zapisane

Aagata

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #12 : 2004-06-23, 11:59 »
Cytat: absencja
Marco, twoje mięso jest posolone i przyprawione, nienajlepsze dla psa...
Marta-pasztet też jest mocno doprawiony i więcej w nim chemii niż mięsa.


Dokładnie. a już resztki z obiadu to zabójstwo(ok przesadzam;)) dla szczeniaka. ale już inna sprawa, że "właścicielowi"....... się nie chce :roll:  :?
Zapisane

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #13 : 2004-06-23, 12:04 »
nie popadajmy w przesadę; jeśli piesek dostanie raz na jakiś czas niewielki kawałek z obiadu to nic mu się nie stanie; przecież wiadomo, że zawsze najlepiej smakuje to co niezdrowe :) mój boksio wcina wszystko co na drodze (też dostaje zupę jak mi zostanie - dlaczego mam to wylewać ?, a im bardziej urozmaicone jedzonko to mu lepiej smakuje) i jakoś dotrwał do tych 10 lat i ma się bardzo dobrze;
a jeśli chodzi o suchą karmę to jej nie tknie, żeby go nawet błagać na kolanach; zawsze mam problem na wakacjach, bo on je tylko gotowane i dopiero jak już się porządnie przegłodzi to raczy tknąć suche; a poza tym gotowe jedzenie nie jest takie zdrowe jak go zachwalacie; mam znajomego, który miał praktyki w fabryce Pedigree i mówił , że wrzucają tam najgorszy chłam jaki mają;

a Marco mial dobre intencje - po prostu był ciekaw jak odżywiacie swoich pupili, więc nie widzę powodu, żeby się ze sobą kłócić
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

O

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #14 : 2004-06-23, 12:13 »
Ja się nie chcę z nikim kłocić i nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek z nas chciał.  :)
Tylko że ja z postu Marco wywnioskowałam, że mały dostaje głównie resztki z obiadu i chleb z masłem. Jeśli to nadinterpretacja, to przepraszam.  :oops: I mój też, jeśli ugoruję jakąś zupę (rzadko bo rzadko, ale zawsze) i coś zostanie, to ma nią zalewane żarełko. Ale nie jest to jego podstawa żywienia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak zywicie psa..???
« Odpowiedz #14 : 2004-06-23, 12:13 »

d ela

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 676
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #15 : 2004-06-23, 12:24 »
nie bierz tego do siebie, nie piszę do konkretnej osoby, nie wytykam palcem, że ktoś się kłoci tylko tak ogólnie piszę, że mamy tu przedstawić jak żywimy nasze psiaki, a nie przekrzykiwać się co lepsze a co gorsze, wiadomo, że pies ma inne potrzeby niż człowiek i potrzebuje innego jedzenia - naturalne produkty a nie przerobione (zupy itp.), bez przypraw, ale wiadomo, że dużo tu zależy od samego psa - mojego nie zmusisz do suchego żarcia i tyle, za to uwielbia jabłka, banany i świeże ogórki, nie pogardzi też sokiem pomidorowym (sam sobie go wyciąga i rozgryza opakowanie ) ani jajkiem na twardo....
Zapisane
pozdrawiają: ela & Max & Wiktor

Aagata

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #16 : 2004-06-23, 12:33 »
Cytat: d ela
a poza tym gotowe jedzenie nie jest takie zdrowe jak go zachwalacie; mam znajomego, który miał praktyki w fabryce Pedigree i mówił , że wrzucają tam najgorszy chłam jaki mają;



aj Pedigree, to nawet nie ma o czym mówić ;) ich główna zasada: Jak najtaniej i jak najwięcej :?

A co do reszty, to tak jak najbardziej, oby nie było mocno przyprawiane, bo dla tak małego psa, może skończyć się to bardzo źle.albo te 'kostki', o których pisał Marco.... :roll:
My tez dodajemy zupę do żarełka, ale również zależy jaką, najczęściej jest to zupka warzywna. :)
Zapisane

Nicka

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #17 : 2004-06-23, 12:40 »
Nooo...małemu pieskowi najleiej dawać gotowane posiłki, jak bedzie wiekszy, to sie powoli przerzuca na suchy pokarm, ale nie rezygnuje zupełnie ze "zdrowej" żywności..co nie? Heh :wink:
Zapisane

Marco

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #18 : 2004-06-23, 13:00 »
Hej żle mnie zrozumieliscie, napisałem ze czasem jak cos zostanie z obiadu, CZASEM!! Sucha karme zalewam mu zupka mleczkiem itp. bo tak jest zdrowiej, zupy sa na miesie:) Neo nie jest taki mały.. Ale wszystko żerny. Mój pies jest bardzo dobrze zbudowany, umieśnonuy i z lśniaca sierscia, a to zasługa 2 rzeczy, treningu i duzej ilości zabawy oraz dobrego żarcia!! Wiecie te przyprawy to nie dokońca tak: pies ma tak silne kwasy zoładkowe ze mało co mu zagraza, mimo ze jest nie zdrowe.. :oops: Chce tylko powiedziec ze nie dostaje resztek, ja był mały i miał od 2-5,6 miesiecy to dostawał wszystko co najdzrowsze a teraz stopniowo urozmaicam mu  diete... Nie zawsze zdrowymi rzeczami:) Trzeba też powiedzieć, ze np. masło, smalec na kanapkach jest zdrowy, jest pochodzenia mlecznego, tłuste jest dobre dla psa!! Chce tylko dodac jeszcze że gdyby chciec zywić psa tak- samym miesem, najlepsza karmą, = jakieś jajeczka(surowe) mleczko serek, to bym musiał wiecej wydać niz na wyrzywiene całej mojej rodzinki!!:):) I itak je wiecej o dan razem wzietych, a gdybym mu zzostawił te 4 (w domysle każdy jedna:P )porcje które jemy na obiad godzinke to on zje w 3 minuty!!!!!

Pozdrawiam was :P:P
Zapisane

Aagata

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #19 : 2004-06-23, 13:07 »
A w jakim Nemo jest wieku?
bo tutaj raczej każdy jest przekonany, że to zaledwie kilku miesięczny szczeniak.
Zapisane

Marco

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #20 : 2004-06-23, 13:13 »
aha spox, Neo ma niecałe 11 miesiecy:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak zywicie psa..???
« Odpowiedz #20 : 2004-06-23, 13:13 »

O

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #21 : 2004-06-23, 13:16 »
Aagata - też myslałam, że to maleństwo (patrz zdjęcie), ale w innym topicu wyczytałam, że ma już 10 miesięcy. Także duży już z niego chłopak!  :)
Gotowane jedzenie wcale nie wychodzi tak drogo. Ja nie karmię swojego samym mięsem - do tego dostaje też np. ryż i warzywa (te muszę rozdrabniać, bo w całości, nawet gotowanych, nie tknie). Do tej mieszanki dodaję odrobinę oleju, witaminy i pies wcina, aż mu się uszy trzęsą.
Zapisane

Aagata

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #22 : 2004-06-23, 13:18 »
aha, no to już prawie facet ;)
ale...jest takie powiedzenie, że do ukończenia roku, na psie się nie oszczędza  ;)
a skoro psom, tak niby mało co zagraża, to powiedz, dlaczego tak dużo ląduje u weterynarzy z zapaleniem dróg pokarmowych czy żołądka, albo innymi tego typu choróbskami?
Zapisane

Marco

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #23 : 2004-06-23, 13:44 »
Powiedziałem ze maja wytrzymały zołaądek a nie np.przłyk, choć tez maja. Nie koniecznie od jedzenia, choroby powstają od zaniedbań a nie od zadkiego dawania przyprawionego miesa:)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #24 : 2004-06-23, 13:53 »
A ja wcale nie mówiłam o przełyku:] nie podam ci konkretnych nazw chorób, ale akurat te, o których mówię czyli najróżniejsze zapalenia itp. są wynikiem złego żywienia.
Ok kończę rozmowę na ten temat, a Neo niech rośnie na zdrowego bokserka.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #25 : 2004-06-23, 16:46 »
ja dla swego też daję chleb- ala jak już to ciemny najlepiej z serkiem topionym np
karmę suchą też ma w misce cały czas
NEO jest jeszcze młody dlatego wszytstko je co mu się da( mój też ta miał) ale wyrośnie z tego mój teraz warzyw za nic nie zje
Zapisane

Monia i Zara

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #26 : 2004-06-23, 16:56 »
Cytat: Nicka
Nooo...małemu pieskowi najleiej dawać gotowane posiłki, jak bedzie wiekszy, to sie powoli przerzuca na suchy pokarm, ale nie rezygnuje zupełnie ze "zdrowej" żywności..co nie? Heh :wink:


A ja siem z Toboa nier zgodze ... sucha karma (ale tylko te dobra jak np. eukanuba, royal canin i jeszcze kilka innych) sa dużo zdrowsze niz gotowane zarcie ... w żarciu gotowanym nie ma prawie żadnych witamin itp ... natomiast w suchej karmie jest b. duzo witamin .......

A wracając do tematu :

Zara dostaje 3 posiłki dziennie ...

Pierwszy to sucha karma (eukanuba) KTÓREJ NIGDY, ALE TO NIGDY JUŻ NIE ZJADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po prostu jej się przejadła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Od kilku miesięcy juz jej wogóle nie tknie nawet jak doda się tam pasztet francuski ... kieubasę, twaróg, jajko, oliwe..... itp ......  :grr:  :roll:  :?  !!

Drugi posiłek to obiadek ... (ryz, mięso i marchewka albo inne ważywko ) Obiad zjada prawie zawsze ...  

No i trzeci posiłek jest taki sam jak pierwszy ... tak wiec Zara jest na jednym posiłku dziennie ;/;/;/;/;/;/;/;/;/;/
Ij est przez to chudziutka (waży tylko 26 kilo, była ważona tydzień temu )
Zapisane

Marco

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #27 : 2004-06-23, 17:13 »
Dzieki za informacje, Neo będzie miał dziękim wam urozmaicona diete!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak zywicie psa..???
« Odpowiedz #27 : 2004-06-23, 17:13 »

myszka

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #28 : 2004-06-23, 17:15 »
Cytuj

A ja siem z Toboa nier zgodze ... sucha karma (ale tylko te dobra jak np. eukanuba, royal canin i jeszcze kilka innych) sa dużo zdrowsze niz gotowane zarcie ...


Bzdura. Sztuczne NIGDY nie będzie zdrowsze niż zbilansowana właściwie dieta domowa - najlepiej najbardziej naturalna BARF, nie resztki z obiadów oczywiście.
Zapisane

Marco

  • Gość
Jak zywicie psa..???
« Odpowiedź #29 : 2004-06-23, 17:52 »
Alew sie do tych resztek przyczepiluiście!!!! Resztki to skrót myslowy to cos z obiady, jak mama nalewa np. rosołu to daje tez Neusce:)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 29 zapytaniami.