Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: Czym karmisz psa ??  (Przeczytany 22849 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #30 : 2004-06-26, 17:44 »
Kustosz, np. które rasy?
Nie musisz popisywać się 'wiedzą' na temat idealnego żywienia psa, bo nie jesteś ani wetem, ani dietetykiem, z tego co wiem.. :roll: Jesteś właścicielem sklepu, któremu, nie ukrywajmy zależy na zarobku!

Dalmafreciak
Zapisane

Flaś

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #31 : 2004-06-26, 17:45 »
Wiem !!! Ale bede go nadal truła :lol:
Zapisane

whiper

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #32 : 2004-06-26, 18:23 »
Ja karmię "jedzeniem domowym" i bewi-dog  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #32 : 2004-06-26, 18:23 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #33 : 2004-06-26, 18:34 »
Kustosz jesteś bardzo niemadry. Tak jak powiedziała Myszka, suchocizna NIE jest naturalnym pokarmem psów. No chyba, że uważasz ja za taką. Może jeszcze powiesz że sucha karma i preparaty witaminowe rosna na drzewach? :lol:
P.S wiem ze dalej będziesz bronic swojej tezy na temat wyższości suchej karmy nad gotowanym jedzeniem, bo w sklepie zoo gotowanego nie sprzedajesz, ale nie zamykaj się na argumenty jak szafa pancerna
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Flaś

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #34 : 2004-06-26, 18:41 »
ilia świetnie powiedziane :wink:
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #35 : 2004-06-26, 18:57 »
sorry, ale weź jedz sam cały czas suche jedzenie z witaminami, trzeb aprzecież trochę urozmaicenia  ,
jak sam przygotujesz jedzzenie dla psa to masz pewność że nie ma ono samych konserwantów, bo w suchej na pewno jakieś są

weż spróbuj choć tydzień wytzrymać jedząc same suchary posypane witaminami bez żadnych warzyw etc. życzę powodzenia
Zapisane

Marco

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #36 : 2004-06-27, 13:03 »
Taki temat był niedawno..
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #37 : 2004-06-27, 13:54 »
tak Marco? bo ja jakoś nie widziałam
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #38 : 2004-06-27, 15:46 »
Ilia - u góry strony jest wyszukiwarka. Na temat żywienia było bardzo dużo teatów. Na temat suchchych karm też.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #38 : 2004-06-27, 15:46 »

Layer

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #39 : 2004-07-02, 21:46 »
Eee .. na śniadanie dostaje Chapi .. na obiad poniedziałek-sobota kasza+serca wieprzowe ; niedziela coś a'la rosół + jakieś tam mięso / kości .. oprócz tego zawsze coś jeszcze przekąsi .. tzn wyłudzi odemnie ;D ..
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #40 : 2004-07-02, 23:25 »
jeśli chodzi o Chappi szczególnie to nowe z pasztecikami to muszę przynać że sprzedaje się rewelacyjnie, poprostu znika z półek :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #41 : 2004-07-02, 23:26 »
Niom - reklama działa cuda :evil:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #42 : 2004-07-03, 00:56 »
wiesz to nie tylko reklama ale chyba naprawdę smakuje to psom. Wiesz pies je to co mu smakuje a nie to co zdrowe  :)
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #43 : 2004-07-03, 09:03 »
mój pies wogóle nie je suchej karmy, ani takiej z pasztecikami, ani takiej bez :) raz mu dałam owej karmy do miski, powąchał i poszedł sobie
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #44 : 2004-07-03, 09:14 »
Mądry pies :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #44 : 2004-07-03, 09:14 »

lawenda

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #45 : 2004-07-03, 09:31 »
moja sunia je mało karmy...a jak je to właśnie chapi...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #46 : 2004-07-03, 09:36 »
Cytat: kustosz82
wiesz to nie tylko reklama ale chyba naprawdę smakuje to psom. Wiesz pies je to co mu smakuje a nie to co zdrowe  :)
Jak ma nie smakować, skoro tam tyle polepszaczy smaku i zapachu?  :lol:  Ale masz rację - pies wrąbie nawet rociny, byle ładnie pachniały i smakowały  :wink:

A o reklamie pisałam pod względem właścicieli - przecież pies sam sobie do sklepu nie pójdzie kupić  ;)  Raz - że nie zarabia, dwa - podejrzewam że prędzej poleciałby do mięsnego  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

lawenda

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #47 : 2004-07-03, 12:17 »
hehe myszka zgadzam sie:) to prawda własciciele kupuja jakies jedzonko dla sowjego pieska no ale piesek nie zawsze chce to jesc...w przypadku mojej suni...ona naprawde jest wybredna.jak francuski piesek.....a przeciez jest zwykłym mieszanym jamnikiem...:):)
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #48 : 2004-07-03, 14:29 »
mój raczej je wszystkie suche karmy które mu dam, czasami robi jakiś wyjątek
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #49 : 2004-07-03, 14:44 »
Moja kora wcina eukanube pycha i jedzenie domowe mniam mniam :D

lawenda

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #50 : 2004-07-03, 14:52 »
moja sunia tez lubi jedzenie domowe ale za duzo jej nie wolno
mama gotuje jej nieraz kasze z sosikiem jej da i mięskiem albo makaronik...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #50 : 2004-07-03, 14:52 »

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #51 : 2004-07-03, 15:06 »
Moja sunia tez za duzo domowego jedzenia nie je tylko na obaidzik i nieraz na kolacje

Kokoro

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #52 : 2004-07-03, 15:26 »
Niestety, nie do końca zgadzam się z osobami krzyczącymi "tylko gotowane/surowe jedzenie najzdrowsze!"... mój wilk dostał po kaszach, mięskach, kurkach, warzywkach potężnego uczulenia + z braku odpowiednich mikroelementów i witamin (które niestety nie są zawarte w "domowym" jedzeniu) w wieku 7lat zapalenia stawu biodrowego - lewego i prawego... po przestawieniu na odpowiednie suche (nie mówię tu o Pedigree czy Chappi) dożył lat 13 bez kolejnych problemów...
Co do delikatnych żołądków - tak! są rasy o bardzo delikatnych żołądkach np. Yorkshire terriery... One potrzebuję specjalnego traktowania, karmienia i chowania...
Zapisane

pietia30

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #53 : 2004-07-03, 15:42 »
Witam
mam pytanie czy psy które żyły dawno temu i obecnie na wolności też sobie gotują??
nie bronie tu żadnej ze stron ale uważam że gotowane nie jest najzdrowszw bo zabija się dużo mikroelementów ,surowe owszem
co do suchej ktoś napisał że nie ma wody owszem nie ma ale po to stoi 2 miska z wodą żeby pies mógł popić
moja sunia je codziennie suche pomieszane z mięsem albo surowym albo z puszki i nie piszę tu o karmach za 5zł za kilo tylko tych lepszych
 
na koniec dodam że jest to temat nie do zamknięcia gdyż każdy właściciel psa bedzie miał swoją teorię i będzie jej bronił

stając w obronie założyciela topiku napiszę tylko że prośba była tylko do osób które karmią suchą i z puszek a nie czy i co gotujecie swoim pupilom

pozdrawiam all  :wink:
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #54 : 2004-07-03, 15:45 »
Dziękuje wam za wpsarcie i za to że wobez tak miażdżącej przewagi przedstawiliście swoje poglądy na temat suchego jedzenia :wink: . Pozdrawiam
Zapisane

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #55 : 2004-07-03, 15:46 »
Uczulenie jest uczuleniem - ja mam uczulenie na truskawki, czereśnie, arbuza, brzoskwinie - czy to znaczy, że owoce te powinny zniknąć z jadłospisu wszystkich osób na świecie? Nie, bo są zdrowe. To ja mam z nimi problem.
Brak mikroelementów w naturalnym jedzeniu to wg. mnie wina przygotowującego jedzenie - nieodpowiednie skomponowanie pożywienia tak u zwierząt jak i u ludzi powoduje niedobory. Za dużo kaszy, za mało mięsa, oto najczęstszy błąd żywieniowy. Brak wapnia - to też wina złej kompozycji jedzenia. Sery, jajka, a zwłaszcza ich zmielone skorupki, to dokładnie to, czego często brakuje w psiej diecie. A potem zrzucamy winę za nasze błędy na jedzenie domowe.
Zapisane

pietia30

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #56 : 2004-07-03, 16:03 »
hmm napewno masz rację i jeśli ktoś pilnuje i przestrzega wszystkich właściwości diety to i gotowane jest ok ale tak myślę że jednak większość nie zwraca na to uwagi i albo gotuje starając się choć trochę zachować bilas diety(i to jest ok)albo daje to co zostaje po obiedzie najepszym przykładem mogą być nasze wsie(nikogo nie obrażając)gdzie podstawowy pokarm psa podwórkowego to mieszanka kaszy,otrąb i resztek z obiadu i jak ktoś napisze że to nie prawda to umrę ze śmiechu    jeżdzę trochę czasu na wakacje i dłuższe weekendy na tzw.agroturystykę i jak się coś powie właścicielowi to można tylko opie........ zebrać
pozdrawiam al  :wink:
Zapisane

myszka

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #57 : 2004-07-03, 16:20 »
Z reguły jednak takie osoby, które ugotują byle co, kupią też byle co - Pedigree czy inne Chappi. I tu koło się zamyka.
A, jeszcze do twojego poprzedniego postu, Pietia, ja osobiście jestem najbardziej nie za "gotowanym", które naturalne już tak bardzo nie jest, ale za surowym! a za ideał diety psa czy kota uważam BARF, dietę zmierzającą do jak największej wierności naturze.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czym karmisz psa ??
« Odpowiedz #57 : 2004-07-03, 16:20 »

pola

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #58 : 2004-07-03, 16:42 »
Tinuś zżera Purinę Pro Plan ( na obiadek z ryżykiem lub po prostu polane sosem :) )
 :wink:
Zapisane

Kokoro

  • Gość
Czym karmisz psa ??
« Odpowiedź #59 : 2004-07-03, 17:43 »
Przygotowywane przez nas jedzenie dla psów zawierało wszystkie możliwe do uzyskania witaminy i mikroelementy, jednak i tak było to za mało. Spotkałam się z wieloma psami które mają uczulenie bądź problemy na starość z powodu karmienia tylko domowym jedzonkiem...
Są karmy suche dla psów które zawierają wilgoć i nie są całkiem suche :)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.163 sekund z 29 zapytaniami.