Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Przysmaki  (Przeczytany 6608 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

natka43

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 77
  • KoChAm Kooniieee!i króliczki:*
Przysmaki
« : 2009-06-28, 10:09 »
Chciałabym się zapytać jakie wy dajecie swoim konikom przysmaki,wiecie te ''nagrody''
wiem że można dawać marchewki,jabłka,jakieś ciasteczka co mówiliście już w jednym wątku ale czy jest coś jeszcze??
Zapisane
Koń jest bogiem.Galop nałogiem,kłus zabawą a stęp podstawą!!

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Przysmaki
« Odpowiedź #1 : 2009-06-28, 14:48 »
Hm są specjalne chrupki dla koni, chociaż niektóre tego nie lubią.
Ja głównie używam jako nagrody dla Mozaiki pokrojonej w kostkę marchewki i jabłka.

Od czasy do czasu na starej stajni dawałam Rubinowi i Rogemu kawałek banana, maliny czy truskawkę lub czereśnię. Jednak tych owoców dawałam jedną  lub dwie i raz na jakiś czas .

Jeśli chodzi o nagrodę to najlepiej to co wymeiniłaś.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Przysmaki
« Odpowiedź #2 : 2009-06-29, 10:39 »
u nas w stajni daje sie cukier w kostach, wszystkie konie za nim przepadają.
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: Przysmaki
« Odpowiedz #2 : 2009-06-29, 10:39 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Przysmaki
« Odpowiedź #3 : 2009-06-29, 22:10 »
Cukier nie jest dobry jest słodki i fermentuje w żołądkach ponoć. Wiem,ze cukru nie powinno się dawać.
A nasze konie, tam gdzie jeżdżę, nie lubiacukru w kostkach ;P
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Przysmaki
« Odpowiedź #4 : 2009-06-29, 23:36 »
W stajni w której kiedyś jeździłam jako przysmak konie dostawały ususzony chleb.

Ważna rzecz, o której zdarza się nie pomyśleć, to to, żeby zmieniać te smakołyki, bo koniowi się może znudzić :P
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Przysmaki
« Odpowiedź #5 : 2009-07-01, 19:34 »
Cukier bardzo rzadko, niszczy zęby.
A tak to marchewki, jabłka, suchy chleb (czasami), różne ciastka i cukierki dla koni :P. Wszystkożerny jest :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 28 zapytaniami.