Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??  (Przeczytany 6447 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Princessa

  • Gość
Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« : 2005-08-27, 19:08 »
Mam do was pytanie. Może trochę dziwne, ale zastanawiałam się nad tym bardzo długo i nie wiem czy dobrze rozumiem to zjawisko. So...co oznacza jeśli koń odwraca się zadem do ściany i zaczyna trzeć zadem, jakby chciał rozwalić ścianę. Kumpela powiedziala, że robi tak bo ma robaki.... :| a może poprostu chcial się podrapac?? :roll: Możecie mi odpowiedzieć, bo mam braki wiedzy :oops:
Zapisane

milda

  • Gość
Odp: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« Odpowiedź #1 : 2005-08-27, 19:57 »
Jestem niemal pewna, że oznacza to że ma robaki. Często chodzę do stajni pomagać i takie zjawiska mnie wcale nie zaskakują :]
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« Odpowiedź #2 : 2005-08-27, 20:12 »
tarcie zadkiem o ścianę oznacza ni mniej ni więcej jak swędzenie...a powodów może być kilka, albo robale, albo jakiś świerzb na ogonie lub pasożyty na rzepie ogonowym, powodem może być też zbyt dużo białka w żarciu, yto ponoc też moż epowodować świąd...no i jeszcze kwestia pogryzienia przez owady i alergii....nie ma jednoznacznej odpowiedzi i z daleka cięzko określić nei wiedząc nic o koniach, nawet o tym czy były odrobaczane i kiedy

Forum Zwierzaki

Odp: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« Odpowiedz #2 : 2005-08-27, 20:12 »

Princessa

  • Gość
Odp: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« Odpowiedź #3 : 2005-08-27, 21:51 »
Bardzo dziekuje ci K_cian za info. TAk na marginesie to liczyłam, że ty mi odpowiesz na to pytanie, bo tu chyba nikt nie ma takiej wiedzy jak ty  :oops:  :P Poprostu mnie to dręczyło, ale myślałam też, że tego konia co mam na myśli coś tam ugryzło :roll:
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« Odpowiedź #4 : 2005-08-28, 10:20 »
a moim zdaniem to zalerzy jak długo i jak często koń tak robi. bo nasze terz tak sporadycznie robią bo je poprostu swędzi....... a nie mają na bank robaków ani żadnych innych pasożytów
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« Odpowiedź #5 : 2005-08-28, 19:12 »
no bez przesady, niewiele umiem i masa nauki przede mną

mroczna - no właśnie i przez enet napewno tego się nie stwierdzi co jest przyczyną, najlepiej przedsawić cały wywiad wetowi i zbadać konie

Kamelia

  • Gość
Odp: Co oznacza jeśli koń trze o ścianę??
« Odpowiedź #6 : 2005-09-18, 17:01 »
a najpierw możesz spróbować wziąć wiadro z wodą i szamponem i porządnie wyszorować mu ogon - to nigdy nie zaszkodzi pod warunkiem że go potem porządnie wypłuczesz
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 25 zapytaniami.