Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Jak się uczyć?  (Przeczytany 8054 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Jak się uczyć?
« : 2005-10-02, 19:03 »
..... żeby się nauczyć? Tak,temat nieco zainicjowany przez temacik "ocenki" i powiązane  z tym,że moje ocenki są no, hmm.. słabe :P . Nir dziwne bo ze mnie jest kawał lenia, ale podejmuję próby nauczenia sie czegoś...  I zwykle fiasko :?
Najpierw ciężko mi przysiąć do ksiązek, a gdy już to zrobię to robię wszystko aby od nich wstac.. a to chce mi się pić, a to posłuchałabym muzyki, a to lecę bo chce, bo lecę do WC :P , a to patrzę na psa i mówię  - "No, stary nie poszełbyś na spacerek? " on oczywiście chetny, więc znikam a zcas leci i leci a ja się nie ucze....
Czasami to wręcz boję się podejsć do książek  :stupid:
No to podrzucajcie pomysły - jak się uczyć,żeby się nauczyć? Skorzystam i ja i inni forumowicze :)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ssgosiass

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #1 : 2005-10-02, 19:18 »
Mam dokładnie ten sam problem!
A przez to mam ograniczony czas siedzenia na kompie :| Super!
Ja nie umiem usiedziec, skupic się nad jednym tematem!
Wiem np. ze bedize jaksi trudny spr. np. z matmy to sie nie ucze :|
Ehh... :/

Pomóżcie...
Zapisane

Elven

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #2 : 2005-10-02, 20:05 »
Mam tak samo...
To jest tragiczne, siąść i się pouczyć :).
No bo inni, to siądą nad książką, przeczytają 3 razy i umią, niewiem, czy ja też tak umiem?

:).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedz #2 : 2005-10-02, 20:05 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #3 : 2005-10-02, 20:07 »
Hmm.... ja to często robię tak, że wyłażę na dworek z psiapsiółami, siadamy na ławeczce i uczymy siem na zasadzie śmiesznych skojarzeń, w śmiesznej atmosferce i w ogóle....tylko potem jest problem, co by na lekcji na widok jakiegoś słowa śmiechem nie wybuchnąć :lol:
Albo siadam w domciu, puszczam ulubioną płykę i czytam sobie na głos to, czego mam się nauczyć (ja się ze słuchu doużo szybciej uczę :lol:) temat po temacie, a potem staram się to sama sobie opowiedzieć własnymi słowami... albo wiersze czytam na głos wers po wersie i powtarzam... o ile mię cuś nie rozproszy bo inaczej koniec :lol:
Ale wolem metode nr. 1 :lol: Dzięki niej się niemieckiego na kartkówe nauczyłam i pierwiastków :lol: więc polecam :lol:
Pozdro :mrgreen:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #4 : 2005-10-02, 20:09 »
U mnie jest tak,ze tez nigdy mi sie nie chce uczyc (a komu sie chce) ale wjezdzam sobie na ambicje i zmuszam sie do nauki ;) Poprostu jak sie nie naucze to wpadnie mi zla ocena i to jest dla mnie powiedzmy,ze motywacja bo jak narazie jak na liceum w miare dobrze mi idzie i chce zeby tak dalej bylo. :wink: Chociaz wiadomo,ze nie zawsze pomaga czasem strasznie mi sie nie chce i nawet perspektywa dostania kiepskiej oceny mi nie pomaga,ale zawsze sie jakos zmuszam. No coz takie zycie.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #5 : 2005-10-02, 20:30 »
Ja umiem uczyć się chyba tylko z biologii - po części dlatego,ze ją lubię :P ale i dlatego,że psorka nauczyła mnie uczyć się jakby to nazwać.... noo zamiast wkuwac  strony tekstu, rysuję znacznie uproszczone schematy, metaplany,asocjogramy .. i jakoś mi wchodzi to do łba ;) Wystarczy,że poczytam tak powstałe "rysunki"a przy odpowiedzi odpowiednio ubieram to w słowa....
Ale np z fizyki,chemii itd jestem bezradna :( W głowie puuuusto...
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #6 : 2005-10-02, 21:26 »
najlepiej jest sie uczyc w dwie osoby - kazda opracowuje jakiś temat i opowiada na głos drugiej. I odpytują sie wzajemnie.
 Ale mozna też przeczytac wszystko na głos (ze zrozumieniem), starając sie to wyobrazić a potem opowiadac do lusterka albo np pluszowemu miskowi czy pieskowi.
 A mame czy kogokolwiek poprosić o odpytanie jak np trza naumiec na pamięć (wyrywki) pierwiastki.
 
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #7 : 2005-10-03, 08:57 »
Ja też kiedyś zrobiłam taki temat
+__=
Więc... Nauka idze mi bardzo krucho chociaż staram się słuchać na lekcji ale to nie zawsze pomaga. Nauczyciel sąsdzi że jego przedmiot jest najważniejszy i niezwraca uwagi np. że tego dnia mamy histe-biole-fize-chemie (akurat dzisiaj tak mam) i będzie pytać prawie wszystkich. I jak tu się nauczyć wszystkiego na KAŻDY przedmiot? Ja jak się uczę to mocno ale z jednego przedmiotu np. z histy. A tak to klapa. nie weim.. może przesadzam ale raz byłam pytana z 3 przedmiotów jednego dnia i dostałam z jednego przedmiotu dobrą ocenę a zreszty pały :( Ktoś mi doradził z forum aby przepisywać tematy i wogóle robić notatki ale co to da jak nic nie daje.
a tu znalazłam stary topic o sposobach na naukę
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,18414.0.html
« Ostatnia zmiana: 2005-10-03, 08:59 autor 0Aisha0 »
Zapisane

Jaśka

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #8 : 2005-10-03, 09:08 »
Cytuj
Ale mozna też przeczytac wszystko na głos (ze zrozumieniem), starając sie to wyobrazić a potem opowiadac do lusterka albo np pluszowemu miskowi czy pieskowi
Ja tak robie, tylko ze czytam na glos a potem opowuiadam, tylko nie wiem komu, tak poprostu w powierztrze :P

A mam ten sam problem, jak mam sie czegos uczyc to zawsze cos wymysle, a to zglodnieje i pojde cos przekasic, a tu z Megi spacer, zawsze sie cos znajdzie :P
A najlepiej mi sie uczyc jak juz leze w lozku tak okolo 23 i potem odrau zasnac to na 2 dzien wszystko pamietam :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedz #8 : 2005-10-03, 09:08 »

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #9 : 2005-10-03, 11:08 »
zalezy kto jest kim. Ja jestem "sluchowcem" i np uczylem sie w rytm muzyki, pamietalem te dane ktore kojazyly mi sie z jakims rytmem.. dlupie to ale działa..
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #10 : 2005-10-03, 12:01 »
Ja najlepiej zawsze uczyłam się metodą notowania wiadomości w formie rozrysowanych powiązań/punktów logicznych, do tego bardzo kolorowych :) albo opracowywaniem w gornie koleżanek.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #11 : 2005-10-03, 17:33 »
Ja dotą tez miałam problem z uczeniem się,ale wczoraj wymyśliłam,że będę się uczyć w kompletnej ciszy,beż właczonego telwizora i innnych urządzeń,i będę się uczyć nie na'sztucznie'(czyli że bezmyślnie uczę się słów identycznie jak jest w książce/zeszycie)tylko własnymi słowami.Już wczoraj nauczyłam się tą metodą regułki z przyrody(dosyć długa).
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #12 : 2005-10-03, 17:46 »
ja sobie nie wyobrazam  rycia przy włączonym TV czy innych "zakłóceniach"  - jak jest coś trudnego to mnie nawet wkurza,że ptaszki za oknem spiewają :P i klnę wtedy na biedne ptaszki niesamowicie :P . Na pamięć to nie ucze sie nigdy,bo zwykle szybko sie ulatnia ;) Ale musze  naprawdę nauczyć się uczyć (jakiez śliczne zdanie :P ) Chciałabym szybko chłonac wiedze a tu nie ma tak..zajmuje mi to mnóstwo czasu :(
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #13 : 2005-10-03, 18:06 »
Heh, a mi sie nie chce uczyć :P QA jednak umiem :?
 Pryzkład zeszłoroczny: I semestr 4,1 II semestr 5,1
 A dlaczego :? Bo mi w piewrszym nie chciało sie uczyc. teraz też mi sie niechce. A dobre oceny sypią sie tylko z matmy, anglika i plastylki :?
Zapisane

motyleq

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #14 : 2005-10-03, 18:26 »
Przepisuje pare razy to samo :|(Zwłaszcza słówka z angola) Albo zapisuje w krótkich punktach na kartce, czytam to pare razy a potem na sprawdzianie przypominam sobie w którym to było miejscu na kartce :mrgreen: Wzrokowiec.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedz #14 : 2005-10-03, 18:26 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #15 : 2005-10-03, 18:49 »
Ja własnie mam mieć kartkówkę z pierwiastków w czwartek, a umiem ich tylko 8 :stupid: no i jak ja się naucze? :/
Narazie tylko czytam po 5 razy i tyle...ale coś nie wychodzi :(
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #16 : 2005-10-03, 18:58 »
Ja mam kilka metod:
a) gdy był mój kosz, kładłam sobie na podłodze czytając na głos książkę (Kobi zawsze mi 'pomagał' pochłaniając rogi podręcznika :P) i potem rozmawiałam z nim na temat tego, co przeczytałam. W ten sposób gadałam sama z sobą, ale Bi też miał w tym swój wkład.. Bo po prostu przypominałam sobie moment, w którym do niego czytałam, i to było tak jak wspomnienie udanej randki (załóżmy), tzn. jednoczesnie nie pamiętamy nic, a z drugiej strony wszystko możemy wypunktować w szczegółach :P

b) jeśli chodzi o pierwiastki i takie krótkie rzeczy - robiłam i robię sobie tablice, które rozwieszam/łam nad łóżkiem/biurkiem itp. Jestem raczej wzrokowcem i mam bardzo dobrą pamięć, i chcąc nie chcąc, po codziennym nawet przypadkowym spoglądaniu na moją radosną twórczość, wszystko samo wchodziło mi do głowy. Potem pytanko na wszystkie możliwe strony (wzór, nazwa, masa atomowa itp.) i umiem ;)

c) ostatnio najbardziej lubię uczyć się w nocy. W ciągu dnia odrabiam lekcje pisemne, i przy okazji przygotowuję sobie materiał na nocną naukę, tzn. z historii i biologii czytam działy i wypisuję najwazniejsze wg. mnie rzeczy. W nocy wszystko lepiej mi wchodzi do głowy, tyle że musze na początku walczyć ze snem - po godzinie 24.00 już nie mam problemu i jest ok. Wczoraj (a raczej dziś) poszłam spać o 1.30, obudziłam się o 5.50.. i stwierdziłam, że jeszcze nigdy w zyciu nie miałam tyle energii :P Przy okazji historię, której uczyłam się w nocy, umiem na medal, mogę nawet podać porę niektórych bitew, łącznie z dniem, miesiącem, datą i przebiegiem ;)
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #17 : 2005-10-03, 19:32 »
Pierwiastków i ich symboli też miałam się nauczyć ostatnio i jechałam na zasadzie skojarzeń :) Czyli np.
miedź - Cu, czyli CUd natury :;p:
Albo..... antymon - Sb czyli Służba Bezpieczeństwa :lol:
Albo..... żelazo - Fe, więc kojarzy mi się z takim kolegą, co wygląda baaardzo "fe" :;p:

Więc na tej zasadzie też potrafię ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #18 : 2005-10-03, 19:51 »
ok... a macie jakieś sposoby na chroniczne lenistwo? :P Ja chyba głównie w tym mam problem :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Emilka

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #19 : 2005-10-03, 22:38 »
ja jestem wzrokowcem,czsmai na sprawdzianie jak nie umiem sobie czegos przypomniec wyobrazam sobie kartke z notatkami i od razu cos mi swita ;)

Jak jest malo materialu robie wlasne notatki,jak wiecej biore kolorowe pisadla i zaznaczam,robie znaczki,wzorki itp.
To mi baaaardzo pomaga.
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #20 : 2005-10-04, 16:25 »
Mnie sie najlepiej uczy wtedy, gdy mam dobry humor :) Biore siostre, razem sie powyglupiamy, potem biore zeszyt i opowiadam wszystko siostrze, klepie jej regulki itp. Ona mnie pewnie nie slucha, ale mi tak lepiej jak mowie do kogos cos, co wlasnie przeczytalam. Sprawdzam sie sama.

Inny sposob to wyobrazenie sobie tego, co bedzie jak sie tak pieknie naucze - ze dostane 4 lub 5 i bede miala swiety spokoj i bede sie mogla odstresowac.

Nastepny - ucze sie i za kazdy postep zjadam sobie cukierka, winogronko itp. - po prostu robie sobie mala przyjemnosc w nagrode.

Staram sie nie myslec: "o jak mi sie nieee chceee.... ojeeeej..." - bo wtedy nie chce mi sie jeszcze bardziej ;) Wyznaczam sobie czas na nauke od 18.00 do 20.00. Juz sie przyzwyczailam do tej pory nauki, wiec idzie mi lepiej wlasnie w tych godzinach.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-04, 16:27 autor becia »
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedz #20 : 2005-10-04, 16:25 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #21 : 2005-10-04, 16:46 »
ok... a macie jakieś sposoby na chroniczne lenistwo? :P Ja chyba głównie w tym mam problem :P

=
Cytuj
Nastepny - ucze sie i za kazdy postep zjadam sobie cukierka, winogronko itp. - po prostu robie sobie mala przyjemnosc w nagrode.

Staram sie nie myslec: "o jak mi sie nieee chceee.... ojeeeej..." - bo wtedy nie chce mi sie jeszcze bardziej

;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #22 : 2005-10-04, 16:52 »
.... uwzględniając to, że staram się pomniejszyć rozmiar tyłka :lol:
czyli cukierek odpada :P Ale jakoś się do nauki zmusiłam i właśnie jestem w trakcie robienia sobie przerwy. Tyle,że ja zbyt bystra nie jestem i już niewiele pamiętam z tego,co tyle ryłam..więc czeka mnie powtórka :?
Jak ja zazdroszcze tym, którym wiedza "wchodzi jak masełko " :P
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #23 : 2005-10-04, 16:58 »
to nie tak...cwiczenie czyni mistrza...
im więcej powtarzasz, tym wiecej zapamietujesz...pamięć jast elastyczna...łatwo sie powiększa jak sie w nią ciągle cos upycha...i cwiczy, cwiczy, cwiczy....

ja też tak kiedys miałam jak Ty...a teraz...wow!
Doszłam do tego ze samo sie selekcjonuje...to co zbedne wymiata z pamieci, to co potrzebne - zostaje. Tylko trzeba powtórzyc kilka razy, by nie zapomnieć. Najlepiej powiedzieć sobie na głos...wtedy zauważasz miejsca, których nie pamietasz i mozesz sprawdzić co to miało być.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-04, 17:05 autor Nefra »
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #24 : 2005-10-04, 17:01 »
Nefra ma całkowitą rację ;) Ja też swojego czasu z trudem się uczyłam, teraz przeczytam raz i już wszystko samo weszło :lol:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #25 : 2005-10-04, 17:10 »
tiaaa...i jeszcze Fat, strasznie masz wiary mało w swoje mozliwości...my tu Cie znamy jako strasznie inteligentną, fajna babe a Ty jakos tak kładziesz lagę na swoje mozliwosci.
 Naprawdę wiara uskrzydla.
Weź se kopa w doope daj i załóż że sie nauczysz tego a tego w takim a takim czasie. I weź się za to z galopem. Bez rozmyślań i tracenia czasa.
Ja tam wiem ze jesteś w stanie wszystkiemu podołać. Chyć no tego byka za rogi, kobito!
 Nie rozumiesz czegoś? Masz jakieś braki? To wal do wątku pogotowia...tam juz cos wymyślimy.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #26 : 2005-10-04, 17:15 »
dzięki :oops:  mnie samą moje lenistwo i powtarzanie"a na cholerę próbować i tak mi się nie uda" czasami denerwuje ale cieżko coś na to poradzić..chyba ten typ (ja :P ) tak ma ;) .Strasznie ,ze tak powiem "ciężko kapująca" jestem :? Chyba przyzwyczaiłam się,że robię za ofiarę losu i nieudacznika :?
A jak na razie biore się za angielski, bo dziwnym trafem mam dobra pamiec do słówek ;) (przynajmniej to! :P ) wiec szybko zejdzie.. a potem znów biolcia :?
« Ostatnia zmiana: 2005-10-04, 17:17 autor Fatty »
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

joanka

  • Gość
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #27 : 2005-10-04, 17:15 »
Ja też czasami mam taki problem, jak Fatty - nie chce mi się po prostu zabrać do lekcji, tak jak teraz. Ale jak już rzeczywiście czuję, że muszę, ale mi się nie chce to pierwsze co robię - idę do swojego pokoju i siadam przy biurku. I tak siedzę i siedzę, czasem poczytam jakąś gazetkę i tak mi się to nudzi, że się zabieram do lekcji. Może trochę naiwny pomysł, ale to działa! Później już wręcz nie mogę się oderwać od książek. Ale oczywiście do nauki potrzebuję absolutnej ciszy. Jak mi ktoś przeszkadza w najmniejszy sposób, to rzucam wszystko i z nauki dooopa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedz #27 : 2005-10-04, 17:15 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #28 : 2005-10-04, 18:45 »
dół nad doły :cry: juz się boję nawet do książek podejsć :stupid: Tyle tego jest,jeszcze musze umieć wszystko dokładnie... nie wiem co mam ze sobą zrobić
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Jak się uczyć?
« Odpowiedź #29 : 2005-10-04, 19:08 »
Powiedz sobie:MUSZĘ się uczyć !Powtarzaj sobie tak codziennie i od razu bierz sie do lekcji.Pomysl troche naiwny ale sprobuj(psychika czlowieka moze zdizałać wiele)!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 27 zapytaniami.