Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pytanie do starszych forumowiczów :)  (Przeczytany 3031 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
Pytanie do starszych forumowiczów :)
« : 2005-10-29, 11:20 »
Mam takie pytanko, ile mieliscie lat kiedy opuściliście rodzinny dom? Co was do tego skłoniło i jak się wtedy czuliście? To dla mnie bardzo ważne, bo byćmoze mi za dwa lata też będzie trzeba się pożegnac z rodzicami....
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #1 : 2005-10-29, 11:23 »
Ja wprawdzie nie opiuszczam jeszcze domu rodzinnego,ale mysle o tym po maturze. Chce wyjechac na studia do innego miasta, zreszta u mnie nie ma uczelni wiec i tak musialabym wyjechac. Mysle,ze nie bedzie to łatwe, ale z drugiej strony ciesze sie,ze bede mogła byc chociaz troche samodzielna, sprawdzic sie. Wiele osob wyjezdza wlasnie na studia ;)
Essey, a czemu za dwa latka? Jak bedziesz chciała isc do liceum?
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Essey

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #2 : 2005-10-29, 11:35 »
W sumie to tak. To znaczy narazie sobie tak tylko luźno o tym myśle. Większośc znajomych mi to odradza, tymbardziej ze chciałabym wyjechać dośc daleko (700km bodajże). Nie wiem, i włąśnie dlatego chciałam poznac wasze zdanie na ten temat. Może ktos był w podobnej sytuacji ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedz #2 : 2005-10-29, 11:35 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #3 : 2005-10-29, 13:25 »
Essey chcesz mieszkac w internacie?
Odradzam :|
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #4 : 2005-10-29, 14:14 »
Essey, myślę że to jeszcze za wcześnie na wyprowadzkę, mam paru znajomych którzy wyprowadzili się z domku w związku ze studiami o oni akurat sobie chwalą ;) Choć jest ciężko i tęskno za mamusimi obiadkami rekompensuje im to życie studenckie :P

Ale znam również takich którzy mieszkają w internacie (okres lo) i wcale nie jest im tak wesoło...tzn zależy na jakiego trafi się wychowawcę no ale wiadomo że wychowawca nie zastąpi rodziców. Wielu z nich najchętniej wróciłoby do domu. 16 lat to zdecydowanie za wcześnie na taką rozłąkę. Na Twoim miejscu poczekałabym z wyprowadzką do matury..
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #5 : 2005-10-29, 17:31 »
Rachela -napewno wezmę to co napisałaś pod uwagę ;)
Aujeszka - A dlaczego odradzasz?
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #6 : 2005-10-29, 18:40 »
mi też się wydaje,że 16 lat i L.O to za wcześnie,ale....jak ktoś  się czuje na siłach ;-)
na studia? u mnie praktycznie 80/86 osób mieszka poza domem-czyli akadamik, wynajęty pokój/mieszkanie itp.
na studiach jest inaczej,bo już sobie szukasz pracy, męża ;-) no i tak sama psychicznie nastawiona już jesteś bardziej na samodzielność. z utrzymaniem jest inaczej.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #7 : 2005-10-29, 18:43 »
Essey ja tez odradzam, 700km to chyba za duzo. Czemu az tak daleko? Pozatym internat nie ma spokoju do nauki, nigdy nie wiadomo z kim trafi Ci sie mieszkac i nawet na weekendy nie bedziesz jezdzila do domu skoro to taki kawal. Czemu tak daleko? No i ogolnie mysle,ze to troche za wczesnie zeby opuszczac dom i za wszelka cena stac sie samodzielnym, przeciez napewno masz mozliwosc chodzenia do szkoly gdzies blizej ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #8 : 2005-10-29, 18:51 »
a dalczego tak bardzo jej to odradzacie ?? Czy 16 lat to naprawde tak mało żeby się wyprowadzić ?? Bo mi się wydaje że nie ;) Jeżeli masz spełnić przez to swoje marzenia to ruszaj ;)

dlaczego tak myśle ??

u mnie w klasie LO uczyło się kilka osób spoza miasta i wcale nie było im tak strasznie ;) Nie wiem jak jest w internatach bo te osoby mieszkały w wynajmowanych mieszkaniach i to mi się wydaje dobrym rozwiązaniem ;)

Mój brat się wyprowadził jak miał 17 lat a mój tata hmmmm na starą szkołe to było chyba 14-15 lat :) Brat się co prawda jesynie wyprowadził z domu a żył w tym samym mieście co my i spotykaliśmy się często ;) ale tatko mieszkał w Poznaniu. Z Białegostoku to jest jakieś 600km. Z rodziną widywał się mało, jedynie na wakacje i święta ;) Ale przeżył i  z tego co wiem do wspomina te czasy bardzo dobrze ;) A jednocześnie wydoroślał i to była dla niego szkoła życia ;)

Jeżeli się chce to czemu nie spróbować ?? ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedz #8 : 2005-10-29, 18:51 »

Essey

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #9 : 2005-10-29, 18:54 »
jasne ze mam mozliwość, tylko najbliższe mi szkoł to technika, lub LO z dość niskim poziomem nauczania, że się tak wyrażę :P No tak, to 700 km to faktycznie sporo...ale zawsze w jakieś dłuższe weekendy moznaby dojeżdżać, jedna noc w pociągu i jestem na miejscu :) a z kim mi się trafi mieszkać... mam już załatwioną współlokatorkę a pokoje sa tam z tego co wiem dwuosobowe, więc byłoby wspaniale, jesli chodzi o warunki mieszkaniowe :) Wszystko dokładnie sprawdzam. Staram sie nawet dojśc do kogos kto w tym internacie mieszkał,a le niestety jeszcze mi się to nie udało.

P.S. Chodzi o Gdańsk ul. Dąbrowszczaków

EDIT:
Agnes, jest chociaż jeden głos za tym pomysłem :jupi2:  :lol:

A tak mówiąc szczerze to ten wyjazd to byłoby spełnienie 90% moich marzeń...czyli duże miasto, pomorze, blisko rodzinka na mazurach itd. a tak poza tym to byćmoże mam to rodzinn.  moja mama w wieku 15 lat, równiez zamieszkała w internacie, tylko ze wyjechała z mazur na Śląsk - czyli kierunek odwrotny :P
« Ostatnia zmiana: 2005-10-29, 19:01 autor Essey »
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #10 : 2005-10-29, 19:52 »
Jak ta młodzież teraz szybko dojrzewa :P
Essey a po drodze do Gdańska nie żadnej fajnej szkoły? Jak już chcesz się wyprowadzić to może lepiej wybrać coś bliżej i mieć możliwość do częstszych odwiedzin (i branie z domu wałówek :])? Chyba że to jedyna w Polsce szkoła z takim a nie innym profilem?
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #11 : 2005-10-29, 20:02 »
Właściwie moja wymarzona szkoła jest w Krakowie (kurde ja to mam pecha) czyli Wyższa szkoła psychotroniki. Ale to dopiero po liceum. Powodów mojej decyzji (takiej ze akurat gdańsk) jest kilka:
1. Gdańsk ma dla mnie szczególne znaczenie, ale to długa historia
2. Gdańsk - morze możliwości :D
3. Piękne morze, duże miasto, czyste powietrze...
4. Nie wiem czy chcę tak często odwiedzać moich rodziców....
5. Blisko (Na mazurach i na pomorzu) mnóstwo mojej rodziny, ukochani kuzyni, babcia.
6. Dalej od głupiego, wstrętnego, paskudnego i obżydliwego Śląska się już nie dało...

Plus jeszcze kilka powodów osobistych ;)
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #12 : 2005-10-29, 20:05 »
A no to co innego :)

To sprawdź dobrze internat i to najlepiej z punktu widzenia ucznia a nie nauczyciela, a jak okaże się wstrętny to możesz wynająć mieszkanie ze spoko koleżankami i też będzie super - trzymam kciuki :)
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #13 : 2005-10-29, 20:25 »
Ja jestem za, Nie jest tak żle. Mojego kuzyna córka, też jest w internacie, chociaż spokojnie mogła wprowadzić sie do mnie, a nie chce.Stwierdziłą ,że chce sie usamodzielnić...Jak rodzice mają zaufanie, a przede wszystkim , TY sama masz zasady, to nie widze problemu. a w internacie  to prawda, różnych  ludzi można spotkać..ale na tym polega INTERNAT, Trzymam kciuki !!
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #14 : 2005-10-29, 20:27 »
Jesli juz sprawdzilas internat i mialabys z kim mieszkac to juz lepiej mi to wyglada ;) Oczywiscie decyzje i tak podejmiesz sama, osobiscie to najwieksze obawy mialabym wlasnie zwiazne z internatem.. wiem jak ode mnie z klasy dziewczyny mieszkaja w internacie i nie zbyt zadowolone sa.. Ale skoro masz powody zeby wyjezdzac.. ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedz #14 : 2005-10-29, 20:27 »

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #15 : 2005-10-29, 21:14 »
Ja chciałam isć do internatu przy technikum hod. koni ale mama nie chce puscić ... ;(
Zapisane

Essey

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #16 : 2005-10-29, 21:49 »
Ja narazie jestem po wstepnych rozmowach z mamą. A co do internatu to szczerze mówiąc mam bardzo mało informacji. napewno postaram się dotrzeć do kogos kto w tym właśnie internaciie kiedys mieszkał lub obecnie mieszka. Mam nadzieję ze mi się to uda. W sumie do podjęcia ostatecznej decyzji mam rok z hakiem wiec napewno wszystkiego się dokładnie podowiaduję. A co do zasad, to nie mam mowy żebym dała się wciągnąć w narkotyki czy papierosy albo inne podobne świństwo. Jak ktos jest podatny na wpływ innych to nie musi nawet wyjeżdżać z domu, żeby wplatac się w jakies nałogi ;) Mam nadzieję ze wszystko się uda. A co do wrażeń, to moja mama ma niezbyt dobre, ale to było kilkanaście lat temu i od tego czasu napewno mnóstw się zmieniło. Zreszta ja nie podejme żadnej decyzji zanim wszystkiego dobrze nie sprawdzę.
Zapisane

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #17 : 2005-10-30, 13:56 »
Ja chciałam isć do internatu przy technikum hod. koni ale mama nie chce puscić ... ;(
'Teraz nie chce póscić.  Nie daleko Wreocka jest takie Technikum. Przecież to twój wybór. Ja nie będe tego potrzebowała by się przeprowadzać z domu by chodzic do wybranego liceum czy iść na wybrane studia. Mieszkam tuż pod Wrocławiem, więc tak szybko z domu sie nie wywine
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #18 : 2005-10-30, 20:44 »

6. Dalej od głupiego, wstrętnego, paskudnego i obżydliwego Śląska się już nie dało...




jedz i nie wracaj! :lol:

bezczescisz moja ojczyzne!!!!

a dalej sie dalo...moglabys np. wyemigrowac na Sybir albo ulepic sobie chatke z krowiego lajna w Etiopii :wink:

obrzydliwy pisze sie przez RZ

wracajac do tematu,ja tez rozwazalam wyjazd do internatu,nie zdecydowalam sie poniewaz stwierdzilam ze nie jestem na to gotowa.
Wybacz ale po Twoich argumentach stwierdzam ze jest to decyzja niedojrzala,radze Ci sie jeszcze zastanowic.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-30, 20:48 autor Emilka »
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #19 : 2005-10-30, 23:04 »
Aha tak pozatym to wojewódctwo Gdanskie jest tak samo zanieszyszczone jak Slas wie bo sie uczyliśmy na Biologi.
to jest jedyna miejscowosc tez taka jak slask ktora znajduje się u góry polski.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

kasja

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #20 : 2005-10-30, 23:57 »
Mam takie pytanko, ile mieliscie lat kiedy opuściliście rodzinny dom? Co was do tego skłoniło i jak się wtedy czuliście?

U mnie było nietypowo, po prostu w wieku 19 lat mnie wywalili z domu (matka współwinna, ojczym alkoholik), do ojca też alkoholika. Tam było także nie wesoło, prawie stoczyłam się na samo dno, ale podążyłam za głosem serca i mając lat 20 poznałam mojego męża. Zamieszkałam z nim w jego mieszkanku w 1999 roku i od tej pory się nie rozstajemy...
Czasem opuszczenie domu nie wróży nic dobrego, ale potem może być jedynym zbawieniem....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedz #20 : 2005-10-30, 23:57 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #21 : 2005-10-31, 10:41 »
Ja coprawda nie wyprowadzam się narazie, ale było blisko... tzn. byłoby blisko ;)
Miałam iść do technikum weterynaryjnego w Jeleniej Górze zawsze to jakaś odległość. Ale cóż plany 'zburzyły' się, ale mam zamiar wyjechać z Polski po maturze.
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #22 : 2005-10-31, 13:58 »
Ja na razie nie mam zamiaru wynosic sie od rodziców ;)
Dobrze mi :P
do swojej szkoly dojezdzam 1 godz i 40 minut autobusem,
i sie przyzwyczailam,
mama mówila zebym jezdzila pociagiem albo metrem ale ja chyba wole autobusy :lol:
przez ten czas w autobusie mozna tyle zrobic,
np. poczytac ksiazke, odrobic zadania domowe (dzieki temu w domu nie musze siedziec i odrabiac)

Moze jak juz pójde na univerek to bed zmuszona opuscic domeq...
chociaz czy ja wiem :lol:
moge przeciez dojezdrzac albo znalesc cos w miare blisko :P
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #23 : 2005-10-31, 14:07 »
Mi sie podoba taka praca ze wyjeżdza sie do innego kraju  i opikujesz ise dzieckiem taka nianka i masz darmowy kurs jezyczny i płąca ci miesieczne pieniądze. Daja ci mieskzanie i opłacaja Ci je.
Wylada to kolorwo ale jak jest. Mie też to rajcuje bo mogłabym wyszlifowac sobie język jakis, Najlpeie to Angielki lub Niemiecki.
Zarobiło by sie tam a potem bym przyjechała do polski.
Dla mnie przyjemnosc jes opiekowac se dziecmi.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Staffka

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #24 : 2005-10-31, 14:15 »
Mi sie podoba taka praca ze wyje¿dza sie do innego kraju i opikujesz ise dzieckiem taka nianka i masz darmowy kurs jezyczny i p³±ca ci miesieczne pieni±dze. Daja ci mieskzanie i op³acaja Ci je.
Wylada to kolorwo ale jak jest. Mie te¿ to rajcuje bo mog³abym wyszlifowac sobie jêzyk jakis, Najlpeie to Angielki lub Niemiecki.
Zarobi³o by sie tam a potem bym przyjecha³a do polski.
Dla mnie przyjemnosc jes opiekowac se dziecmi.

Taka jedna znajoma moich rodziców przyjechala z Polski tutaj do Londynu i znalazla sobie wlasnie taka prace
to sie nazywa ''Au Pair'' czyli opiekujesz sie np. dzieciekiem lub poprostu domem.
mieszkasz u tych ludzi i wogule.
Ona akurat wpadla na naprawde bardzoo fajnych ludzi.

Jednazle czasami niektóre dziewczyny nie maja tak duzo szczescia i nie maja tak dobrze,
musza byc na kazde zawolanie.
No ale to zaley na kogo sie wpadnie ;)

Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #25 : 2005-10-31, 18:59 »
Wyprowadziłam się z domu mając 20 lat, ale niedaleko. Kupiłam mieszkanie niemal na sąsiedniej ulicy. 5 minut i byłam u mamy...  :) Fajnie było!
Zapisane
IBDG Wrocław

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #26 : 2005-10-31, 19:52 »
Ja od wszystkich którzy mieszkają w internacie zbieram złe opinie; brak warunków do  nauki, podejrzane towarzystwo, kradzierze itp itd
Essey, jeśli naprawde chcesz wyjechać to nie  nastawiaj sie ze będzie różowo. Samemu jest cholernie cięzko a  nawiet najleprze koelzanki nie zstapią rodziców i rodziny.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-31, 20:14 autor Aujeszka »
Zapisane

Staffka

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #27 : 2005-10-31, 19:57 »
Ja od wszystkich ktrzóy mieszkaj± w internecie zbieram z³e opinie, brak warunków do nauki, podejrzane towarzystwo, kradzierze itp itd
Essey, je¶li naprawde chcesz wyjechaæ to nie nastawiaj sie ze bêdzie ró¿owo. Samemu jest cholernie ciêzko a nawiet najleprze koelzanki nie zstapi± rodziców i rodziny.

zgadzam sie! :)

dlatego tez Staff nie planóje domqu opuscic :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedz #27 : 2005-10-31, 19:57 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #28 : 2005-10-31, 20:03 »
No, niestety w internatach tak jest. Ja tez slyszalam niezbyt pochlebne opinie co wiecej wiekszosc osob nigdy nie zdecydowalaby sie tam mieszkac,ale niestety musza.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

k4la

  • Gość
Odp: Pytanie do starszych forumowiczów :)
« Odpowiedź #29 : 2005-11-01, 12:16 »
Dokładnie wszystko wydaje się takie różowe na początku dopiero później dostaje sie cegłą w głowe, że tak lekko nie jest.... Trzeba mieć naprawdę sporo szczęścia i chęci żeby się udało...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 27 zapytaniami.