Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić jeśli koń jest chudy??  (Przeczytany 22413 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiunia

  • Gość
Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« : 2005-10-16, 20:56 »
W naszej stajni jest pewien ogier,w rezultacie jest on najchudszym koniem chociaz dostaje duzo paszy oraz witamin.Żeby nie było wątpliwości pasza jest dobrej jakości.Co zrobić żeby nabrał trochę "ciałka"??Czy to wogóle jest możliwe?? A może on mam poprostu taka budowe??Prosze doradźcie :|
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #1 : 2005-10-16, 21:21 »
może otręby ??
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #2 : 2005-10-16, 21:21 »
jeśli kryje to mozna mu podawać bub, jeczmień gnieciony zadawany z woda, otreby, czasem parowane ziemniaki  

wiem to są metody handlarzy ale daja efekty

do każdego  rodzaju pasy konisko trzeba przyzwyczajać pomału

to ze pasza jest dobrej jakosci nic nie znaczy zależy jaką ma jej dawka a jaka prace wykonyje, czy jest nerwusem, itd
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedz #2 : 2005-10-16, 21:21 »

Nanami

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #3 : 2005-10-17, 16:54 »
Moze po prostu jest zarobaczony albo ma tasiemca, albo zaburzenia w metabolizmie, wtedy moze jesc mnóstwo, a bedzie i tak chudy. Badania u weta wskazane.
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #4 : 2005-10-17, 22:09 »
Nanami masz racje moze żeczywiście konisko zarobaczone jest, a moze jakaś anemia go bierze, a czy on wyjada wszystko wogle????
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

awangarda

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #5 : 2005-10-18, 11:10 »
musli z duza zawartoscia bialka np. eggersmana high energy jak ja kupowalam bylo po 90zl ale teraz stanialo duzo, otreby, duzo paszy objetosciowej najlepiej lucerny mozna kupic w jezdzieckim z ovatora za jakies 70 zeta ale jest bardzo wydajne albo zwykle siano, mozna tez podawac kukurydze ja robilam tak ze bralam kukurydze i miszalam z simieniem do tego dozucalam jabluszka marczewczki i jakies rozne witaminki czy smaczki dla koni mozna to mieszac tez z otrabami;
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #6 : 2005-10-19, 19:27 »
awangarda musli są dobre ale tylko gdy z nimi zadaje sie cały owies, często gęsto powodują kolki choć granulaty znacznie częściej
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

kasiunia

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #7 : 2005-10-21, 15:21 »
Jeśli chodzi o to czy zjada wszystko to tak jak najbardziej.dzieki wielkie , na pewno wykorzystam wasze rady :wink:
Zapisane

awangarda

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #8 : 2005-10-22, 19:37 »
wiem wiem, ja podawalam z owsem ale nie do standardowego karmienia tylko tak jako 4 posilek
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedz #8 : 2005-10-22, 19:37 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #9 : 2005-10-22, 20:00 »
aha jeśli koń spala sie, mozna dodawać olej słonecznikowy, jajko surowe, melase do owsa oraz buraki pastewne, czerwone........
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

glukoza

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #10 : 2005-11-05, 21:31 »
a moze to po prostu taka rasa ;) my mamy angloaraba i on chudy jest ale to norma ;) wiec tesh zalezy od rasy... no ale jak cos to otreby i... moze duzo siana? niewiem ;)
Zapisane

lida66

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #11 : 2005-11-07, 18:03 »
wydaje mi sie że powinien jeść więcej siana i trawy itp.mój tata mówił że np. jak qnik je same sianko trawe itp. to jest gruby a jeśli qnik je sam owies itp. to jest chudy...wiec powinien dostawać i to i to w odpowiednich ilościach...bu$ka:*
Zapisane

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #12 : 2005-11-08, 10:25 »
odnośnie siana i słomy one rozpychają brzuchy......, konie skarmiane duzą ich iloscią często maja rozdęte brzuszki a to wcale ładnie nie wyglada..
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #13 : 2005-11-08, 12:59 »
tylko i wyłącznie rozpychają...o ile trawa rozpycha bardziej na boki i brzuch przypomina wtedy może brzuch kobyły ciężarnej to po sianie i słomie brzuch idzie przede wszystkim w dół co wygląda już znacznie gorzej

lida66

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #14 : 2005-11-08, 21:22 »
no i o to mi chodzi :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedz #14 : 2005-11-08, 21:22 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #15 : 2005-11-08, 22:27 »
no nie wiem czy o to ci chodzi, koń będzie wygladał jak by beczke połknął albo ktoś go napompował co nie oznacza ze mu znikna zebra, będzie wygladał jak klacz w ostatnim miesiącu źrebności, a to raczej za ładnie nei wyglada, każda pasza powinna być skarmiana dopasoawana do danego konia, jeden lepiej wykorzystuje pasze inny gorzej, jesli juz nie ma możliwości lub sie komuś nie chce dopasowywac skarmiania do kazdego konia osobno to chociaż prosze brać pod uwage prace jaka koń wykonuje, bo moze mieć to wielkie odbicia na zdrowiu zwierzaka, np: ochwat, kolki, przebiałczenie początkowe w postaci opuchlizn nóg bez ochwatu
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #16 : 2005-11-09, 08:18 »
dokładnie tak, nie upasiesz konia ani sianem ani słomą bo one ROZPYCHAJĄ brzuch a nie tuczą....utuczysz konia czymś wartościowym a trawa to uzupełnienie, o sianie nie wspomne i słomie bo to bardziej wypychacz....


jest różnica między koniem z konkretną ilością tkanki tłuszczowej





a takim który oprócz wielkiego brzucha obleczonego skórą nie ma nic



,

widzisz różnicę? czy wszystkie wyglądają dla ciebie równie pieknie i zadbanie?

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #17 : 2005-11-09, 08:30 »
K_cian co to za klaczka na ostatniej fotce???
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #18 : 2005-11-09, 09:07 »
to nie klacz, to wałach jeśli dobrze pamiętam...(oprócz brzucha i żeber można się doliczyć ) a jest ze strony fundacji volty zdaje się

lida66

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #19 : 2005-11-09, 11:14 »
o jesu!!!!!!!przecież nie chodzi mi oto że ma jeść same siano!! :lol:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #20 : 2005-11-09, 11:33 »
wydaje mi sie że powinien jeść więcej siana i trawy itp.mój tata mówił że np. jak qnik je same sianko trawe itp. to jest gruby a jeśli qnik je sam owies itp. to jest chudy..

kwestia tego że pakowanie w konia więcej siana nie utuczy konia a tej różnicy zdaje się nie rozumiesz(i jak później napisałaś o to właśnie  chodzi w odpowiedzi na moje i maggi_sue posty -żeby miał większy brzuch od siana i słomy)

przy samym sianie koń jeszcze gorzej by wyglądał, natomiast koń na samym owsie wcale nie koniecznie...poczytaj troche fachowej literatury

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedz #20 : 2005-11-09, 11:33 »

lida66

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #21 : 2005-11-10, 21:50 »
no chyba pisze wyraźnie że nie chodzi mi o samo siano itp.!!!!! :roll:  :/...wiesz ja bym w takim razie Ci radziła żebyś cofnęła sie do elementarza i nauczyła sie czytać:/ a ja takiej "fachowej literatury " naczytałam sie dosyć :/ i nie wymagaj odemnie tyle bo mam tylko 13 lat :lol: bosze...a po za tym czy ty nie umiesz nic innego jak tylko naskakiwać na wszystkich :lol: wiec jush sie odczep odemnie i pisz swoje mądrości byle nic związane ze mną :lol:
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #22 : 2005-11-11, 21:05 »


a co do tematu.....
to był w mojej poprzedniej stajni kon ktory jadł jak inne konie owies, ale oprocz tego wzerał słome( sciółke w boksie) i zmieniano mu podłoze na trociny i inne materiały a on co dostał to wzetał -efekt był taki ze koń wygladał jak DWA konie....brzuch zza łopatek(dobrze mowie??)wystawał mu na długość dwuch moich dłoni...(prawie)..to było straszne
przyjechał weterynarz i stwierdził ze klacz ani w ciazy ani nie upasiona lecz rozdęta.....nie wiem jak sie historia skonczyła bo z innych powodów sie ze stajni owej wyniosłam
czy koniowi trociny nie powinny zaszkodziń..??
MadiM
« Ostatnia zmiana: 2005-11-11, 21:09 autor MadiM »
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Princessa

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #23 : 2005-11-12, 13:29 »
fee...wedlug mnie konie trocin nie jedza :lol: a kto je?? jakis dziwny ten konik :P
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #24 : 2005-11-12, 15:02 »
fee...wedlug mnie konie trocin nie jedza :lol: a kto je?? jakis dziwny ten konik :P
no właśnie dziwny i to jak!!!!
wszyscy byli zaskoczeni bo on sobie stał i jakby nigdy nic przezówał te trociny.....
zdziwiłam sie ze mu nie zaszkodziły..
MadiM
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #25 : 2005-11-12, 18:20 »
Trociny mogą zaszkodzić konikowi, zaczopowac jelita. Nawet rozdęcie danego przez ciebie przykładnie konia mogą o tym świadczyć, nagromadzenia gazów, a czy konisko nie miało koliki??
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Madziara

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #26 : 2005-11-12, 23:18 »
Konie to swoją drogą dziwne zwierzęta - jednym zaszkodzi zbyt świerzy owies, inne mięsko wcinają (miałam taki przykład mięsożernego kunia)
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #27 : 2005-11-13, 08:20 »
Trociny mog± zaszkodzić konikowi, zaczopowac jelita. Nawet rozdęcie danego przez ciebie przykładnie konia mog± o tym ¶wiadczyć, nagromadzenia gazów, a czy konisko nie miało koliki??
nie kolki z tego co wiem to nie miał chociaz moze po tym jak sie stamtad wyniosłam...
byc moze miał zaczopowane jelita nie wiem .....tyle ze tam to maja niezłego weta..ze szkoda gadac
Konie to swoj± drog± dziwne zwierzęta - jednym zaszkodzi zbyt ¶wierzy owies, inne mięsko wcinaj± (miałam taki przykład mięsożernego kunia)
więc i moze ten nalezał do tych niezwykłych i nie zaszkodziły mu trociny...:D
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Forum Zwierzaki

Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedz #27 : 2005-11-13, 08:20 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #28 : 2005-11-14, 08:02 »
lidia więc czemu szukasz porady na forum? skoro i twój trata i ty wiecie świetnie i tyle tej literatury przerobiliście

lida66

  • Gość
Odp: Co zrobić jeśli koń jest chudy??
« Odpowiedź #29 : 2005-11-14, 20:53 »
po 1.to ze ktos jest na forum to nieznaczy ze musi szukac jakichs porad ...po 2. nawet jesli ktos czytal duzo no wiadomy temat to napewno i tak nie wie wszystkiego... po 3. nie mieszajmy mojego taty... :wink:

a ja sie nie chce z Tobą kłucić jush...kończymy temat...i spór?? 8) bu$ka
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 29 zapytaniami.