Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do dołu

Autor Wątek: strona dająca do myślenia  (Przeczytany 37100 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #120 : 2007-08-13, 13:44 »
no i nie napisała, ze autor jest ohydny, a że tekst taki jest.

Zacytuję siebie: "więc tekst jest ohydny". Wnioski wyciągnij sam ;)
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #121 : 2007-08-13, 14:10 »
Cytuj
ale jak dla mnie to jest grzech w wierze chrześcijańskiej
Nie ma "jak dla mnie". Grzech to grzech. Oczywiście w niektórych sprawach jest to kwestia sumienia, nie ma jakiegoś katalogu grzechów. Jednak w przypadku prawie każdych wątpliwości można znaleźć odpowiedź w nauczaniu Kościoła. W sprawie seksu jest to powiedziane jednoznacznie, seks małżeński NIE JEST grzechem, jeśli małżonkowie nie wykluczają poczęcia. I nie ma tu miejsca na rozważania typu "dla mnie to grzech, a dla niego już niekoniecznie".
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #122 : 2007-08-17, 13:26 »
ej a moze wrócimy do pytań bez odpowiedzi, to ja mam kolejne które juz pewnie nie raz słyszeliście

Czy Bóg potrafi stworzyć taki kamień którego nie będzie potrafił podnieść?[/u]
ktoś ma jakieś propozycję?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #122 : 2007-08-17, 13:26 »

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #123 : 2007-08-17, 13:28 »
Yy, ja tam w Boga nie wierze, wiec nie odpowiem na to pytanie.

A Ty podobno tez nie wierzysz... skoro nie wierzysz, to co to za pytanie oO''
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #124 : 2007-08-17, 13:54 »
Renia, skoro mówisz nam, że nie wierzysz, to czemu w ogóle interesujesz się Biblią...? Jeśli chcesz udowodnić wierzącym, że Boga nie ma, to na pewno ich nie przekonasz. :roll:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #125 : 2007-08-17, 14:01 »
dobra skoro nie chcecie 'główkować' i dawać argumenty oraz wymyślać jakieś teorię(równiez śmieszne) to nie.

moim zdaniem skoro nie ma juzo czym gadac to chyba należy zamknąc, bo to juz nie sensu i dyskusja się wypaliła
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #126 : 2007-08-17, 14:03 »
ja teorii wymyslac nie bede, bo w Boga nie wierze i juz.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #127 : 2007-08-17, 14:04 »
no to wnosze o zamknięcie. papa
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #128 : 2007-08-17, 15:17 »
A to nie można nie wierzyć i mimo to interesować się Biblią i religią? Nie wiedziałam :P

Pytanie chyba wszystkim jest znane. Wynika z niego nielogiczność pojęcia wszechmocy... Przynajmniej zgodnie z naszą, ludzką logiką ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #128 : 2007-08-17, 15:17 »

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #129 : 2007-08-17, 15:19 »
pisząc "czy Bóg potrafi" daje się do zrozumienia że się w niego wierzy.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #130 : 2007-08-17, 15:28 »
Wcale nie, to pytanie świadczyć może po prostu o myśleniu i wątpliwościach, mozna je mieć niezaleznie od światopoglądu.
Zapisane
IBDG Wrocław

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #131 : 2007-08-17, 15:31 »
myśli o Bogu, w którego nie wierzy... jeśli się w coś nie wierzy, jak można o tym myślec oO''
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #132 : 2007-08-17, 16:34 »
Nie wierzy, ale ma prawo zastanawiać sie nad dogmatami wiary, prawda? Tak samo, jeśli wierzy... Można wierzyć i nie dopuszczać do siebie żadnych watpliwości, po prostu wyłączyć myślenie i przyjmować pewne prawdy za oczywiste i niepodlegające dyskusji, a można analizować... :P Co komu pasuje :)
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #133 : 2007-08-17, 16:34 »
Ja w Boga wierze, ale jak toś nie wierzy to też ma do tego prawo, wogóle nie lubie jak ludzie nawzajem się zjadają swoimi poglądami, teorjami, prawdami, itp... Wierzysz - wierz, ale to twoja indywidualna sprawa, do której nie powinno się przekonywać innych osób, które nie chcą w to wierzyć.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #134 : 2007-08-17, 18:28 »
A to nie można nie wierzyć i mimo to interesować się Biblią i religią? Nie wiedziałam :P
zdaniem niektórych to się wyklucza

a np. mysa (pierwsza pod ręką osoba) jest chrześcijankato nie moze interesować sięn. buddyzmem? poznawać histrię i ich kulturę ?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #134 : 2007-08-17, 18:28 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #135 : 2007-08-17, 18:41 »
czytałam dużo o buddyźmie :P
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #136 : 2007-08-17, 19:00 »
Mi nie chodziło o to, że osoba niewierząca nie może się interesować religią, nie mam też nic przeciwko dyskusjom takiej osoby na temat wiary/religii. Ale kiedy ateista mówi "myślę, że Bóg jest taki...", "dla mnie grzechem jest...", to jest to bezsensowne i wręcz żałosne. :roll: Oczywiście nie mówię tu o sytuacjach, kiedy ktoś, pomimo że nie wierzy, jest dobrze zaznajomiony z jakąś religią i pisze np. o stanowisku KK w jakiejś kwestii.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #137 : 2007-08-17, 19:14 »
ja grzechem nazywam np. kłamstwo, dla mnie grzech to zły uczynek (nie grzech według wiary, poprostu coś złego)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #138 : 2007-08-17, 19:34 »
ale właśnie grzech to jest coś złego wg Biblii.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #139 : 2007-08-17, 19:42 »
a wg. ciebie kłamanie jest dobre? dla mnie nie(choć zdaża mi się  :opss: ) i ja to nazywam grzechem dla siebie, nie zmówienei modlitwy przed snem nie jest juz dla mnie grzechem (poprostu inaczej odbieram grzech)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #140 : 2007-08-17, 19:45 »
kłamstwo jest grzechem wg biblii, i to jest lamaniem jednym z 10 przykazan ;)
dla mnie.. niektore klamstwa sa ok xP
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #140 : 2007-08-17, 19:45 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #141 : 2007-08-17, 19:48 »
no dobra kłamstwo zły przykład ale nie wiedziałam jak napisać :opss: a kradzież? jest zła, ja to odbieram jako grzech ale nie wyspowiadam sięz tego grzechu bo nie wierze w boga, jednak jest to dla mnie coś złego i ja nazywam to grzechem, według moich wartości to grzech
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Retriva

  • Gość
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #142 : 2007-08-17, 19:50 »
kradzież też jest łamaniem przykazań xP bądź, co bądź uczyłam się religii i wiem ;) co do kradzieży- hm, jest to wg mnie coś złego, jaka byłaby sytuacja- moim zdaniem nie należy tego robić :P
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #143 : 2007-08-17, 21:49 »
A ja zauważyłam, że wiele osób niewierzących orientuje się w sprawach wiary lepiej niż cała reszta. Bo - jeśli są wychowani w chrześcijańskiej rodzinie - to skądś się ich poglądy wzięły, nie przyszły z powietrza. Musieli trochę poczytać, przemyśleć pewne kwestie i nie raz w dyskusjach o wierze z kumplem dowiaduję sie wielu rzeczy z Biblii o których nie wiedziałam. Bo on, niewierzący - przeczytał, ja, wierząca - nie.

No i tak jak mówiłam, chrześcijaństwo narzuca tylko pewien system wartości i nawet osoby niewierzące mogą go akceptować i uważać za dobre i złe to, co w pojęciu wierzących jest dobrym, a co złym, nie trzeba wierzyć w Boga by mieć taki światopogląd.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #144 : 2007-08-17, 21:54 »
Hmm...co do kradzieży - ściągacie piosenki z internetu? Jechaliście kiedyś autobusem/tramwajem bez biletu? Bądź co bądź, to też kradzież xP A mało kto się jakoś tym przejmuje, ba, mało kto nawet o tym wie.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #145 : 2007-08-17, 21:59 »
kradne :lol:

a tak na serio...
grzech wg religii jest grzechem, grzech nieświadomy wg religii jest grzechem i co? spowiadać się z czegoś o czym się nie wie drogie panie :P
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #146 : 2007-08-17, 21:59 »
Arrow bo ja ktoś jest wierzącym to wierzy i już, nie obchodzi go nic więcej poza tym ze bóg istnieje i nie potrzeba mu zgłębiać religi(w większości przypadkach) a jak ktoś nie wierzy to chce japoznać z ciekawość i z róznych innych przyczyn. tak to jest że lepiej są poinformowani ci co powinni być niezaiteresowani tym :) troche to bez ladu i składu :opss:

Kiba ja mało kiedy ściągam ale nie dlatego ze to kradziesz tylko ze nie potrzebuje :)  a łamstwa przed nauczycielem? albo wymówki, w kilka sekund wymyśliłam dlaczego mam popisany zeszyt to też jest złe.

Kiba tak nie na temat, ty ostatnio zmieniałaść awatar? czy ciągle masz taki sam? jak zmieniłas to jaki kiedyś miałaś? (tak z ciekawości pytam :D )
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #147 : 2007-08-17, 22:07 »
Arrow bo ja ktoś jest wierzącym to wierzy i już, nie obchodzi go nic więcej poza tym ze bóg istnieje i nie potrzeba mu zgłębiać religi(w większości przypadkach)

I właśnie to jest idiotyczne, bo jak ktoś wierzy głęboko <a nie tak sobie> to odczuwa potrzebę zgłębiania owej wiary. Ja nie jestem katolikiem, a przeczytałam całą Biblię. Chociaż w sumie, moja wiara opiera się głównie na niej, bo kościół katolicki to już zupełnie co innego niż chrześcijaństwo w wersji i założeniu pierwotnym.

Kiba tak nie na temat, ty ostatnio zmieniałaść awatar?

Tak :kocham: x33
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Forum Zwierzaki

Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedz #147 : 2007-08-17, 22:07 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #148 : 2007-08-17, 22:44 »
Arrow bo ja ktoś jest wierzącym to wierzy i już, nie obchodzi go nic więcej poza tym ze bóg istnieje i nie potrzeba mu zgłębiać religi(w większości przypadkach) a jak ktoś nie wierzy to chce japoznać z ciekawość i z róznych innych przyczyn. tak to jest że lepiej są poinformowani ci co powinni być niezaiteresowani tym :) troche to bez ladu i składu :opss:

Wierzących obchodzi, nawet bardzo. Tylko opierają się częściej na tym co już wiedzą, albo co wynoszą z kościoła - ufając temu. Oczywiście wielu czyta Biblię, niektórzy dojrzewają do tej potrzeby... zależy od człowieka i jego nastawienia.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: strona dająca do myślenia
« Odpowiedź #149 : 2007-08-17, 23:41 »
Cytuj
grzech wg religii jest grzechem, grzech nieświadomy wg religii jest grzechem i co? spowiadać się z czegoś o czym się nie wie drogie panie
Ale grzech nieświadomy nie jest grzechem ciężkim (z pewnymi wyjątkami), a nie ma obowiązku spowiadania się z grzechów lekkich. :P

A ja Biblii od deski do deski nie przeczytałam (aczkolwiek od pewnego czasu chętnie czytam sobie fragmenty). Za to o chrześcijaństwie (i kościele katolickim) wiem dużo, źle bym się czuła wyznając sama-nie-wiem-co. ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.107 sekund z 26 zapytaniami.