Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: źrebaki ??  (Przeczytany 7815 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
źrebaki ??
« : 2003-12-10, 12:58 »
jak myślicie ile źrebaków może dać klacz w całym swoim życiu?? oczywiście tak żeby sama nie była wkończona (chodzi mi o odpowiednie przerwy między źrebolami :P)
Zapisane

Tafta

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #1 : 2003-12-10, 19:23 »
Różnie z tym bywa. Zależy od płodności, zdrowia, właściciela.
Teoretycznie klacz może dać jakieś 17 źrebaków, a nawet więcej - licząc od 3 do ok. 20 roku życia.
Oczywiście jeśli będzie co roku zaźrebiana, nie poroni, nie zresorbuje. W praktyce jest oczywiście inaczej.

Moim zdaniem taka 'hodowla' nastawiona na maksymalną 'produkcję' źrebaków jest chora. Trzeba dać klaczy odpocząć! Niestety 'hodowcy' często są innego zdania :(
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
źrebaki ??
« Odpowiedź #2 : 2003-12-10, 20:52 »
dokladnie....kamelia czyzbys zamierzala badz ktos od ciebie kupic konia i probowac zrobic na tym niezly interes?twoj tata mysli nad kupnem fryza...wiadomoze to drogie konie...jest na nie duzo chetnych..pytasz o utrzymanie konia ciezszego np slazaka.....teraz o ilosc zrebiat...cos mi tu nieladnie pachnie

Forum Zwierzaki

źrebaki ??
« Odpowiedz #2 : 2003-12-10, 20:52 »

Zuzika

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #3 : 2003-12-10, 21:17 »
Poprostu interesik kreci co? ;) Sama bym na jej miejscu cos tam próbowała... Trzeba jakos zarabiac... A wyzywienie konia nie jest tanie...
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
źrebaki ??
« Odpowiedź #4 : 2003-12-10, 22:05 »
tym bardziej jezeli chce miec konia rozplodowego w dobrej kondycji i planuje takie rzeczy...wez jeszcze pod uwage ze krycie odpowiednio bedzie kosztowac a fryzow jest maluuutko u nas i albo bedziesz musiala jezdzic szukac ogiera i dowozic klacz albo sprowadzac nasienie i inseminowac,wez pod uwage ze jeszcze tego zrebola jakies 6-7miesiecy bedziesz musiala wychowywac TY a szepienia,rozsczyszczani zeby nie mial wad itd
wez jeszcze pod uwage opieke wet podczas ciazy,badania,odpowiednie zywienie klaczy zazrebionej i po urodzeniu,licz sie tez z tym ze kobyla moze ci porodu nie przezyc..zrebol moze urodzic sie martwy..badz oboje moga pasc...nie tak latwo zarobic na koniach...

Marta !!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 274
źrebaki ??
« Odpowiedź #5 : 2003-12-11, 11:00 »
Zarobić na koniach jest baardzo trudno powiedziałabym. Sama miałam ich w swoim życiu ze 40 i wiem coś o tym.. Z tych wszystkich koni to chyba tylko ze 4 cz 5 przyniosło naprawdę duzy zysk.. Nie wiem jak to bedzie z fryzami bo ja zajmuję się końmi sportowymi ale podejrzewam,ze tez nie łatwo..  Taki sport niestety.. Zeby zarobić trzebaby mieć fantastyczną matkę z doskonałymi papierami, wozic ją do jeszcze lepszych ogierów, mieć kupę szczęścia a i tak gwarancji,ze źrebol da nam zarobić nie ma.. :(  
Wizja moze czarna ale jak już ktoś tu powiedział koń w każdej chwili moze paść, moze sie zdarzyć mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji.. Czasami nawet najlepsza opieka nic nie pomoże. Koń dostanie nie daj boze skrętu żołądka, pęknie jakaś tętnica czy cokolwiek i koniec.. :(  Z tym niestety trzeba się liczyć.. :(
Ale moze żeby tak już tu nikogo nie zrażać strasznie dodam,ze odpukać, u mnie jak narazie takich sytuacji w stajni nie było.. :)

Pozdrawiam i  życze powodzenia
Zapisane
Pozdrawiają Marta,Graf i koniki

Kamelia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #6 : 2003-12-11, 17:07 »
ja poprostu myślę bo mój tata jest zainteresowany kupnem a ponieważ ja nie mam co robić (uczyć mi się nie chce) siedze i szukam informacji i takich innych. wiem że to na prawde trudne ale to nie ja o tym deyduje tylko tata bo to nie moja kasa tylko jego ja poprostu stwierdziałam że przedstawię mu moje kalkulcje a decyzje podejmie on sam :) nawet jak bym miała już te konie to o co rocznym kryciu nie ma mowy przecież tu chodzi o to żeby i źrebak był zdrowy a tym bardziej jego matka a nie skrajnie wykończeni :(
Zapisane

Tafta

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #7 : 2003-12-11, 17:39 »
no to nie myśl o kupnie konia, żeby na nim później niewiadomo ile zarobić - myśl po prostu o następnym KONIU,
który może kiedyś da jakiegoś tam źrebaka

zresztą żeby hodowla była opłacalna trzeba mieć przynajmniej kilka dobrych matek,
a tak to zwykłe hobby
Zapisane

Kamelia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #8 : 2003-12-11, 19:36 »
wiem ja to rozumiem ale jak znam życie to z tego i tak nic nie wyjdzie ja poprostu lubie tak planować, projektować, wyliczać koszty itd. itp.
Zapisane

Forum Zwierzaki

źrebaki ??
« Odpowiedz #8 : 2003-12-11, 19:36 »

awangarda

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #9 : 2003-12-11, 19:40 »
yyy ja znam stajnie gdzie klacze sa zazrebiane kilka dni po porodzie i tak w kolko... do tego charowa po 8-10 godzin rowniez w upaly :/
Zapisane

Kamelia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #10 : 2003-12-11, 19:43 »
to jusz jest szczyt chamstwa (u mnie na pewno by tak nie miały) :)
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #11 : 2003-12-11, 20:50 »
cóz.., tez znam takich ludzi... niestety... zyski są najważniejsze...
Zapisane

Morticia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #12 : 2003-12-11, 22:19 »
Ja wiem że to Twojego taty pieniądze ale po pierwsze jak to już było mówione NA ZWIERZĘTACH SIĘ NIE ZAROBI To jest hobby i to bardzo drogie tylko nielicznym udaje się wyjść na 0
Co do fryzów dorosły fryz może kosztować nawet 60tys A hodowlę tej rasy naprawdę odradzam bo koń wpisany do księgi stadnej jest cholernie drogi i nie wiem czy kogokolwiek stać na takiego dobrego fryza a już nie mówię o hodowli Wszystko musi mieć ręce i nogi a nie że kupuje się klacz i kryje czym popdanie To nie jest taka prosta sprawa No chyba że Twój tata super zna się na koniach i pracował z nimi wiele lat bo jeśli nie to jest to zmarnowanie czasu i pieniędzy a czasem cierpią też zwierzęta
Ale i tak wysłałam Ci te strony z fryzami
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
źrebaki ??
« Odpowiedź #13 : 2003-12-11, 22:25 »
jezeli twoj tata sie nad tym zastanawia to znaczy ze nsad tym mysli a jezeli nie zna sie za dobrz ena koniach to tak mu pieknie mozesz wszystko przedtawic ze pojdzie na kazde szalenstwo...a wiem jak to bywa,napalisz sie ze o fryza kupia beda zrebaczki i oh ah a potem wyjdzie kaszana

Morticia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #14 : 2003-12-11, 22:36 »
ja nawet nie wiem czy będą źrebaczki Wszystko zależy co to ma być A i jeszcze jedno konie wbrew pozorom wcale nie są chętnie kupowane bo ludzie nie mają pieniędzy
Zapisane

Forum Zwierzaki

źrebaki ??
« Odpowiedz #14 : 2003-12-11, 22:36 »

Tafta

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #15 : 2003-12-11, 22:53 »
na inne konie może nie, ale na prawdziwe czyste Fryzy z udokumentowanym pochodzeniem jest popyt


btw, krzyżowanie Fryzów z innymi rasami jest niedopuszczalne
Zapisane

Morticia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #16 : 2003-12-11, 22:58 »
Czy ja wiem czy popyt Może zainteresowanie Bo jakby ci wszyscy co chcą mieć fryza mieli to byłaby bardzo popularna rasa :P
Zapisane

Tafta

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #17 : 2003-12-12, 02:41 »
bo nie wszystkich stać na sprowadzanie ich z zagranicy (jest to droga i elitarna rasa),
ale tutaj w Polsce Fryzy idą jak 'ciepłe bułeczki'
koń fryzyjski cieszy się ogromnym zainteresowaniem
kolejki i ceny u hodowców mówią same za siebie i taka jest prawda
Zapisane

Morticia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #18 : 2003-12-12, 13:50 »
Tylko że u nas jest mało hodowli fryzów  :P Ale mam nadzieję że ludzie rozsądnie wybierają tą rasę a nie bo jest ładna Właściwie to dotyczy każdego zwierzęcia bo niestety moda  nie przynosi nic dobrego
Zapisane

Kamelia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #19 : 2003-12-12, 17:00 »
ja tak jak mówie zbieram info nic nie jest pewne boże poprostu spodobał mi się koń i artykuł w KP a po za tym się nudze więc zbieram informacje to chyba nie jest nic złego i nie krzywdzę przy tym żadnego zwierzaka. A tych stron Morticia nie dostałam mogłabyś wysłać jeszcze raz ?? (ginger2000@op.pl)
Zapisane

Zuzika

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #20 : 2003-12-12, 17:10 »
Fryzy to wspaniałe konie... Mi się dużo bardziej od arabów podobają... Ale jeszcze nie widziałam Fryza na żywo jedynie na zdjęciach i filmach, szkoda że nie są one tańsze, ale to najwspanialsza rasa jaką widziałam...
Zapisane

Forum Zwierzaki

źrebaki ??
« Odpowiedz #20 : 2003-12-12, 17:10 »

Kamelia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #21 : 2003-12-12, 17:12 »
dlatego tak sie nią zainteresowałam
Zapisane

kfiatek

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #22 : 2003-12-12, 20:27 »
nie dziwie sie
Zapisane

Morticia

  • Gość
źrebaki ??
« Odpowiedź #23 : 2003-12-12, 21:16 »
Wyslalam tylko miałam problemy w ogóle mam jakieś priblemy z pocztą Jak jutro ich nie będzie to napiszę na forum
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 28 zapytaniami.