Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dlaczego kot się wścieka  (Przeczytany 16492 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mama Mariana

  • Gość
dlaczego kot się wścieka
« : 2007-10-31, 08:29 »
Mam kota- znajdę. od tygodnia jest u nas w domu. jest świetnie wychowany, "woła" na dwór jak chce sie załatwić, jak chce jeść to "woła" do lodówki...itp. nawet się już do nas przyzwyczaił.ale jedno mnie niepokoi- dlaczego, kiedy chcę go pogłaskać, czasami atakuje? wiem kiedy to nastąpi, bo daje mi "sygnały ostrzegawcze"., ale nie mogę zrozumieć,dlaczego tak reaguje na delikatne pieszczoty? Z kolei w nocy nie moge się opędzić od niego-łazi po nas, mruczy w ucho ociera się.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #1 : 2007-10-31, 12:40 »
bo koty tak mają :;)
dają się głaskać gdy same tego chcą. poza tym atak bywa kocią zabawą (dość nieprzyjemną dla człowieka).
z wiekiem wiele kotów łagodnieje, jednak nie wszystkie.

po prostu taki ma charakter i tyle. bywają koty przytulasy, bywają i indywidua. ty masz ten drugi model :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #2 : 2007-10-31, 12:44 »
Dokładnie. :)
Nasz kot,robi to samo,jak chce się go pogłaskać,to udaje że gryzie i zaczepia łapką,ale nie każdego...
Mama mówi,że tylko tego,kogo lubi...hi,hi,hi.;)

Forum Zwierzaki

Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedz #2 : 2007-10-31, 12:44 »

Mama Mariana

  • Gość
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #3 : 2007-10-31, 14:29 »
wolałabym, żeby inaczej okazywał swoja "sympatię". hmm zniosłabym już te zadrapania i ugryzienia, ale on normalnie na mnie fuka, jak na intruza. może kiedyś ktoś mu zrobił krzywdę? :(
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #4 : 2007-10-31, 15:48 »
Ja mam w domu typową przylepę........ tylko gdy się da włazi mi na kolana ^^

Mama może pokaż kotu że ci się to nie podoba jakoś.
A właściwie jak pao napisała .... bo koty takie są

Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #5 : 2007-10-31, 15:52 »
Cytuj
Mam kota- znajdę. od tygodnia jest u nas w domu.

tu masz odpowiedz - koty na wolnosci dziczeja - w taki sposob staje sie czlowiek staje sie dla kota wrogiem nr. 1. kot sie boi - wiec fuka, warczy - stara sie odstraszyc potencjalnego wroga, jak to nie skutkuje - zaczyna gryzc i drapac. on sie po prostu boi - macie go od tygodnia - to BARDZO malo czasu. Musisz miec cierpliwosc. To ze przychodzi w nocy swiadczy o tym ze chcialby sie oswoic - ale strach mu przeszkadza w tym by pozwolic na pieszczoty  waszej strony. Cierpliwosc, cierpliwosc i konsekwencja - jakies grubsz rekawicki zeby uchronic sie prezed zebami i pazurami, pazurow obcinac nie radze, ze wzgledu na to ze to kot wychodzacy - chyba, ze wychodzi na teren, ktory jest w 100% bezpieczny i sie z niego nie wydostanie - chociaz wychodzenie tak naprawde przeszkadza w oswajaniu. i glaskac, glaskac, glaskac, niech sobie fuka, niech warczy, niech gryzie i drapie (rekawiczki) ale glaskac - po jakims czasie przekona sie ze krzywdy mu ni robicie. Po jakim czasie? tego niestety nie da sie przewidziec.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

GreenGun

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #6 : 2007-11-24, 11:05 »
a jesli kotek jest mały (2 miesiace) i kiedy jest senny sie łasi przychodzi na kolana, po jedzeniu daje sie głaskac i mruczy, a gryzie tylko jak chce sie bawic to czy jak dorosnie tez taki bedzie, czy juz mniej bedzie sobie pozwalał na głaskanie???
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #7 : 2007-11-24, 11:30 »
Green mój kotek też ja się bawi to gryzie ......... a jest o dwa miesiące starszy. To jest razcej w zabawie. Ze swoimi braćmi też by się gryzł...........dla zabawy. Nie wolno go wtedy karać, bawić się dalej......... chyba że coś źle mówię :roll:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #8 : 2007-11-24, 18:28 »
mój kotek też ja się bawi to gryzie a ma 10 lat :)
ty jednak możesz wpłynąć na siłę tego gryzienia :) moja kotka nie gryzie mocno, raczej symbolicznie (teraz szczególnie bo nie ma zębów ;) )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedz #8 : 2007-11-24, 18:28 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #9 : 2007-11-24, 23:23 »
No Ferka też słabo gryzie (bo niektóre ząbki jeszcze jej się wyrzynają :P) Ale kły to ma :P
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #10 : 2007-12-27, 23:22 »
Może jeszcze niejest na tyle gotowy i boji się ciebie że mu cos zrobisz? zobaczysz zaniedlugo to się zmieni również mam kotka i czasem chce a czasem nie zeby go glaskac
Zapisane
:):):)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #11 : 2007-12-27, 23:23 »
Ja mogę sobie zobaczyć akurat :roll:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

kiki123

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 85
  • Pies nigdy niewygada twojej tajemnicy
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #12 : 2008-02-12, 15:59 »
Pamiętaj koty chodzą własnymi drogami.Koty jak chcą być głaskane same przyjdą a jak nie mogą Cię ugryść a nawet mocno podrapać.
Zapisane
:):):)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #13 : 2008-02-13, 23:01 »
Jakbyś nie wiedziała... nie mam kota... :roll:

I troszkę późno coś napisałaś...

Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

GreenGun

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #14 : 2008-08-19, 12:12 »
mam pytanie... Moja kotka ma swoj charakterek.... Czasami zachowuje sie dziwnie, zbyt agresywnie. Atakuje nas bez powodu, mozliwe ze chce sie bawic, ale gryzie rece z wsciekłoscia i nie wyglada to na zabawe. Dzisiaj np. bawiłam się z nią, goniła piórka na patyku a po chwili złapała moją reke i nie chciała puscic.... Martwi mnie to, czy z nią wszystko wporzadku :( czy nie jest zbyt agresywna jak na kota???? I jak to złagodzic. Weterynarz kazał dawac jej klapsy gazetą, ale to chyba zawodzi....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedz #14 : 2008-08-19, 12:12 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #15 : 2008-08-19, 19:48 »
Cytuj
czy nie jest zbyt agresywna jak na kota????

a co to znaczy?

pamiętaj, kot jest drapieżnikiem i to najskuteczniejszym w naszych okolicach ;) kot bezie polował. to nie jest milusia przytulanka co pomruczy jak pomiziać za  uchem, to żywe stworzenie ze swoimi potrzebami a jedną z tych potrzeb jest polowanie.

ważne jest to, byś to Ty decydowała kiedy koniec i czy w ogóle podejmujesz się zabawy. jeśli w domu dominację przejmie kot takie "zabawy" będą stałe i mało przyjemne dla ludzi.

a co do "chyba zawodzi" nie gazeta istotna ale konsekwencja. to nie tak,z e trzepniesz dwa razy i kot zaskoczy. instynkt to instynkt. ja wolałam klaśnięcie i wywalenie do drugiego pokoju. potem wystarczało klaśnięcie.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

GreenGun

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: dlaczego kot się wścieka
« Odpowiedź #16 : 2008-08-23, 21:42 »
ZObacze jak bedzie z klasnieciem i wywalianiem do drugiego pokoju....
Własnie o to mi chodzi, zeby kot nie czuł sie dominatorem w domu i nie brał mnie za swojego! Bo tak nie moze byc... Tylko, ze jestem jedyna osoba w domu która sie z nia bawi i to moze miec wpływ na takie zachowanie.... Szkoda ze to tak boli, bo inaczje by mi nie przeszkadzało hehe :)  Dzieki za rady i uspokojenie....
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 31 zapytaniami.