Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: Malpki kapucynki  (Przeczytany 105031 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Duque

  • Gość
Malpki kapucynki
« : 2005-07-12, 15:50 »
Witam wszystkich.
Jestem zainteresowany kupnem malpki kapucynki. Lecz chcialbym sie dowiedziec czy ktos z czytajacych te forum moglby mi podac troche wiecej informacji nt. tego zwierzatka ? Troche juz czytalem, lecz nigdzie nei moglem znalesc np. informacji gdzie mozna kupic taka malpke, wiec jezeli znacie jakies miejsce gdzie jest to mozliwe to bylbym wdzieczny za podzielenie sie ta wiedza. Interesuje mnie takze orientacyjna cena takiego zwierzatka bylbym wdzieczny gdyby ktos mogl mnie oswiecic w tej kwesti :), wiem ze najlepiej kupic mlodego osobnika zeby od malego mogl sie oswoic ze swoim opiekunem. Lecz jak zamowic, dostac takie zwierzatako i przede wszystkim gdzie?  Interesuje mnie rowniez zachowanie takich zwierzatek wobec dzieci, gdyz posiadam 3-letnia coreczke, slyszalem ze malpki takie sa bardzo mile i dobrze wychowane nie robia krzywdy, lecz czy ktos moglby powiedziec cos wiecej na ten temat ? Jezeli ktos chcialby sie podzielic jeszcze jakimis innymi informacjami to czekam z niecierpliwoscia. Pozdrawiam
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #1 : 2005-07-15, 22:17 »
Jestem przeciwna trzymaniu dzikich zwierzat w domu. Slyszalam, ze takie malpki sa bardzo drogie i o uszy obila mi sie cena 10 000 zl.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #2 : 2005-07-16, 09:32 »
Moim zdaniem lepiej byłoby gdybyś przygarnął do serca biednego pieska lub kotka ze schroniska. Tyle ich czeka na ciepło prawdziwego domu.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #2 : 2005-07-16, 09:32 »

Duque

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #3 : 2005-07-16, 18:07 »
ok dzieki za odpowiedzi, w sumie juz sie zdarzylem dowiedziec wszystkiego co mnie interesowalo. Becia no nei sa az takie drogie na szczescie, niestety teraz nei ma dostepnych i musze poczekac na malpke, ale to kwestia podobno niecalego miesiaca. Poza tym mylisz sie to wcale nei sa dzikie zwierzeta, tylko malpki urodzone w specjalnych hodowlach, a pozniej do pewnego okresu wychowane. Wiec jezeli myslisz ze to jest tak ze zabieraja zwierzatko z lasu i wysylaja do sklepu to jestes w duzym bledzie. A co do wypowiedzi pana Zoologa, no coz moze i tak, lecz alergia na futerka pieskow i kotkow mojej zony uniemozliwia zakup takiego zwierzatka. Poza tym zona nie przepada za psami (uraz po pogryzieniu) i w zyciu by sie nie zgodzila :( Choc piesek do kolekcji tez by pasowal :) Slyszalem ze takie malpki potrafia sie zaprzyjaznic z innymi zwierzatkami domowymi, no ale coz niestety nie bedzie pieska bedzie malpka :) Pozdrawiam.
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #4 : 2005-07-16, 21:34 »
Wiem, ze takie malpki urodzone sa w hodowli, ale nie sa udomowione i dlatego to dzikie zwierzeta. W moim przekonaniu oswojone to nie znaczy nie dzikie... no i powinny byc na wolnosci a nie siedziec w domu i cieszyc oko wlasciciela....
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #5 : 2005-07-17, 12:37 »
Cóż, kolejne zwierzę będzie żyło jako żywa maskotka...  :(
Zapisane
IBDG Wrocław

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #6 : 2005-07-18, 10:21 »
Jak kazde inne. Ja osobiscie nie widze roznicy pomiedzy trzymaniem pieska a małpki.
i to zwierze jest jakby w więzieniu i to.. jak ktos ma warunki finansowe i go stac
na młapkę - to nie sądze ze nie ma warunków mieszkaniowych.
Troszkę nierozumiem tego rozdzielania.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #7 : 2005-07-18, 16:42 »
Jak kazde inne. Ja osobiscie nie widze roznicy pomiedzy trzymaniem pieska a małpki.
i to zwierze jest jakby w więzieniu i to.. jak ktos ma warunki finansowe i go stac
na młapkę - to nie s±dze ze nie ma warunków mieszkaniowych.
Troszkę nierozumiem tego rozdzielania.
Dla mnie natomiast takie rozdzielanie ma głęboki sens. Sama nazwa naukowa psa brzmi pies domowy.Znaczy to,że jest zwierzęciem udomowionym i bez człowieka sobie nie poradzi w przeciwieństwie do szympansów,aligatorów czy węży boa.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #8 : 2005-07-18, 17:08 »
pewnie masz racje. ja patrzę na to w kategorii "free all animals" itd :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #8 : 2005-07-18, 17:08 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #9 : 2005-07-31, 11:31 »
Zapewniam Cię, Galago, że mój pies, mając do wyboru wolność i "jakby więzienie", jak piszesz, w moim domu, wybierze to drugie. Ze mną jest szczęśliwszy niż beze mnie.   
Zapisane
IBDG Wrocław

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #10 : 2005-08-01, 11:53 »
jak w tamtym roku byłam w Krynicy Zdrój to widziałam taką małpke :( facet se na niej zarabiał i na kucyku... cały dzień kucyk był zapiety do jakiejś karety, a małpka na smyczy w ubrankach, kapelusiku, w bucikach... koszmar!
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #11 : 2005-08-16, 17:14 »
Mój Zdor również, gdybym mu postawiła ultimatum-wolność, czy "Więzienie"zwane przez ciebie, wybrałby to drugie, on za bardzo nas kocha, a jest taki "rozpieszczony"(w sensie pozytywnym), że nawet nie wyobraża sobie żeby być bez nas
Zapisane

sosenka16

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #12 : 2005-08-17, 18:26 »
Daque a ile taka małpka kosztuje, bardzo bym chciała wiedzieć, gdyż też bardzo bym chciała mieć taka małpke;)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #13 : 2005-08-18, 19:04 »
Daque a ile taka małpka kosztuje, bardzo bym chciała wiedzieć, gdyż też bardzo bym chciała mieć taka małpke;)
Stanowczo odradzam.Kup sobie pieska,kotka lub uratuj jakiegoś "schroniskowca".
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Madagaskar

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #14 : 2005-08-18, 21:54 »
U nas w Złotoryi biega wiele porzuconych ślicznotek,w innych miastach również, sama wzięłabym je do domu, ale z trzech powodów-1.mam mały dom. 2.jest już Zdor. 3.jestem uczulona na sierść kota i psa(Zdor-York-nie uczula, bo zamiast sierści ma włos.
Porozglądajcie sie, a znajdziecie wiele istnień które nawet nie mogą pomarzyć o domu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #14 : 2005-08-18, 21:54 »

sosenka16

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #15 : 2005-08-25, 22:14 »
dlaczego mam sobie kupić kotka czy psa jak chce małpke po za tym psa już mam...
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #16 : 2005-08-25, 22:28 »
Ja nic nie sugeruje.
Współczuje tym małpkom :(.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #17 : 2005-08-26, 15:10 »
dlaczego mam sobie kupić kotka czy psa jak chce małpke po za tym psa już mam...

Mówisz jak dziecko "chcę małpkę"... A czy to zwierzę będzie z Tobą szczęśliwe? Przecież nie zapewnisz mu warunków, jakie małpka powinna mieć. A powinna żyć wśród drzew i innych małp, a nie w mieszkaniu z ludźmi. To nie jest zwierzę domowe, coś o tym wiem, bo w dzieciństwie miałam małpkę. Jako dziecko nie zdawałam sobie sprawy z krzywdy, jaką wyrządza się nieudomowionemu zwierzakowi zmuszając go do życia wśród ludzi, bez kontaktu z innymi przedstawicielami gatunku, w nienaturalnych warunkach. Teraz to wiem.
« Ostatnia zmiana: 2005-08-26, 20:46 autor IBDG »
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #18 : 2005-08-26, 16:07 »
dlaczego mam sobie kupić kotka czy psa jak chce małpke po za tym psa już mam...
Możesz sobie wziąć przecież jeszcze jednego pieska.Posłuchaj IBDG bo ma rację.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Madagaskar

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #19 : 2005-08-26, 17:05 »
Chciałabyś, żeby Ciebie jakieś obce stwory więziły w czymś ciasnym, co wogóle nie przypomina Twojego rodzinnego domu?
Tak właśnie małpka może sobie wyobrażać Twój dom.
Zapisane

kapucyna

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #20 : 2005-09-21, 21:32 »
Słuchajcie ja mam już malpke i daje jej dużo miłości tak jak wy swoim psom. Mam dla niej cały pokój gdzie ma zabawki i nawet gałęzie itd. jest ona naprawde szczęśliwa bo widze to w jej oczach. Lookie jest wrażliwy i nierozlączny ze mną. Więc jeśli chcesz mieć małpke musisz dawać jej wiele ciepła i miłości.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #20 : 2005-09-21, 21:32 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #21 : 2005-09-22, 15:17 »
Słuchajcie ja mam już malpke i daje jej dużo miłości tak jak wy swoim psom. Mam dla niej cały pokój gdzie ma zabawki i nawet gałęzie itd.

Nawet gałęzie? A fototapetę z palemką też? Wybacz, Kapucynka, ale bardzo naiwne to, co piszesz... Tylko bardzo młody wiek, jak się domyślam, może Cię usprawiedliwiać. Małpce zabawki i Twoja miłość i opieka nie zastąpią, niestety, kontaktów z innymi małpami, ani normalnego, małpiego życia w naturalnych warunkach.
Żeby nie było, że sama miałam małpkę, a innym mam za złe, wyjaśnię, że moja nie była na zamówienie. To czysty przypadek, ktoś z rodziny natknął się na marynarza chcącego sprzedać zwierzę. Nie znam motywów, dla których małpka została kupiona, może ze współczucia, może z głupoty... Miałam może 4 lata i niewiele pamiętam. Jednak wiem, że to nie było mądre ani dobre dla zwierzaka, tym bardziej, że marynarz pewnie jeszcze niejedno zwierzę miał na sumieniu. I nieważne, że Twoja małpka pochodzi z hodowli i nie została zabrana z naturalnego środowiska. To nadal jest dzikie zwierzę. Oswojone to nie znaczy udomowione.

Zapisane
IBDG Wrocław

alis

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #22 : 2005-11-09, 13:59 »
Duque , Sosenka_16 i Kapucyna jesteście popierdolonymi ignorantami i podziwiam IBDG, Madagaskara i Zoologa że mieli siłę z wami dyskutować....na głupote nie ma rady!
Zapisane

Madagaskar

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #23 : 2005-11-09, 16:53 »
alis, dzięik za poparcie, ale może obyłoby się bez takich słów??
Propnuje wyedytowanie posta(tu też są moderatorzy :roll:)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #24 : 2005-11-09, 21:58 »
Alis, spuść z tonu, kultura w miejscach publicznych, także w internecie, zawsze obowiązuje.

Co do małpek - kiedyś moi sąsiedzi mieli kapucynkę w domu. W końcu życzliwi znajomi wezwali policję, i zwierzę zostało zabrane do zoo. Jego opiekunowie musieli zapłacić karę pieniężną, za nielegalne posiadanie małpy. W każdym razie tak było kilka lat temu. Ja osobiście jestem przeciw trzymaniu takich zwierząt w domu. Pies jest udomowiony, możemy mu zapewnić dobre warunki, ruch, miłość. A małpka? Wątpię, żeby ktoś zasadził sobie w salonie las tropikalny...
Zapisane

Karoolina

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #25 : 2005-11-11, 21:36 »
Do małpki trzeba miec chyba duzo cierpliwości  :P ja bym się troszke bała trzymać jej w domu ze ucieknie przez okno albo cos  :;p:

I poraz kolejny pytanie : Ile kosztuje taka kapucynka?... :P
Zapisane

kapucyna

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #26 : 2005-11-18, 21:55 »
Z tą małpką kłamałam... Bo ja tak bardzo pragnęłam mieć małpke.. To zawsze było moje marzenie, bo mój kumpel miał małpke i tak mu zazdrościłam, ale on miał na nią papiery. Jego Cziqa była taka grzeczna i milusia i chodziła bez smyczy. Ale Michał wyjechał razem z Cziqą. A moi rodzice nie chcą sie zgodzić na kapucyne
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #27 : 2005-11-19, 20:31 »
No i bardzo dobrze, że nie chcą! Chcesz zrobić coś dobrego dla zwierząt, namów rodziców na psa lub kota. W schroniskach czeka ich mnóstwo, nieszczęśliwych, spragnionych ludzkiej miłości i opieki. Małpka Cię do szczęścia nie potrzebuje, wręcz przeciwnie...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedz #27 : 2005-11-19, 20:31 »

kapucyna

  • Gość
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #28 : 2005-11-21, 08:44 »
Mam psa, kota, rybki, świnke morską i królika. gdybys poszła do sklepu i zobaczyła jak ta małpka siedziała w tej klatce... Ja chciałam ją wziąść dla jej dobra. łzy napłynęły mi do oczu jak cisnęła sie w tej klatce... Chciałam wziąć tą małpke i dać jej więcej swobody
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Malpki kapucynki
« Odpowiedź #29 : 2005-11-21, 19:10 »
Mam psa, kota, rybki, ¶winke morsk± i królika. gdybys poszła do sklepu i zobaczyła jak ta małpka siedziała w tej klatce... Ja chciałam j± wzi±¶ć dla jej dobra. łzy napłynęły mi do oczu jak cisnęła sie w tej klatce... Chciałam wzi±ć t± małpke i dać jej więcej swobody
Tej biednej małpce najbardziej przydałby się ośrodek renaturalizacyjny.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 31 zapytaniami.