Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?  (Przeczytany 10730 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Atthis

  • Gość
Chcę zacząć swoją przygodę z jazdą konną tu w Krakowie, lecz nie wiem gdzie zacząć. Pozytywne opinie słyszałam o Tabunie i Mustangu (niestety w tym drugim jazdy są dość drogie..). Czy może jest tu ktoś z Krakowa, kto mógłby mi polecić jakiś dobry ośrodek jazdy konnej :-) w Krakowie lub okolicach?
Zastanawiamy się też ze znajomą nad "Indianą" (czekamy tylko na odpowiedź na maila od właścicielki, może wybierzemy się w tym tygodniu) lub nad "Gospodarstwem Nowakówka" może ktoś zna/jeździł/jeździ w tych ośrodkach i może się wypowiedzieć? :x
Zapisane

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #1 : 2007-10-25, 21:51 »
A ja gorąco polecam OJK Santos ("Hucuł") w Zabierzowie! Stajnia naprawdę super, bardzo miła atmosfera, i naprawde wiele sie mozna tam nauczyc. Jazdy nie są drogie - 30 min lonzy kosztuje 20 zł (godzinna samodzielna jazda 30 zł) Sama tam jeżdżę, więc wiem co mówie ;) A i dojazd też jest całkiem dobry, bo busy na Krzeszowice p. Zabierzów jeżdżą co 10 min lub częściej.
Zapisane
GG 1056033

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #2 : 2007-10-26, 13:20 »
Sorka za off topa, ale 30 min na lonzy 20zl i godzina 30 zl to tanio?? :O ja placilam za lonze pol godziny 10 zl i tyle samo teraz place za godzine na ujezdzalni
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Forum Zwierzaki

Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedz #2 : 2007-10-26, 13:20 »

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #3 : 2007-10-26, 14:35 »
Kocham Koniczki ceny są rózne,   u nas widać to zróżnicowanie, w jednym miejscju jazda na lonży kosztuje nawet 45zł za pół goziny.... skoki nawet 60zeta a są miejsca że za pół godziny jazdy zapłacisz 10zeta a za skoki tyle samo co za jazde samodzielną 9z trenerem bądź instruktorem oczywiście)
Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #4 : 2007-10-26, 14:47 »
KochamKoniczki ale Golejewko to nieduza wies, nie ma w okolicy jakiegos szczegolnie duzego miasta (bo Miejskiej Górki, Rawicza czy innych w okolicy dużymi nie można nazwać :P), wiec ceny sa nizsze, tak samo jak w Dębnie ;) Wiadomo, ze w okolicach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy innych duzych miast ceny moga byc znacznie wyzsze ;) Tak samo jak z cenami za pensjonat.
Zapisane

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #5 : 2007-10-30, 00:44 »
Zgadzam sie z dziewczynami ;) Nie zapominajmy, że to stajnia w okolicach Krakowa, a jak na to to ceny i tak niewielkie ;) A warunki tam sa naprawde dobre, wiec wg mnie warto wydac te pieniadze :)

A tak na marginesie KoChAm KonICzki!!! to naprawde Ci zazdroszcze takich niskich cen.. :) Gdyby u mnie takie były to bym chyba nie wychodziła ze stajni :P ;)
Zapisane
GG 1056033

KoChAm KonICzki!!!

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1648
  • Dziki jezdziec
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #6 : 2007-10-30, 13:08 »
Rusty, a myslisz ze co ja robie :P w stajni jestem srednio 3-5 razy w tygodniu :) w wakacje oprocz ponedzialku codziennie, ale nie zawsze jezdze
Zapisane
Konie pełnej krwi angielskiej Potocznie zwane są folblutami. Jest to rasa wyścigowa istniejąca przeszło 200 lat. Zalety koni angielskich zostały wykształcone w wyniku nadzwyczaj ostrej selekcji, jakiej wymaga przygotowanie do wyścigu (trening), a potem sam wyścig. Ze względu na silnie rozwinięty układ nerwowy są one ogromnie pobudliwe i nerwowe. Cechą charakterystyczną tej rasy jest nastawienie całego organizmu w kierunku uzyskiwania wielkich szybkości w galopie.  W produkcji wyczynowych koni sportowych pełnej krwi przodują stadniny: Kozienice, Moszna, Widzów, GOLEJEWKO :), Iwno, Strzegom, Rzeczna.

dlatego kocham tę rasę...

Nanami

  • Gość
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #7 : 2007-11-27, 18:12 »
Ja jezdze z Rusty do Zabierzowa i również moge gorąco polecic ;) Chociaz trace fortune na to... (jazda 30 zł + 12 zł dojazd jednorazowo, bu), a to juz swiadczy o jakosci stajni ;) Dojazd nam zajmuje jakas godzine w jedna strone.
Zapisane

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #8 : 2007-11-29, 22:11 »
Cytuj
Dojazd nam zajmuje jakas godzine w jedna strone.

Jak nie dłużej .. :P Wliczając korki i pogodę to 1,5 h jak nic .. ;) Ale tak to już jest jak sie mieszka na zadupiu .. :P

Ale warto ;) Duże konie rekreacyjne są bardzo dobrze 'zrobione' i nie chodzą 'w kółeczko jak osiołki' jak to w wiekszości stajni bywa ;) Mozna z nimi naprawdę wiele zrobic i sporo sie nauczyc :) Hucuły też niczego sobie, chociaż chodzą głównie pod dziecmi i czasami im sie nie chce :P Ale jak to sie mówi, dla chcącego jeźdźca nic trudnego ;)
Zapisane
GG 1056033

Forum Zwierzaki

Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedz #8 : 2007-11-29, 22:11 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #9 : 2007-12-07, 13:53 »
http://www.huculki.com.pl/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=46&Itemid=40 jak chcesz zacząć jazdę to proponuję zapisać się tutaj na kurs.
Możesz też zapisać się do Tabuna http://www.tabun.com.pl/, ale nie polecam tego kursu, dużo ludzi i tak naprawdę mało się nauczysz.
Możesz też zajrzeć tutaj http://www.przyjacielkonika.republika.pl/Zima/zima.htm
Zapisane

Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #10 : 2007-12-07, 17:45 »
"Przyjaciel Konika"??? Ja nie polecam ;) A o tej stajni na Zarabiu słyszałam, ale nie byłam tam więc nie wiem jak tam jest. Fakt faktem ze to troche daleko .. Szczegolnie dla osob, które chciałyby tam jeździc regularnie ;)
Zapisane
GG 1056033

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #11 : 2007-12-07, 17:51 »
A o tej stajni na Zarabiu słyszałam, ale nie byłam tam więc nie wiem jak tam jest. Fakt faktem ze to troche daleko .. Szczegolnie dla osob, które chciałyby tam jeździc regularnie ;)

O tym Zarabiu? Koło Mszany Dolnej?

Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Rusty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 669
  • Chelsea Forever!
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #12 : 2007-12-07, 18:06 »
Chodzi mi o tą, do której link podała Kesi (http://www.huculki.com.pl/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=46&Itemid=40 ) wg tego co jest tam napisane, jest to stajnia na Zarabiu w Myślenicach.
Zapisane
GG 1056033

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #13 : 2007-12-07, 21:07 »
Myślałem, że chodzi o to: http://www.zajazd-jezdziec.com.pl/
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


sjk_hucul

  • *
  • Wiadomości: 1
    • WWW
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #14 : 2013-03-14, 21:05 »
W Myslenicach na Zarabiu pod lasem, 15 min od Krakowa mieści się Szkółka Jazdy Konnej Hucuł. Kilkanaście koni ( małe i duże), spore grono jeźdźców, możliwość udziału w zawodach. Własny Klub Jeździecki www.mkjhucuł.pl . Zapraszamy do nas - więcej szczegółów na stronie www.huculki.com.pl
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedz #14 : 2013-03-14, 21:05 »

Olka_Fakir

  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kraków - jazda rekreacyjna - gdzie jeździć?
« Odpowiedź #15 : 2013-03-22, 21:36 »
Zapraszamy do Stajni na Zielonej w Konarach koło Krakowa.  :)
Kameralna stajnia, miła atmosfera, 10 bardzo dobrze wyszkolonych i spokojnych koni rekreacyjnych, piaszczysta drenowana, oświetlona ujeżdżalnia.
Oferujemy kursy dla początkujący, jazdy rekreacyjne na różnym poziomie, wyjazdy w teren, treningi sportowe, możliwość wyjazdów na zawody na koniach stajennych.
Więcej informacji na stronie internetowej : http://konie.konary.pl/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 26 zapytaniami.