Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Od nowa  (Przeczytany 6903 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« : 2003-03-02, 13:05 »
Ok załóżmy ze zaczynam wszystko od nowa z akwarystyką, czyli nic(prawie ;) ) niewiem i kupuje akwa 100l-150l (w tym przedziale). W jaki sprzęt się zaopatrzyć, w jakie środki chemiczne (testy, leki itepe.), może coś o roślinkach no i co by pasowało do bojoników ? Mam zamiar kupić samca i 4 samice, no i 1 glonojada juz mam w malym akwa. Proszę o pomoc, ;) chcę żeby moje rybki miały dobrze i żeby radośnie przeżyły wszystkie swoje dni życia ;) Mam wielki sentyment do rybek, poza tym zastepuja mi one TV ;)
Aha i żeby mieściło się to w rozsondnych kosztach, em nie jestem multimiliarderką ! ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #1 : 2003-03-02, 13:47 »
Łał.... takie akwa... ja bym sobie dała skalary... albo gurami (mozaikowe, dwuplamiste i złote).... marzenia... :D
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #2 : 2003-03-02, 14:28 »
Gurami mozaikowe mniam tylko czy beda sie zgadzaly z bojownikami ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Od nowa
« Odpowiedz #2 : 2003-03-02, 14:28 »

kasia

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #3 : 2003-03-02, 14:35 »
Raczej nie... ja tylko mówiłam, że sama chciałabym miec takie duże akwa... tylko mam mały pokój :(
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #4 : 2003-03-02, 14:45 »
No wiec wlasnie i dlatego chce podpasować jakieś rybki do bojowników, ewentualnie moge zrezygnować z bojowników na rzecz gurami ale wtedy poprosze kilka info na ich temat. Mi siem w pokoju jeszcze takich wymiarów akwa zmieści, ale nie wiem co bedzie pozniej... ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #5 : 2003-03-02, 15:15 »
do bojowników posują ryby, które nie mają długich płetw i uważaj bo bojownik może po wytarciu sanicy próbować ją zabić! bo mu przeszkadza w opiece nad ikrę, maluchy nie mają rozwiniętego labiryntu więc napowietrzaj wode, karmienie jest trudne, artemia jest droga u mnie za puszka jaj 10g trzeba dać 52zł. to troche za dużo! gurami rosną szybko osiągając spore rozmiary mój największy na 34cm. mogą nękać inne ryby z długimi płetwami (skalary, welonki, bojowniki )                
pozdrawiam!!!
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #6 : 2003-03-02, 15:20 »
Oki o bojownikach wiem dużo ale czy ta artemia jest potrzebna ?? Aha no ok ale oprocz rybek to zadalam pytanko jeszcze o osprzet, czy ktos mi cos podpowie ?????? ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #7 : 2003-03-02, 15:45 »
artemia jest droga i potrzebna bo maluchy jedzą pokarm, który porusza sie tylko pionowymi ruchami jak solowiec. filtr radze wewnątrzny prosty i tani na akwa 150 l. polecam filtr AQUAEL typ 3 pracujący na połowie mocy. kosztuje około 50zł. filtry zewnętrzne do akwa takich rozmiarów są niebezpieczne ze względu na swoją wage. do tego grzałka 50-80w. będzie w sam raz. to wydatek 7-10zł. do filtra możesz dokupić deszczownie jest godna polecenia.                  
pozdrawiam!!!
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #8 : 2003-03-02, 15:46 »
Hm jak dziala ta deszczownia ?? Znaczy jak dziala i wyglada to wiem ale jak sie ja montuje i ogólne wiadomości ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Od nowa
« Odpowiedz #8 : 2003-03-02, 15:46 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #9 : 2003-03-02, 15:50 »
jest to rurka z małymi dziurkami prowadzona brzegiem akwa na powierzchnią wody, podłącza sie ją do wylotu filtra i on tłoczy wode przez tą rurkę dając efekt deszczu.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #10 : 2003-03-02, 16:01 »
Em deszczówke podłącza się do tego otworu którym filtr wypuszcza oczyszczoną wodę ?? ;) Bo właśnie tak sie zastanawialam gdzie podlaczyc. A czy deszczówkę wykonuje sie samemu czy mozna kupić ?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #11 : 2003-03-02, 16:09 »
tak do wylotu. deszczownie można kupić ale ja mam zrobioną to niejest trudne, musisz tylko poszukać węża lub rurki plastykowej (takie zielone w sklepie zoo) pasującą do odworu filtra, odmierzyć ile chcesz długości, zrobić dziurki na całej długości najlepiej czymś rozgrzanym. dziurki nie za małe takie troche większe od główki szpilki. przymocować do szkła ja mam na przyssawkach i podłączyć do filtra, koniec zaczopuj czymś korkiem czy coś takiego, ustaw moc filtra tak żeby nie był ciąg za mocny i nie wysadził rurki.                
pozdrawiam!!!
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #12 : 2003-03-02, 16:11 »
Hm hm ciekawe, a jeśliby np obkrążyc znaczy ta deszczownia była by dookoła akwa ?? Czy to good czy raczej nie wypali ?? Aha ale w akwa dostanę plastikowe rurki ?? (myzlalam że deszczownia jes gumową rurką)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #13 : 2003-03-02, 16:18 »
zależy jak silny jest filtr, ja mam AQUAEL typ 3 na podłączony do deszczowni, pracuje na pełnej mocy, a akwa jesy 160l. ma naokoło rurke i sie sprawdza. jak najbardziej gumowa jest łatwiejsza w montowaniu. do deszczowni zawsze wybieraj mocniejszy filtr bo musi tłoczyć wode pod góre. typ 3 jest dobry w zakresie wielkości akwa 150-250l. u mnie jest super!!!
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #14 : 2003-03-02, 16:24 »
najlepiej gumowa rurka, ja mam starą plastikową, jeśli chcesz mieć ją naokoło to postaraj sie o mocny filtr dobry jest właśnie taki jak ja mam AQUAEL typ 3 działający na całą moc jest super ma zakres wielkości akwa 150-250l. ale w przypadku deszczowni jest w sam raz.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Od nowa
« Odpowiedz #14 : 2003-03-02, 16:24 »

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #15 : 2003-03-02, 16:28 »
Mniam mniam już mi ślinka leci ;) MUSZE MIEĆ TE AKWA !!!!  :mrgreen: bo nie wytrzymam. W moim malym 40l akwa mam Aqa El Typ Fan MINI i sprawuje sie bez zarzutów, aha mam pytanie co do grzałki, myślałam nad grzałką z termostatem, bo czasami nie sposób upilnować temp., czy może któś wie ( oczywiście głównie do harpii :mrgreen: ) jka cenowo byłaby grzałka z termostatem ?? (mysle że byłaby to 75W)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #16 : 2003-03-02, 18:12 »
ja mam zwykłą grzałkę 50w i sprawuje sie świetnie w akwa 160l. grzałka z termostatem jest dobra ale niemam do tego zaufania. rok temu ugotowały mi sie 3 akwa przez takie grzałki! po prostu siadł termostat i grzałka grzała temperatura doszła do 40stopni, jak rano przyszłam było po wszystkim. takie grzałki są droższe niż zwykłe taka 74w wacha sie 14-20 zobacze u siebie po ile mam. jutro ci powiem.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #17 : 2003-03-02, 18:13 »
OK sporo wiem ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi w jakie testy i środki się wyposażyć przy zakladaniu nowego akwa ?? ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #18 : 2003-03-02, 18:20 »
testy na PH i twardość wody, odkażalnik, zależy jakie ryby chcesz mieć jeżeli pielęgnice to garbniki, dobry jest antychlor z TROPICALA, koniecznie lekarstwo np. MVC na wszelki wypadek i do kwarantanny. jeżeli chcesz mieć naprawde kolorowe ryby zaopatrz sie w kobaltosan, witaminy itp.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #19 : 2003-03-02, 18:29 »
Ok dzieki a witaminy jakiej firmy są najlepsze ??
;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #20 : 2003-03-02, 20:14 »
multiwitamina z TROPICALA ja używam jest dobra dla ryb i roślin, 10ml. na 100l. wody. co 2 tygodnie. polecam!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Od nowa
« Odpowiedz #20 : 2003-03-02, 20:14 »

kasia

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #21 : 2003-03-02, 20:23 »
A w jakim to jest opakowaniu i ile kosztuje??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #22 : 2003-03-02, 23:16 »
wszystkie podstawowe preparaty TROPICALA są w opakowaniach 30ml. kosztuję u mnie 3.40zł.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #23 : 2003-03-04, 14:09 »
U mnie tez, male okakowanie 30ml jest po 3,40

Mam pytanie głównie do harpii z tego względu że to ona głównie zajela siem ta sprawą ;);) Znalazłam na aukcjacxh taki filtr http://www.allegro.pl/show_item.php?item=10967259 nie wiem czy licytować i czy nada się taki filtr do akwa 100-150l *(jeszcze dokladnie nie wiem) wydaje mi się że filtry kaskadowe są dobre... ale chcialabym uslyszec rady ekspertów ;) Jeśli ten sie nie nada (filtr) z miłą chęcią zamontuje sobie deszczownie bo to fajnaa sprawa ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #24 : 2003-03-04, 16:45 »
ja na twoim miejscu bym sie zastanowiła, po pierwsze nie jest najnowszy, wkłady zużyte ale jeżeli chcesz zaryzykować to spróbuj ja niemówie że napweno sie zepsuje, tylko u mnie ten typ filtru odszedł w niepamięć. cena narazie atrakcyjna. Ja wole wewnętrzne bo trudniej go uszkodzić i dużo lepiej natlenia ioczyszcza wode        
ps. przepraszam za wczorajszą nieobecność trzeba było zostać w sklepie do końca ;)                
pozdrawiam!!!
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #25 : 2003-03-04, 18:51 »
Mówisz ze wewnetrzny lepiej filtruje wode... hmm chyba jednak posłucham rad specjalisty, a wczoraj harpio i tak nic bys nie zrobila bo forum nawalilo ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #26 : 2003-03-04, 19:51 »
!!! to miałam fuksa, :P  musiałam zostać w sklepie, bo monika miała wyjazd hehe
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #27 : 2003-03-08, 15:28 »
hehe ja odnawiam ten temat ze wzgledu : rybki rybami sprzet sprzetem a jakie roślinki ?? W moim akwa chcialabym miec gurami mozaikowe i pretniki karłowate, jakie roślinki do nich zasadzić ?? ;);) Przypominam że bedzie dzeszczówka :). O aha i jakie jeszcze nawozy do tych roślinek :):)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Od nowa
« Odpowiedz #27 : 2003-03-08, 15:28 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Od nowa
« Odpowiedź #28 : 2003-03-08, 15:36 »
rośliny jakie chcesz ale nie kupuj pływających ze względu na deszczownie, takie rośliny nie mogą mieć mokrych liści bo zgniją i szkoda będzie, nawozy najlepsze to właśnie FERRO ACTIV i MULTIMINERAL z tropicala nie szkodzą rybom i nie barwią wody
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Od nowa
« Odpowiedź #29 : 2003-03-08, 15:53 »
OK ale gurami przecierz potrzebuja roślin pływających... mee co zrobić?? ale ja  naokoło akwa  nie beder robic deszczowni...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 28 zapytaniami.