Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: nowe akwarium  (Przeczytany 2916 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xyriusz1

  • Gość
nowe akwarium
« : 2007-05-08, 20:18 »
Witam! Zalozylem akwarium,jest to moje pierwsze mam w nim 2 bocje wspaniale,2 mieczyki,2 gurami,2 molinezje,2 jazence i jeden glonojad. Moge dokupic 2 bojowniki do tej grupki? I jeszce jedno pytanko kilka roslinek z dnia na dzien robi sie zolta jak temu zapobiec? Akwarium ma 240 l ile moze byc rybekw takim akwarium? Bede bardzo wdzieczny o porady.
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 06:21 autor xyriusz1 »
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #1 : 2007-05-09, 11:53 »
Zwinniki jarzeńce to ryby stadne i 2 sztuki to za mało. Warto więc dokupić jeszcze z 8-12. Ew. jeszcze jedną parkę gurami. Nie dodawałabym już innych gatunków ryb. Mieczyki i molinezje w krótkim czasie się rozmnożą i będziesz mieć ich więcej. Bocja wspaniała to ryba stadna i ze względu na swoje zachowanie i wymagania nie zawsze polecana do trzymania w akwariach (zwróć również uwagę na to, że ten gatunek bocji często żyje ponad 20 lat).

Nie ma prostej reguły, dzięki której dałoby się wyliczyć ilość ryb mogących żyć w danej wielkości akwarium. Wszystko zależy od wybranych gatunków i ich wymagań (niektóre wymagają akwarium jednogatunkowego, czasem jest to tylko kilka sztuk, czasem kilkadziesiąt).
Zapisane

xyriusz1

  • Gość
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #2 : 2007-05-09, 14:59 »
dzieki serdeczne za odpowiedz

bardzo podobaja mi sie bojowniki moglbym 2 dolozyc do tej kolekcjii?


(na przyszłość nie pisz jednego posta pod drugim. możesz edytować swoje posty)
pao
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 15:21 autor pao »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium
« Odpowiedz #2 : 2007-05-09, 14:59 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #3 : 2007-05-09, 15:28 »
i tak masz mieszankę biotopów.

bocje nie są agresywne, ale są lękliwe, zatem ciekawski bojownik może sprowokować bocje do obrony a wtedy niewiele z płetw bojkowi zostanie.

bocja i gurami urosną i bojki nie będą zbyt dostrzegalne w akwarium, szczególnie, ze lubią gęstą roślinność, zatem niespecjalnie nimi oczy nacieszysz.

ponadto bojowniki to ryby terytorialne i żyjące w haremach, zatem 2 nie mogą być. jeśli byś sie decydował jednak (czego nie polecam) to układ 1+4  (oczywiście jeden samiec)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xyriusz1

  • Gość
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #4 : 2007-05-09, 15:43 »
Dzieki Pao. Akwarium mam 240l teraz mam 16 rybek moge jeszcze cos dobrac? Napisz jakie rybki by pasowaly jeszcze do tego grona.

Pao powiedz mi jeszcze zakupione roslinki sa w koszyczkach z kamyszkami trzeba wyjmowac z tych koszyczkow? Jedna osoba powiedziala mi ze nie koniecznie.




(na przyszłość nie pisz jednego posta pod drugim. możesz edytować swoje posty)
to moja druga uwaga na ten sam temat.
pao
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 18:18 autor pao »
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #5 : 2007-05-09, 17:03 »
mozna ale nie trzeba. ale jesli jest tam wata to trzeba ja wyjąc zeby ryby jej nie zjadly i nie zatruły sie

Co do kamyczkow to nie wiem o jakich mówisz,  wiec lepiej je zastąp żwirkiem z akwarium ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #6 : 2007-05-09, 18:28 »
ilość rybek i litraż akwa to za mało by mówić o ewentualnym doborze.

po pierwsze najlepiej jest się zdecydować na jeden kierunek.

bocja, gurami      to azja

mieczyk, zwinnik jarzeniec i molinezja to am południowa

glonojad (zakładając standard) to tez Ameryka południowa.

niemniej poza gurami, resztę zdarza sie łączyć i to czasem w bardzo korzystny sposób.

moly i mieczyki rozmnożą Ci się i warto o tym pamiętać.

zwinniki i bocje nie lubią samotności, zatem jeśli mają być to potrzeba ich więcej (bocje min. 5 zwinniki 10-15.)

ponadto bocje potrzebują dużo kryjówek, bo choć to spore rybki, to jednak płochliwe. Niemniej piękne i w finale mogą być najpiękniejszymi rybami w akwa :)


co do roślinek, to koszyczki przydatne bywają przy pielęgnicach, ale u Ciebie nie ma rybulców co by Ci przemeblowanie regularnie i gruntownie przeprowadzały. Mając zbiornik z azją nie musiałam specjalnie pilnować roślin, zatem na twoim miejscu koszyczki bym usunęła.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xyriusz1

  • Gość
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #7 : 2007-05-09, 19:02 »
 Czy skalary pasuja do moich pozostalych rybek?
« Ostatnia zmiana: 2007-05-10, 20:39 autor xyriusz1 »
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: nowe akwarium
« Odpowiedź #8 : 2007-05-23, 08:51 »
Raczej nie bo gurami i skalary to ryby no.... terytorialne z tego co pamiętam :D
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: nowe akwarium
« Odpowiedz #8 : 2007-05-23, 08:51 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.