Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mój pierwszy ptaszek  (Przeczytany 3646 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JaTuNowy

  • *
  • Wiadomości: 4
Mój pierwszy ptaszek
« : 2012-08-31, 10:53 »
Witam mam pytanie do was wszystkich, chce kupić sobie ptaszka. Zastanawialem sie nad Nimfa lub żeberka. Powiedzcie mi które lepsze dla początkujących, czy zeberka moze byc sama w klatce? Pomocy ! Pomóżcie mi wybrać, pierwszy raz mam doczymienia z ptakami
Zapisane

JaTuNowy

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Mój pierwszy ptaszek
« Odpowiedź #1 : 2012-08-31, 11:16 »
Mysle tez nad papuga nierozlaczka
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Mój pierwszy ptaszek
« Odpowiedź #2 : 2012-08-31, 12:07 »
Papużka nierozłączka MUSI mieć parę, miałam je dosyć długo. Same są bardzo nieszczęśliwe, samiec przez brak swojej partnerki może kopulować żerdź. Nawet jak miały loty po pokoju, to zawsze razem latały i wszędzie siadały razem. Gdy jedną wypuściłam, to druga w klatce dosyć głośno narzekała...

Niestety każdy ptak jest wymagający, pierw zastanów się jakie warunki byś spełniał, dopiero potem dobierz ptaka. Ostrzegam, że dużo papug nie daje spać jak już świta, moje były w tym mistrzami.

Pamiętaj, że klatka nie może być okrągła, ponieważ ptak znajdujący się w niej nie ma swojego kąta do schowania gdy się czegoś przestraszy. Również klatka powinna być duża, nie taka jak się kupuje w zoologicznych dla małej myszki klatke o wymiarach 20x10x5cm (już widziałam takie przypadki).

Jeżeli nie chcesz hałasu, rozdartych ścian, drzwi, obrazów, firanek, itd. Odradzam papugi ;) Są to małe niszczyciele. A po każdych lotach po za klatką sprzątanie odchodów w każdym miejscu.

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mój pierwszy ptaszek
« Odpowiedz #2 : 2012-08-31, 12:07 »

Demifari

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 185
Odp: Mój pierwszy ptaszek
« Odpowiedź #3 : 2012-09-01, 21:16 »
Zeberki również nie powinny być trzymane pojedynczo to ptaszki żyjące stadnie. Zresztą każda papużka nawet falista ucieszy się z towarzystwa :) Miałam kiedyś nimfy ogólnie jak napisała mysa nie dają ci pospać :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.061 sekund z 27 zapytaniami.