Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: żwirek catsan-polecam,chociaz...  (Przeczytany 13731 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« : 2004-09-16, 13:19 »
ostatnio zostałam zmuszona do zakupu żwirku :roll: zmuszona,bo ten który zawsze kupuje skończył się w sklepie.
kupiłam 5 litrowe opakowanie żwirku "catsan". fajne opakowanie, nie pylace sie biale "kuleczki-zwireczki", tylko kurde cena extra!!! 19 zł za 5 litrów. gdyby nie desperacja,że koty nie mają już żwirku :roll: kupiłam... a mogłam wziąć piasek z piaskownicy ;)
te 5 litrów to na moje 5 kotów to :roll: chociaż żwirek całkiem fajnie wchłania siuśki i nie ma aż takich grudek,które trzeba wywalić.poza tym zapach jest inny. nie śmierdzi tak...
żwirek wygląda mniej więcej tak. mniej więcej,bo to opakowanie 10 litórw,a moje jest 5 litrowe.


zna ktoś z was ten żwirek? też jest taki drogi??? dla mnie to drogi jest,bo kupuje zwykly za 5-7 zł.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #1 : 2004-09-16, 13:27 »
Catsan owszem, jest diabelnie drogi. Ja od "zawsze" sypie moim Benka. Znacznie tanszy.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

iwa

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #2 : 2004-09-16, 13:43 »
ten 10 l znalazłam za prawie 25 zł, no to 5 litrów powinno byc za polowe tego,czyli jakies 12 zł,a nie kurde 19!!!
ale...juz teraz wiem,ze jak cos to lepiej isc do piaskownicy ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedz #2 : 2004-09-16, 13:43 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #3 : 2004-09-16, 13:48 »
Piasku nie polecam - smierdzi koszmarnie i nie zawsze koty chca w niego szczac. A i ganiac po nowy po kazdym siku to by mi sie nie chcialo.
Benek za 5l to jakies 10-12 pln. Ja kupuje w hurtowni za 6-7 zlociszy :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

iwa

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #4 : 2004-09-16, 13:51 »
wiem,ze piasek smierdzi :roll: poza tym jak kot zrobi swoje,to potem tone piachu wynosi ze soba :roll: jak piasek byl awaryjnie to mielismy w takim pojemniku ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #5 : 2004-09-16, 13:54 »
zamow se z animalii.
www.animalia.pl
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Alexis

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #6 : 2004-09-16, 14:39 »
Ja mam takiego kota na punkcie kota, że od początku kupuję żwirek tzw. miesięczny "kocie sekrety", albo taki sam niemiecki. To nowoczesny żwirek z piasku krzemowego, który wymienia się po miesiącu. Nie ma żadnego zapachu, jest zawsze suchy.  
Tylko jego cena to koszmar: polski 35 zł/opakowanie, niemiecki 22 - 28 zł.
Ostatnio ktoś mi polecił żwir "Panda" drewniany, zbrylający. Mam zamiar się przerzucić. Czy ktoś z Was stosował taki żwir?
Zapisane

iwa

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #7 : 2004-09-16, 14:53 »
ja widziałam ten żwirek "kocie sekrety" na wystawie. całkiem fajnie wygląda. catsan ma podobne właściwości,ale sekrety chyba są lepsze. drewniany i zbrylający? nie wiem,czy coś drewnianego może zbrylać :roll:
Zapisane

Sal

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #8 : 2004-09-16, 14:53 »
Kocie sekrety? :mysli: Faktycznie taki dobry?

Ja próbowałam różne takie niezbrylające (chyba najbardziej byłam zadowolona z takiego z Inter Marche 10 l za 10 zł, jakiś włoski był), ale póki co kupuję tylko Super Benka Compact (19 zł za 10 l, ale cena wynegocjowana  ;), bo przecietnie kosztuje 21 zł ).
Kusi mnie Cats Best Eko Plus, ale 10 l kosztuje u nas 36 zł  :?  (w Tesco, gdzie jest najtaniej).
Nie próbowałam też Catsana.

Dałabym tyle kasy, jakbym faktycznie miała pewnośc, że (jak piszą na opakowaniu):
- jest wydajny
- dobrze chłonny
bo jakoś cięzko mi uwierzyć, że coś jest takie cudowne, tylko dlatego, ze jest drogie...  :?

Na moje 4 koty potrzebuję duże opakowanie Benka na tydzień. Niestety trochę obkleja łopatkę (po siuśkach) i dlatego nie powiem, ze jest idealny.

Opowiedzcie coś więcej o tym Catsanie i Kocich Sekretach ... :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedz #8 : 2004-09-16, 14:53 »

iwa

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #9 : 2004-09-16, 15:01 »
catsan ma zabójczo biały kolor :wink: zauważyłam,że nie przykleja się do łapek. dobrze wchłania siuśki i wyrzucam tylko kupki,a siuśki wchłaniają się w ten biały kolor ;) potem on robi się taki malutki jak kasza manna i wyrzucam :wink:  mnie cena zabiła,bo normalnie kupuję tańszy.ale to chyba tylko w tym sklepie taki drogi jest. w leclercu 10 l kosztuje ok.25 zł.
kocie sekrety wygladaja troche jak plastikowe kulki i niby dobrze wchlaniaja siuski.ja widzialam tylko na wystawie.w sklepach sie pytalam,ale nie ma.

Znalazłam taki opis kocich sekretow:
-Kocie sekrety
Niezbrylający, w 100% naturalny. Został przygotowany tak, aby Twój kot nie zostawiał w pomieszczeniu śladów po pobycie w kuwecie. Ma to szczególne znaczenie w domach, w których znajduje się kilka kotów. Nieprzyjemne zapachy znikają, ponieważ w wyniku bezpośreniego kontaktu ze żwirkiem są pochłaniane i zamykane w jego wnętrzu. Odchody płynne są całkowicie wchłaniane, a następnie wilgoć odparowuje pozostawiając żwirek zupełnie suchy w dotyku. Jedna torba wystarcza na jeden miesiąc dla jednego kota.

kształt zapobiegający wynoszeniu żwirku z kuwety,
eliminuje nieprzyjemne zapachy,
absorbuje, a następnie odparowuje wodę i pozostaje suchy w dotyku,
nietoksyczny, przyjazny dla środowiska, w 100% naturalny,
bezpieczny dla ludzi i zwierząt,
bezpyłowy, nie wywołuje reakcji alergicznych,
hamuje rozwój bakterii.
Zapisane

Alexis

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #10 : 2004-09-16, 15:12 »
Żwirek "Kocie sekrety" jest naprawdę super. Przez 4 tygodnie nie interesuje mnie kuweta, bo siuśki "znikają". Jak kiciuś zrobi kupkę i zdąży zakopać ( jak mnie nie ma w domu) to żwirek jakby wysusza, trzeba tylko odsiać łopatką i do kibelka.
Dla mnie ma 2 wady: cena i moment wymiany po miesiącu na świeży. Otóż zsypuje się zużyty żwirek do worka (takiego na śmieci), a łopatką trzeba zsunąć ten, który jest na dnie jakby przyklejony do kuwety (tam zbierają się "znikające" siuśki). To najgorszy moment, bo można się udusić od smrodu amoniaku. Najlepiej robić to na powietrzu, ale ja niestety mieszkam w bloku.

MOżna go dostać tylko w prywatnych sklepach dla zwierząt.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #11 : 2004-09-17, 11:39 »
A ja nie używam żadnych cudów, tylko najzwyklejszy żwirek 5l za 5zł. i powiem coś niewiarygodnego, jest nawet niezły :) Zbrylający, nie przykleja się prawie do łapek. Nawet mi się podoba a i cena jest ok. Dla mnie to dosyć ważne bo sama kupuję wszystko dla kota.
U mnie jest warunek _> sama przyniosłaś, sama dbasz czy coś w tym stylu. W sumie powinnam zapamiętać, gdy mi to mówią po raz 10 jednego dnia, ale kto by ich tam słuchał.... :P  :lol:
Zapisane

weronika

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #12 : 2004-09-17, 12:41 »
Cytat: Alexis

Dla mnie ma 2 wady: cena i moment wymiany po miesiącu na świeży. Otóż zsypuje się zużyty żwirek do worka (takiego na śmieci), a łopatką trzeba zsunąć ten, który jest na dnie jakby przyklejony do kuwety (tam zbierają się "znikające" siuśki). To najgorszy moment, bo można się udusić od smrodu amoniaku. Najlepiej robić to na powietrzu, ale ja niestety mieszkam w bloku.


Alexis,poloz na dnie kuwety plastikowy woreczek, sa takie w sprzedazy, podczas wymiany zwirku po prostu usuwasz woreczek wraz z zawartoscia i po krzyku!
Zapisane

iwa

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #13 : 2004-09-17, 13:06 »
a koty nie rozerwa tego woreczka?
Zapisane

Karka

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #14 : 2004-09-17, 13:16 »
A czym się różni Benek żółty od niebieskiego (poza ceną) i który lepszy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedz #14 : 2004-09-17, 13:16 »

Sal

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #15 : 2004-09-17, 13:33 »
Niebieski jest lawendowy, zółty bodajże leśny.
Niczym się chyba poza tym nie różnią, bo i granulat obydwa mają większy (niż Super Benek Compac).
Zapisane

Emilka

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #16 : 2004-09-17, 17:02 »
Cytat: *~Cathy~*
A ja nie używam żadnych cudów, tylko najzwyklejszy żwirek 5l za 5zł. i powiem coś niewiarygodnego, jest nawet niezły :)


tak samo ja... to chyba najtanszy zwirek jaki produkuja ;) zwykly supermarketowy, ja jestem z niego zadowolona ,jest naturalny bezapachowy ale dobrze wchlania, jest drobny dlatego Maja chetniej sie wyproznia do kuwety ;)  bardzo na tym zwirku oszczedzamy i nie mamy problemow.

Cathy jak sie ten Twoj zwirek nazywa bo moj.... szczesliwy kot  :lol:
Zapisane

Maxim

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #17 : 2004-09-17, 18:08 »
Ostatnio skusiłam sie na żwirek CATS BEST ECOPLUS i już nie zamienię go na żaden inny, dla mnie poprostu rewelacja  :wink: choć jest bardzo drogi  u nas 35 zł za 10 litrów. Super wydajny, w tej chwili mam go miesiąc a zużyłam niecałą połowę na bardzo dużą , krytą kuwetę ( Max to kawał chłopa jest  :) ) Tak jak napisano na opakowaniu faktycznie doskonale wiąże zapachy, można go ponoć usuwać drogami sanitarnymi , ale ja na wszelki wypadek nie próbowałam więc nie mogę nic w tej kwestii powiedzieć. Dużo taniej można go kupić na wystawach kotów, na których  z reguły zawsze pojawia się dystrybutor. Ostatnio , na początku września byłam na wystawie kotów we Wrocławiu i tam tenże 10 litrowy worek kosztował 25 zł ,ale najbardziej opłacało się kupić 40 litrowy za 75 zł. Polecam  :wink:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #18 : 2004-09-17, 18:11 »
maxim, spokojnie wyrzucaj do kibelka, CBE+ się zwyczajnie rozpuszcza :wink:
Zapisane

Maxim

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #19 : 2004-09-18, 09:58 »
OK, spróbuję  :wink: ale jak mi się kibelek zatka to liczę Skarb, że podeślesz mi jakiegoś dobrego hydraulika  :lol:  ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #20 : 2004-09-18, 16:03 »
może TZ-et? :P

Ja używam żwirku TESCO i jest ok :) bardzo dobrze zbryla, nie czuć siuśków. Pozatym ja sprzątam "na bierząco" bo inaczej by mnie chyba z domu wyrzucili ehhh
Zapisane

Forum Zwierzaki

żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedz #20 : 2004-09-18, 16:03 »

Maxim

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #21 : 2004-09-19, 18:35 »
:nono: Cathy co ci chodzi po głowie , ja na stanie mam swojego Tz-ta  :)
Zapisane

Karka

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #22 : 2004-09-20, 07:51 »
Sal , już wiem .Pytałam się bo używałam do tej pory Benka niebieskiego a chciałam wiedziec co to jest ten żółty bo był tańszy .Wczoraj kupiłam ten żółty i okazało się że jest grubszy od niebieskiego ,zobaczymy jak się sprawdzi.Lawendowy i leśny jest odpowiednio fioletowy i zielony chyba.
Zapisane

Tika

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #23 : 2004-09-20, 08:37 »
Ja używam Benka i też sprzątam na bieżąco, bo i ja i Soya lubimy jak kuweta jest czysta :wink:
Zapisane

iwa

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #24 : 2004-09-20, 10:21 »
a wiecie,na co wpadłam? chyba lepiej raz na miesiąc wydać 36 zł (tyle,że to na raz trzeba tyle wyłożyć), niż co tydzień kupować nowy żwirek (za 5,czy nawet 10 zł). to na to samo wyjdzie niby,ale jak moja mama dorwie się do sprzątania żwirku,to 5 kg idzie 3 dni :roll:
tylko musze gdzies te kocie sekrety odnalezc :wink:
Zapisane

Alexis

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #25 : 2004-09-20, 12:16 »
tylko musze gdzies te kocie sekrety odnalezc :wink:[/quote]
Pytaj niekoniecznie o polskie "Kocie sekrety", znacznie tańszy jest niemiecki. Ostatnio kupiłam go w promocji za 22 zł. Pytaj w prywatnych sklepach, sprzedawcy często nazywają go silikonowy albo miesięczny.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #26 : 2004-09-20, 15:04 »
Heheh, ja bym się nie odważyła wsypać piasku do klozetu... jakoś bym się bała :P

Jeszcze by się zatkał i byłoby na mnie.  :roll:  :lol:
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #27 : 2004-09-20, 15:08 »
Ale CBE+ to nie piasek :wink:  Właśnie ze względu na tę jego cudowną właściwość nie mogę się przestawić na żaden inny :bezsilny:
Zapisane

Forum Zwierzaki

żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedz #27 : 2004-09-20, 15:08 »

Yzalbe

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #28 : 2004-09-21, 14:32 »
Ja używam żwirku Hiltona (tak jak Cathy sama utrzymuję mój zwierzyniec). Jak sie postaram to 5l kosztuje niecałe 7zł. Ale dla mnie hitem jest jednak CBE+. Na wystawie w Wawie ( 11-12 września) kupiłam 40l :shock:  za 75 złotych :shock:  (nie wiem dlaczego, ale zawsze mówiłam na ten żwirek Cat's Dream :?: )
Zapisane

Cathycash

  • Gość
żwirek catsan-polecam,chociaz...
« Odpowiedź #29 : 2004-09-21, 14:35 »
Cat's dream to takie jakby patyczki, które rozpadają się jak się zmoczą. Mi to się nie podobało zupełnie (kupowałam kiedys dla kota). ALe za to przy gryzoniach, sprawdza się znakomicie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.127 sekund z 27 zapytaniami.