Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: boi sie, spi i...  (Przeczytany 1526 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

darude

  • Gość
boi sie, spi i...
« : 2003-12-07, 21:46 »
:( dzisiaj odebralem kotka od znajomych ma 8 tygodni..matka go odrzucila jak i inne kociaki..jest znow w ciazy i chyba ma dosc karmienia tych...te 8 tygodniowe juz jedza tez jedzonko gotowane i sucha karme i puszki..ale nie o tym...przygarnalem kociaka bo kocia mama strasznie je przepedzala..
u mnie prawie caly czas spi...boi sie mnie....troszke zjadl..napil sie..ale hm sie jeszcze nie zalatwial...boje sie ogolnie o niego co ja mam robic? :(
Zapisane

myszka

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #1 : 2003-12-07, 21:53 »
Przede wszystkim, może przekonaj znajomych do kastracji kotki? Przecież to niewyobrażalne, żeby tak ciągle rodziła... :? Nie dość już kocich nieszczęść?
Do sedna: daj kotu czas. Jest wystraszony, zestresowany. Moja mała, jak ją przywiozłam ze schroniska, to najpierw schowała się w wersalce i spała. Dopiero na drugi dzień zaczęła wisieć na mnie non stop. Zachowanie twojego kociaka jest najzupełniej normalne. I załatwi się - do jutra powinno sie to zdarzyć. Nie wykonuj gwałtownych ruchów, nie podnoś głosu, i czekaj.
Aha, jakie to suche i puszki podajesz? Mam nadzieję, że nie Whiskas, Kitekat, Friskies itp.?
Zapisane

darude

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #2 : 2003-12-07, 22:07 »
wlasnie poradz co mam podawac i gdzie kupic...bo jak na razie mam friskies wlasnie...:( poza tym kuweta na kociaka czeka w domku sie tam zalatwial wiec moze u mnie tez sie tam zalatwi? eh mam stresa nieziemskiego..zastanawiam sie czy kotka kolo siebie nie polozyc i nie glaskac albo cos...wracajac do kotki zajomych to bedzie jej ostatnia ciaza chca ja wykastrowac..
Zapisane

Forum Zwierzaki

boi sie, spi i...
« Odpowiedz #2 : 2003-12-07, 22:07 »

absencja

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #3 : 2003-12-07, 22:22 »
Jesli spróbujesz kota położyć obok siebie i głaskać, pewnie zwieje. możesz do niego mówić(czule:)), ale specjalnie mu sie nie narzucaj...przekana się do ciebie. A od zywienie etatowym specjalistą jest tu myszka, więc ja nie pisze nic:)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #4 : 2003-12-07, 22:25 »
Darude, podsń mu jak najbliżej kuwetkę - żeby nie musiał się bać chodzić do niej. Powolutku niech się oswaja z nowym otoczeniam. Friskiesa wywal - niestety, to truje. Daj mu trochę czasu, nic na siłę. Możesz mu zapodać śmietanki, obgotowanego mięska kurzego lub wołowego, do picia wodę. I czekaj.
Przy najbliższej wizycie w sklepie zoo, kup mu jakąś lepszą karmę dla kociąt - coś co będzie miało dość drobne chrupki.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

darude

  • Gość
a nazwa?
« Odpowiedź #5 : 2003-12-08, 14:23 »
podajcie mi nazwe karmy ktora jest naprawde dobra dla takiego kociaka co ? :) dawalem mu smietanke miesko wody nie chce...siusia itp juz do kuwetki uhhh a tak sie balem ..co prawda troche sie mnie boi ..chowa do kanapy..czasami zamiauczy ale ogolnie chyba sie przyzwyczaja :/ tylko ciagle mam stresa bo chce zeby bylo wszystko ok i nic innego mi nie pozostaje jak tylko cierpliwosc :(
Zapisane

myszka

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #6 : 2003-12-08, 15:43 »
Do dobrego (!!!) zoologa marsz, zakupić suche Royal Canin Babycat, z mokrego może być Animonda dla maluchów. Ale i tak podstawą ma być mięso, wymieszane z warzywną papką. Możesz podać mięsno - warzywnego Gerberka, nie są przyprawiane.
Zapisane

darude

  • Gość
ok
« Odpowiedź #7 : 2003-12-08, 19:13 »
myszka dzieki :) lece jutro szukac tej karmy a w ogole czym rozni sie ta karma ktora polecasz od tych wszystkich whiskasow itp? pytam z ciekawosci :)
Zapisane

myszka

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #8 : 2003-12-08, 20:43 »
Raz - zawartością mięsa, dwa - jakością tego mięsa, trzy - brakiem chemii i konserwantów, oczywiście nie zupełnie, ale na pewno nie ma w niej rakotwórczych środków jakie są stosowane w tanich karmach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

boi sie, spi i...
« Odpowiedz #8 : 2003-12-08, 20:43 »

darude

  • Gość
wow
« Odpowiedź #9 : 2003-12-08, 21:03 »
nie wiedzialem ze tak niby piekny i zdrowy whiskas i inne uzywaja rakotworczych substancji przy produkcji no prosze...dzieki za odpowiedz...uhhh  zbijaja kase i chca truc nasze zwierzaki  :evil:
Zapisane

absencja

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #10 : 2003-12-09, 15:27 »
problem w tym, że nie ma reklam rc ani innych dobrych karm...tylko "twój kot kupowałby whiskas" i "koty instynktownie wybieraja to, co dla nich najlepsze" i tylko tak nalezy tłumaczyć sobie wzmozone zainteresowanie pucha whiskasa, zadnych uzalezniaczy tam nie ma...a gdyby ktos powiedział ludziom, co wkładają do 5yhc wszystkich śmieci, pewnie chociaz czesć by sie zainteresowała...
Zapisane

weronika

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #11 : 2004-01-15, 15:49 »
myszka ,  a z puszkowych jakie jest jedzonko najlepsze?
Zapisane

Emilka

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #12 : 2004-01-15, 16:31 »
Cytat: myszka
z mokrego może być Animonda dla maluchów. .
Zapisane

weronika

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #13 : 2004-01-16, 20:47 »
DZIEKI! SPRUBUJE Z ANIMODA.
Zapisane

iwa

  • Gość
boi sie, spi i...
« Odpowiedź #14 : 2004-01-16, 21:01 »
mały koteczek :) życzę powodzenia w opiece nad małym stworkiem:) ma już jakieś imię :D ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

boi sie, spi i...
« Odpowiedz #14 : 2004-01-16, 21:01 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 27 zapytaniami.