Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Łamiące się wąsiki  (Przeczytany 3323 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
Łamiące się wąsiki
« : 2004-01-26, 09:30 »
Zauwazyłam, ze Krawatkowi połamały się wąsiki z jednej strony pyszczka.
Czy moze to być skutek zabawy z Dyźkiem, czy trzeba temu jakoś zaradzić?
Ma ładną mięciutką, błyszczącą sierść, więc raczej nie jest to problem dermatologiczny...
Zapisane

Ash

  • Gość
Łamiące się wąsiki
« Odpowiedź #1 : 2004-01-26, 09:46 »
U Pchly rowniez zauwazylam ulamane wasiki (choc nieduzo). Tez stawialam na efekt zabawy z drugim kotem. Czytalam na miau.pl, ze ulamane wasy czuciowe wypadaja i wyrastaja nowe; zreszta kocur rodzicow notorycznie fajczy sobie wasiska nad swieczka (nigdy sie nie parzy, tylko koncowki wasow pod wplywem ciepla sie zwijaja) i po jakims czasie nie ma po tym sladu. Jesli reszta futerka jest ladna i bez objawow lysienia, chyba bym sie nie martwila.
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Łamiące się wąsiki
« Odpowiedź #2 : 2004-01-26, 10:38 »
Ja mam młodszą siostrę która "kocha koty" męczyć (ja tak uważam) bo koty już jej nie nawidzą. Podczas zabawy z Misiem (tak się zwie mój kot) zauważyłem wchodząc do pokoju na łóżku jakiś wąs. Spytałem się siostry skąd on tu się wziął?. Ja od razu wiedziałem że go męczyła, przyznała się. Poszedłem do mamy i spytałem: Mamo Kaśka wyrwała Misiowi wąsa. Mama powiedziała że to jest nie bezpieczne jak wąs kotom wypada, ponieważ mogą straćic słuch, mogą oślepieć. Powiedziałem to z racji na to że tak się dzieję jak wąsy kotkom wypadają, smutne to  :cry: . Ale jeżeli Twój lub Wasz kot się dobrze odżywia to raczej skutków odwrotnych nie powinno być. Nawet powiem Ci, że każdy wąs jest od czegoś :P.

Pozdrawiam Was...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Łamiące się wąsiki
« Odpowiedz #2 : 2004-01-26, 10:38 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Łamiące się wąsiki
« Odpowiedź #3 : 2004-01-26, 14:22 »
Cytat: Karoleq
. Mama powiedziała że to jest nie bezpieczne jak wąs kotom wypada, ponieważ mogą straćic słuch, mogą oślepieć.

No to akurat bzdura  :lol:  Chyba że zamiast rozumieć dosłownie popatrzymy na ten takst jako na przenośnię.
Kocie wąsy to inaczej wibrysy, wąsy czuciowe -  wspomagają kocią orientację w terenie, więc są jakby "dodatkowym" wzrokiem i słuchem kota. Skóra przy cebulkach włosa czuciowego jest silnie unerwiona, dzięki czemu taki wąs przenosi najmniejszą zmianę swej pozycji wprost do zakończeń nerwowych, te do mózgu a mózg produkuje informację "uwaga, przeszkoda!"   ;)


Cytuj
Ale jeżeli Twój lub Wasz kot się dobrze odżywia to raczej skutków odwrotnych nie powinno być. Nawet powiem Ci, że każdy wąs jest od czegoś :P.

No to już lepiej - masz rację ;)

Pomijając fakt bycia niezbędnym kotu, taki wąs raz na jakiś czas wypada :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sal

  • Gość
Łamiące się wąsiki
« Odpowiedź #4 : 2004-01-26, 14:55 »
Ale Zbójowi nie wypadają, tylko są połamane. Widać części włosków: jeden dłuższy, drugi krótszy...
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Łamiące się wąsiki
« Odpowiedź #5 : 2004-01-26, 15:23 »
Mojemu Mikusiowi też się łamały. Teraz podrusł i już jest OK. Może to brak jakiś witamin lub minerałow?? :mysli:
Zapisane

Darke Elf K.

  • Gość
Łamiące się wąsiki
« Odpowiedź #6 : 2004-01-26, 16:29 »
Ująłem to w przenośni, ale też mówiąc w sensie czuć :). A łamanie wąsa to to samo :).

Pozdrawiam...

Myszka ja mam takie pytanie :). Ty czytasz dużo książek czy masz ZOO, albo Weterynarz ?? :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Łamiące się wąsiki
« Odpowiedź #7 : 2004-01-26, 18:32 »
Cytat: Karoleq
Ty czytasz dużo książek

Owszem - kocham bajki i opowiadania przygodowe, czasem trochę poważniejszej literatury różnych okresów :mrgreen:

 
Cytuj
czy masz ZOO,

Zależy jaka ilość zwierzaków czyni Zoo :hmmm:

Cytuj
albo Weterynarz ?? :)


Takiego na własność to nie mam, ale chodzę do takiego jednego - całkiem fajny gość :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 24 zapytaniami.