Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zamiast rasowego psa - kundelek ze schroniska!  (Przeczytany 3588 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ZygZag

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
Chciałybyśmy zaapelować do wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem psa, nie kierowali się chęcią posiadania drogiego psa z rodowodem tylko po to, by pochwalić się nim przed znajomymi.  :help:
Z przerażeniem zauważamy, że ludzie coraz częściej podczas wyboru psa kierują się modą. Nie wiedzą, że w schroniskach wiele psich nieszczęść czeka na prawdziwy dom.  :(
Takie pieski są równie mądre i kochane jak te rasowe. Każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy i niepowtarzalny. Poza tym zwierzak ze schroniska zdaje sobie sprawę, jak wiele nam zawdzięcza i każdego dnia z nawiązką oddaje to, co od nas otrzymał w swój fantastyczny, psi sposób - po prostu machając ogonem!  :kocham:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zamiast rasowego psa - kundelek ze schroniska!
« Odpowiedź #1 : 2010-04-29, 12:53 »
Cytuj
nie kierowali się chęcią posiadania drogiego psa z rodowodem tylko po to, by pochwalić się nim przed znajomymi.

tacy kupuja psa pseudorasowego, od pierszego lepszego producenta. Ludzie kupujacy psa RASOWEGO, chca psa o konkretnym wygladzie i charakterze - czego nie zapewni mieszaniec, ktory jest przyslowiowym kotem w worku.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Zamiast rasowego psa - kundelek ze schroniska!
« Odpowiedź #2 : 2010-04-29, 16:51 »
Mam straszną ochotę na psa z schroniska, bo planujemy zakup pieska....Niestety chłopak zachorował na setera....Więc będę chyba takiego szukać po schroniskach w ramach kompromisu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zamiast rasowego psa - kundelek ze schroniska!
« Odpowiedz #2 : 2010-04-29, 16:51 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zamiast rasowego psa - kundelek ze schroniska!
« Odpowiedź #3 : 2010-04-29, 18:32 »
Jako wielki przyjaciel psów popieram ten apel z całego serca. Jak wiedzą stali bywalcy tego wspaniałego Forum, również podnosiłem tą kwestię (patrz trochę inny aspekt). Z drugiej strony mam wątpliwości czy ktoś kierujący się modą zasługuje na psa schroniskowego (szerzej w ogóle na psa). Taka osoba zapewne w ogóle w schronisku się nie pojawi. Przypuśćmy, że jednak zaadoptuje psa schroniskowego. Dalszy przebieg zdarzeń może być następujący: znudzenie się psem, oddanie do schroniska z powrotem (pomijam bardziej drastyczne metody pozbywania się psa).
Reasumując ten apel powinien być skierowany do innych odbiorców.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zamiast rasowego psa - kundelek ze schroniska!
« Odpowiedź #4 : 2010-04-29, 19:06 »
Zgadzam się z Zoologiem. Jeśli już ktoś musi szpanować, niech do tego celu użyje przedmiotu, nie zwierzęcia... Ale jeśli sensowny człowiek zastanawia się nad adopcją psa czy kota, niech weźmie pod uwagę, że schroniska pełne są nieszczęśliwych sierot... Niech się tam przejdzie, popatrzy w oczy tych zwierząt...
Zapisane
IBDG Wrocław

kagome19

  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zamiast rasowego psa - kundelek ze schroniska!
« Odpowiedź #5 : 2010-07-27, 20:29 »
Zgadzam się z Wami w 100 procentach :) piesek ze schroniska obdarzy właściciela większą miłością i będzie naprawdę wierny.
Ratując jednego psa nie zmienimy świata, ale świat zmieni się dla tego psa...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 27 zapytaniami.