Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: sarna - pilne - proszę o pomoc  (Przeczytany 4268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

akula

  • *
  • Wiadomości: 3
sarna - pilne - proszę o pomoc
« : 2012-11-11, 23:42 »
Witam, mam następujący problem i bardzo proszę o pomoc.


Mieszkam na przedmieściach, nowe osiedle domków jednorodzinnych, dookoła niedaleko są lasy, a pod moim domem ciagnie się spora dolina w której żyje sporo dzikich zwierząt. Przedwczoraj na mój ogród wpadła zdezorientowana sarna, którą zaczeła gonić moja suka (mieszaniec border collie), zagoniła sarnę pod ogrodzenie, a ponieważ było ciemno i zanim wybiegłem z domu, slyszałem tylko krzyki sarny. Biegłem szuklajac miejscaw którym znajdowała sie sarna, jednak było to do dość trudne biorąc pod uwagę, że mam dość duży ogród i była to godzina 20:00. Najprawdopodobniej sarna utkneła probując przecisnąć się przez mała dziurę w ogrodzeniu, widziałem, że coś sie rusza w krzakach pod siatką ogrodzeniową, jednak zanim przedostałem się przez krzaki to sarny już nie było. Gdy pobiegłem w kierunku doliny, slyszałem,  ze coś ucieka przez gęste trawy. Problem polega na tym, że nie udało mi sie tej sarnie pomóc, nie wiem w jakim stanie uciekła i co tak na prawdę się stało. Nie chcę żeby cierpiała, jednak nie bardzo wiem co teraz robić. Moja suka miała minimalne ślady krwi na przednich łapach, jednak dzień wczesniej lekko skaleczyła sobie łapę i teraz nie jestem pewien czyja to była krew. Na scieżce pod moją działką były rownież 2 kropelki krwi. Czy jest jakakolwiek możliwość pomocy tej sarnie? Ta sarna bardzo często biegała sobie w parze z drugą w tych rejonach. Często widziałem je wieczorami, dzisiaj widziałem tylko jedną, albo boi się wrócić w te okolicę lub jest ranna, stąd moje obawy i prośba o pomoc.


Pozdrawiam
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: sarna - pilne - proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 : 2012-11-12, 00:11 »
Jest nadzieja,ze nie jest powaznie ranna i da radę. Raczej nie zglaszalabym tego do żadnych służb w poszukiwaniu pomocy bo maja oni obowiazek odlowic zwierzę/ jesli utknie na posesji/ i poddac obserwacji, ktorej najczęsciej nie przeżywa....
Możliwe też,ze przestraszona więcej nie będzie szukala przygood u Was.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

akula

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: sarna - pilne - proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 : 2012-11-12, 00:23 »
Ja tego samego dnia dzwoniłem do wszystkich możliwych instytucji, rownież do nadleśnictwa ale usłyszałem, że nie zajmują się tego typu sprawami. Jutro rano sprobuję poszukać sarny w dolinie, chociaż wątpię, że to coś pomoże. Również mam nadzieję, że nic jej nie jest. Jednak dzisiaj widziałem, że biega tylko jedna i to dało mi ponownie do myślenia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sarna - pilne - proszę o pomoc
« Odpowiedz #2 : 2012-11-12, 00:23 »

akula

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: sarna - pilne - proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 : 2012-11-12, 18:06 »
Dzisiaj poszedłem przeszukać doline, po jakimś czasie znalazłem 2 kończyny, zrobiłem zdjęcia, futro jest dość mocno szaro-srebrne, sarenka była młoda i wydawało mi się, że była brązowa. Mam wielką nadzieję, że to nie są kończyny tej sarenki..... proszę o poradę, ponieważ ja nie potrafię rozróżnić i nie mam pewności jakiego zwierzęcia są te kończyny.

Zdjęcia nie są przyjemne.

http://img687.imageshack.us/img687/707/img1387nw.jpg

http://img838.imageshack.us/img838/1092/img1390nk.jpg

http://img38.imageshack.us/img38/7164/img1389pr.jpg



Zapisane

Galagodecodi

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 243
    • WWW
Odp: sarna - pilne - proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 : 2012-11-13, 13:02 »
img1387nw.jpg - szkoda  ze trawa przykrywa racicę, ale to raczej na pewno młody jeleniowaty. Sarna, może młody daniel, jeleń... pewnie ważne byłyby wymiary tropów, itd...
Zapisane

Drwal

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: sarna - pilne - proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 : 2012-11-17, 19:23 »
mam pewności jakiego zwierzęcia są te kończyny.

http://img687.imageshack.us/img687/707/img1387nw.jpg


Na 99% jest to noga sarny.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: sarna - pilne - proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 : 2012-11-17, 19:28 »
Wygląda na to,ze Twoj pies jednak ją porzadnie poturbowal a ktos inny  skorzystal...Miala pecha,ze wpadla na ogrodzona posesję....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 24 zapytaniami.