Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 16   Do dołu

Autor Wątek: Zdziczałe  (Przeczytany 109998 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #30 : 2008-07-02, 03:48 »
Hmmm...po pierwsze,ludzie to taki dziwny gatunek ... do wszystkiego chcą dojść jak najprostszą drogą,wybierają najprostsze wyjście i nie używają w ogóle swojej ( ponoć ) wspaniałej inteligencji...
Najłatwiej takiego psa zabić i do wora ... Wiesz, PTICA - rozmawiałem na innym forum ( temat dotyczył konkursów norowania ) z bardzo mądrym człowiekiem,który zajmuje się właśnie wyłapywaniem/odłowem takich zdziczałych psów i daje im drugą szansę - zabić jest łatwo,ale uratowanie i przywrócenie takiego zwierzęcia społeczeństwu,daje nieporównywalnie większą satysfakcję.
Co do odstrzału,to mógłby on być tylko ostatecznym rozwiązaniem - gdy wszystkie inne środki,zawiodą.
Mierzi mnie w waszej /PTICA/profesji to,że wy tylko zwalczacie skutki,a nie przyczyny - najlepiej sobie postrzelać,niż zapobiegać temu,żeby trzeba było strzelać.
Pan Linda,chciał być kiedyś myśliwym - potem opowiadał,że podobała mu się ta cała otoczka,jedzenie bigosu,pogawędki - ale to " walenie " do zwierzaków,już nie ...

IBDG - właśnie dlatego trzeba wprowadzić obowiązkowe ( może i darmowe ) chipowanie psów i sterylizację psów nierasowych i bez uprawnień do rozrodu - przynajmniej na wsiach - potrzebna jest profilaktyka,a nie doraźne działanie,usuwanie skutków.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #31 : 2008-07-02, 05:13 »
Zależy jak bardzo niebezpieczne...
jeszcze zaraz mi napiszesz pewnie, że mały kundelek jest niebezpieczny dla zwierząt...   :bezsilny:
Czyli
Jeśli takie psy są niebezpieczne dla ludzi to nie widzisz przeciwwskazań-tak to rozumiem
Natomiast jeśli stanowią zagrożenie to też dopuszczasz taką możliwość ale trzeba ustalić stopień zagrożenia...

Wściekłe, niebezpieczne dla ludzi. W schronisku i tak zostałyby uśpione, więc... Niebezpieczne dla zwierząt leśnych, jeśli tylko nie stanowią zagrożenia dla ludzi, powinny dostac szansę. Pytanie tylko, czy wystarczy miejsc w schroniskach dla wszystkich porzuconych zwierząt? Jesteśmy biednym krajem, społeczeństwo w dużej części ma bardzo niecywilizowane podejście do zwierząt... Jeszcze dużo wody musi upłynąć, by kazde bezdomne zwierzę miało szanse na dom... Trzeba patrzeć realnie, nie ma co mydlić sobie oczu. Za dużo zwierząt, za mało ludzi, którzy dorośli do roli opiekunów z prawdziwego zdarzenia. Dla mnóstwa z nas pies nie jest przyjacielem, tylko narzędziem do osiągnięcia jakiegoś celu lub po prostu zabawką, którą można cisnąć w kąt...

Tu dochodzą kwestie ekonomiczne i poziom świadomości w społeczeństwie...mądre podejście

jeśli wyciągam fałszywe wnioski to proszę mnie prostować bo interesuje mnie tylko prawda...

lis..
dookoła ale dotarł :)
Też w ostateczności dopuszcza zabiajanie takich zwierząt   (tego się nie spodziewałem) 
Zapisane
Darz Bór!!!

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #32 : 2008-07-02, 10:15 »
Jak pisała IBDG jak się da psa uratować i człowiekowi uda się z nim dogadać, to nie jest potrzebne żeby go zabić...
A co do potrzeby strzeloenia do niego
to chyba lepiej żeby zginął od kuli, niż żeby w jakimś schronie go na smalec zrobili :/
Ale chyba takich przypadków tak wiele nie jest...
Ptica, ale ja nie wiem jaki pies według Ciebie zagraża...
napewno niektórym powinno się dać szansę, bo nawet może się okazać, że i właściciel się znajdzie i że jemu pies zaginął...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #32 : 2008-07-02, 10:15 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #33 : 2008-07-02, 10:43 »
IBDG - właśnie dlatego trzeba wprowadzić obowiązkowe ( może i darmowe ) chipowanie psów i sterylizację psów nierasowych i bez uprawnień do rozrodu - przynajmniej na wsiach - potrzebna jest profilaktyka,a nie doraźne działanie,usuwanie skutków.
No, to oczywiste. Sterylizacja to podstawa, bez tego nic się nie zmieni. Co z tego, że uratujemy jednego psa, skoro na jego miejsce przyjdzie kilka następnych? Ludzie, chcący im pomagać, w takim tempie i liczbie nie przybywają... Pieniądze na pomoc bezdomnym też z nieba nie lecą... A ilu ludzi uważa, że "suka musi raz miec szczeniaki"? Cała kupa... Niechby potem sami te szczenięta wychowywali, ale co to, to nie...
To prawda, że odstrzał powinien byc ostatecznością. W dodatku, moim zdaniem, do takich psów lepiej byłoby strzelać środkiem usypiającym, a dopiero potem "dosypiać". Uniknęłoby się zranienia psa. Po co ma  konać w lesie godzinami? Zresztą nie tylko psów czy kotów to dotyczy, ja wolałabym, żeby wszystkie zwierzęta były tak traktowane. Rozumiem, że czasem trzeba skrócić cierpienia chorego, niedołężnego dzikiego zwierzęcia... Generalnie jestem zwolenniczką eutanazji, także ludzkiej. Jeśli życie jest już tylko, albo głównie nieznośnym cierpieniem, nie ma sensu. Ale powtarzam, tego zadania nie można powierzyć ludziom, dla których strzelanie to rozrywka, frajda, adrenalina. Czy eutanazję ludzi powierzylibyśmy komuś, komu sprawia to zadowolenie? Toż to byłby absurd... Podobnie jest z daniem mysliwym prawa do odstrzału psów i kotów. Tylko masakra może z tego wyniknąć. I wyniknęła.

Ptica, tak względy ekonomiczne... Ale oczywiście nie na zasadzie "szkoda kasy" tylko "nie ma kasy". Tadeusz Kotarbiński pisał, że są dwa rozwiązania problemu bezdomnych zwierząt, anielski i diabelski... Póki co, nie mamy wyjścia i czasem musimy zbliżyc się do diabelskiego... Przynajmniej róbmy to z sercem i empatią. No i z głową.

Ptica, strzelasz do psów i kotów?
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #34 : 2008-07-02, 12:51 »
Jest tez to wyjście,o którym pisałem - niektóre takie psy da się odłowić i zwrócić społeczeństwu,nie jest to łatwe - ale możliwe.

Cytuj
lis..
dookoła ale dotarł :)
Też w ostateczności dopuszcza zabijanie takich zwierząt   (tego się nie spodziewałem) 

Pisałem - w ostateczności - poza tym,podobnie jak IBDG wolałbym,żeby takie niebezpieczne i agresywne psy,którym nie da się już pomóc,były usypiane.
Przede wszystkim jestem za tym,żeby takie psy się nie pojawiały w lasach i na ulicach - profilaktyka,przede wszystkim.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #35 : 2008-07-02, 13:32 »
Cytuj
Wiecie skąd się biorą takie zwierzęta i co można zrobić żebym ja ich nie spotykał...?

sterylizowac, kastrowac, uswiadamiac - za to za co kupujesz naboje, bron, mysliwskie szmaty itp. wysterylizuj/wykastruj pare psow - chocby wsiowych z lancuchow - gwarantuje ze zmniejszy to liczbe blakajacych sie....

Cytuj
leci im ślina...

spragionemu psu, ktory przez kilka godzin biega po lesie szukajac wlasciciela tez bedzie slina ciekla...

Slinotok to tylko jeden z WIELU objawow wscieklizny - dodatkowo jest rowniez objawm bardzo wielu innych dolegliwosci.

kolejna sprawa - co oznacza okreslenie "zdziczale" ? bojace sie ludzi? biegajace bez wlasciciela? - jesli to rozumiec pod okresleniem "zdziczaly" kwaliikowalyby sie do tego praktycznie wszystkie zaginione, czy wywalone nawet 10 minut wczesniej psy....

Cytuj
Gdyby Ci się udało to byłabyś w poważnym niebezpieczeństwie .

bo moglby ugryzc? omysl zanim cos napiszesz - niejednokrotnie xzbieralam z ulicy/lasu psy, ktore wyraznie dawaly mi znac ze mam sie nie zblizac itp.  - 15 minut, pol godziny, gozina i moglam psu spokojnie zalozyc obroze, smycz i go zabrac - jakos dotad nic mnie nie zezarlo...

czy bylam w niebezpieczenstwie? nie - wieksze niebezpieczenstwo stanowi pies, ktory zza jakiegos ogrodzenia wybiegnie, bo wlasciciel jest zbytnim debilem by go upilnowac...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #36 : 2008-07-02, 14:59 »
Cytuj
za to za co kupujesz naboje, bron, mysliwskie szmaty itp. wysterylizuj/wykastruj pare psow - chocby wsiowych z lancuchow

PRZEDE WSZYSTKIM,chodzi o psy wiejskie,bo to one najczęściej rozmnażają się w niekontrolowany sposób i mieszkają w pobliżu lasów.

Temat jest już chyba rozwiązany,doszliśmy do wniosku,że wskazana jest przede wszystkim profilaktyka polegająca na:
1. sterylizacji/kastracji psów nierasowych i bez praw do rozrodu ( ze szczególnym naciskiem na psy wiejskie )
2. Obowiązkowemu chipowaniu psów i kotów ( może powinno być ono nawet darmowe dla części,niezamożnych właścicieli ).
3. karaniu za puszczanie psów samopas ( a niech się same wyżywią )
4. uświadamianiu ludziom,że swoją niewiedzą i brakiem wyobraźni oraz odpowiedzialności przyczyniają się do cierpienia zwierząt.
Należy przede wszystkim zapobiegać,a nie leczyć objawy.

A poza tym,podobny temat już istnieje: http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,33229.0.html
choć i ten jest ciekawy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #37 : 2008-07-02, 16:29 »
Slinotok to tylko jeden z WIELU objawow wscieklizny - dodatkowo jest rowniez objawm bardzo wielu innych dolegliwosci.
Także najzwyklejszego stresu, który nie jest niczym dziwnym, gdy domowe zwierzę zostanie porzucone w lesie.

Ptica, poczytaj, co Lis wkleił. To Ci pomoże nas poznać, skoro taki Twój cel.
Zapisane
IBDG Wrocław

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #38 : 2008-07-02, 17:16 »
Iras masz rację co do ślinienia, no ale widać nawet, czy pies jest agresywnie nastawiony...
i niestety i tak zależy od myśliwego, czy go zastrzeli czy nie...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #38 : 2008-07-02, 17:16 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #39 : 2008-07-02, 18:12 »
Iras masz rację co do ślinienia, no ale widać nawet, czy pies jest agresywnie nastawiony...
i niestety i tak zależy od myśliwego, czy go zastrzeli czy nie...


tylkko widzisz - w przypadku wscieklizny, niepohamowana agresja do wszystkiego co sie rusza jest ostatnim etapem  - PRZED tym etapem wscieklizny wystepuje cos takiego, ze zwierze zachowuje sie odwrotnie niz mialo to w zwyczaju - pies furiat nagle stanie sie lagodny, lagodny zacznie sie zachowywac agresywnie. No i pojawia sie tu jeszcze taka kwestia, ze po ogolnej postawie zwierzecia widac dokladnie czy po prostu ostrzega, czy tez jest to wstep do ataku - to widac i nie jest to rowniez trudne do odroznienia - trzeba po prostu wiedziec jak wyglada dana postawa.

A tak jako ciekawostke dodam, ze istnieje jeszcze taka ciekawa choroba, ktora nazywa sie wscieklizną rzekomą (pseudorabbies) - nosicielami wirusa sa swinie, jednak rozwija sie tylko i wylacznie u psowatych. Od wsciekllizny rozni sie szczegolami (np. przy chorobie aujeszkiego nie wystepuje agresja wobec wlasciciela, pies nie lyka kamieni itp.) i dodatkowo przy chrobie aujeszkiego nie wstepuje nosicielstwo przez chorujace psowate - chorujacy chocby pogryzl setke innych zwierzat, czy tez ludzi - niczego nie zarazi.

Co do tego, ze zalezy to od mysliwego - mysliwi potrafia zamordowac psa przy jego wlascicielu, a nawet bedacego na smyczy....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #40 : 2008-07-02, 18:36 »
Powinno się więcej schronów wybudować i więcej miejsc na kwarantanny ... I kurcze  unas naprawde powinno coś być w stylu "Policja dla zwierząt"
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #41 : 2008-07-02, 18:43 »
Czy zabijam zdziczałe psy i koty?
Odpowiem wymijająco że mam upoważnienie i prawny obowiązek.
Obiecuję że dojdziemy do tego.
Odnoszę wrażenie że jest tu mały problem ze zdefiniowaniem zdziczenia zwierząt domowych.
Czy można w ogóle to zdefiniować i ująć w jakieś ramy prawne?
Macie może pomysł jak to zrobić i podać opis zdziczałego psa i kota.
Nie chodzi mi o zwierzęta chore tylko faktycznie zdziczałe.
Jest to drażliwy temat i proszę o rzeczowość ,nie chcę się wdawać w awantury tylko poważnie porozmawiać.
Zapisane
Darz Bór!!!

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #42 : 2008-07-02, 22:19 »
zdziczałe mozebyć chore i jest tego duże prawdopodobieństwo
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #43 : 2008-07-02, 22:42 »
na pewno
Tylko nie tak brzmi pytanie.
Jak Ty określisz zdziczenie , jak ono wygląda w TWOICH OCZACH?
http://www.knieja.pl/gal/1205594476_518.jpg
TAK?
http://www.knieja.pl/gal/1205155071_419.jpg
LUB TAK
http://www.knieja.pl/gal/1205155169_259.jpg
Jak wygląda zdziczały pies jak można go rozpoznać ??
To jest trudne pytanie bo dopuszczacie zabicie takiego psa..
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #44 : 2008-07-02, 22:46 »
Na żadnej z tych fotek nie widać agresji psa - jak więc,Ty Odróżniasz,że ten pies jest zdziczały,a drugi jest,np.tylko niedawno porzucony?...  :chytry:

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #44 : 2008-07-02, 22:46 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #45 : 2008-07-02, 22:57 »
Ja potrafię rozpoznać zdziczałego psa...
agresja nie jest wykładnikiem zdziczenia...pies nie może być agresywny 24h/dobę
Pytanie jest jasne ..
notabene...żaden z prezentowanych nie jest zdziczały ale....(wszystko w swoim czasie)
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #46 : 2008-07-02, 23:03 »
Podejrzewam,że są to po prostu psy puszczane luzem przez swoich nieodpowiedzialnych właścicieli - ale czy to one mają płacić śmiercią za głupotę swoich właścicieli? :chytry:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #47 : 2008-07-02, 23:05 »
nie na temat...
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #48 : 2008-07-02, 23:23 »
PTICA - napisaliśmy Ci już co zrobić żeby psów puszczanych luzem było coraz mniej,a docelowo nie było ich wcale - czego więcej od nas Oczekujesz - mamy Ci przyklasnąć,że należy strzelać każdego zabłąkanego w lesie psa? :chytry:

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #49 : 2008-07-03, 05:41 »
masz mi podać Twój opis zdziczałego psa...
czytać nie umiesz?
Zapisane
Darz Bór!!!

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #50 : 2008-07-03, 09:44 »
Z tego, co wiem, nie ma definicji "zdziczenia". To kwestia indywidualnej oceny i tu kryje się dodatkowe niebezpieczeństwo. Dla mysliwego, głodnego strzału, każdy pies będzie zdziczały... Można się sprzeczać, na czym polega zdziczenie u psów. Czy na tym, że pies radzi sobie ze zdobywaniem pokarmu, polując na leśne zwierzęta (nie mam na myśli żab czy myszy, ale coś "grubszego"), czy na tym, że szczerzy kły na napotkanego człowieka... To drugie zachowanie może być po prostu  wynikiem strachu i nic więcej... Mnie bardziej przekonuje to pierwsze, skoro potrafi samodzielnie zdobywać pokarm, znaczy, że jakby z lekka "wrócił do natury". Czy można to poznać po wyglądzie? Wątpię... No, może po tym, że jako umiejący polować, nie wygląda jak chodzący szkielet... No i pewnie jest brudny, skołtuniony... Tych kilka przesłanek, razem wziętych, może świadczyć o zdziczeniu :roll: Tak czy siak, niech to ocenia człowiek, który nie będzie miał parcia na strzał.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #50 : 2008-07-03, 09:44 »

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #51 : 2008-07-03, 18:43 »
Powiem szczerze że to mi się podoba...
Wygląd faktycznie mało mówi o zdziczeniu.Podstawa to zachowanie.
Może ktoś coś doda?
pozdrawiam i Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #52 : 2008-07-03, 18:48 »
Pies musi stanowić zagrożenie dla zwierzyny,czyli musi ją gonić - chyba o to,Ci chodzi?.

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #53 : 2008-07-03, 19:06 »
przestań powtarzać myśliwskie "frazesy"
daj coś od siebie..
Zapisane
Darz Bór!!!

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #54 : 2008-07-03, 19:39 »
Chyba niekoniecznie dla zwierzyny , ale takze dla ludzi
Ale wiecie co ?
To wszystko sie powtarza juz po raz X
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #55 : 2008-07-03, 19:50 »
Myśliwym bardziej chodzi o zwierzęta," ich " zwierzęta,bo to oni czują się ich panami,selekcjonerami i hodowcami...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #56 : 2008-07-03, 20:24 »
Chyba niekoniecznie dla zwierzyny , ale takze dla ludzi
Podejrzewam, ze zdziczałe psy raczej trzymają się z dala od ludzi, unikają spotkań. Chyba na ścieżkach leśnych nie przebywają, prędzej w głębi lasu... No i łączą się niekiedy w watahy, podobne do wilczych. Czy taka wataha może być naprawdę niebezpieczna dla ludzi? Raczej dla zwierząt gospodarskich, jak sądzę.

Ptica, masz jeszcze jakieś podchwytliwe pytania? :P
Zapisane
IBDG Wrocław

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #57 : 2008-07-03, 21:53 »
Nie..wiem co chciałem .Teraz możemy podyskutować ale proszę o rzeczowość tak jak do tej pory...lis to do Ciebie! :)
Faktycznie tak jest.
Dla ludzi to takie pieski mogą być niebezpieczne ale tylko wtedy kiedy delikwent znajdzie się w niewłaściwym miejscu i czasie.
Watahy takich psów przebywają w naszym kraju i ogólnie są sporym problemem.
Jak sporym zapytacie.
Na tyle że Ustawa o Ochronie Zwierząt dała prawo odstrzału ZDZICZAŁYCH psów i kotów.
Wiem o tym że niektórzy moi koledzy z PZŁ łamią prawo i odstrzeliwują psy i koty które nie są w rzeczywistości zdziczałe.
Przez ich zachowanie cierpię ja i inni porządni i prawi myśliwi...trudno..na to nie mam większego wpływu..
Jestem jednym z nielicznych myśliwych w naszym kole którzy mają upoważnienie (odstrzał) takich psów.Łowczy wydając taki odstrzał 4 osobą zaznaczył że można to robić tylko w uzasadnionych przypadkach i absolutnie nie można nadużywać tych uprawnień...
Jako że w raz z kolegami mamy nienaganną opinię i doskonale znamy obwody MUSIMY to robić.
Wierzcie mi że za każdym razem kiedy dowiadujemy się o tym że pojawiły się psy jest to szok i zażenowanie...
Nikt z nas nie chce i nie lubi zabijać psów...
Powiem wam jak ja rozpoznaje zdziczałe psy i co świadczy o ich obecności...
Jest tak:
Psy (zdziczałe) polują i to skutecznie ,organizują się w watahy od 2 do 6 sztuk...wybierają sobie przewodnika i nie jest to najsilniejszy lub największy pies..zazwyczaj jest to suczka wielkości przeciętnego wiejskiego burka.
Polują niczym wilki głównie w nocy a w dzień śpią w wykopanych jamach lub trzcinowiskach.Ofiarami są głównie sarny , chociaż potrafią zamęczyć łanię lub cielę. Wykorzystują swoją wytrzymałość i na niej opierają strategię łowiecką.
zwierzęta gospodarskie też padają ich łupem ale rzadziej..
Unikają ludzi i spotkań z nimi ,nie chodzą drogami zazwyczaj w wysokich trawach i podszytach ,unikają otwartej przestrzeni ...wychodzą tylko kiedy muszą..
Jak rozpoznać że zagościły w łowisku...
obserwować i tropić.
obserwować sarny i ich zachowanie widać kiedy zwierz zachowuje się nerwowo i oczy bardzo często , sprawdzać trzcinowiska i parowy,szukać koci sukni i innych oznak żerowania .obserwować lisy....one też są niespokojne ,ale często pomagają wykryć resztki po uczcie ..obserwować myszołowy ,kruki i sroki...jak jest ich więcej w danej części obwodu to znaczy że coś zostało do wszamania
tropić.
jak skoro biega tyle innych psów i zwierząt.
rano na rosie lub ponowie kiedy zwierz schodzi z pól widać jak na dłoni co ile i gdzie zeszło
Kiedy mamy już jakąś wiedzę na temat ilości niechcianych gości ,wiemy mniej-więcej gdzie są możemy założyć nęcisko...
co to jest...
miejsce w sporej odległości od gospodarstw na które wyłożymy atrakcyjne kąski.musi to być z tydzień przed pełnią i najlepiej na śniegu...
co dalej?
trzeba takie nęcisko odwiedzić i sprawdzić po tropach kto na nim żerował?
jeśli się przyłożyłeś to masz je...tak powiem..
Następnej nocki siadasz na ambonie i czekasz....
widzisz wiele zwierząt:
burki gospodarskie ,sarny gdzieś w oddali które nic sobie nie robią z owych burków lisek gdzieś tam łazi....a ty czekasz i nic nie robisz...
pieski sobie poszły ..lisek wpadł na moment a sarny leżą i ...
czekasz dalej...
po wielogodzinnej zasiadce często zakończonej fiaskiem masz już dość ale idziesz i czekasz!
owe sarenki najszybciej zdradzą ci ich obecność w pewnym momencie wstaną i uciekną a to znaczy że nasze pieski są w pobliżu
co dalej..
czekasz aż wszystkie wyjdą z lasu...otwartym polem praktycznie się nie poruszają chyba że akurat coś gonią
dalej to już tylko......(niestety)
Nie napisze Wam ile takich psów się strzela...są oficjalne dane...moim zdaniem są zaniżone ale nie mam na to dowodów .
Istnieje definicja zdziczałego psa w PZŁ ale nie jest doskonała i daje zbyt szerokie widełki.
Darz Bór
Zapisane
Darz Bór!!!

Forum Zwierzaki

Odp: Zdziczałe
« Odpowiedz #57 : 2008-07-03, 21:53 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #58 : 2008-07-03, 22:39 »
Jak już wcześniej zauważyłem: to nie o zdziczałych psach jest najgłośniej a o takich,które maja swoich właścicieli - pewnie jeszcze Pamiętasz temat z odstrzelonym w lesie psem,w którym się Udzielałeś?
Za puszczenie psa luzem w lesie grozi mandat,a nie odstrzał psa.

Cytuj
Nie napisze Wam ile takich psów się strzela...są oficjalne dane...moim zdaniem są zaniżone ale nie mam na to dowodów .
Istnieje definicja zdziczałego psa w PZŁ ale nie jest doskonała i daje zbyt szerokie widełki.

I właśnie dlatego uważam,że obecne przepisy są do .... i należy myśliwym jak najszybciej odebrać prawo do odstrzału psów i kotów.

Cytuj
Przez ich zachowanie cierpię ja i inni porządni i prawi myśliwi..

...  :lol: Sorry za offa,ale nieźle mnie Rozbawiłeś . :D

PTICA

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 607
  • Poluję bo lubię
Odp: Zdziczałe
« Odpowiedź #59 : 2008-07-03, 22:47 »
lis nie apelowałem o pseudointeligencję tylko o konkrety
Pamiętam sagaja i jego haskiego (kundla)
notorycznie łamał prawo , przyznał się do tego ,podobno myśliwy zabił mu psa,nie znaleziono ciała, farba na trawie po 12 h na mrozie się nie ścięła..gubił się w audycji radiowej.....podał sprzeczne informacje....
ciągnąć dalej ???
nie widzę potrzeby gość się sam zdyskredytował
Zapisane
Darz Bór!!!
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.167 sekund z 32 zapytaniami.