Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czy szczur może jeść mięso ??  (Przeczytany 15197 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mała

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« : 2004-09-19, 23:23 »
No właśnie czy szczur może jeśc mięso i wędliny :?:  :?:  Kiedy byłam w sklepie zoologicznym i zapytałam o to,  to pan odpowiedział mi że może tylko nie surowe bo wtedy może zacząć gryźć domowników. Czy to prawda  :?:  :?:
Zapisane

GanjaLomza

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #1 : 2004-09-20, 13:01 »
Słuchaj się sprzedawcy  ;) On ma racje. Ja swoim szczurom zawsze dawałam wędliny itp i jakoś żyją  :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #2 : 2004-09-20, 14:56 »
nie słuchaj się sprzedawcy!

Szczur, ani kot ani pies ani chomik wogóle zwierzęta nie powinny dostawać wędlin i szynek które są PRZYPRAWIANE!.
Sprzedawcy często (prawie zawsze) nie znają się na zwierzętach które sprzedają.

Szczur może jeść mięso SUROWE ALBO GOTOWANE (bez żadnych przypraw, nawet soli).
nie będzie wtedy gryzł rąk, zapewniam.

GanjaLomza - jeśli nie wiesz, nie radź. Szczur, tak jak człowiem może jeść wszystko. Niektóre rzeczy niestety tylko raz, a niektóre wiele razy,  zanim doprowadzi go to do śmierci.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedz #2 : 2004-09-20, 14:56 »

GanjaLomza

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #3 : 2004-09-20, 15:08 »
Ja wiem na swoim przykładzie... Moje szczury jedzą miesą i gotowane i niektore rodzaje wędlin od keidy je mam. Surowego nie daje...
Zapisane

Krówka

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #4 : 2004-09-20, 15:09 »
moze a nawet powiniem  :D
tak jak napisala Cathy surowe albo gotowane
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #5 : 2004-09-20, 15:13 »
Możesz mu dać cokolwiek, ale to nie znaczy że mu nie szkodzi i powinne to jeść inne szczury!

wędlinom mówimy zdecydowane NIE  :roll:  :lol:
Zapisane

arke

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #6 : 2004-09-20, 15:13 »
co to jest"człowiem"?człowiek?
Zapisane

GanjaLomza

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #7 : 2004-09-20, 15:18 »
:P Dobra na ten temat sie kłucić nie będe bo ja ekspert nie jestem i przyznaje Wam racje... Nie znam sie jeszcze na tym wszystkim... Zawsze miałam zwierzęta w domu ale mam nadzieje, ze tu sie jakoś więcej naucze  :roll:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #8 : 2004-09-20, 15:18 »
Arke? o co Ty się chłopcze pytasz :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedz #8 : 2004-09-20, 15:18 »

mała

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #9 : 2004-09-20, 15:37 »
Ok to już teraz wiem co jej dawać. A czy można dawać zwykłą trawę ?? Ja jej czasami zrywam i ona chętnie ją je. I jeszcze jedno ona bardzo lubi gotowane ziemniaki to chyba jej nie zaszkodzi ??
Zapisane

GanjaLomza

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #10 : 2004-09-20, 15:43 »
No ziemniaki napewno nie a co do trawy... To całkiem nie wiem... Znam przpadek jak szczur zdechł po zjedzeniu mlecza....  :?
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #11 : 2004-09-20, 15:43 »
jak najbardziej nieprzyprawiane mięso, biały ser, jajko gotowane. trawa w małej ilości, absolutnie nie może pbyć wilgotna
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #12 : 2004-09-20, 15:54 »
Trawa  - tylko z pewnych miejsc (nie pryskana, bez psich odchodów)
Zapisane

ngL

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #13 : 2004-09-20, 19:28 »
GanjaLomza - Twoje szczury zyja, bo musza, taki szczur bedzie zyl dopoki nie zdechnie. Bardzo smutna prawda. Przyprawiane rzeczy (jak łaśnie wędliny wszelkiego rodzaju) powodują wiele chorób układu pokarmowego (między innymi) a teraz przełóż sobie leczenie szczura do leczenia człowieka. Szczur nie powie Ci, że coś go boli a już tym bardziej - gdzie go boli. Niestety też bardzo ciężko znaleźć lekarza, który wiedziałby jak leczyć szczury nie wspominając o alergiach i częstych martwicach w miejscu ioniekcji. Trzeba wiedzieć nie tylko jak leczyć ale i co dokładnie zwierzęciu jest. Twój zwierzak będzie żył (oby jak najdłużej) dopóki nie zachoruje. Podając szczurowi co popadnie jedynie zwiększasz ryzyko możliwego wystąpienia różnych chorób.
Kolejna sprawa - sprzedawca nie ma wykształcenia medycznego, dlaczego więc jego słowa miałyby być więcej warte od słów innego człowieka? Sprzedawca dodatkowo powie Ci wszystko, byś Ty jako klientka wyszła ze sklepu zadowolona i co najważniejsze - wróciła i robiła w tym sklepie zakupy. To czysty marketing.
Następne. Szczur może jeść wszelkiego rodzaju warzywa i owoce (tak, nawet ziemniaki, pojęcia nie wiem skąd przekonanie, że nie może?), może jeść surowy drób (nie ma wiele krwi) ale nie częściej niż raz, dwa razy w tygodniu. Mięso gotowane i owszem, może pod warunkiem, że jest gotowane w czystej nieosolonej wodzie (wszelkie więc pozostałości z obiadu, odpadają, wszystko co przyprawiane jest bardzo dla szczura niezdrowe).
Trawa - jak wiadomo nie od dziś szczury nie są szczepione a na nosówkę zachorować mogą. Nosówka jest chorobą powszechną, nie tylko nosówka, są też inne choroby pomijając bakterie. Trawa jeśli musisz dobra byłaby ta z Twojej działki o ile nie biegają tam zwierzęta (nawet zdrowe, mogące być jedynie nosicielami), albo możesz ją hodować sama w doniczkach (wiele osób tak robi i nie jest to wcale takie trudne). Musi być pewność, że ziemia  nie jest nawożona.
Mlecz - podajemy wyłącznie liście.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #14 : 2004-09-20, 19:44 »
I możesz sobie już darować literaturę fachową ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedz #14 : 2004-09-20, 19:44 »

arke

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #15 : 2004-09-20, 22:19 »
Cathy ty tak napisałaś "człowiem"zwracasz nam uwage a też piszesz nie fenomenalnie ;)
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #16 : 2004-09-21, 07:23 »
Aniu.. Ale sie rozpisalas :) Ale madrze piszesz, wiec chwala Ci za to ;)

Arke... Nie odzywaj sie, blagam, jak nie masz nic do powiedzenia na temat problemu nawiazanego w temacie.
Zapisane

arke

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #17 : 2004-09-21, 08:16 »
tak?Widze że ty masz dużo do powiedzenia.Wypowiedzieć się każdy może a ja tylko powiedziałem co należało powiedzeć
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #18 : 2004-09-21, 09:05 »
:? Ja swoim chomom i myszoskoczkom podaje ip odawałam  suowe piersi z kurczaka  nie solone po kawałeczku :) i jedza i sa zadowolone
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #19 : 2004-09-21, 10:09 »
Można podawać mięso surowe i gotowane, ale niczym nie przyprawione!!! Ale nie zaczęsto podawaj mięso, bo szczury to w większości roślinożercy, a czytałam gdzieś kiedyś żę jak będą za często dostawać białko zwierzęce to może wystąpić jakaś alergia.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #20 : 2004-09-21, 12:11 »
Arke, przepraszam Cię bardzo. Zrobiłam literówkę. Tragedia mojego życia. Zdarza mi się raz na 10 wypowiedzi. Bardzo Ci to przeszkadza? Myślę że sens posta nie uległ przez to takiej drastycznej zmianie.

A Twoich wypowiedzi (przynajmiej wiekszości) nie da się wogóle odczytać. Przykro mi taka jest prawda.

Moje zwierzaki też dostaja pierś z kurczaka - i też są zadowolone  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedz #20 : 2004-09-21, 12:11 »

Emilka

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #21 : 2004-09-22, 16:38 »
moj szczur dostaje kazde mieso jakie jedza moje koty i pies, z ryzem,makaronem,warzywami surowe rowniez dostaje, regularnie dostaje takze sucha karme dla psow lub kotow.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #22 : 2004-09-22, 19:41 »
moj tez Emilko. Własnie dostał kawałek żołądka z kurczaka  :wink:
chce wiecej  :wink:
Zapisane

Emilka

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #23 : 2004-09-23, 14:06 »
a moj dzisiaj rano wylizywal miseczke Rylka bo maluszek nie dojadl przecierku z kurczaka  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #24 : 2004-09-23, 14:10 »
:) moje chomy juzdzisdostały  kawaleczki piersi kurczaka szybko zjadly :wink:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #25 : 2004-09-23, 15:15 »
Ale za to skoczki wogóle nie chca mięsa. Jeśli juz to tylko mączniaki, a do tego jeszcze nie każdy. tylko dwa z sześciu...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #26 : 2004-09-23, 17:54 »
moje chomiki tez zawsze lubily miesne produkty ale nie dawalam im nic oprcz karmy dla kotow....
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #27 : 2004-09-23, 18:07 »
A moje jedzą wszystko :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedz #27 : 2004-09-23, 18:07 »

Kira

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #28 : 2004-09-23, 20:36 »
:lol: moje chomy tez czasem dostana z puszki kociego :)  i Iamisa ostatnio im dałam suchego.. :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Czy szczur może jeść mięso ??
« Odpowiedź #29 : 2004-09-24, 19:30 »
moje z puszki nie dostają tylko suche :)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.