Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: I piętro  (Przeczytany 603 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LiNkSa

  • Gość
I piętro
« : 2003-10-14, 16:10 »
Elo:)
Mam pytanie, a raczej dwa.
Gdy moja Fruzia chodzi ( a raczej próbuje ) po I piętrze, strasznie łapki wpadają jej między otworki. Aż nie moge na to patrzeć. Słyszałam, że jest taka specjalna wata dla chomików do wyścielenia im gniazdka.  I czy mogę tą watą wyścielić I piętro, żeby jej te łapki nie wpadały? I na czym polega "specjalność":P tej waty?

I jeszcze jedno. Moja Fruzia dostaje jedzenie w takim " karmniku " co go sie zawiesza na prętach klatki. Ostatnio zaczęła kopać w tym jedzeniu. A raczej je wyżucać...aż nic nie zostanie. Czy wasze chomcie też tak robią?
Z góry dzięki!
Zapisane

Zwierzaczek

  • Gość
I piętro
« Odpowiedź #1 : 2003-10-14, 18:47 »
Linksa miałam podobny problem co do wpadania łapek chomika na pięterku - ale zaradziłam temu w inny sposób niż kupowanie waty.
Otóż odmiezylam ile ma to pięterko i zrobiłam z tekturki taką "wykładzinkę" - to było duuużo dużo lepsze dla chomisia, teraz mógł spokojnie, bez wpadania łapek chodzić na górę  :)  :)  

Co do karmnika to mój też wysypywał jedzenie, więc sie nie martw, podobno chomiki lubią wyszukiwać w trocinach ziarenka niż od razu "na gotowca" jeść je z miseczki. Moja świnka robi identycznie  :)  :)  Czasem się na nią gniewam, bo sypię jej ładnie do miseczki a ona wszystko wywala i szuka w trocinach  :P  :wink:
Zapisane

Arwen

  • Gość
I piętro
« Odpowiedź #2 : 2003-10-14, 18:53 »
Czesc :) Moje 2 roborki, gdy jeszcze były w klatce (teraz mieszkają w dużym akwa), tez miały kłopoty z poruszaniem się po pięterku. Wiadomo to małe chomiki itp. Lecz z czasem przyzwyczaiły się i swobodnie chodziły po pięterku, a robiły to często, ponieważ tam była karuzela. Teraz już nie mają takich kłopotow. Co do waty, to nie wiem czy jest to konieczne. Jak chcesz możesz kupić i wyłożyc tym pięterko, ale myslę, ze pomysł zwierzaczka jest bardzo dobry :)

U mnie chomiczki nie wysypują jedzonka na zewnątrz, ale odwrotnie wsypują trociny do miski. Mam potem mały kłopot gdy chcę im dosypać jedzonka, bo musze wybierać te wszystkie wiory i oddzielac je od ziarenek, ktore jeszcze zostały, no ale czego nie robi się dla ukochanych zwierzątek ? :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

I piętro
« Odpowiedz #2 : 2003-10-14, 18:53 »

Alicja

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 199
  • Żyj tak,żeby inni nie musieli przez ciebie płakać
I piętro
« Odpowiedź #3 : 2003-10-15, 00:07 »
Arwen,jest na to sposób.Moja szylka też zawsze wrzuca trociny do miseczki.Trociny są lżejsze od ziaren więc dmucham delikatnie do miseczki,trociny wyfruwają a ziarenka zostają.Proste i szybkie.Nie jestem kopciuszkiem żeby bawić się w wybieranie ziaren :)
Zapisane
Nic nie dzieje się bez powodu

Alice_kot

  • Gość
I piętro
« Odpowiedź #4 : 2003-10-15, 12:25 »
moj chomiczek fredek tez tak kopie az nic nie zostanie i zjada z trocin :D
Wata jest bardzoi dobra dla pieterka tylko nie mozna uzywac normalnej waty bo chomik moze sie w nia zaplacec nap. zaplocec w to szyje
i sie udusic....
Zapisane

Arwen

  • Gość
I piętro
« Odpowiedź #5 : 2003-10-15, 20:19 »
Alicjo! Świetny pomysł...Że też ja wcześniej na to nie wpadłam. Dmuchnę i po sprawie :) Wielkie dzięki :mrgreen:
Zapisane

mar-rol

  • Gość
I piętro
« Odpowiedź #6 : 2003-10-19, 15:10 »
nauczy sie chodzić bez waty(nie wolno żadne waty dawać gryzowniom) i bez wykłądziny. Przynajmniej chomik bedzie mieć jakieś urozmaicenie
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
I piętro
« Odpowiedź #7 : 2003-10-19, 17:23 »
mój chom tez ma problem z lapkami ale sie juz powoli uczy chodzic bezblednie. A co do jedzonka-jak najbardziej wysypuej ;-)
Zapisane

LiNkSa

  • Gość
I piętro
« Odpowiedź #8 : 2003-10-22, 20:08 »
Mar-rol a co ze specjalną wata dla chomików? Ją przeciez można dawać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

I piętro
« Odpowiedz #8 : 2003-10-22, 20:08 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 25 zapytaniami.