Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy ktos ma na to radę???  (Przeczytany 606 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barbarka

  • Gość
Czy ktos ma na to radę???
« : 2004-01-19, 10:02 »
Witam :)
  Mam króliczka  i ostatnio wygryzuje sobie  pod gardełkim.Ma małą ranke ,weterynarz powiedział ,że to jej samo przejdzie.Ja   natomiast  zasypuję   pudrem i owijam bandazem,ale to nie bardzo sie sprawdza ,bo chce  ściagać i muszę  jej pilnować .Czy ktos ma na to jakąś radę ????Pozdrawiam mocno pa
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedź #1 : 2004-01-19, 10:31 »
Czemu tam sobie wygryza? Może się nudzi?
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Caroll

  • Gość
Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedź #2 : 2004-01-19, 11:12 »
Ja mam króliczka od 6 lat i jakoś jeszcze taka sytuacja się nigdy nie przydażyła...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedz #2 : 2004-01-19, 11:12 »

niuta

  • Gość
Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedź #3 : 2004-01-19, 12:20 »
Pytanie czy jest to samiec, czy samiczka. Jesli samiczka i jest troche starsza i nie miala malych, to moze byc tak, ze ma urojona ciaze i wyrywa sobie siersc, zeby uwic gniazdko. Krolik znajomej tak kiedys mial, zaczela wygryzac sobie siersc z brzuszka i wila gniazdko, prawie skonczylo sie to dla niej tragicznie, bo najadla sie tej siersci i stanela jej w zoladku powodujac kolke :(
Zapisane

barbarka

  • Gość
Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedź #4 : 2004-01-19, 15:08 »
Witam :)
Więc tak:  to samiczka i nie miała młodych,bacznie ją obserwuję ,ale nie zajada sie tą sierścią .Ma już 4 lata ,więc może mieć potrzebę mieć  małe króliczki  ,ale trudno ona zostanie stara panną hihihihi.
   Może tez przez psa  ,bo mam małego szczeniaka  ,chociaż  przeniosłam ją do drugiego pokoju  aby miała spokój   i pies nie wchodzi  aby jej nie drażnił.
Więc już sama nie wiem  .
   Czy tą ranke można jakoś czymś przemywać  a może jest jakaś maśc   ,czy ktoś  może  coś stosował ????
    Na razie  dzieki .Pozdrawiam pa
Zapisane

niuta

  • Gość
Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedź #5 : 2004-01-20, 12:49 »
Moglabys jej to smarowac jakims nieszkodliwym olejkiem (cytrynowy, albo jakis taki), co mialby nieprzyjemny smak, to by ja odstraszalo od gryzienia tego miejsca, ale skonsultuj to najpierw z wetem, co to moglby byc za olejek.
A tan szczeniaczek faktycznie moze byc przyczyna. Moja poprzednia krolica jak zaczelo jej sie zbierac na checi, to byla potwornie napalona na mojego psiaka...  :P  tylko, ze ja zaradzilam na to ciaza. Obecna juz dwa razy miala male  :wink:
Zapisane

Marta1357

  • Gość
Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedź #6 : 2004-01-20, 14:53 »
albo moze być na cos chora    my w klasie mamy królika i jest chory na wypadanie siersci na łapie i juz mu to mija bo  dajemu mu witaminy.....
Zapisane

mru-mru

  • Gość
Czy ktos ma na to radę???
« Odpowiedź #7 : 2004-01-20, 18:03 »
Proponuję skonsultować się emailem ze świetnymi weterynarzami, znającymi się na królikach:
dr. Milena Wojtyś  milena-wojtys@acn.waw.pl  lub  zwierzegzot@vetserwis.pl
dr. Lidia Lewandowska lidialew@poczta.fm

Zajrzyj też na królicze forum www.forum.kroliki.com  Może ktoś miał taki problem i poleci ci dobrego weta na miejscu.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 27 zapytaniami.