Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Komórka  (Przeczytany 2977 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Komórka
« : 2005-09-13, 17:46 »
Hej, chodzi mi o szkodliwe działanie komórki(telefonu) na organizm. Kiedyś mówiona że ma ona wpływ na zdrowie człowieka ale nie pamiętam dokłądnie o co chodziło... Jeżeli ktoś wie cos o tym to z góry dzięki za info
Pozdrowionka=)
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Komórka
« Odpowiedź #1 : 2005-09-13, 18:19 »
Podobno nie powinno się zbyt długo rozmawiać, bo fale emitowane przez komórki niekorzystnie działają na mózg. Można się nabawić jakiegoś paskudztwa.
Zapisane
IBDG Wrocław

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Komórka
« Odpowiedź #2 : 2005-09-13, 18:36 »
 tak? przed chwilą przeczytałam, że nie maja aż tak dużego wpływu  na nasze zdrowie
T o samo mówili o mikrofalówce, że też ma jakiś wpływ ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Komórka
« Odpowiedz #2 : 2005-09-13, 18:36 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Komórka
« Odpowiedź #3 : 2005-09-13, 18:57 »
nie no może aż bardzo dużego wpływu nie mają, ale jakiś na pewno jest...
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Komórka
« Odpowiedź #4 : 2005-09-13, 19:02 »
Kiedyś mówiono, że fale radiowe powodują kataklizmy... Ale po co długo gadać, nawet, jeśli nie zachorujemy, zapłacimy duży rachunek, a to też niezdrowo... :P
Zapisane
IBDG Wrocław

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Komórka
« Odpowiedź #5 : 2005-09-13, 20:13 »
IBDG też słyszałam tą wersję ze szkdliwością dla mózgu.
Zapisane

irmina

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #6 : 2005-09-13, 20:29 »
Ostatnio czytałam, że niby gózy mózgu powodują :roll:  Babcia już mi chciałam koma zabrać...
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Komórka
« Odpowiedź #7 : 2005-09-13, 20:52 »
tak, słyszalam że mają szkodliwy wpływ na mózg z wielu źródeł tylko nie wiem co konkretnie robią - chyba zabijają komórki mózgowe o ile dobrze pamiętam ( niestety dziś z moją głową nie jest najlepiej).

jednak nic nie pobije tekjstu mojej babci do siostry (także mojej :P ) która podperała sobie głowę ręką, w której trzymała pilota od tv o następującej treści : "odłóż  to, a jeśli nie to przynajmniej nie trzymaj tego tak blisko głowy o to napromieniowane jest. skoro telewizor promieniuje to to też musi być napromieniowane !! " (nie wiem czemu mi się skojarzyło to z ze znaczkiem 'radioactive' i o mały głos nie wybychłam śmiechem :lol: )
Zapisane

joanka

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #8 : 2005-09-14, 15:38 »
Ja słyszałam, że mężczyźni, którzy trzymają telefon kom. na pasku, częściej mają kłopoty z impotencją. Więc jakieś promieniowanie na pewno jest...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Komórka
« Odpowiedz #8 : 2005-09-14, 15:38 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Komórka
« Odpowiedź #9 : 2005-09-14, 15:58 »
Dobry ten tekst Twojej babci Ananas, babcio spoko ziomek :lol:
Hmm to mamy na pewno wpływ, ale nie wadomo dokładnie na co... ale dobra : to jak np można ograniczyć wpływ tych "złych fali"(oczywiście nadal korzystając z telefonu) chodzi mi o to czy np jest jakaś różnica gsy trzymam telefon np. w kieszeni czy gdzieś dalej od siebie (plecak/torba?)czy jeszcze w większej odległości?
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Komórka
« Odpowiedź #10 : 2005-09-14, 16:27 »
ja słyszałam, że jak już dużo przez komórkę gadamy, to lepiej jest ja trzymać tak jakby w stronę Od głowy, a nie tak jakbyśmy chcieli sobie antenke za uchem wbić (oczywiście "antenki" użyłam tu tylko dla zobrazowania ;) ponieważ większośc już owego wystającego dzyndzelka nie ma :P )

a lepszy był tekst, jak burza szła, "czy wyłączyła komputer z sieci?" ja sobe myślę że chyba jakis cud nastał że babcia wie co to sięć, lecz po chwili zrozumiałam że chodziło jej o prąd, nie o internet :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #11 : 2005-09-14, 17:47 »
Podobno, gdy trzymamy komorke podczas rozmowy kolo ucha, powoduje to wzrost temperatury mozgu, co w koncu moze byc szkodliwe...
Nie powinno sie tez nosic komorki w kieszeni na sercu i w okolicach genitaliow.
Na pewno od razu od tego nie umrzemy (chyba, ze ktos ma rozrusznik serca...), ale po co prowokowac los?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Odp: Komórka
« Odpowiedź #12 : 2005-09-16, 13:08 »
No właśnie mi tak ostatnio naszło na te komórki i staram się teraz trzymać ją w jakiejś odległości od sibie:) np w plecaku a nie w kieszeni
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Komórka
« Odpowiedź #13 : 2005-09-16, 19:55 »
Pzrez komorke jak za duzo sie gada mozna dostac raka
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Komórka
« Odpowiedź #14 : 2005-09-16, 21:51 »
a tak nawiasem mówiąc słyszalam w telewizji nie tak dawno, że do jakiegoś szpitala trafiła dziewczyna z zapaleniem stawu, kciuka - bo pisała za dużo sms'ów... ale to chyba nie mógło być jedyną przyczyną ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Komórka
« Odpowiedz #14 : 2005-09-16, 21:51 »

irmina

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #15 : 2005-09-16, 22:27 »
Też o tym słyszałam, ona miała podobno 13lat, tak? To ile ona musiała tych sms'ow pisac :roll: Poza tym to musiała sporo wydawać na karty lub abonament...
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Komórka
« Odpowiedź #16 : 2005-09-16, 22:55 »
Ja pisze duzo sms;ów i mi nic nie jest.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

thrilly

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #17 : 2005-09-17, 19:39 »
w ulotce do mojego telefonu pisze że jest całkowicie nieszkodliwy.. myślę że te nowej generacji już mają odpowiednie zabezpieczenia :wink:
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
Odp: Komórka
« Odpowiedź #18 : 2005-09-17, 20:28 »
Ludzie chorzy na serce nie mogą być w pobliżu telefonu komórkowego gdy się przez niego rozmawia. Ludzie chorzy na serce, a dokładniej z rozrusznikami serca. Moja babcia ma rozrusznik. ;)
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Komórka
« Odpowiedź #19 : 2005-09-17, 22:10 »
ja pisze z 300 smów na dzien i mi nic nie jeste. wiem ze to uo ale mi to szybko idzie,
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Komórka
« Odpowiedź #20 : 2005-09-18, 10:59 »
Mój ojciec zna się troszkę na promieniowaniu bo to w końcu jego praca...i mówi że komórki są szkodliwe...wysyłają promieniowanie a każde promieniowanie jeśli jest DŁUGOTRWAŁE może być niebezpieczne dla człowieka. Nie powinno się nosić komórek przy sercu, w spodniach...najlepiej je mieć gdzieś w plecaku/torbie niż w kieszeniach. Po drugie nie powinno sie spać przy komórce...najlepiej jak jest ona kilka metrów dalej...promieniowanie jest największe kiedy sięr zomawia...

komputery też wytwarzają promieniowanie...i telewizory...itp...

co do chorób...nie jest potwierdzone że to przez promieniowanie, ale mój brat miał guza mózgu...a sporo czasu spędzał przy kompie, z komórkami i innymi takimi...tak wiec czasami warto sie zastanowić czy warto ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: Komórka
« Odpowiedz #20 : 2005-09-18, 10:59 »

Rybcia

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #21 : 2005-09-19, 17:43 »
Moja świnka morska miała guzy w brzuchu i zdechła według weta to przyczyną mogła być mikrofalówka pod którą ała miała klatkę
Zapisane

Katarzyna

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #22 : 2005-09-21, 23:08 »
Ja słyszałam, że te różne fale (nie znam się...) mogą powodować zwiększone ryzyko zachorowania na raka... Dlatego długie gadanie przez komórkę zwiększa ryzyko raka mózgu (trzymamy ją przy głowie), i nie powinno się nosić komórki w kieszeniach ubrania, blisko ciała - np. w kieszeni spodni...
Podobno... Nie jestem naukowcem... Ale to dość znany i popularny pogląd.
Kiedyś mikrofalówką zarzucano podobne rzeczy, ale podobno one teraz są budowane z o wiele lepszymi pochłaniaczami tych negatywnych fal i nie są już szkodliwe.
...Podobno...
Zapisane

Fretka13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1460
  • Kochane zwierzaki Albi , Alunia, Atos i rybcie
    • WWW
Odp: Komórka
« Odpowiedź #23 : 2005-09-22, 17:16 »
A ja spie z komurka mam ją pod poduszka lepiej będe ją dawac gdzies na biurko do szawki. A komurke bede nosić w kieszeni bo nie nosze przy sobie cały czas plecaka czy torby.
Zapisane
Ojcze Świety kochamy Cię bardzo. Jestes jedynym taki Papieżem jakim byłeś innego  takiego nie będzie.!!

SoRkI Za BłĘdY OrToGrAfIcZnE!!!!!!

PoZdRoWiEnIa Od AlUnI, AtOsA , AlBiSiA I RyBeK.

WcHoDzCiE nA mOjEgO bLoGaSkA i ZoStAwCiE KoMcIa

Kamila

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #24 : 2005-09-30, 17:31 »
slyszalam ze nie powinno sie trzymac telefonu obok glowy w czasie snu
Zapisane

Pinka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1787
  • DZIEKI KITKO:*
Odp: Komórka
« Odpowiedź #25 : 2005-10-02, 14:13 »
ja mam komorke i nic mi nie jest :)
Zapisane
..... infde...

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Komórka
« Odpowiedź #26 : 2005-10-09, 16:05 »
moja babcia zabrania mi miec telefon pod poduszka kiedy spie... jeszcze tfu tfu nie umarłam od spania z komorka....
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Komórka
« Odpowiedź #27 : 2005-10-10, 10:42 »
działanie komórki (podobnie jak mikrofalówki i innych podobnych wynalazków) ma ten minus że efekty widzimy po latach. gdyby zabijało od razu byłoby zakazane, ale jako, ze efekty widac po latach i do tego ciężko je powiążać z faktem posiadania telefonu to nikt nic nie robi.
faktem jest że firmy starają sie stworzyć telefon który jak najmniejszy będize miał wpływ na organizmy zywe, ale mimo, ze mniejszy to jednak jest. przecież wiadomo, ze ciężarna ma przez wzgląd na dziecko ograniczyć liczbę czasu spędzonego przy komputerze, czy nie nosić telefonu w poblizu brzucha...
panikowac nie ma potrzeby ale warto to wiedzieć.

co do telefonu w czasie snu: jesli jest wyłączony to nic sie nie dzieje ale jeśli jest w stanie spoczynku to co jakiś czas będzie emitował fale (choćby celem logowania do sieci) a to ma juz wpływ na nasz organizm. nie obudzimy się coprawda z dwiema głowami od tego, ale możemy sie słabiej czuć, mieć zawroty głowy, być niewyspani czy też mieć jakieś koszmary w nocy. a przecież sen ma nas zregenerowac więc nie utrudniajmy organizmowi tego. bo potem kiedy organizm jest słaby łatwiej zapadamy na rózne choroby itp. trzeba pamiętać o zaleznościach zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Komórka
« Odpowiedz #27 : 2005-10-10, 10:42 »

awangarda

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #28 : 2005-10-14, 22:16 »
po przeczytaniu postu pao zaczene wylaczac tel na noc.... i tak w dzien zaduzo go uzywam.... dlatego zrezygnuje z nocny pobudek glupich rozmow itd....
Zapisane

wisienka15

  • Gość
Odp: Komórka
« Odpowiedź #29 : 2005-10-15, 16:54 »
a pierdoly  :;p:
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.069 sekund z 28 zapytaniami.