Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Moj chomik ma nowotwór  (Przeczytany 32100 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Żołnierka

  • Gość
Moj chomik ma nowotwór
« : 2005-05-05, 20:22 »
Tak, jak to było mówione w tytule, mój chomik ma nowotwór. Byłam z nim u weterynarza, babka go zbadała, osłuchała, oglądnęła i opukała (przy okazji zachywcała sie jego żywotonością:P) i stwierdziła, że mam dwa wyjścia.  Albo zostawic chomisia "w spokoju", czyli, skoro narazie mu to nie przeszkadza, niech sobie żyje z tym nowotworem, aż do dnia, kiedy ten nowotwór ją pokona i chomisia umrze, albo drugie wyjście: zabieg. Niestety, może się nie obudzić po nim, ale ma szansę żyć jakoś bardziej po chomiczemu, żeby nie powiedziec "po ludzku". Jak myślicie, które wyjscie jest właściwsze? Ja już podjęłam decyzję na ten temat, ale chciałabym poznać opinię innych:)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #1 : 2005-05-05, 20:37 »
Eh... pamiętam jak chomik mojego brata sracił oko i potem był leczony i jego serducho tego leczenia nie wytrzymało... :( Ale z drugiej strony ten nowotwór chyba będzie męczył...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #2 : 2005-05-05, 20:40 »
Skąd jesteś???
Mój chomik tez miał nowotwór, rodzaj czerniaka, umiejscowiony pod pachą, rosnący w straszliwym tempie (podwoił objętość w ciągu tygodnia)
Ja sie zdecydowałam na operację, ponieważ:
- mam fajnego i doświadczonego weta od gryzoni
- on mi powiedział że takie nowotwory po wycięciu odrastają ale za około 5-8 miesięcy a to dla chomika kawał zycia!
- chomik miał w chwili wykrycia nowotworu około roku.
Chomik przeżył i zył jeszcze do 2 lat i 4 miesięcy i umarł na serce. Więc warto! Tylko u weta od gryzoni, inny może nie mieć doswiadczenia w narkozie!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedz #2 : 2005-05-05, 20:40 »

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #3 : 2005-05-05, 21:11 »
No własnie moja ma na brzuchu w okolicach tylnej łapki. Tez urósł z dnia na dzień. nie wiem, jaki to jets weterynarz, bo jestem nowa  w okolicy i to była  moja pierwsza wizyta u tego weta.... Moj ma jakieś połtora roku, nie widac jeszcze po niej, ze jest chora, je, futerko blyszczy, rozrabia, pulchniutka i zgrabniutka :P W sumie anwet jak nie przeżyje operacji, to przynajmniej męczyć się nie bedzie. A jak przezyje to bardzo dobrze.. słuchaj, a jak jets z takimi rzeczmai jak opatrnek po zbaiegu? jakieś szwy itp.? trzeba chomika pilnowac, zbey sie nie drpaał, czy cos?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #4 : 2005-05-05, 21:18 »
Przede wszystkim znajdź bobrego weta !!! To podstawa, dobry tzn tez mniej zapłacisz bo zwykle pasjonaci nie ściągaja więcej kasy niż to konieczne!
Opatrunku nie ma. Są tylko szwy zwykle normalne. Mój chomik miał 3 szwy, zdejmowane po tygodniu, ale 2 wypadły wczesniej bo u takich zwierzaków goi sie wszystko błyskawicznie.
Chomik sobie nie wygryzie bo nie ma na to siły po operacji. Trzebaby tylko pilnować żeby sie nie drapał. Po operacji nie może miec trocin, tylko ligninę albo ręcznik papierowy!

Dobry wet nie wyda ci zwierzaka, dopóki ten sie zupełnie nie wybudzi z narkozy!!!
A wogóle to porządny wet opowie ci wszystko ze szczegółami, o leczeniu o diecie po oeracji itp. Ja trzymam kciuki i pisz co dalej sie dzieje z chomisiem.
Zapisane
BC + koci podrostek

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #5 : 2005-05-06, 14:20 »
Ok, dzięki serdeczne z arady :D Dzisiaj idę z nią na zabieg, mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze. Martwie sie tylko o to, z etaki malutki zwierzak jak chomis dżungarksi nie przetrzyyma znieczulenia... Ale proszę Boga, by wszyskto skonczyło się dobrze... No z tym pilnowaniem to bedzie ciueżko troche, przecież nie bee chyba przy niej siedzieć całą noc, zeby sie tylko nie drapała... a moze jednakl będę?:) Jeszcze raz dzięki za radę...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #6 : 2005-05-06, 18:36 »
Nie za ma co ;)
Napisz jak poszło i jak sie chomik czuje po zabiegu.
Zapisane
BC + koci podrostek

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #7 : 2005-05-06, 20:58 »
No niestety nie powiem Ci, jak on sie czuje... Pewnie jest szczęśliwy u Pana Boga... w czasie operacji okazało się, ze ten nowotwór był tak zaawansowany, ze nie było w sumie co ratować.. zmarła w czasie operacji,.. dom jest taki pusty bez niej... biedna chomisia... :(
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #8 : 2005-05-06, 21:06 »
Przykro mi :(
Przynajmniej wiesz że teraz sie już nie męczy.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedz #8 : 2005-05-06, 21:06 »

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #9 : 2005-05-06, 21:35 »
dzieki.. ta samą myślą pocieszałam sie, gdy odszedł moj ukochany konik... tera zpewnie oboje są szcześliwi i cieszą sie Wiecznoscia... :)
Zapisane

Zorba

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #10 : 2005-05-06, 21:49 »
Ewa trzymaj się =).
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #11 : 2005-05-07, 09:37 »
Przykro mi, ale przynajmniej wiesz że zrobiłaś wszystko co mogłaś aby ją ratować.... Teraz biega szczęśliwa za tęczowym mostem...
Zapisane

Kira

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #12 : 2005-05-16, 12:38 »
No  aj ide dzis do weta chomik syryjski ma  guza  za workiem policzkowym :(  chomik ma kolo 8 miesiecy ekotko podaj namiary na twojego veta ...:( im szybciej jest wiekszy niz  paznokiec kciuka  Podaj swoj gg :(
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #13 : 2005-05-16, 22:19 »
Juz rzuciłam ci dane na PW :)
Trzymam kciuki za chomcia!
Zapisane
BC + koci podrostek

Kira

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #14 : 2005-05-18, 21:39 »
niop a u u drugiego rudego wykryła wetka ropien podobnie umiejscowionyjak guz tylko guz byl twardy  a ropien miekki.....
wetka podjełasie operacji chomik jest  zyje wybudził sie  i dobrze funkcjonuje
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedz #14 : 2005-05-18, 21:39 »

iw!

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #15 : 2005-05-19, 13:29 »
Miałam kiedyś chomika, któremu w bardzo szybkim tempie wyrosła wielka narośl na pyszczku. Była ogromna, niebawem szybko zdechł  :(
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #16 : 2005-05-19, 17:41 »
Zdecydowałabym się na zabieg. Dlaczego? Ano dlatego, ze któregoś dnia w końcu ten nowotwór ją pokona, i będzie pewnie cierpieć :( Operacja da jej szanse na wyzdrowienie, a nawet jeśli się nie obudzi- przynajmniej nie będzie się męczyc..
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #17 : 2005-05-19, 18:26 »
Vio, nie wiem czy czytalas, ale chomiczka juz nie ma na tym swiecie..
Wspolczuje Zolnierko :(
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #18 : 2005-05-19, 18:35 »
Fiona, dzięki za słowa współczucia :) Zorba trzymam się, już jestem zaprawiona w przeżywaniu smierci ukochanego zwierzaka.... ;(
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #19 : 2005-05-19, 18:42 »
wlaczyla ci sie znieczulica
a chomiczek przynajmniej juz nie cierpi....
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #20 : 2005-05-20, 15:56 »
wlaczyla ci sie znieczulica

Hehe, spoczko określenie... ale tak t chyba mozna nazwac. tylko, ze czasami swiadomosć tego, zę ukochany ziwerzka juz nie cierpi jest nie wystarczająca. Tak pusto jets w domu...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedz #20 : 2005-05-20, 15:56 »

mafinia

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #21 : 2005-05-20, 16:10 »
slowo to znam z wiersza xxxx
nie pamietam autora ale to slowo akurat pozostalo w mej pamieci.....
Zapisane

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #22 : 2005-05-21, 17:05 »
NIe wazny autor, grunt, ze jest dość fajne :)
Zapisane

Andzia

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #23 : 2005-05-21, 20:04 »
Mi również przykro. Wiem jak się czujesz. Moja chomiczka (dżungalek) też ma takiego guza. :cry::(Między lewą przednią łapką, a tylną, Ten guz jest już duży i już sama nie wiem, co robić. Widzę, jak się męczy, ale boję się iść. Wiem, że ona może tego nie przeżyć.
Powiem szczerze, że ten topic zmobilizował mnie do przemyślenia wszystkiego od nowa... Szczególnie Ekoteczka. Muszę jeszcze pogadać o tym z rodzicami i znaleźć dobrego weta...
Zapisane

fikumiku

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #24 : 2005-05-23, 16:28 »
Mój Chomolek Bobik też miał nowotwór. Ale nowotwór straszny, opanował jego całe ciałko w kilka dni, dziś musiałam Go uśpić :(
Beznadziejne uczucie, dwa lata temu mój Pies umarł w ten sposób mi na kolanach, to była tragedia po prostu..
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #25 : 2005-05-25, 15:22 »
                                                                      Cześć!!!
Jeśli napiszesz ile chomik ma miesięcy albo lat odpowiem!
 
Pozdrowienia od:
                       ESIO
                                i mojich kanarków:
                                                           Wojiwniczki i Ciekawskiego!!!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #26 : 2005-05-25, 16:06 »
Poczytałam, te wypowiedzi i coś mnie tknęło...Jak człowiek idzie do lekarz z jakimś zgrubieniem, to najpierw pobierają wycinki, a dopiero po analizie wychodzi czy to nowotwór, czy nie.  Kiedyś moja suka (pies) miała takie dość duże zgrubienie. Miałam iść do weta przekonana, że nowotwór, ale przyszła znajoma, która jest ludzkim lekarzem i powiedziała, abym próbowała masować... i zeszło. To nie był nowotwór. A kiedyś jeszcze znajomej szczur dostał wielkie zgrubienie na szyi - weterynarz to przekuł igłą do zastrzyków i wyszło po prostu powietrze. I powtarzało się to 3 razy i się skończyło. Więc jak przeczytałam, ze tyle osób pisze o nowotworach u chomików,to czy są pewni,że to nowotwory? I na jakiej podstawie mówią to lekarze - macają?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #27 : 2005-05-25, 19:41 »
Mój wet sprawdzał tez nakłuwając czy to nie jest ropień, ale okazało się że nie. Potem poniewaz był to duzy guz i przeszkadzał chomikowi w chodzeniu usunął guz i zbadał pod mikroskopem. Wyszło że to komórki nowotworowe i trzeba było usunąć tez węzeł chłonny.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedz #27 : 2005-05-25, 19:41 »

Żołnierka

  • Gość
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #28 : 2005-05-26, 00:09 »
Mój tylko rzucił okiem i stwierdził, ze to nowotwór, zarządził operację i w zcasie operacji wyszło, ze to zreczywiscie nowotwór, któy dotarł aż do otrzewnej.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Moj chomik ma nowotwór
« Odpowiedź #29 : 2005-05-26, 01:53 »
Dzięki, bardzo mnie to nurtowało, czy zbyt pochopnie nie kroją tych malutkich zwierzatek.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 29 zapytaniami.