Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Spuchnięta głowa u szczura ??  (Przeczytany 5788 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
Spuchnięta głowa u szczura ??
« : 2005-12-09, 19:17 »
Od jakiegoś czasu mój szczur Rysio ma bardzo spuchniętą głowę. Nie mam pojęcia co to jest i od czego. Rysio jest już stary ma 2 lata czy to może być od starości ?? Może wiecie jak mu pomóc ??
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #1 : 2005-12-09, 19:49 »
Czy aby na pewno jest to opuchlizna? Obawiam sie, ze to nowotwor kosci. Moj szczur tez to mial i podobno zdarza sie czesto.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #2 : 2005-12-09, 19:52 »
Podsumowując, najlepiej udac się do weterynarza. Tylko on postawi prawidłową diagnozę ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedz #2 : 2005-12-09, 19:52 »

ESIO

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #3 : 2005-12-09, 21:57 »
Jeśli faktycznie ma spuchniętą głowe to może być niestety nowotwór :( :bigcry:
Najlepszym wyjściem jest:

Podsumowuj±c, najlepiej udac się do weterynarza. Tylko on postawi prawidłow± diagnozę
« Ostatnia zmiana: 2005-12-14, 22:17 autor ESIO »
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #4 : 2005-12-10, 19:58 »
Jeśli faktycznie ma spuchniętą głowe to może być opuchlizna...

Złota myśl roku :D
Zapisane
BC + koci podrostek

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #5 : 2005-12-10, 20:46 »
Ekoteczko, chciałam to samo napisać, ale się powstrzymałam.. :lol:
ESIO, informuję Cię, że opuchlizna i spuchnięcie to.. jedno i to samo :lol:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #6 : 2005-12-10, 23:28 »
heh... a moze stworzymy topik 'wybrane myśli esia" lol

co do tej "opuchlizny" - przez internet trudno cokolwiek stwierdzic, nie widzimy zwierzaka, nie możemy pomacać tego co ma na głowie - może to być rak kości, ropień, uczulenie, czy bogowie wiedza co jeszcze...sama starośc nie jest to z pewnościa.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #7 : 2005-12-12, 16:45 »
I jak, coś wiadomo?
Zapisane

ngL

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #8 : 2005-12-14, 01:14 »
Czarnula25:
Opuchlizna (szczególnie jednostronna) może wskazywać na problemy z krążeniem a dalej -> masa możliwości, np. zatory żylne spowodowane złą dietą lub dziedziczoną skłonnością; wadą serca czy niewydolnością serca spowodowaną chorobą dziedziczną lub nabytą wskutek złego odżywiania, małej ilości ruchu itp.
Bez weta ani rusz.

Wiedźma
Nowotwór ujawniłby się miejscowym wybrzuszeniem a nie opuchlizną na całej powierzchnii głowy.
Poza tym - skąd pomysł o nowotworze kości??? Jak zdarza się często? U szczurów? Nie słyszałam ani jednego przypadku - a jakie lekarz wykonał badania u szczura, że doszedł do wniosku iż jest to nowotwór kości? No i w końcu - jaki rodzaj nowotworu kości wystąpił u Twojego szczura?
« Ostatnia zmiana: 2005-12-14, 01:16 autor ngL »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedz #8 : 2005-12-14, 01:14 »

Wiedźma

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #9 : 2005-12-14, 18:23 »
Nie zostalo tu dokladnie napisane, jak wlasciwie wyglada owa podejrzana opuchlizna, skad wiesz, czy jest miejscowa, czy dotyczy calej glowy? Bo ja nie wiem. Nie jestem tez wetem, zeby wystawiac diagnoze. Podalam tylko przypadek, z ktorym mialam do czynienia i to, co mi wtedy powiedziano, a wiadomo, ze wlascicielka zwierzaka MUSI tak czy siak udac sie z nim do lekarza, co juz zreszta zostalo napisane.
Zapisane

ngL

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #10 : 2005-12-14, 18:42 »
No dobrze ale czy mogłabyś mi odpowiedzieć na zadane powyżej pytania? Bo po prostu jestem ciekawa.

- a jakie lekarz wykonał badania u szczura, że doszedł do wniosku iż jest to nowotwór kości?
- jaki rodzaj nowotworu kości wystąpił u Twojego szczura?
Dodatkowe pytanie które mi się nasunęło do głowy - pamiętasz może czym był leczony Twój szczur (nazwy leków + dawki o ile miałabyś zachowane gdzieś takie informacje)?

Pytam, bo nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką diagnozą, odkąd mam szczury, odkąd kontaktuje się z ludźmi, którzy mają szczury. Wiem tylko, że u szczurów bardzo często zdarzają się nowotwory - ale że akurat kości, jak napisałaś - to dla mnie nowość.
« Ostatnia zmiana: 2005-12-14, 18:45 autor ngL »
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #11 : 2005-12-14, 22:24 »
Złota my¶l roku :D

Ekoteczko, chciałam to samo napisać, ale się powstrzymałam.. :lol:
ESIO, informuję Cię, że opuchlizna i spuchnięcie to.. jedno i to samo :lol:

heh... a moze stworzymy topik 'wybrane my¶li esia" lol

Jak zwykle czepiliście się tego co najmniej ostotne w temacie  :walenie:
topik 'wybrane my¶li esia" lol prosze bardzo, ale i tak prawdpodobnie by był zamknięty po jakimś czasie :P
Pomysł do  :twisted:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #12 : 2005-12-15, 10:16 »
ESIO, ale Ty w tym momencie offujesz.. A uczepiłyśmy się Twojego posta, ponieważ brak w nim sensu. Daruj sobie. Widać jeśli ciągle ktoś coś do Ciebie ma, to pora zacząć myśleć i 10 razy przeczytać post zanim go wyślesz.

No, ale wciąż nie mamy żadnych wieści od Czarnuli..
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #13 : 2005-12-15, 14:52 »
Esio ja wiem ze chcesz pomagac itp, ale czesto po prostu powtarzasz to co już było powiedziane. (jak juz cos koniecznie chcesz pisac to ładniej bedzie wygladalo "zgadzam sie z tym co powiedzial X") i czesto po prostu nie piszesz za składnych i sensownych zdan (jedno bylo w tym topicu) Najlepiej pisz bez pospiechu i tylko to czego rzeczywiście jestes pewny. Mysle ze jak sie postarasz to ludzie zauważą zmianę ;) pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 2005-12-15, 14:54 autor kareena »
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedź #14 : 2005-12-20, 16:12 »
Nie odpowiem na zadane przez Ciebie pytania, ngL, poniewaz bylo to ponad 10 lat temu i doprawdy nie pamietam takich szczegolow. Bardzo mozliwe, ze lekarz wystawil diagnoze zbyt pochopnie i niedokladnie. Co do jednego masz racje, wet nie mowil, ze konkretnie nowotwory kosci wystepuja czesto u szczurow, mowil ogolnie o nowotworach. Faktycznie, moj pierwszy post jest nieprecyzyjnie napisany.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Spuchnięta głowa u szczura ??
« Odpowiedz #14 : 2005-12-20, 16:12 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 26 zapytaniami.