Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Młode zdychają:(  (Przeczytany 9950 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asia2301

  • Gość
Młode zdychają:(
« : 2008-02-22, 14:24 »
Moja parka koszatniczek ma problem z wychowaniem mlodych. Kiedy urodza sie młode samica zajmuje sie nimi i na poczatku jest ok ale po 3 dniach zaczynaja slabnac i w rezultacie umierac jeden po drugim dzien po dniu  ;(. Nie wiem co sie dzieje :( to juz 3 miot ktory mam i za kazdym razem jest tak samo. Dodatkowo samica zjada te mlode. Powiedzcie co mam robic, czemu tak sie dzieje? :( Prosze o pomoc
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #1 : 2008-02-22, 15:07 »
Co robic? proste - nie rozmnazac. Przyczyn schodzenia mlodych jest bardzo wiele - od nieodpowiednich warunkow trzymania, przez zbyt niska temperature, po najrozniejsze wady genetyczne, ktore sa wielce prawdopodobne w przypadku zwierat o niewiadomym pochodzeniu. Dodatkowo jeśli dalej bedziesz wykazywac sie taka nieodpowiedzialnoscia (czyt - roznazac) to z samica tez sie pozegnasz.

a co do zjadania - najnormalniejsze zachowanie - samica sprzata swoje gniazdo
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

asia2301

  • Gość
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #2 : 2008-02-22, 15:30 »
Nie o taka odpowiedz mi chodzilo ale ok. Bo zeby nie rozmnarzac to najprostrze wyjscie - przeciez wtedy nie ma problemu. Ale trudno temu zapobiec para jest w jednej klatce a oddzielnie staja sie berdzo glosne i nerwowe. Dodam jeszcze że warunki maja bardzo dobre. mam nadzieje ze ktos bedzie miał inne pomocne rady.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedz #2 : 2008-02-22, 15:30 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #3 : 2008-02-22, 16:50 »
Cytuj
Ale trudno temu zapobiec

trudno? raczej bardzo latwo - kastracja samca.

Cytuj
mam nadzieje ze ktos bedzie miał inne pomocne rady.

chyba nie sadzisz, ze ktos cie za bezmyslne rozmnazanie pochwali? tym bardziej ze bierzesz sie za cos o czym najwyrazniej nie masz zielonego pojecia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #4 : 2008-02-22, 17:56 »
To kastruje się koszatniczki? :mysli:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #5 : 2008-02-22, 19:07 »
Jeśli kastruje sie szczury, to czemu nie koszatniczki?
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #6 : 2008-02-22, 20:14 »
No tak ;)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #7 : 2008-02-22, 20:32 »
kastracja to akurat bardzo prosta sprawa  - a u wiekszosci zwierzat nawet szwow sie nie zaklada - a nawet jesli to sie ich nie zdejmuje (swinki morskie szczury i inne sa pod wzgledem sciagania takich rzeczy bardzo zmyslne)  Chetnym moge przeslac sesje zdjeciowa z kastracji swinki morskiej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #8 : 2008-02-22, 22:55 »
Iras prześlij ;p Asia2301 młode też by były tak hałaśliwe jak oddzielnie para...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedz #8 : 2008-02-22, 22:55 »

asia2301

  • Gość
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #9 : 2008-02-24, 16:27 »
Do Iras: pochwali? a kto tu mowi o chwaleniu? proponuje ponownie odczytac zdanie i wydobyc jego poprawny sens. chodzi mi o inna rade a nie aprobate. przeceiz mam prawo wyboru prawda? i widzisz troche dyskusji i juz sie jedna pojawila (chodzi mi o kastracje) a poza tym radze przekazywac swoje opinie i porady w bardziej przyjazny sposob bo moze i masz pewna wiedze ale przekazujesz ja w niewlasciwy sposob. postaraj sie nie obrazac ludzi. Ale dobrze to nei miejsce na takie opinie wiec na tym zakoncze. Dodam tylko ze problem juz rozwiazalam i moje oba podopieczne maja sie dobrze:)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #10 : 2008-02-24, 19:41 »
A tak z ciekawości zapytam... jak rozwiązałaś ten problem?
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

asia2301

  • Gość
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #11 : 2008-02-25, 14:54 »
Poszlam z nimi do weterynarza, podobno dobrego, ktory powiedzial ze moze dac samicy zastrzyk, który nie pozwoli jej miec mlodych (cos na zasadzie zastrzykow takich, jakie sie daje kotom). nie pamietam dokladnie jak to sie nazywa ale zapewnial ze jest bezpieczne i skuteczne wiec mam nadzieje ze mowil prawde i juz teraz wszystko bedzie dobrze:) Jak do tej pory (od 3dni) samica czuje sie dobrze i nie zmienila swojego zachowania:)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #12 : 2008-02-25, 15:26 »
zastrzyki hormonalne NIGDY nie sa bezpieczne - dla zadnego zwierzcia... a konsekwencje rzadko kiedy widac tuz po podaniu...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

asia2301

  • Gość
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #13 : 2008-02-25, 15:34 »
Wiec bede ja uważnie obserwowac przez pewien czas. Mam nadzieje ze mimo to w jej przypadku wszystko zakonczy sie tak jak najlepiej.
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #14 : 2008-02-25, 18:19 »
Iras doszedł mail ;) Ty ją kastrowałaś?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedz #14 : 2008-02-25, 18:19 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #15 : 2008-02-25, 18:20 »
Wiec bede ja uważnie obserwowac przez pewien czas. Mam nadzieje ze mimo to w jej przypadku wszystko zakonczy sie tak jak najlepiej.

Też mam taką nadzieję.. :roll:
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Młode zdychają:(
« Odpowiedź #16 : 2008-02-27, 09:36 »
Iras doszedł mail ;) Ty ją kastrowałaś?


ja? nie, no co ty :P ja tylko dostarczylam "material" do zabiegu i sluzylam do robienia zdjec :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 28 zapytaniami.