Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaskółki brzegówki proszą o pomoc.  (Przeczytany 1573 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzybek78

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1
  • >_<
Jaskółki brzegówki proszą o pomoc.
« : 2017-06-14, 21:28 »
Witam, przybywam tu z prośbą o pomoc. Otóż w żwirowni na polu obok mojego domu jaskółki brzegówki mają założoną swoją ptasią kolonie. Jak sięgam pamięcią to będzie już jakieś 20 lat ich urzędowania. Mają tam swoje gniazda i nawet miło sobie żyją. Jestem bardzo zżyta z tymi zwierzętami i chciałabym im pomóc. Nie znam dokładnej daty ale owa żwirownia ma zostać zakopana tak że zostanie jednie płaskie pole. Martwię się o jaskółki gdyż jeśli zostaną wygnane po takim czasie to nie wiem czy znajdą sobie inne miejsce. Czy można jakoś temu zapobiedz ? Co ja jako osoba prywatna i mało wpływowa mogę z tym zrobić ? Gdzie to zgłosić, do kogo napisać ? Czy jest taka możliwość że po napisaniu do odpowiedniej organizacji ten teren zostanie objęty ochroną i żwirownia nie zostanie zasypana ? Proszę o pomocne odpowiedzi :) :VoV: :VoV:
Zapisane
"Umrzeć - tego się nie robi kotu! Bo co ma począć kot w pustym mieszkaniu. ..."
Wisława Szymborska

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Jaskółki brzegówki proszą o pomoc.
« Odpowiedź #1 : 2017-06-15, 10:17 »
Wątpię, by z powodu ptaków zrezygnowano z zasypywania. Zgodnie z prawem nie wolno niszczyć gniazd w okresie lęgowym, jednak poza nim (od 16 października do końca lutego) prawo już tak bezwzględnie ptaszków nie chroni... Wykonujący prace musi mieć odpowiednie zezwolenie, jeśli prace, skutkujące zniszczeniem gniazd, są uzasadnione.

Miej oko na sprawę, a w razie łamania prawa zgłoś na policję.
Zapisane
IBDG Wrocław

piotrek16

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Jaskółki brzegówki proszą o pomoc.
« Odpowiedź #2 : 2019-09-13, 14:24 »
Napisać zawsze warto ale wątpię czy pomoże tak samo jak kolega wyżej, niedaleko nie ma innego miejsca co by się mogły zadomowić? Ja mam obok domu jaskółki w stajni starej i bardzo je lubię.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jaskółki brzegówki proszą o pomoc.
« Odpowiedz #2 : 2019-09-13, 14:24 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 27 zapytaniami.