Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów  (Przeczytany 6255 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« : 2010-06-11, 12:57 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zostawila-w-aucie-7-psow---w-srodku-bylo-50-stopni,wid,12353951,wiadomosc.html

Cytuj
Stołeczni policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę Słupska, która pozostawiła w centrum Warszawy w zamkniętym samochodzie siedem psów rasy nowofunland. Temperatura wewnątrz auta przekroczyła 50 stopni Celsjusza.

O tym, że w fordzie zaparkowanym w nasłonecznionym miejscu przy ul. Świętokrzyskiej znajduje się siedem psów, funkcjonariuszy zaalarmowani przechodnie.

- Gdy policjanci dotarli na miejsce, zobaczyli w środku siedem wycieńczonych piesków. Właściciel auta nawet nie uchylił okien w samochodzie. Auto stało na słońcu. Temperatura w środku samochodu z pewnością przekroczyła 50 stopni Celsjusza - powiedziała Dorota Tietz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Wezwani na miejsce pracownicy straży dla zwierząt wycieńczone psy odwieźli do schroniska. Właścicielkę auta zatrzymano w środę wieczorem i przewieziono do jednostki policji na Śródmieściu.

- Policjanci wyjaśniają dlaczego 25-latka pozostawiła psy w takim upale na wiele godzin w swoim aucie. Jeśli usłyszy zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt, grozi jej do roku pozbawienia wolności - powiedziała Tietz.

Ciekawostka - baba ma psow co najmniej kilkanascie i regularnie  centrum warszawy siedzi z kilkoma i żebrze - na puszkach nalepki "dla psów". Skad wniosek ze to ona? rasa sie zgadza (najczesciej ma przy sobie niufy) Chociaz widywalam tez ze siedziala z alaskanami, albo pointerami
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #1 : 2010-06-11, 18:31 »
Ot, baba durna i naciągaczka w dodatku, jeśli to ona... Ciekawe, czy znów ktoś stwierdzi 'niską szkodliwość społeczną czynu'... :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #2 : 2010-06-11, 19:46 »
Powiem ci ibd - ze okolica sie zgadza, rasa sie zgadza, ilosc sie zgadza, przyblizony wiek babska tez... i to o zebraniu nie jest informacja z drugiej reki
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedz #2 : 2010-06-11, 19:46 »

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #3 : 2010-06-11, 23:11 »
wsadzic ja do auta i zostawic na sloncu moze wtedy sie nauczy
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #4 : 2010-06-13, 19:10 »
wsadzic ja do auta i zostawic na sloncu moze wtedy sie nauczy
Następnie jako zadośćuczynienie niech odpracuje swoją karę jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #5 : 2010-06-13, 20:48 »
Następnie jako zadośćuczynienie niech odpracuje swoją karę jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt.

 tylko nie wiadomo czy to bezpieczne dla zwierzakow bo taka osoba mogla by sie mscic na nich :(
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #6 : 2010-06-14, 08:51 »
Następnie jako zadośćuczynienie niech odpracuje swoją karę jako wolontariusz w schronisku dla zwierząt.
Ja, podobnie, jak Meg z dużą ostrożnością dopuszczałabym takie osoby do kontaktu ze zwierzętami... Jeśli już, to wyłącznie pod nadzorem, a przede wszystkim, jak zawsze powtarzam, karałabym surowo wysokimi karami pieniężnymi. Idę o zakład, że strach przed uderzeniem po kieszeni wielu powstrzymałby przed bezmyślnością czy okrucieństwem wobec zwierząt. Oczywiście pod warunkiem, że taka kara nie byłaby wyłącznie teoretyczna, tylko naprawdę delikwent nie zaznałby spokoju, póki by się nie wywiązał... Lista dłużników, żadnego kredytu, żadnych rat... I komornik na karku... :grr:
Zapisane
IBDG Wrocław

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #7 : 2010-06-14, 22:23 »
DOKLADNIE !!!
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #8 : 2010-06-15, 08:47 »
A ja myślę, że to nawet nie z braku wrażliwości, tylko ze zwykłej głupoty. Często przecież się takie sytuacje zdarzają. I niestety najczęściej są to kobiety.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedz #8 : 2010-06-15, 08:47 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #9 : 2010-06-16, 06:24 »
zgadzam się z lisem. Zdarza się, że kobiety zostawiają w gorącym samochodzie własne dzieci bo "nie pomyślały".
Co nie zmienia tego, że kary powinny być o wiele surowsze.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #10 : 2010-06-16, 08:25 »
zgadzam się z lisem.
Z lisem z avatarka Kruszka? ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

kruszek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 30
    • WWW
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #11 : 2010-06-16, 09:31 »
Z lisem z avatarka Kruszka? ;)

Lis tez może być:)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #12 : 2010-06-16, 14:54 »
Powiem wam, ze ta baba to na 99% ta o ktorej pisalam... bo od tej akcji z psami w samochodzie juz sie nie pojawia....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #13 : 2010-06-16, 17:29 »
Z lisem z avatarka Kruszka? ;)
Haha, faktycznie :D Wcześnie rano było, a ja niewyspana ^^
Ja wzrokowiec i po avatarach poznaję a lis mieł kiedyś bardzo podobny :)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #14 : 2010-06-16, 17:41 »
Oj,miałem,miałem - chyba nawet ten sam ;)
o omawianej tu sytuacji słyszałem w tv w weekend - niestety,nie jest to pierwszy przypadek tego typu.

Forum Zwierzaki

Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedz #14 : 2010-06-16, 17:41 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #15 : 2010-06-16, 22:16 »
Właśnie - co i kiedy było o tym w TV?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

dorka10b

  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #16 : 2010-06-27, 13:09 »
Należy jej się !!! Kto by pomyślał , że są tacy ludzie na świecie dobrze że chociaż tych ludzi zamykają w więzieniu lub każą ...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zostawiła w upał w samochodzie 7 psów
« Odpowiedź #17 : 2010-06-27, 20:08 »
Należy jej się !!! Kto by pomyślał , że są tacy ludzie na świecie dobrze że chociaż tych ludzi zamykają w więzieniu lub każą ...

Niestety kary nie są zupełnie adekwatne do przestępstw popełnianych na zwierzętach. Najczęściej kończy się na znikomej szkodliwości społecznej czynu.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 30 zapytaniami.