Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Karmy-pomoc w wyborze  (Przeczytany 4500 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tafta

  • Gość
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #30 : 2004-02-03, 01:35 »
Cytat: Flaszeczka
posypujemy zmielonym siemieniem lnianym

Siemię lniane powinno się gotować!
Zawiera ono czynniki antyżywieniowe (linamarynę, która może przekształcić się w kwas pruski;
oraz czynnik unieczynniający witaminę B6).
Substancje te należy unieszkodliwić poprzez działanie wysoką temperaturą.

to tak na marginesie
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #31 : 2004-02-03, 13:28 »
Cytat: myszka
Gotowane też trzeba umieć skomponować ;)

wiem i staram sie jak moge ;)
Cytat: myszka
A jak konkretnie mu gotujesz?

Gotuje mu 2 porcje rosolowe z kurczaka,obieram i gotuje makaron(makaronu 1/2 lub 2/3 tyle co miesa).Czasami razem z miesem gotuje mniej wiecej 4-5 marchewek i po ugotowaniu rozgniatam na miazge,a czasami tre na tarce 1-1,5 surowej marchewki.Do tego dodaje witaminki-Flawitol dr.Seidla i 3-4 razy w tyg. lyzeczke oleju.
Zapisane

myszka

  • Gość
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #32 : 2004-02-03, 15:47 »
Wg. ,mnie za dużo w tym makaronu, pies nie potrzebuje aż tyle węglowodanów, w końcu to drapieżnik.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedz #32 : 2004-02-03, 15:47 »

kozia

  • Gość
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #33 : 2004-02-03, 17:13 »
Coś mi się zdaje, ze to jak pies reaguje na karmę zalezy od samego psa. Mój pies otrzymywał przez jakiś czas Eukanubę, która miała pomóć, przy nabraniu wagi. Inne psy podobno się roztyly po niej, jednak moja suka jak była chuda, tak była nadal... Naszczęście ostatnio się poprawiło.. :)
Zapisane

carragan

  • Gość
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #34 : 2004-02-03, 17:22 »
ja karmie Boschem.....15kilo kosztuje obecnie 175zl u dystrybutora.....
Pies wyglada po niej bosko,ma super kondycje,zadnych wzdec...
a super hiper zachwalany Royal tylko mu szkodzil :-?
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #35 : 2004-02-03, 18:40 »
Cytat: myszka
Wg. ,mnie za dużo w tym makaronu, pies nie potrzebuje aż tyle węglowodanów, w końcu to drapieżnik.

Dinek jest strasznym niejadkiem,niedawno mial 7 kg niedowagi,wiec zwiekszylam ilosc makaronu,zeby go podtluczyc.Niestety po ryzu tylko chudl...
Zapisane

myszka

  • Gość
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #36 : 2004-02-03, 18:45 »
Moim zdaniem najwłaściwsze dla psa w ogóle jest czysta dieta barf, wyłączam oczywiście psy, które z jakichś względów nie mogą na nią przejść - bo i to zdarza się w tym przesyconym chemią świecie. Myślę, że pomogłaby mu dojść do prawidłowej wagi - na pewno zdrowiej niż makaron, nadmiar węglowodanów nie wpływa dobrze m.in. na trzustkę (zresztą u ludzi jest podobnie, z tym, że my jesteśmy wszystkożerni, a psy jak by nie było - mięsożerne).
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #37 : 2004-02-09, 17:48 »
1 Żywiec to taki ze sie tak wyraze zadupie pod wzgledem zoologicznym bo bliżej mnie jest tylko traki sklep gdzie jest drogo, niemiła obsługa ( nic nie doradzi tylko tak lub nie) i przede wszystkim jest mało "fachowy" . z takich np karm dla psa są : nutrena, frolic, pedigree chappidarling itp.jest jeszcze na wagę Purina.- co o niej sądzicie ? jeszcze muszę się wybrać do biblioteki ( zobacze czy m,ają tam tą książke "Biały Bim Czarne Wzgórze" czy jakoś tak =)  i niedawno otworzyli tam taki fajny zoolog więc może tam będzie coś lepszego. narazie Zuza je pedigree i jest jej dobrze. (żadnej innej nie chce - tylko kiedyś kupiłam tą purinę jak wyjeżdżałam to też ją jadła i to ze smakiem :) tylko droga ujest bo prawie 4 zł za pół kilo)

2 myszko a co to za dieta barf jeżeli można spytać?

pozdrawiam, Ania z Zuzką - niejadkiem
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #38 : 2004-02-09, 21:06 »
ja mimo wszystko będę karmić domowym papkiem :)pies - najlepszy przyjaciel człowieka :)
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Forum Zwierzaki

Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedz #38 : 2004-02-09, 21:06 »

Agnes

  • Gość
Karmy-pomoc w wyborze
« Odpowiedź #39 : 2004-02-09, 21:17 »
ja narazie tez daje domowe gotowane, ale nie wiem czy nie bede musiala kupowac royala, a to kurcze drogie jest...ale narazie Beta je ryz i korpusy kurczaka, teraz kure i jest napewno cala szczesliwa:) aha, myszko, bo widze, ze sie znasz na jedzonku to moze wiesz czy pies z niewydolnoscia trzustki moze jesc gotowane warzywa? bo wiem, ze surowizny nie moze...
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 29 zapytaniami.