Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Bojowniki  (Przeczytany 5771 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Avi^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 53
Bojowniki
« : 2009-08-14, 17:44 »
Witam!
Czy mogę trzymać parkę (lub harem) bojownika w akwarium 32l?
Zapisane

mitrandir

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1267
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #1 : 2009-08-14, 18:01 »
parek sie nie trzyma, samiec by zameczyl samice, a na harem za malo
pzdr
Zapisane

El

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #2 : 2011-07-11, 01:35 »
Aż odświeżę temat - wczoraj z rana uratowałam malutkiego bojownika ze sklepu. Trzymany był nie w plastikowym kubeczku, a w małym pojemniczku przy innych rybach - za małym, ledwie się mieścił. Jako że był najmniejszy, wzięłam go. Był matowy, nieruchawy i nie chciał jeść. Do dziś w nocy. Wstałam o 5, po prostu się obudziłam, dałam mu jedną małą porcję pokarmu, zjadł. Zdziwiona dałam mu drugą i poszłam spać. Dziś z południa zauważyłam, że odzyskuje barwy, pływa sobie po akwarium, pomiędzy roślinkami, wpływa do domku i mam wrażenie, ze się uśmiecha :D
Musiałam się pochwalić, taka z siebie dumna jestem :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Bojowniki
« Odpowiedz #2 : 2011-07-11, 01:35 »

kate8888

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #3 : 2011-09-18, 01:43 »

cześć, mam pytanie  na ile osobników składać się powinien harem bojownika i w ilu litrach można je trzymać?
« Ostatnia zmiana: 2011-09-18, 22:49 autor kate8888 »
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #4 : 2011-09-21, 17:52 »
Haremy można trzymać w litrażach od 45l wzwyż - np. 1 +3
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

wilow12

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #5 : 2011-11-05, 19:55 »
mam pytanko na temat bojownika, wczoraj kupilam samca ale trochę dziwnie się zachowuje. cały czas chowa sie w roślinkach lub za statkiem. nie wiem czy to jest normalne że tak się chowa caly czas w jednym miejscu i nie pływa prawie  w ogóle.
proszę o radę?
wilow
Zapisane
świat piękna i urody - zapraszam serdecznie
http://e-pracaplus.pl/

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #6 : 2011-11-05, 20:01 »
Może po prostu nie zaaklimatyzował się ale siedzenie w jwdnym miejscu podejrzane. Nie zauważyłaś na nim zadnych plam?
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

wilow12

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #7 : 2011-11-05, 20:13 »
nie ma żadnych plamek, jest czyściutki, karmazynowy i prześliczny. nie jest nawet poogryzany przez inne rybki. czy może być chory?
Zapisane
świat piękna i urody - zapraszam serdecznie
http://e-pracaplus.pl/

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #8 : 2011-11-05, 20:17 »
jasne że może. To często zdarza się u rybek. w sklepach pływają w niezadbanych akwariach itd. Skoro jest czysty grzybica i ospa odpada. Przy następnej wizycie w sklepie kup sól akwariową. Kosztuje ok 2 zł a to dobra rzecz.Warto wsypać szczyptę przy podmiance wody
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Forum Zwierzaki

Odp: Bojowniki
« Odpowiedz #8 : 2011-11-05, 20:17 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #9 : 2011-11-08, 08:47 »
Willow, a czy akwarium do którego wpuściłaś bojownika dojrzewało? Tzn, czy w zalanym akwarium, do którego sypnęło się odrobinkę rybiego jedzenia na rozruch filtr działał ok 2-3 tygodnie. Z doświadczenia wiem, że początkujący akwaryści zapominają o tym i albo przez to przyczyniają się do złego samopoczucia rybki, albo bardziej delikatne uśmiercają.

Jeżeli tak zrobiłaś, pomocnym może się okazac zakup bakterii w zoologicznym.

Mam koleżankę która wpuszczała ryby do zbiorników niedojrzałych,zalanych na dzień lub 2 przed zakupem rybek, przez co mnóstwo zwierzaków padało, ale uparcie utrzymywała, ze to z pewnością chore jej sprzedano.


Cytuj
w sklepach pływają w niezadbanych akwariach itd
nie generalizujmy. Często aby utrzymać krystalicznie czystą wodę podmiany wody robi się codziennie. Zresztą, podejrzewam, że bojek kubeczkowy.

Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

wilow12

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #10 : 2011-11-08, 12:17 »
Willow, a czy akwarium do którego wpuściłaś bojownika dojrzewało? Tzn, czy w zalanym akwarium, do którego sypnęło się odrobinkę rybiego jedzenia na rozruch filtr działał ok 2-3 tygodnie. Z doświadczenia wiem, że początkujący akwaryści zapominają o tym i albo przez to przyczyniają się do złego samopoczucia rybki, albo bardziej delikatne uśmiercają.

Jeżeli tak zrobiłaś, pomocnym może się okazac zakup bakterii w zoologicznym.

Mam koleżankę która wpuszczała ryby do zbiorników niedojrzałych,zalanych na dzień lub 2 przed zakupem rybek, przez co mnóstwo zwierzaków padało, ale uparcie utrzymywała, ze to z pewnością chore jej sprzedano.

nie generalizujmy. Często aby utrzymać krystalicznie czystą wodę podmiany wody robi się codziennie. Zresztą, podejrzewam, że bojek kubeczkowy.



moje akwa miało już dwa tyg. a jakie bakterie polecilibyście najlepiej? jeżeli chodzi o sklep, to nie mogę mu nic zarzucić , obsługa i przechowywanie jest bez zarzutu, więc musiałabym mieć wyjątkowego pecha,żeby dostać chorą już rybkę. chociaż wydaje mi się że już trochę więcej pływa i była to kwestia zaklimatyzowania się.
Zapisane
świat piękna i urody - zapraszam serdecznie
http://e-pracaplus.pl/

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #11 : 2011-11-08, 13:38 »
moim zdaniem dobre są bakteriw Tetra SafeStart.
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #12 : 2011-11-08, 14:45 »
Skoro akwarium dojrzewało to 'sztuczne' bakterie są zbędne, może to faktycznie aklimatyzacja - warto wzmocnić rybę jakimiś witaminkami.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #13 : 2011-11-08, 14:48 »
dobra karma witaminowa i rybka powinna być zadowolona:)
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #14 : 2011-11-08, 15:35 »
Niekoniecznie karma, tylko takie w płynie podawane do wody. Właśnie, muszę się zaopatrzyć bo ostatnio wychlapałam wszystko. Takie żółte, nie pamiętam z czego to :mysli:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Bojowniki
« Odpowiedz #14 : 2011-11-08, 15:35 »

wilow12

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6
Odp: Bojowniki
« Odpowiedź #15 : 2011-11-13, 18:18 »
Dzięki wszystkim za rady, ale chyba chodziło tylko o klimatyzację, bo teraz pływa normalnie.
pozdrawiam, wilow
Zapisane
świat piękna i urody - zapraszam serdecznie
http://e-pracaplus.pl/
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 27 zapytaniami.