Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: welonka  (Przeczytany 10828 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nokija

  • Gość
welonka
« : 2005-06-11, 15:14 »
zapomnialam jeszcze zapytac, ile razy musze dawac pokarm mojej welonce bo na opakowaniu pisze kilka razy dziennie- no ale kilka razy dziennie to zalezy bo dla kazdego jest inaczej :;p: aaa no i jeszcze jaka temp wody lubia najbardziej welonki zeby czuly sie dobrze? dzieki  :)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #1 : 2005-06-11, 15:18 »
1-2 razy dziennie wystarczy

Optymalna temp. dla welonka 20-22C

I jeszcze pamietaj, minimalne akwa dla welonka to 60l, są to dosc duze ryby, pozdr.
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #2 : 2005-06-11, 15:28 »
a jakie masz akwa i ile masz tych welonów...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: welonka
« Odpowiedz #2 : 2005-06-11, 15:28 »

nokija

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #3 : 2005-06-11, 16:11 »
60L i jedna welonke
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #4 : 2005-06-11, 16:34 »
hhm dziwny zbieg okolicznosci:P
welony sa rybami zimnolubnymi
karm ja standardowo dwa razy dziennie urozmaiconym pokarmem
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #5 : 2005-06-11, 21:30 »
a to jest akwrium prostokatne czy kula??
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: welonka
« Odpowiedź #6 : 2005-06-11, 21:37 »
leloo zastanów się - 60L kula :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Leloo

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #7 : 2005-06-11, 21:58 »
kurde pep miales nie pisac:P moze poprostu tylko napisal ze akwa 60 litrow  bo to troche dziwnie wyglada raff napsial ze przynajmnie 60 litrow a ona napisala ze 60 litrow... wiec troche dziwne mi sie to wydaje..
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: welonka
« Odpowiedź #8 : 2005-06-11, 22:01 »
No to mi trzeba było na gadu napisac, a nie teraz wyrzuty robic :lol:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Forum Zwierzaki

Odp: welonka
« Odpowiedz #8 : 2005-06-11, 22:01 »

Raffy

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #9 : 2005-06-11, 22:28 »
pep - są 60l kule :roll: :(
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #10 : 2005-06-11, 22:30 »
ja się wtrące
byłam dziś w kakadu u nas w geancie (nie wiem jak się pisze)
widziałam z 30 bojowników w kubeczkach :/
kule 1-2l dla nich
takie akwaria co nawet sie filtr nie zmieści ,co takiego jak ktoś pokazywał aukcje na allegro
poprostu nie mam słów
Raff a jednak piszesz :)
Zapisane

nokija

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #11 : 2005-06-11, 22:37 »
kupialam akwarium 60l a to ze Raffy napisal mi ze takie jest najlepsze to po prostu czysty zbieg okolicznosci, zakupilam wieksze  akwarium jak na pierwszy raz zeby jeszcze kupic 2 rybki jakies male. A co do akwarium to jest prostokatne
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: welonka
« Odpowiedź #13 : 2005-06-12, 18:54 »
pep - są 60l kule :roll: :(

Ale jesli ktoś chce miec akwa 60L to nie kupi kuli... :roll: ( po która specjalnie pojedzie do okazu :P ;) - tez je tam widziałem ;) )
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: welonka
« Odpowiedź #14 : 2005-06-12, 23:54 »
niby dlaczego nie kupi kuli 60 litrowej? niektórzy na akwarium patrzą wyłącznie z jednego punktu : wizualnie, czyli ma być atrakcyjną dekoracją...
zresztą jeśli nie byłoby popytu, nie produkowaliby ich!
są tacy, którzy od zajmowania sie rybami mają "ludzi", a od karmnienia karmnik automatyczny
« Ostatnia zmiana: 2005-06-18, 16:09 autor glorrria »
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: welonka
« Odpowiedz #14 : 2005-06-12, 23:54 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: welonka
« Odpowiedź #15 : 2005-06-17, 23:23 »
heheh czyżby Kesi tam był mój topic ??? :) hehe . Ja widziałam ogromne kule. Miały na 100 % PRZYNAJMNIEJ 60 litrów...heh :|
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

jolka

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #16 : 2005-06-30, 22:07 »
WELONKI KARMI SIĘ..tak jak inne ryby małymi porcjami polecam granulaty bo od nich sie nie mąci woda płatki sa beznadziejne bo opadaja na dno!na dodatek muszą być to granulaty dla ryb zimnolubnych typowe dla welonek bo te rybki potrzebują inaczej zbilansowanego pożywienia!jeżeli nie zje łatwo taki granulat wyłowić..wiem wtedy że jest najedzona! płatków nie używam bo mąciła mi sie woda..i musiałam często zmieniać!polecam również neutralizatory odchodów dzieki którym woda w kuli i nie tylko jest dłużej czysta!welonki jak wiadomo maja szybka przemiane...sprzatałam raz w tyg nie przekarmiajac nawet! a teraz tylko raz w tyg.NEUTRALIZATORY   sa w płynie   z firmy NUTRAFIN   i w kostkach   chyba też z tej samej firmy  POLECAM!!!pozdrawiam
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: welonka
« Odpowiedź #17 : 2007-03-17, 22:39 »
jolka.....wez...prosze nie sluchac tej pani ale ma coś z głową..żadne neutralizatory...poprostu akwa 60l+ z dobrą filtracją i roślinami i niema problemu ..następnie...GRANULAT to pani sobie może w dupe wsadzic za przeproszeniem....ja pierdole jak tacy ludzie sie dostali na te forum...miarka sie przebrała....poprostu nie moge czytac jak jakies wsiokowate debile piszą takie rzeczy :/
Zapisane
The Beatles

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: welonka
« Odpowiedź #18 : 2007-03-17, 23:09 »
i jeszcze się zapytam :D moja dziewczyna kupiła welonke i bójka :P dała je do kul..jak do niej przyjechałem tak ją zbesztgałem ze prawie zerwalismy ale namówiłem ja na 50l akwa dla welonki i 32 litrowe (dziwne akwa klejone przezemnie :P niskie ale rozległe) akwa dla welonki dojrzewa a akwa bójka dostało batkerie z mojego akwa i juz tydzień dorasta :D za cholere nie potrafie znalesc nigdzie jakie warunki powinny panować u tych rybek :D chodzi mi najbardziej o PH i o twardosci wody weglanowej i ogólnej :D reszta tez moze sie przydac :D
Zapisane
The Beatles

livet

  • Gość
Odp: welonka
« Odpowiedź #19 : 2007-03-29, 16:52 »
Jeżeli mamy maleńką rybkę to możemy zacząć nawet od 10l na osobnika, ale wraz z dorastaniem musimy zwiększać jej akwarium, nawet do 60l. Proponuje nie trzymać samotnie rybek, bo są bardzo towarzyskie ja mam 5 ;) jeżeli ten Twój welonek nie jest jeszcze bardzo duży to dokup mu kolegę :) chyba, że w przyszłości nie zamierzasz zmieniać akwa to pozostaw go samotnego, ale to tak troche smutno..
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.