Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Twarde stworzenia i tajemnicze odejście rybek-proszę o natychmiastową pomoc  (Przeczytany 1461 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

EmoGirl

  • Gość
Bardzo proszę o profesjonalne odpowiedzi,nie gdybanie!

Otórz w ostatnim czasie moje rybi stopniowo odchodzą  ;( .Jedna po drugiej.
W akwarium zostało tylko 5 ryb z 20(2x kiryski,1xdanio,1xmolinezja,1xgupik)!!!!
Zaczeło się wtedy,gdy kupiłam w pewnym syfie(który uchodzi za dobry sklep)ryby.Były to 2 mieczyki,2 gupiki i danio.Z 2 dni później mieczyk zaczął się bujać w wodzie,zdechł.Potem zdechły wszystkie kupione oprócz dania który przeżył.no i zaczeły odchodzić moje przeukochane rybki.Wszystkie po kolei.W tym mój śliczny,czekoladowy młody skalarek który miał przed sobą szczęśliwy żywot.Skalar np. odszedł nagle,bez objawów,śladów...Obudziłam się o 5,spojrzałam na zbiornik  a on leży czyściutki na dnie(jeszcze bez wyżartych oczu,co oznacza że świeżo odszedł z TM).

Jakoś tak bardziej przyjrzałam się szybkie(powyżej wody),patrzę,a tam...
Niezidentyfikowane,pojedyncze,przeźroczyste,twarde,jajowate COŚ o długości 1 mm przyssane do ścianki,nieruszające się! :shock:

Zgniotłam więc to,wyleciał z tego brązowy płyn...Czy to coś jest powodem śmierci moich ryb?Co mam robić?Zmieniać wodę,kupić nowy żwir?Teraz zwiększyłam temperaturę wody i dolałam MFC

pop.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
to cos to maleńkie slimaczki które rybkom nie szkodza.

czy ryby zdychające mają jakies objawy widoczne gołym okiem? Robią sie grube, krwiste zacieki, ranki?

napisz ilu masz litrówe akwa , jaka temp jaki filtr ile i jakich ryb było od początku, jak czesto podmieniasz wode, ile jej podmieniasz i w jaki sposób...
Co masz w akwa? kamienie, muszle, inne nietypowe ozdoby????
Nikt z nas nie jest świetym by stawiac diagnozy nie widzac pacjenta ...
Zapisane

EmoGirl

  • Gość
Nie,to nie są slimaki.Pod żadnym pozorem ich nie przypominają.
Wiesz,teraz już nie zdychają.
One zarażały się od tych nowych...
NIGDY nic takiego nie miałam.To nie są ślimaki.Rozmnaża się to coś.Muszę wymienić wodę,wyparzyć akwarium i kupić nowe akcesoria,co nie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
a jeżeli już to są jakieś pasożyty moze , a wyparzenie akwa mogloby pomoc
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
jesoooo...dwa lata temu pisalam tu dokladnie to samo i tez nie wirzylam ze to slimaczki...takie bardzo dziwne

dopsz...znalazłam: oo! : http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,18329.0.html
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 25 zapytaniami.