Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Kod Leonarda da Vinci  (Przeczytany 29734 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #60 : 2005-12-18, 12:11 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-08-23, 11:19 autor golden(ka) »
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #61 : 2005-12-18, 14:34 »
Kkaassiiaa, polecam 'Cyfrową Twierdzę' (<- to bardziej :P) albo 'Zwodniczy punkt'...... 'Anioły i Demony' to po jakiejś przerwie, nie bezpośrednio po 'Kodzie..' bo... no nie będe mówić co sie tam dzieje :P
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #62 : 2005-12-18, 16:20 »
Kod już dawno czytałam (w wakacje), więc mozej jednak Anioły?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedz #62 : 2005-12-18, 16:20 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #63 : 2005-12-18, 19:33 »
Nio jak chcesz..... ;) Anioły też są fajniutkie ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #64 : 2005-12-21, 09:34 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-08-23, 11:17 autor golden(ka) »
Zapisane

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #65 : 2005-12-30, 12:37 »
Ja czytam. Jestem gdzieś w środku tej książki i powiem, ze mi się podobają takie thrillery historyczne.  :D   
P.S. (to nie jest to z książki! :P) Aniły i demony już przeczytane.
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #66 : 2005-12-31, 15:59 »
A ja czytalam wszystkie ksiazki dana browna i uwazam ze wszystkie sa super! Jestem katoliczka ale pod tym wzgledem podchodze do tego troszke inaczej niz ksieza. Nie moge doczekac sie klucza salomona czyli drugiej czesci kodu...
A w maju do kin wchodzi kod leonarda!!! :)


Data wysłania: 2005-12-31, 15:58
A ja czytalam wszystkie ksiazki dana browna i uwazam ze wszystkie sa super! Jestem katoliczka ale pod tym wzgledem podchodze do tego troszke inaczej niz ksieza. Nie moge doczekac sie klucza salomona czyli drugiej czesci kodu...
A w maju do kin wchodzi kod leonarda!!! :)
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #67 : 2006-01-01, 01:28 »
EwkaKonik, zupałnie jak ja ;) Wszystki książki są super :mrgreen:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

zakla

  • Gość
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #68 : 2006-01-24, 13:39 »
Ooo, dopiero teraz tu zajzalam. Kod czytalam jakos we wrzesniu, mi osobiscie bardzo sie ksiazeczka podobala. I szybciutko zeszla :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedz #68 : 2006-01-24, 13:39 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #69 : 2006-08-17, 20:51 »
niedawno zaczelam czytac "anioly i demony". Bardzofajnie sie czyta, bardzo ciekawie napisane, ale tak jak ktos wczesniej napisal, lepiej nie czytac od razu po kodzie. Jak dla mnie to jest identyczna kopia kodu (albo kod kopia aniolow). Zbyt podobne do siebie sa te ksiazki. Zreszta znalazlam pewne niescislosci z rzeczywistymi faktami - moze to tak specjalnie (w sumieksiazkajest fikcja literacka).

Ogolnie warto przeczytac i na pewno pozostale ksiazki browna rowniez przeczytam.
A film obejrze jak sie pojawi na dvd.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #70 : 2006-08-18, 11:15 »

A film obejrze jak sie pojawi na dvd.

Obejrzyj, obejrzyj, bo naprawde warto. Mimo, iz nie wszystko zgadza sie z ksiazka, film jest naprawde fajny :D
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #71 : 2006-08-20, 04:44 »
nie wiesz kiedy ma sie pojawic na dvd?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #72 : 2006-08-20, 14:23 »
niestety nie wiem :(
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #73 : 2006-09-08, 17:35 »
a podciagnę sobie wątek :)
Bo jakos tak się złożyło ze nie czytalam tego "kodu" i nie czytałam recenzji. Wiedziałam tylko ze cieszy się popularnościa wielką. nawet myślałam ze to może jakas książka paranaukowa na temat ostatnich odkryć dotyczących Leonarda :lol:

no ale sie wreszcie zabrałam za czytanie :)

Akcja fajna, choć troche naiwna. Dzielenie bohaterów na: dobrych i złych  to już jest trochę nudne.

Nie podoba mi sie zupełnie scena gdzie Watykan przekazuje pieniadze. Terefere. Bo można tak sobie wypisac czek na takie kwoty i dac komuś do łapy....bosz co za naiwność... tylko nie wiem czy autora, czy tez jego myslenia o naszym poziomie umysłowym. Przeciez to trzeba przelac przez 10 stowarzyszeń i fundacji, by ślad zatrzeć skąd to wyszło. Nie daje się pieniedzy sektom, które się mają odrwać od kościoła.

Prócz tego te krótkie zdania i w zasadzie prymitywaizm wypowiedzi autora. No włąśnie...brak finezji. Ciekawsze są niedomówienia, niedopowiedzenia.

Porównanie jabłka do kuli - chyba juz mu pomysłu zabrakło.

A co do wątków głównych - akurat Ostatnią wieczerzę, niedomówienia zwiazane z postaciami kobiet w życiu Chrystusa, historię i symbolikę gralla i te wszystkie inne symboliki to ja znam.

Ale dobrz się czyta, szybka akcja...:)
Tylko dlaczego to wszystko jest takie schematyczne, naiwne i przewidywalne?
« Ostatnia zmiana: 2006-09-12, 03:45 autor Nefra »
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #74 : 2006-09-08, 20:43 »
.Nie czytałam całego wątku.

Przeczytałam książkę żeby zobaczyć o co właściwie chodzi (ten cały medialny szum, oburzenie, skandal itd). Zwykła książka sensacyjna, na dodatek słaba, nudzi, ledwo dotrwałam do końca.
Film jeszcze głupszy mimo że Audrey grała jedną z głównych ról. No dobra, przyznaję się nie obejrzałam tego filmu do końca. Nie wiem nawet czy to połowa była.
Dużo szumu wokół niczego..gdyby nie wątek Chrystusa itd to nikt by się Kodem nie zainteresował. Dziwię się że KK tak się tym przejął. Który wierzący uwierzył w to..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedz #74 : 2006-09-08, 20:43 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #75 : 2006-09-08, 20:57 »
Tylko dlaczego to wszystko jest takie schematyczne, naiwne i przewidywalne?
Bo zwyczajny śmiertelnik nie zwraca uwagi na to czy to naiwne i możliwe, schematami się nie przjemuje, tylko jedzie z tym, jak mu się podoba :P

Mnie się bardzo dobrze czytało, tylko Brown ma to do siebie, że jak jedną książkę sie przeczyta to zaczynając resztę można się domyslic ich zakończeń od ręki. Co nie zmienia fatku że sie super czyta.
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #76 : 2006-09-08, 21:53 »
Jak znajde w bibliotece (a watpie) lub którgos dnia zapisze sie do jakiejś biblioteki to przeczytam. Jako katoliczka nie poszłam na film, bo nie dam im zarobić na to co mogłoby mnie obrazić :lol: ale ksiażka to inna sprawa-spojrzeć na inny punkt widzenia

Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #77 : 2006-09-08, 22:41 »
wiesz Kola, to trochę nie tak . Tam nikt nie bluźni przeciw Bogu, kościołowi czy religii. Jest to po prostu coś co można czytac jak literaturę SF.
Inna teoria na temat życia Jezusa jest tu po prostu ukazana.
A prawda jest taka że tych teorii jest sporo. Bo są i przekazy apokryficzne  i róźne badania , więc hipotez może troche byc. tym bardziej że w życiu Jezusa jest wiele ciemnych plam, o których nic nie wiemy, a biblia i kościół milcza na ten temat.
Np gdzie był i co robił od narodzenia do czasów gdy zaczął nauczac.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #78 : 2006-09-12, 17:44 »
nie mozna traktowac ksiazki doslownie, przeciez kazdy moze napisac co mu sie podoba i nie musimy od razu w to wierzyc. Mnie sie jego ksiazki podobaja, ale wlasnie sa bardzo naiwne i nierzeczywiste. Fajnie je sie czyta i chetnie przeczytam pozostale, ale bez wiekszych emocji.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #79 : 2006-09-12, 18:18 »
Jako katoliczka nie poszłam na film, bo nie dam im zarobić na to co mogłoby mnie obrazić :lol:

Moja koleżanka, głęboko wierząca katoliczka, poszła i się nie obraziła ;p Potraktowała ten film jako rozrywkę, nic więcej :)
Zapisane
IBDG Wrocław

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #80 : 2006-09-13, 15:46 »
Kościół zakazał ale nie za to jest prawda o Jezusie, tylko prawda o kosciele.
SW gral - kult relikwi, powstał ok roku 300-400 ne. Jest to wynik zhomogenizowania
religii hrzescijanksiej z pogańską. Gral symbol zycia, trójkąt - odnowienie - jest pogańskim symbolem, czy w biblii jest gdzieś wzmianka o gralu? Nie gdyz zydzi nie przywiązywali znaczenia do takich symboli. Dla nich swięte naczynie było tylko to które było w ŚWIĄTYNI.
To samo oszczep którym dobito Jezusa - czy zydzi przykladali znaczenie do narzędzi zbrodni? Nie.. jest to znów symbolika pogan.. takie rzeczy znajdujemy w symbolice kultur irańskich, celtyckich - oręz który zabił Boga. Z resztą nawet Jezus-Bóg nie byl do końca uznawany. dopiero w 386 roku papiez go ostatecznie zrównał z Bogiem, a do tego czasu kosciół dzielił się na dwa obozy - zydowsko chrzescijanki i grecko rzymski powszechny.. Zydzi uwazali Jezusa za Syna Boga, grecy i rzymianie za inkarnację Boga.
Czy była kiedyś w biblii inkarnacja albo metamorfoza?
Czy swięte miecze, noze ofiarne które miały "moc" są w biblii czy w mitologiach poganskich?
Pozatym Jezus Był esseńczykiem, a nie nazirejczykiem, nie miał nawet długich włosów.. był synem cieśli, a jego matka bardzo pobożna i dobra kobieta - miala inne dzieci..
fi..gurki pokazujące Marię - w starozytnosci były figurkami izydy, mitry...
Trójca RÓWNOWAŻNA to pogański symbol - chinski, taoistyczny,indyjski, sumeryjski,egipski,tybetański,celtycki.. gdy powstawaly te religie spisywano Torę - czy Bóg nie doinformował swojego narodu wybranego ponad pogan (zydów) a dał wiecej wiedzy poganom?
W ST nie ma wzmianki o trójcy, z resztą w NT też. Wystepowanie trójcy jest dowodem poszlakowym.
Czy kosciół nie ma wpływów zakulisowych?
A kim byli Jezuici? A kim zakony dominikańskie jak nie "jednostakim specjalnymi" watykanu?
Teraz teologowie zgadzają się ze mieszanie prawdziwej wiary z pogańską jest ok, ale gdy jezuici byli powołani do istnienia w kosciele nastąpił rozdzwięk..
Dziś nikt nie zastanawia się czy mieszanie pogaństwa z prawdziwą religią jest dobre czy złe..
Przypomnę jednak ze watykan zakazał ksiązki z powodu "nev age" i wpisal ten nurt filozoficzny na "czarną listę" .. a nev age nie jest niczym jak własnie mieszaniem poganskich wierzeń z obecnym chrzescijanstwem... czy n ie wydaje się wam to smieszne?


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedz #80 : 2006-09-13, 15:46 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #81 : 2006-09-14, 23:56 »
kościół, tak jak wszystko na tym świecie, ewoluuje. Nie ma wyjścia, w jakiś sposób musi dostosowywac sie do nowych pogladów , filozofii, mód.
Ty dajesz przyklady z dawnych bardzo czasów, ze doktryna, poglady kościoła sie zmieniały. ja widze to nadal. Wciaż nowe encykliki, które wprowadzają włąsnie to "nowe" do kościoła. rok temu papiez zmienił radykalnie poglad koscioła na dzieci nieochrzczone. Dawniej było wiadomo, ze nieba dostapic nie mogą, od roku nagle mogą. Tylko co z tymi które zmarły niechrzczone przed tą zmianą? :mysli:
A co mają powiedziec matki, które nie zdążyły dzieci ochrzcić przed śmiercia i całe zycie żyły z myślą ze ich dzieci nieba nie maja szansy dostapić???

A co z tymi chrzesciajanmi, co nie wierzyli w trójcę (bo jeszcze jej w kościele nie było) - do piekła poszli???
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #82 : 2006-09-15, 10:24 »
Ad primo piekło i niebo nie istnieje w takim znaczeniu jak to sobie wyobrazamy.
Kosciół katolicki jest wielkim przeciwnikiem teorii ze dusza z piekła przestanie kiedyś
odbywać karę... A sama biblia mówi o zmarchwychwstaniu prawych i nieprawych do sądu. I nie będize to jeden dzień, a okres milenium.
Więc juz się nie zgadza.. A co z wersami które mówią ze "dusza która grzeszy - ta umrze" ?

A czy chrzest niemowląt - ma sens? Czy nie powinno się chrzcic osob które SAME tego chcą? Dodatkowo dziecko ma odpowiadać za grzech rodziców? To jego wina ze jest nieślubne?

Ci chrzescijanie którzy nie wierzyli w trójcę - skończyli zabici przez tych którzy wierzyli. gdy był ustalany ten dogmat, prawie połowa się nie zgodzila, ale cesarz konstatnyn (który nawet nie był chrzescijaninem) uwięził ich. Większośc pod wpływem tortur się zgodzila, ale paru nie..  i oni zgineli...

Kazda religia ewoluuje.. ale wiele z nich potrzebuje o wiele więcej ludzkiej krwii niz przysłowiowy "poczarnobylski komar" by się rozprzestrzeniać.

I na tym polega cały problem "Kodu" - ludzie zaczynają podwarzać ogulnoprzyjete "tabu" błedów chrześcijaństwa..
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #83 : 2006-09-15, 11:39 »
no niestety...prawdy przyjete przez kościół w wiekach średnich nie bardzo pasują do dzisiejszych czasów ;)
I dlatego mądrzy przywódcy koscioła starają sie by ludzie masowo nie odchodzili. To był problem np Jana Pawła II. Jego ostry sprzeciw  kierowany w stronę aborcji i antykoncepcji, spowodaowal że wielu ludzi na zachodzie Europy (szczególnie Francja) odeszło od kościoła katolickiego. A to jest  niestety równiez sprawa kasy. Oni tam dość znacznie z podatków i innych datków zasilają budżet kościoła.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #84 : 2006-09-15, 16:38 »
Gdy powstawało chrześcijaństwo - to jego wierni potrafili ginąć za wiarę. Wiara była dla nich wszystkim.
Z czasem by kościół stał się bardziej populistyczny czyli dla mas - stało się jeasne że wiara dla ludzi w nim - staje się coraz bardziej podobna do ubrania, które ubiera się na odswietne sytuacje.
Jest wiele osób szczerych, ale nikt juz ich nie słucha.. Obecnie wiara musi być miła, łatwoprzełykalna i poprawna politycznie..
Własciwie najlepiej jakby wogole nie mieszała się z naszym zyciem, a byla tylko szczą ideą.. bo jeszcze ktoś będzie miał dylemat, lub co gorsza ortodoskem się stanie...

W tym momencie az się chce pogratulować ojcom kosciola którzy w imie powszechności religii - zabili jej sens..
Zapisane

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #85 : 2007-01-29, 09:53 »
Od wakacji planuję przeczytac bo leży u mnie gdzieś na półce ta książka, ale w związku z moją leniwą naturą...nie chce mi się :P bo pierzasta woli siedziec przed kompem niż choc na chwilę oderwac wzrok od monitora i przeczytac conajmniej dwie strony :P
ale widziałam film ;) muszę przyznac, że ciekawy...ale moja mama i siostra, które przed obejrzeniem to czytały twierdzą iż książka lepsza, ponieważ zawiera...więcej szczegółów ;)
jeśli mi się KIEDYS zachce...to oczywiście przeczytam :D ;P
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #86 : 2007-01-30, 20:02 »
Ja na razie zrobiłam przedwe od Browna, ale może w marcu kupie ojcu jakąś książke na imienint, to przeczytam coś nowego.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Princessa

  • Gość
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #87 : 2007-01-30, 20:04 »
przeczytalam kod. uwielbiam tego typu ksiazki^^
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedz #87 : 2007-01-30, 20:04 »

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #88 : 2007-01-30, 22:08 »
kod już w wakacje przycztałam ^^ świetna książka, jednak na "Anioły i Demony" się nie skusiłam pomimo to, że mam trzy ksiązki tego autora to tylko kod przeczytałam O.o i nie zamierzam w najbliższej przyszłości.
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Kod Leonarda da Vinci
« Odpowiedź #89 : 2007-10-18, 16:07 »
Przeczytałam ale szczerze mówiąc spodziewałam sie czegos znacznie leprzego po ksiązce ktora nosi miano swiatowego bestselleru. Nie wiem czym ludzie się tak zachwycają?
Jak dla mnie to utwór przereklamowany, płytki i strasznie przewidywalny.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.124 sekund z 31 zapytaniami.