Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: napompowane welonki???  (Przeczytany 2187 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iwa

  • Gość
napompowane welonki???
« : 2005-03-18, 22:20 »
ja tylko gościnnie w waszych stronach ;) moja znajoma ma welonki. 2 z nich pływają sobie brzuszkami do góry. pan ze sklepu mówi,że to dlatego, że się za bardzo napompowały- za dużo powietrza nabrały sobie. inni radzą,żeby przebić brzuszek szpilką :roll: ? ja nie wiem, ona tym bardziej, co robić. napewno brzuszka nie przebije. ale,co to może być za zjawisko welonkowe???
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
napompowane welonki???
« Odpowiedź #1 : 2005-03-18, 22:22 »
Cytuj

inni radzą,żeby przebić brzuszek szpilką

kto na takie pomysły wpada???? :shock:
moja mama ma welonki i jedna z nich też się tak zachowuje i również jeden glonojad lubi sobie poleżeć na grzbiecie... z czego to wynika nie wiem, ale jakoś nie zauważyłam u ryb oznak choroby. w przypadku ryb mojej mamy to po prostu ten typ tak ma i tyle...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nereida

  • *
  • Wiadomości: 194
napompowane welonki???
« Odpowiedź #2 : 2005-03-19, 00:16 »
Przebic brzuszek.....hmmmmtez słyszałam o takich metodach ale jeśli już sie ktoś zdecyduje to aczej trzeba wiedziec w którym miejscu!!??

Ale ja osobiście bym nie ryzykowała ;/
Zapisane
Pozdro zwierzokomaniacy  :) !!!

Forum Zwierzaki

napompowane welonki???
« Odpowiedz #2 : 2005-03-19, 00:16 »

Raffy

  • Gość
napompowane welonki???
« Odpowiedź #3 : 2005-03-19, 08:39 »
Jest to na pewni problemy z pecherzem pławnym, welony bardzo czesto mają. iwa - w jakim akwa go znajoma trzyma i najwazniejsze : czym welonki karmi ?
Zapisane

Leloo

  • Gość
napompowane welonki???
« Odpowiedź #4 : 2005-03-19, 09:32 »
moj znajomy ma welonke i on "troszke" przekarmia rybki... jemu jedna czekoladka (mrozony pokarm) starcz na 2 dni.... no nie mowiac o suchym... i jak sie jego welonka najeee to tez plywa dogory brzuchem....
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
napompowane welonki???
« Odpowiedź #5 : 2005-03-19, 10:20 »
słyszałam o takim przypadku ,który pękł z przejedzienia <straszne>
myśle,ze może przez 1-2 dni ich nie karmiła
Zapisane

iwa

  • Gość
napompowane welonki???
« Odpowiedź #6 : 2005-03-19, 10:49 »
o ile wiem to dba o te rybki. kupili nawet welonka bez oka-juz ponoc taki byl,ale moze jakis inny welonek go dziubnal?? :roll: spytam sie dokładnie w poniedziałek,co i jak ;)
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
napompowane welonki???
« Odpowiedź #7 : 2005-03-19, 10:50 »
mam nadzieje ,że wszystko będzie dobrze ;)
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
napompowane welonki???
« Odpowiedź #8 : 2005-03-19, 12:50 »
No ludzie  :roll:  przebijać igłą  :roll:

Spytaj się kolegi czy jak podmienia jej wode to ta woda ma taką samą temperature jak w akwa, czym ją karmi (może za dużo), czy nie kupował czegoś nowego w ostatnim czasie ?
Zapisane

Forum Zwierzaki

napompowane welonki???
« Odpowiedz #8 : 2005-03-19, 12:50 »

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
napompowane welonki???
« Odpowiedź #9 : 2005-03-22, 19:37 »
Jest taka choroba tzw. ,,puchlina wodna" powodująca puchnięcie ryb a nawet stroszenie łusek. Związane jest to z zakażeniem bakteryjnym lub z zaburzeniami materii wywołane niewłaściwym pokarmem lub zbyt obfitym żywieniem.
W książce podają, że w takim przypadku dobrze jest oddzielić chore ryby (o ile jest to możliwe) i pobudzać przemianę materii podając sól (1g/1litr wody) oraz zwiększyć zawartość tlenu w wodzie, temperaturę i podawać leki.
Ja kiedyś taki przypadek miałam i niestety jedna rybka opusciła moje akwa na zawsze  :cry:
Zdarzały się też przypadki opisane przez Pao - rybki z fantazją lubiące taki sposób pływania.
Sądzę jednak, że nie ma to miejsca w opisanym przypadku
 :wink:
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

aniusia

  • Gość
napompowane welonki???
« Odpowiedź #10 : 2005-03-23, 18:50 »
Taki pokarm jak granulki trzeba namaczać w kieluszku żeby welon pobierał pokarm raczej z dna a nie z powierzchni , ponieważ jak się nałyka powietrza ma problemy z pęcherzem pławnym i dlatego go wypycha.
po za tym różne granulki po namoczeniu mogą powiększyć swoje wymiary więc lepiej jest jak urosną w kieliszku a nie w brzuszku welona.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 26 zapytaniami.