Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mrożonki  (Przeczytany 4214 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kama96

  • *
  • Wiadomości: 6
Mrożonki
« : 2010-09-08, 20:48 »
Warto jest podawać mrożone robaczki rybkom? Moje uwielbiają rozwielitkę, z oczlikami już ciężej ale też jakoś im tam idzie. A czy mogę pomieszać oczlika i rozwielitkę razem i podać im 1 dnia?
Czy dobrze karmię : rano płatkowany pokarm pomieszany(tzn., jajeczny, roślinny, wieloskładnikowy), wieczorem mrożona rozwielitka lub oczlik - na zmianę jednego dnia to, następnego to drugie. Co niedzielę mają ścisły post.
_____________________________
Moja jedna żałobniczka miała ospę - przynajmniej na to wyglądało ( akwarium ogólne) - ale po 2 dniach samo jej przeszło, nic kompletnie tam nie dawałam, no oprócz płynu dla roślin - Aqua florin potassium.
_____________________________
wiem pytanie nie w tym dziale ale.. Mam grzałkę z termostatem i ona jest ustawiona by grzała na 27 stopni, na termometrze jest dokładnie 27 stopnia, dlaczego lampka cały czas się świeci? Termometr wygląda tak : http://www.akwaria.net/var/robizoo/storage/images/produkty/wyposazenie-akwarium/termometr/termometr-szklany-zolty-z-dluga-podzialka/7344-4-pol-PL/Termometr-szklany-zolty-z-dluga-podzialka.jpg
nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale akwarium ma 58 litrów.



Jeśli taki temat był, przepraszam bardzo ale nie znalazłam.
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Mrożonki
« Odpowiedź #1 : 2010-09-09, 13:21 »
Troche za częste karmienie, karmić powinno się może raz dziennie, choć ja to robię jeszcze rzadziej.
Mrożonki są OK ale nie karmimy nimi codziennie, 2 razy w tygodniu powinno wystarczyć, choć trzeba uważać, czasem z mrożonkami można przywlec jakieś choróbsko które przetrwa nawet temp. -20C'
Zapisane
The Beatles

kama96

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mrożonki
« Odpowiedź #2 : 2010-09-09, 15:50 »
Jak czytałam na innych forach, to ponoć zalecane jest karmienie płatkami kilka razy dziennie małymi porcjami, a mrożonkami to co 2 dzień, lub codziennie. Ale ok 2 razy w tygodniu mogę karmić mrożonkami, a jak już karmie (mrożonkami) to czy mogę pomieszać oczlika z rozwielitką? A możesz mi napisać ile razy karmisz w tygodniu to może "zgapię" to po Tobie i też będę tak karmić.
Jaka była przyczyna tej ospy i tego że zniknęła? - zapomniałam pytania dopisać w 1 poście
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Mrożonki
« Odpowiedz #2 : 2010-09-09, 15:50 »

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Mrożonki
« Odpowiedź #3 : 2010-09-09, 19:52 »
Możliwe że nie była to ospa, może ryba skaleczyła się o jakąś ozdobe w akwarium ewentualnie o filtr czy coś i miała po prostu bombel ;] tak jak my strupy.

No wiesz ;} tak piszą, ale kto się do tego stosuje :P ja karmie kiedy mi się przypomni, ale próbuje trzymać forme i co 2 dni karmić, a mieszanie rozwielitki i oczlika.. nie widze przeciwwskazań, bo jakie? jedynie nie polecam ochotki, bo to straszny syf
Zapisane
The Beatles

kama96

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Mrożonki
« Odpowiedź #4 : 2010-09-09, 20:15 »
A ta ospa to były takie białe kropeczki na całym ciele ryby dosłownie.
Tak słyszałam że ochotka to tragedia. A jakoś babeczka w zoologicznym daje to rybkom na wystawie, tzn. takie duże akwarium że każdy może sobie zobaczyć i podobnie urządzić.
Zapisane

marekwisniewski0

  • *
  • Wiadomości: 3
    • WWW
Odp: Mrożonki
« Odpowiedź #5 : 2014-05-19, 11:36 »
Ja daję mrożonki ale nie każdego dnia, lecz co 3 tygodnie.
Zapisane
Fachowy krakowski elektryk naprawi wszystko.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.135 sekund z 28 zapytaniami.