Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sumatry "dziobią" podłoże  (Przeczytany 2144 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mary

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« : 2002-08-12, 21:36 »
Pomóżcie, padają mi ryby. Na poczatku to byla ospa, a teraz padaja jedna za drugą. Objawow zadnych nie ma, poza tym, że sumatry plywają pionowo i ' dziobia' piasek.
Zapisane

ziabak

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #1 : 2002-08-12, 23:04 »
Jaka woda - sprawdzałaś parametry? Czy ospa wyleczona? Ile ryb w jakim zbiorniku? Oto szereg pytań które być może ułatwią odgadnięcie przyczyny padania ryb... To że brzanki sumatrzańskie "dziobią" piasek to raczej nie objaw chorobowy...
Zapisane

Mary

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #2 : 2002-08-13, 17:44 »
Ale sumatry plywaja inaczej niz dotychczas, tzn pyszczekim w dol caly czas, tak jak gdyby ogon je w gore ciągnął. Akwarium ok 180 l a ryb 14. Ospa wyleczona. Temp 28 st. I co dalej?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedz #2 : 2002-08-13, 17:44 »

ziabak

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #3 : 2002-08-13, 18:30 »
hmm.... poszperam w książce Antychowicza to może coś znajdę - bo szczerze mówiąc to nie mam pojęcia co za choroba tak się objawia  :shock:

Przewertowałam całą książkę i nie znalazłam choroby o takich objawach... jedyne co mi się nasuwa na myśł to zatrucie: czy nie używasz przypadkiem jakichś środków przeciw komarom, czy insektom innym? Albo może było jakieś malowanie? Jeśli naprawdę nie ma innych objawów chorobowych to może wymień część wody na nową (ok. 20 %) i po dwóch dniach znów... tak żeby ewentualnie zmniejszyć ilość toksyny (zakładając że występuje w wodzie...) itd. aż do jej całkowitego wyeliminowania. Jakim lekarstwem leczyłaś wcześniej na ospę? I czy pozbyłaś się go po kuracji z wody za pomocą węgla? Aha - a jakie masz ph?
Zapisane

Mary

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #4 : 2002-08-14, 13:41 »
Dzxieki, juz im przeszlo. Wymienilam troche wody, chyba pomoglo
Czy sa jakies pielegnice ktore nie zjadaja roslin? Bardzo lubie te ryby ale spustoszenie jakie robia w akwarium jest straszne
Jaka ksiażke polecasz ?
Zapisane

ziabak

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #5 : 2002-08-14, 19:04 »
Hmm... choroby tak szybko rybom nie przechodzą... lepiej je obserwuj jeszcze przez jakiś czas i podmieniaj regularnie wodę - minimum 10% raz na 2 tygodnie - tak powinno się robić. Pielęgniczki wszystkie prawie nie niszczą roślin - żółte, kakadu, ramireza. Reszta w czasie tarła na pewno powyrywa... skośnopręga jeszcze nie niszczy. Skalary też nie. Książek o rybach jest teraz dużo, ale jeśli chodzi o zasiegnięcie info - to proponuję pochodzić po stronach internetowych: http://www.akwarium.org.pl http://akwarystyka.pl na nich jest wiele linków.
Zapisane

Mary

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #6 : 2002-08-14, 21:58 »
No właśnie-choroby tak szybko nie przechodzą. Mam wrazenie ze zaszkodzily im warunki bytowe, cos musialo byc nie tak z woda. Moze za duzo odkażaczy??? Przywloklam ospe z roslinkami;-)))
Co do pielegnic to mialam kiedys zebry , nawet mialy mlode ale niestety zezraly mi wszystko!!!!Nie pomagal
 nawet pokarm roslinny.
a ZNASZ MOZE RYBKE O NAZWIE tILAPIA? mIALAM JA KIEDYS PRZEZ PRZYPADEK I STRASZNIE AGRESYWNA BYLA.
Zapisane

ziabak

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #7 : 2002-08-14, 22:02 »
Zebry to jedne z najagresywniejszych pielęgnic, natomiast tilapii nigdy nie miałam - nie mogę nic o niej powiedzieć niestety.
Zapisane

pop

  • Gość
Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedź #8 : 2002-08-19, 00:08 »
ja miałem dwie pary tilapi trzymałem je razem z młodymi pawiookimi 360l  ale roślin to nie miałem nawet takich ambicji :lol:  poza pływającymi paprotkami które tak szybko rosną że moą se je podjadać a wracając do tilapi to w okresie tarła przejawiały się w istne demony musiałem się ich pozbyć bo mi obiły pawiookie  :(  na liste agresywnych ryb che jeszcze wpisać czerwieniaka (małe to ale wykończy wszystko ale te  kolory) i przepiękną niebieskołuską ryba demolka natomiast z nieagresorów mogę polecić jeszcze barwniaki łądne dość duże i bez problemu mają młode więc jest co oglądać i to samo z księżniczkani (uwaga na ph)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sumatry "dziobią" podłoże
« Odpowiedz #8 : 2002-08-19, 00:08 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 23 zapytaniami.