Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: głodująca rybka!!  (Przeczytany 6100 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« : 2004-01-17, 10:24 »
cześć moja welonka od 6 dni nic nieje a dzisiaj rano zauważyłem że na czubku głowy pojawiła sie jasna plamka wielkości ok o.5 cm2(może większa) Co to jest i czym to leczyć??????!?!  help me plsssssssssss
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #1 : 2004-01-17, 13:19 »
jakie akwa i sprzęt? Co dajesz jeść?
Prawdopodobnie ma albo pleśniawke albo ospe ale równie dobrze ta plama może nic nie znaczyć.
Zapisane

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #2 : 2004-01-17, 16:30 »
rybka jest karmiona tylko suchym pokarmem ale teraz nic niechce jeść(6 dni już).Ta plama to nawet nie jest plama tylko leciutko wypukłe białawe przebarwienie. Pozatym bardzo dziwnie się zachowuje .cały czas pływa przy powierzchni tak że czubek głowy wystaje jej nad wode . przed wczoraj cały dzień dryfowała w jednym miejscu i gapiła się w żarówke.
a co do akwarium to mam takie zwykłe na może 35 l +  filtr + lampka _ kilka roślinek.Jeżeli to jest ta plesniawka albo ospa to czym mam to leczyć??znasz Harpia może  jakąś stronę na której są zdjecia chorych rybek(z tą ospą lub pleśniawką)?
Zapisane

Forum Zwierzaki

głodująca rybka!!
« Odpowiedz #2 : 2004-01-17, 16:30 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #3 : 2004-01-17, 17:11 »
napisz jeszcze jąk masz temperature w akwa. Powinna być do 20-24 stopnie (nawet mniej) i co ile podmieniasz wode.  
Mi to na plesniawke lub ospe nie wygląda  :?
Jakie rybka odchody wydala?
Zapisane

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #4 : 2004-01-17, 20:14 »
woda ma średnio 20-21 stopni a rybka nie wydala żadnych odchodów bo nic nie je.  wode podmieniam raz na tydzień. No i jeszcze mogę dodać że rybka nie mogła się zarazić od innej bo w akwarium od zawsze jest tylko ta jedna.jedynie jakieś półtora miesiaca temu kupowałem roślinki więc może z tym coś przylazło(z drugiej strony sklep polecony mi na tym forum(biofil) więc chyba  nie...)Teraz jeszcze zauważyłem że końcowki płtetwy ogonowej straciły czerwona barwę i są białe (ale tu nie jestem pewny bo możliwe że rybka miała takie zawsze :roll: ale i tak coś mi się w nich nie podoba)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #5 : 2004-01-18, 00:58 »
kurcze mi to na nicienie wygląda łapanie powietrza brak apetytu... Jeżeli odchody były ciągnące sie to są nicienie. Spróbuj wlać dawce "discus sept" do akwa.
Zapisane

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #6 : 2004-01-18, 10:35 »
jak wygladają ciągnące sie odchody??? mojej rybce zdarzało się robić od czasu do czasu takie dziwne białe kupy :? Jeżeli to sa te nicienie to w jaki sposób sie tym zaraziła? Dzisiaj zauważyłem że ten biały guz na głowie rybki troche sie powiększył poza tym traci  kolor na łuskach wokoło brzucha. pozatym jest już chyba bardzo głodna bo dzisiaj podpłyneła i nawet i cos tamn połkneła z pokarmu który jej dałem

własnie coś przeczytałem o tych nicieniach i wiele objawów by się zgadzało tylko nigdzie niema słowa o tych białych guzach :?:

i na stronie było jeszcze : "DISCUS SEPT firmy TROPICAL (mało skuteczny) "
 więc może lepszy by był GYROTOX firmy TETRA
albo CAPIFOS firmy ZOOLEK ??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #7 : 2004-01-18, 12:30 »
długie jasne czasem przeźroczyste ciągną sie za rybą.
Może faktycznie spróbuj zooleka ja discusa wykorzystałam ale podawałam w pokarmie a ona jeść nie chce. Ten guz może być równie dobrze wynikiem zderzenia sie w szybą. Czy łuski jej nie odstają?
Zapisane

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #8 : 2004-01-18, 14:00 »
Coś nie wydaje mi się aby ta plama była skutkiem zdezenia  :?: Kolejne takie odbarwienia zaczynaja sie już pojawiaż w równiez w innych miejscach.Co do łusek to nie jestem pewny bo niewiem jak wygladaja odstajace łuski ale wygladają dziwnie chociaż niewiem czy to wina odstawania czy tylko przebarwień
dobra kupiłem już ten discus sept i w instrukcji pisze że mam do dolac do wody o temp 28'-32' C . Czy to trochę nie za ciepło dla welonki??
Zapisane

Forum Zwierzaki

głodująca rybka!!
« Odpowiedz #8 : 2004-01-18, 14:00 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #9 : 2004-01-18, 16:16 »
nie podnoś az tak do 24-25 maksymalnie.
Odstające łuski wyglądają jak.. hmm no tak odstają od ciała. Gdyby tak wyglądały to zwalam całość na puchline wodną.
Zapisane

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #10 : 2004-01-19, 09:26 »
nie puchlina to to nie jest na pewno ale zastanawiałem się nad Ichtiofirozą.Góz na głowie jak by się trochę pomniejszył za to reszta ciała robi się coraz bardziej oblana białym nalotem  no i już chyba 30% powierzchni płetw zrobiło się całkiem przeźroczystych.Chociaż tyle że rybka zaczęła przyjmować niewielkie ilości pokarmu.Gdybyś Harpia (lub ktokolwiek) podała mi adres strony na której są zdjęcia chorych rybek (najbardziej chodzi mi o tą Ichtiofiroze) był bym bardzo wdzięczny

ps.co to jest zieleń malachitowa gdzie można kupić i ile to kosztuje (czytałem że tym się leczy tą Ichtiofiroze)
Zapisane

futermelok

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #12 : 2004-01-19, 10:52 »
PanP napisz cos wiecej o tych odbariweniach skóry"o tym guzie co na poczatku"
Zastanawiales sie nad "ichtiofiroza" czyli chyba nad ichtioftirioza jezeli ci o to chodzilo to na 100% to nie jest ta choroba.
Moim zdaniem to ichtiosporidioza ale napisz cos wieceej o tym odbarwieniu skóry.
i czy twoja rybka ma zapadniety brzuch i chwijene ruchy i obrzek skrzeli.
Jezeli tak to z twoja ryba jest juz ciezko i nie przezyje tego.
Aha daruj sobie ta zielen malachitowa w sklepach sa duzo skuteczniejsze leki i prostrze w stosowaniu.
Zapisane

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #13 : 2004-01-23, 10:09 »
ichtiofiroza to jest ospa? bo jeżeli tak to nie o to mi chodziło(chyba coś było popaprane na stronie z której to brałem) miałem na myśli taką chorobę wywoływaną przez kulorzęska :evill: Zresztą niemam pojęcia co dolega tej rybce.A ten guz z każdym dniem wygląda inaczej, wczoraj był np duży i o wiele bardziej wypukły niż dzisiaj a ten dzisiejszy i tak jest już chyba 2 razy większy od tego który był gdy zaczynałem ten temat.Oprucz tego guza w okolicach głowy widać też ine zmiany skórne ale są mało widoczne(jak się patrzy pod odpowiednim kątem to widać taki podłużny białawy pas -tak jak by ktos posmarował to miejsce białą maścią)Brzuch rybki wydaje się być ok może oprucz łusek których w pewnych miejscach jakby ubyło(ale może mi się tylko wydaje).Poza tym rybka wyraźnie odzyskała apetyt ale co dziwne chociaż je już całkiem nieźle od 3 dni to jeszcze nie widziałem  żadnej kupy  :roll:
Zapisane

futermelok

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #14 : 2004-01-23, 10:42 »
Tak Ichtioftirioza to jest ospa i ona jest wywolana wlasnie przez kulorzeska wiec juz teraz nie wiem co miales na mysli. Ale powiem ci szczeze ze te objawy sa bardzo dziwne i ja juz tez nie mam pomyslu co to dokladnie jest.
Spróbuj zastosowac jakiegos ogólnego odkarzalnika typu FMC lub podobne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

głodująca rybka!!
« Odpowiedz #14 : 2004-01-23, 10:42 »

PanP

  • Gość
głodująca rybka!!
« Odpowiedź #15 : 2004-02-02, 14:23 »
ichtiosporidioza napisz jeżeli możesz coś o tej chorobie bo może to to...
kurcze jak widać po dacie rozpoczęcia tego tematu moja rybka choruje już dosyć długo. Ostatnio  w jej zachowaniu nie zauważam ani pogorszenia ani poprawy. I jeszcze wracając do obiawów to jestem prawie pewny że rybka straciła kilka łusek bo kiedyś jak podmieniałem wodę z dna podniosła się jedna. A co do guza to czasami na jego środku pojawia się taka jakby srebnna malutka przylepiona kropelka.Kiedyś myślałem że to bombelek powietrza ale dzisiaj to coś było nieco większe i już wcale nie wygladało na powietrze (może to był złuszczony naskorek albo coś??) I jeszcze jedna dziwna sprawa .Dzisiaj podczas podmiany wody na powierzchnie wypłyneła kilka dziwnych rzeczy.Było to dosyć małe
(ok 2-3mm) przeźroczyste (tylko nie tak idealnie, to było trochę przyżółciałe chyba) nie było to całkowicie miękkie bo czułem to w palcach.Poza tym były na tam takie malutkie czarne kropki (coś jak by oczy hehe ; ) ale nie mogłem się dopatrzyć jakiegoś konkretnego kształtu (takie małe przeźroczyste coś z niby oczami ; ) aahaaa no i na pewno było martwe (o ile kiedykolwiek żyło)Niewiem co to mogło być , może jedna z rozkładających się łusek?? a może w akwa mam jakiegoś pasozyta i z tąd ta choroba?? :?:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.