Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Grzyby w akwarium  (Przeczytany 5512 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
Grzyby w akwarium
« : 2004-02-03, 14:37 »
ostatnio się przeprowadziłam i zabrałam akwaria w 2 wszystkie ryby labiryntowe zachorowały na grzybicę w tym samaym czasie i wszystkie padły Gurami tak się dziwnie poruszały a potem były całe w czerwonych plamych  Strasznie tarły się o podłoże Niestety padły :( Wymieniłam całą wodę i kupiłam malutkiego gurami złotego niestety padł po 2 dniach!!!! Na grzybicę CO JEST wszystko wyszorowałam łącznie z roślinkami wodę wymieniłam W tych 2 akwariach są jeszcze neonki gupiki i molinezje i one są zdrowe Glonojad i żabka tak samo Wodę wymieniałam w piątek a w niedzielę rano na powierzchni był już biały nalot A bąbelki trudno się rozbijały Wodę leję odstaną z uzdatniaczami W ogóle zauważyłam że na 2 roślinkach była pleśń Czy to możliwe że mam tak szajską wodę  :?: Czy to możliwe że jest w niej jakiś grzyb :?:  Teraz wylałam pół wody i doleję odstaną przegotowaną  Bo ję się bo chcę kupić wiosną paletki a nie chcę żeby im się coś stało Jakie polecacie testy ale z tych dobrych i tanich bo ostatnie były bardzo drogie no jak dla mnie
Zapisane

futermelok

  • Gość
Grzyby w akwarium
« Odpowiedź #1 : 2004-02-03, 15:21 »
Tak to mozliwe ze masz w wodzie jakiegos grzyba.
Dolewanie przegotowanej wody ani tym podobne zabiegi raczej nic nie daja, poniewaz w wodzie na roslinach zwirku jednym slowem na wszystkim nawet na rybach sa jego zarodniki i bez calkowitej dezynfekcji tak latwo sie go nie pozbedziesz.
Na twoich zdrowych rybach [neonki chyba] tez moga byc zarodniki ale nie ujawniaja sie one pod postacia objawów chorobowych bo narazie sa one w dobrej kondycji jak tylko rybki sie czyms oslabia inwazje grzybów masz gwarantowana
Co do tej warstwy na powierzchni wody to kiedys zrobilo mi sie tak samo i nic nie pomagalo. bylo to w zbiornikach [w 2] hodowlanych bez zadnych ozdób typu zwir itp. jeden wyczyscilem pozadnie i wszystko spazylem wrzatkiem a w drugim po ok 3 miesiacach grzyb sam ustapil.
Ps. postaraj sie maxymalnie dbac o zbiornik to powinien grzyb sam sie wyniesc
Zapisane

Morticia

  • Gość
Grzyby w akwarium
« Odpowiedź #2 : 2004-02-03, 15:36 »
dzięki mam nadzieję że jakoś to minie bo miałam już takie duże rybki a ty w ciągu 2 dni kaput A można dodać do wody z uzdatniaczem takie preparatu witaminowego tej samej firmy ?? bo nie wiem
swoją drogą to ciekawe jak pracują nasze wodociągi :grr: ja się w tej woedzie kąpię i piję ją no nieźle :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Grzyby w akwarium
« Odpowiedz #2 : 2004-02-03, 15:36 »

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Grzyby w akwarium
« Odpowiedź #3 : 2005-04-11, 04:00 »
słyszałam cos takiego, że woda jest  "chlorowana" i w inny sposób "uzdatniana" jeden raz w tygodniu, w jakis konkretny dzien i trzeba wode brac w przeddzien, wtedy najszybciej traci te "bąbelki" i szybciej jest zdatna dla rybencji.   CZY TO JEST TYLKO MIT?
ps moja kolezanka w akwa 47 litrow z tylko jednym bojkiem miała cos takiego ,ze na sciankach i kamieniach pojawiały się małe glutowate białe kulki, jakby pierze skulkowane, moze to byc jakis grzyb? ona tam ryb nie ma,a bojownik jest zdrowiutki, do tego po podmianie woda jej zmętniała,. Kto się spotkał z takimi glutowatymi białymi kulkami ?? jak sie ich pozbyc??:?:
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 25 zapytaniami.