Zwierzęta > Zdrowie

Łupież i drapanie, nawet wet nie wskóra...

(1/12) > >>

mysa:
Gdy tylko wzięłam Mike ze schroniska (około 1,5 miesiąca temu) walczymy ze swiądem i łupieżem. Miała nawet pobierany wymaz ze skóry, który nic nie wskazuje. Kąpałam ją szamponem hipoalergicznym od weta, dostaje tabletki na skórę, biotynę również doraźnie jej podaję. Polepszyło się jedynie to że zniknęły strupy, nie ma łysienia tych okolic które wydrapuje. Byłam również u behawiorysty w schronisku, uważa że pies może mieć jeszcze stres przez zmianę środowiska. Mice łupież wyskakuje gdy tylko ma sytacje stresową - weterynarz, odwiedziny w schronisku, styczność z czymś czego się boi, np. obcy facet, duży pies - zawsze wtedy szczeka.

Jedzenie sama jej przygotowuję, rzadko dostaje karme bo po prostu jej nie je nawet przez 3 dni.

Niepokoi mnie samo drapanie, sama się głowię czy to jej kiedyś przejdzie. Miała również badania na pasożyty, opróżnianie gruczołów bo jej się nazbierało tam syfu co też może być przyczyną łupieżu. Mogę również podawać jej krople do wody na stres, jednak ona z miski wodę częściej wylewa niż pije i to jest ból :(

Na kontrolę idziemy po moim powrocie z Wrocławia bo wyjeżdżam. Mam nadzieję do tego czasu to wszystko się uspokoi, jak na razie nie jest tak źle, jednak ten świąd przyjemny dla niej nie jest, a nie mogę patrzeć jak pies się męczy kilkanaście razy dziennie drapiąc się po swędzącej skórze.

marwet:
Problem polega na tym by ustalić co jest pierwsze jajko czy kura:-) Zdecydowana większość przypadków łojotoku (czyli łupierzu) ma charakter wtórny i związana jest z np zapaleniem skóry. Przypuszczam, że pierwotnym problemem jest choroba której objawem jest świąd a łojotok jest wtórny w stosunku do niej. Najpierw więc należy ustalić jaka to choroba zapalno-świądowa jest odpowiedzialna za objawy świądu u psa

diuna:
Zadan preparat nie pomaga natychmiast - trzeba czasu.
Jesli piesek nie ma pchel, mozna tez przypuszczac, ze to alergia pokarmowa. Skoro nie chce jesc suchej karmy- nie dawaj jej.
Gotuj jej podroby z ryzem, zobacz czy nie lubi surowego mięsa. Jak reaguje na bialy serek . Raz w tygodniu dalabym jej surowe żółtko. Mozna tez kupic MegaVit, a do jedzenia dodaj łyżeczke oleju np rzepakowego lub smalcu.  Mozliwe ,ze sunię trzeba niejako natłuscic od srodka :) Czy jest zabzpieczona przed pchlami ? Strupki moga sugerowac uczulenie na ugryzienie jednej pchly. Sprobuj zastosowac to co napisalam i daj jej 2 tygodnie czasu- powinna nastapic poprawa.
 Przeciwłupieżowo dziala też szampon Nizoral, ale jego odpowiednik Zoxin jest tanszy :) Do kupienia w aptece.
Do ostatniego plukania dodaj odrobine octu. W ciągu 2-4 tygodni problem powinien przestac istniec :)
Unikaj karmienia wędlinami.

marwet:
Muszę się wtrącić i to bardzo nie stosujcie nigdy szamponów dla ludzi u psów!!!!! Jako dermatolga zawsze mnie to martwi (nawet denerwuje). Szampony przeznaczone dla ludzi mają odmienne pH (kwaśne) odczyn skóry u psów jest inny (obojętny) Zastosowani ludzkich szamponów prowadzi do zaburzenia odczynu i np to zmian w filmie skórnym a w dalszej konsekwencji do łojotoku. Poza tym mechanizm łojotoku u ludzi i psów jest inny!!! Nizoral zawiera w swoim składzie jako substancje czynną ketokonazol i zabija drożdże na powierzchni skóry podczas gdy łojotok u psów zwykle nie ma nic wspólnego z namnożeniem się drożdży z rodzaju Malassezia a jeśli już to jest to namnożenie wtórne i na to są odpowiednie szampony z ketokonazolem o obojętnym odczynie przeznaczonym dla psów

diuna:
To szampon leczniczy, jego zaletą jest niewatpliwie nizsza cena niż ten o ktorym jesteś łaskaw pisac. Zresztą - nawet nie podaleś nazwy.
Szampon  w każdym razie jest skuteczny i likwiduje łupież takze u psa. Stosowalam go u przygarnietego kundelka i ma teraz zdrowa, błyszczącą sierść.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona