Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Suczka-beagle i królik ...  (Przeczytany 2151 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« : 2004-11-27, 11:58 »
Mam zamiar sprawić sobię króliczkę :D Ale nie wiem, jak zareaguje na to moja beaglica, Nela. Ma ona już 9,5 miesiąca, mamy w domu chomika, i narazie nie zrobiła mu krzywdy, ale nie puszczamy ich razem bo ona by go zgniotła łapą. Więc co mi powiecie? :)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #1 : 2004-11-27, 12:03 »
Mysle, ze spokojnie zaakceptuje. Na pewno bedzie zaciekawiona, ale jezeli nie przejawia agresji, to powinno byc OK. Oczywiscie pierwsze poznania pod całkowitą kontrolą, a póki nie bedziecie miec 1000% pewnosci ze pies nic nie zrobi królikowi, nie puszczajcie ich razem bez Waszego nadzoru. Zycze powodzenia  ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #2 : 2004-11-27, 12:04 »
Dziękuję...tylko zastanawiam się nad jedną kwestią. Nela to pies mysliwski, goni koty, czy czasem tak samo nie będzie z królisiem? ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedz #2 : 2004-11-27, 12:04 »

Nanami

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #3 : 2004-11-27, 12:06 »
Oj, nie pozwalaj jej na gonienie, dlatego własnie mówie - nie zostawiajcie ich bez nadzoru. Najlepiej by było, jakby ktos ze znajomych miał królika, zobaczyłabys jak Nela reaguje na długoucha i wtedy podjeła decyzje.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #4 : 2004-11-27, 12:08 »
Właśnie problem w tym, że nikt kórlika nie ma :( W każdym razie, na początku będę ją trzymała na smyczy. W końcu...myslę, że z kotem też by się bawiła, bo szczeka na nie tylko z daleka.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #5 : 2004-11-27, 12:11 »
Jak bedzie pod kontrolą, to mysle ze zaakceptuje nowego domownika, jezeli sie z chomikiem dogaduje  ;)
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #6 : 2004-11-27, 12:39 »
Malka, myslę, że to twoja beagelka spokojnie zaakceptuje królika!! Ja gdy kupowałam psa miałam świnke morską - pozwalałam podchodzić szczeniakowi wąchać klatke teraz nawet czasem przychodzi pod klatke Kubusia i sobie leży jakby go pilnował....:) ech...komicznie to wygląda!  8)
A moja koleżanka gdy miała cocer spanielke Diane (miała 2 latka) sprawiła sobie króliczka miniaturke i nawet puszczała ich razem po pokoju, Diana nawet niereagowała - najlepiej będzie jak króliczka w klatce dasz obwąchać swojej suni!!  :D
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #7 : 2004-11-27, 15:01 »
No tak...ale ona z chomikiem nie jest puszczana Nanami. Tylko się przez kratki wąchają. Ja nie wiem jak to będzie jak będą puszczone. Ale się zobaczy ;) Trzeba być dobrej myśli
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #8 : 2004-11-27, 15:53 »
Cytat: julcia_so
Ja gdy kupowałam psa miałam świnke morską - pozwalałam podchodzić szczeniakowi wąchać klatke teraz nawet czasem przychodzi pod klatke Kubusia i sobie leży jakby go pilnował....


Julcia, zauważ, że to zupełnie inna sytuacja. ;) U Ciebie gryzoń był pierwszy, a potem szczeniaczek. A u Malki jest dorosły już pies, który ma instynkt (jak to pies myśliwski) i nie wiadomo czy zaprzyjaźni się z króliczkiem czy on będzie dla niej (Neli) obiektem do polowania...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedz #8 : 2004-11-27, 15:53 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #9 : 2004-11-27, 15:57 »
Racja...no ale to jeszcze nic pewnego.  :D
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #10 : 2004-11-27, 17:07 »
Dalmafreciak, ale zauważ, że napisałam drugi przykład o mojej koleżance! :
"A moja koleżanka gdy miała cocer spanielke Diane (miała 2 latka) sprawiła sobie króliczka miniaturke i nawet puszczała ich razem po pokoju, Diana nawet niereagowała - najlepiej będzie jak króliczka w klatce dasz obwąchać swojej suni!! "
Może zacznij czytac uważniej posty.... :roll:  - tamten tak tylko napisalam a najwazniejsza była druga częśc....
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Dalmafreciak

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #11 : 2004-11-27, 18:37 »
Julciu, drugi przykład, ale napisałaś też (i to na początku) o Twoim psie i śwince. I to właśnie skomentowałam. :roll: A posty czytam uważnie!
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #12 : 2004-11-27, 20:20 »
Tak, ale napisałam to tak poprostu, a ważniejszy był drugi przykład i to własnie jego powinnaś skomentować!!!  :roll:
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

NaNcY

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #13 : 2004-11-27, 21:35 »
mj beagle miał osttnio kontakt z fretką i faktycznie był nią bardzo zaciekawiony ale nic jej nie zrobił, zresztą to raczej ona go gryzła...

a królika jak raz zobaczył to sie wystraszył tej puchatej kulki :lol:
Zapisane

Elfi

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #14 : 2004-11-27, 22:47 »
Mysle, że jak jest chomik w domku to Twój piesek powinien zaakceptowac też krolika!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedz #14 : 2004-11-27, 22:47 »

Lalaith

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #15 : 2004-11-27, 23:27 »
Wszystko będzie dobrze, ale nie ryzykowałabym puszczania królika luzem przy psie. Nigdy nie wiadmo, jak zareaguje pies ;) Dlatego poprostu najlepiej byłoby na czas,  gdy królik biega zamykać drzwi od pomieszczenia w którym się znajduje, tak, żeby pies nie wchodził. I tyle ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #16 : 2004-11-28, 00:27 »
Dziekii:)
Zapisane

mleksik90

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #17 : 2004-11-28, 00:30 »
Najlepiej będzie jeśli pies będzie trzymany na smyczy a kruliczka w rękach i powoli je będzie trzeba do siebie przyzwyczajać.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #18 : 2004-11-28, 00:31 »
Ok ok :-) Zobaczymy czy tylko tego królika kupię...
Zapisane

mleksik90

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #19 : 2004-11-28, 00:34 »
Ok  :chomik: Zobaczymy...
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #20 : 2004-11-28, 10:38 »
Cytuj

Najlepiej będzie jeśli pies będzie trzymany na smyczy a kruliczka w rękach i powoli je będzie trzeba do siebie przyzwyczajać.

Oj nie Mleksik, napewno nie takim sposobem! Spanikowany królik może się wyrwać, lub pies skoczyć..
Pozatym myślę, że bez sensu je przyzwyczajać - będzie b. ciężko... Proponowałabym zakończyć oswajanie ich ze sobą na zwyczajnej tolerancji ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedz #20 : 2004-11-28, 10:38 »

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Suczka-beagle i królik ...
« Odpowiedź #21 : 2004-11-28, 18:36 »
Wszystko się okaze :D ale miejmy nadzieję, że jednak ta puchata kulka u mnie zagości bo strasznie lubię królisie
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 29 zapytaniami.