Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Żydzi  (Przeczytany 3670 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eriwendell

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #30 : 2004-12-30, 14:19 »
No o ja wam na chwile przerwe. W Krakowie jeśli ktoś jest za Krakowiąwtedy na niego mówią żyd, ale tak to się tego nie słyszy
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Żydzi
« Odpowiedź #31 : 2004-12-30, 16:06 »
Cytat: agnes211

Tylko dlaczego przy ataku n WTC 11 września w pracy nie pojawił się ani jeden Żyd z 4000 ??


tutaj pytanie do rządu USA a nie do żydów. informacje o planowanych zamachach były i to z różnych stron świata. żydzi nie zignorowali i do pracy nie przyszli. tylko gratulować przezorności i wiary w swoje państwo i jego wywiad.

a tak poza tym to trzeba sięgnąć do historii by ten temat zrozumieć. wiele tych stereotypów ma swój rodowód w faktach i nie można temu zaprzeczyć. należy jednak pamiętać, że każdy stereotyp to niebezpieczne i niesprawiedliwe uogólnienie. jednym z tych stereotypó jest to, że żydzi są tak strasznie pokrzywdzeni. to fakt, że historię mają przechlapana ale też sami nie robią nic by to zmienić. nie możemy brać na siebie odpowiedzialności z a życie innych.
my przejmujemy się ich tragedią, w szkołach czytamy wspomniane już wcześniej madaliony a oni na historii są nauczani, że polacy to naród konfidentów, zdrajców, którzy przyczynili sie do hitlerowskiej rzezi. mało tego, nie pamieteja tego, że w ostatniej fazie diaspory europejskiej wielu znalazło dom i akceptację właśnie na ziemiach polskich. przez długi czas żyli sobie spokojnie a konflikty rozpoczęły się przy rozbiorach polski. okazało się, że semici nie chcą walczyć o niepodległość a jedynie robią interesy (i to dobre) z okupantami. polacy przestali semitów lubić a z czasem zapomnieli, że nie każdy żyd jest semitą.
podaje tu fakty a nie czyjeś opinie.
warto pamiętać, że zawsze jest druga strona medalu (medalionu).

podobnie rzecz sie ma z wygnaniem z egiptu. 300 lat dobrze im się żyło a tu nagle "zły" faraon. zły bo stwierdził, że skoro żydzi są mieszkańcami egiptu to niech też płacą podatki jak wszyscy inni.
historia ma mnóstwo takich przykładów.

kilku żydów znam i niewątpliwie inni to ludzie. tak samo inni jak hindusi czy indianie. i tak samo inny jao polacy w japonii. :D
i właśnie ta inność jest najpiękniejsza. nie tylko narodowo ale i indywidualnie.  :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Galago De Codi

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #32 : 2004-12-30, 17:47 »
Należałoby przypomniec ze tak do konca nie bylo z tymi zydami. W sredniowieczu.. ba nawet w poczotkach 20 stego wieku farmaceutą mogl zoastac tylko katolik /lol
Zydzi BYLI w sredniowieczu marginesem społecznym - nazywanym dorobkewiczami.
 Z resztą kto wie jak bylo kiedys. :)
  Nie o tym chciałem. tylko o rozbiorach... przeciez to winą polskiego rządu doszło do rozbiorów. Polska była silnym krajem dopoki nie wymyslono liberum veto i innych "wykwitów" polskiej myśli zgrzybiałych mózgów parlamentarzystów..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żydzi
« Odpowiedz #32 : 2004-12-30, 17:47 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Żydzi
« Odpowiedź #33 : 2004-12-30, 20:16 »
co do średniowiecza to prawda (dlatego szybko uciekli z basenu morza śródziemnego) ale takie fale były zawsze. raz trochę lepiej raz trochę gorzej ale czyż tak nie wygląda życie każdego z nas...
co do rozbiorów polacy nawalili (zjednoczyć potrafią się tylko przy zagrożeniach) ale do semitów mieli żal za robienie interesów z obcymi, brak zaangażowania w walkę o niepodległość.
oj kłócić się i znajdować kozły ofiarne to polacy potrafią...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

absencja

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #34 : 2004-12-31, 12:42 »
Cytuj

z czasem zapomnieli, że nie każdy żyd jest semitą.

zaraz..to jak to jest? bo mnie się zawsze wydawało, że nie każdy Semita jest Żydem, ale każdy Żyd jest Semitą...
Zapisane

Nicka

  • Gość
Żydzi
« Odpowiedź #35 : 2004-12-31, 15:28 »
No tak jak my jesteśmy ludem słowiańskim, tak tamten lud jest ludem semickim. Żydzi, wyznają judaizm, a semici najczęściej wyznają judaizm, ale nie zawsze... są wyjątki.  http://www.antymity.webpark.pl/#      tu jest conieco wyjaśnione
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Żydzi
« Odpowiedź #36 : 2004-12-31, 17:06 »
poza tym jest pytanie czy bycie żydem to rasa czy wiara? przecież to naród wybrany  :?
istnieje żydowska wspólnota religijna w skład której wchodzą ciemnoskórzy, którzy z ludem semickim nie mają nic wspólnego. falaszowie etiopscy (bo o nich mowa) uważają się za żydów, gdyż swój rodowód wywodzą od króla salomona i królowej saby. i jak to jest z tymi żydami??? ja tam nie wnikam. niech żyją szczęśliwie i nadal oczekują mesjasza  :uklon:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 25 zapytaniami.