Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: glonojad?  (Przeczytany 11429 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
glonojad?
« : 2004-01-03, 21:52 »
Dzisiaj byłam w sklepie zoo w warszawskim hipermarkecie...chciałam kupić glonojada. Poprosiłam sprzedawce, żeby mi doradził, bo nie chce glonojada, który mi urośnie do 20 cm – o ile istnieją karłowate. Na początku zapytał się mnie jaką ma funkcje spełniać – przy tym pytaniu zgłupiałam:) Potem pokazywał mi kiryśnika, ja powiedziałam, że chce glonojada, to wskazał mi kiryski...pomyślałam sobie, że się nie dogadamy, wiec wyszłam. Już chyba tam rybek nie kupie, jednak mam pytanie odnośnie tego glonojada. Mam akwa 72 l. W nim między innymi żywe roślinki. Tak naprawde nie wiem czemu glonojady żyją mi ok. roku...prawde powiedziawszy glonów jako takich nie mam, ew to co na roślinach siedzi czy na jakiś elementach typu skałki, filtr...czy w ogóle mam kupować glonojada? Jak tak to jakiego, żeby nie był za duży potem do takiego akwa. Dzięki:)
Zapisane

Asmi

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #1 : 2004-01-04, 08:33 »
Jezeli chcesz glonojada to kup zbrojnika niebieskiego. Nie rosnie on duzy. Jako mlody zjada glony, ale potem trzeba go dokarmiac.
Zapisane

kasia

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #2 : 2004-01-04, 09:15 »
Mi się jakoś glonojady nie chcą trzymać :(
Inne ryby mają się świetnie (gurami, neony, platki, kirysy, piskorki), a tylko dwa gatunki nie wytrzymują kilku dni: glonojady i gupiki  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

glonojad?
« Odpowiedz #2 : 2004-01-04, 09:15 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
glonojad?
« Odpowiedź #3 : 2004-01-04, 12:45 »
zbrojniki potrzebują maksymalnie napowietrzonej wody (u mnie najlepszym miejsce dla nich jest wylot filtra i wszystkie miejsca gdzie od wyrzuca natlenioną wode) każdego zbrojnika trzeba dokarmiać mitem jest że zyją na samych glonach tylko młode sztuki zjadają glony ale potem trzeba dokarmiać bo padną.
Zapisane

Agnes

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #4 : 2004-01-04, 16:54 »
harpia, a możesz mi w takim razie poradzić jakiegoś glonojada? I czemu tak krótko żyją? Może nie potrzebuje glonojada, ale wydaje mi się, że jak są zywe roślinki to glony po jakimś czasie będą. Co robić?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
glonojad?
« Odpowiedź #5 : 2004-01-04, 17:08 »
akwarium bez glonów nie jest prawdziwym baniakiem ;) Sama mam na roślinach glony pędzielkowate i niechce ich usuwać bo są bardzo dekoracyjne (takie włochate)
Masz żyworódki? powinny sobie poradzić z glonami lubią je skubać.
Jeżeli chcesz zbrojnika to tylko naszego najmniejszego zbrojnika niebieskiego. Ale tylko jednego.
Zapisane

Agnes

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #6 : 2004-01-04, 19:12 »
glony mam, a najwięcej na cryptokorynie na tych górnych liściach tuż pod wodą, ale nie chce ich mieć jakoś bardzo dużo:) mam też zyworódki - molinezje i mieczyka...co do zbrojnika to nie wiem czy mam odpwiednie warunki, nie chce kupic ryby, która mi zdechnie z powodu złych warunków. Filtr mam z napowietrzaniem, ale nie wiem czy wystarczającym (zawsze moge pompke podłączyć - o ile bedzie potrzeba?), ale czym go dokarmiać? i czy on potem w ogole glonow nie zjada? i po jakim czasie trzeba dokarmiac? jesli chodzi jeszcze o warunki jest cos oprocz napowietrzania? tzn czy cos jeszzce powinnam wiedziec?:)
Zapisane

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #7 : 2004-01-08, 18:12 »
mam 2 dość duże i stare zbrojniki niebieskie (samica ma ok 12cm), zwane potocznie glonogadami i powiem wam ze z glonów to one bu w moim akwarium nie uzyły długo. aby je dokarmić daje im liść sałaty (tylko musi to byś ten zewnętrzny bo jest bardziej mięki) po prostu kłade go na powieżchni wody. taki jeden liść starcza im na ok 1 -2 noce.
Zapisane

Agnes

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #8 : 2004-01-08, 19:41 »
ale karmisz tylko sałatą? co jeszcze można dać? jak zniknie taki kawałek sałaty czy czegoś innego to odrazu dać nowe jedzonko? I najważniejsze od kiedy je dokarmiać? Czy może na wszelki wypadek od początku ich pobytu u mnie w akwa?
Zapisane

Forum Zwierzaki

glonojad?
« Odpowiedz #8 : 2004-01-08, 19:41 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
glonojad?
« Odpowiedź #9 : 2004-01-08, 20:13 »
spróbuj podgotowac kawałek kalafiora marchewki w nieosolonej wodzie.
Zapisane

Góral

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #10 : 2004-01-08, 21:44 »
glonojady tylko z nazwy są glonojadami... moje wprawdzie nie są specjalnie rozpieszczane, ale że kirysy karmię pastylkami i "chipsami" na głód nie narzekają. Poza tym jak napisała HArpia czasami dostająmarchewcie i kalafiora.
Zapisane

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #11 : 2004-01-11, 15:13 »
ja karmię je tylko sałatą, latem sadzę ją w doniczce a zimą jak kupię taką sporą sałate to aby była długo świeża to wkładam ją dojakiegoś pojemnika, zalewam ją całkowicie wodą i wsadzam do lodówki( co jakiś czas zmieniam wodę)
w ten sposób sałata starcza na długo i się szybko nie niszczy)
 Agnes wszystko zależy od wielkości zbrojników. gdy są małe jedzą mniej i nie sądze by trzeba je było dokarmiać ( na wszelki wypadek spróbuj im coś dać i nie przejmuj się ze nie jedzą, muszą po prostu zrozumieć że to jest dobre).
kiedy moje glonojady zjadły wszystkie roślinki postanowiłam je dokarmiać, w ten sposób roślinki są obecnie całe.  :)
 aha gdy zjedzą sałatę to daję in mowy liść( chyba że się skonczy to mają krótką przerwę)
Zapisane

Agnes

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #12 : 2004-01-11, 21:24 »
dzieki za dokładną odpowiedź:) niedługo pojade do sklepu zobaczyć i ew. kupić glonojada:) mam nadzieje, że teraz będzie zył dłuzej niz poprzednie:)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
glonojad?
« Odpowiedź #13 : 2004-01-25, 14:26 »
a mi sie glonojady tryzmaly i nawed mialy Mlode no nieiwm jak to wyrazic amle he :p
Zapisane
To piekło nie raj :)

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #14 : 2004-01-30, 19:11 »
pat mam do ciebie 1 pytanie
mialam w akwarium 1 samice zbrojnika i dokupilam samca
i teraz on ją goni ( nie wygląda mi to na zaloty :? ) jak tylko znajdzie się na jego drodzę
pytanie brzmi: jak udeło ci się sprowokować je do tarła ( mam dla nich az 2 domki z kokosa ) bo moje się jakoś nie darzą sympatią...
Zapisane

Forum Zwierzaki

glonojad?
« Odpowiedz #14 : 2004-01-30, 19:11 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
glonojad?
« Odpowiedź #15 : 2004-01-30, 20:03 »
a płatkami mozna karmic glonojady??
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
glonojad?
« Odpowiedź #16 : 2004-01-30, 21:12 »
Cytat: sarina
pat mam do ciebie 1 pytanie
mialam w akwarium 1 samice zbrojnika i dokupilam samca
i teraz on ją goni ( nie wygląda mi to na zaloty :? ) jak tylko znajdzie się na jego drodzę
pytanie brzmi: jak udeło ci się sprowokować je do tarła ( mam dla nich az 2 domki z kokosa ) bo moje się jakoś nie darzą sympatią...


Powiem tak ja miałam 3 samice i 1 samca nie miałam zadych domkow z kokosów nie wiem moze pasował im klimat wystpeujacy w akwarium ??? bylo oswietlno zawieralo duzo roslinek byly ronze gatunki rybek nie wiem naprawde co je skloniło powiem z eikry pilnował samiec i skaldaly ją na szybkie w kącie .... nie wiem zadaj jakies pyatnie moze pomoge i moze kup jeszcze jedna samice a jak wygladaja te glonajdy wiesz ja mialm takie brazowe
Zapisane
To piekło nie raj :)

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #17 : 2004-01-31, 20:21 »
moje są raczej ciemne- prawie czarne
samiec ma pełno białych centek
a u samicy są one trochę rozmazane
a kokosa mam bo gdzieś wyczytałam że może je to sprowokować do składania ikry
oprócz nich mam  12 neonów i 2 gupiki przybłedy
akwarium ma ok 45 litrów są różne żywe roślinki
i się tak zastanawiam co jeszcze jest nie tak
pujdę za twoją radą i w najbloższym czasię dokupię drugą samiczkę
i wtedy zobaczę czy to coś da...
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
glonojad?
« Odpowiedź #18 : 2004-01-31, 21:05 »
a pwoeidz mi samiec ma "wasy" kolo glowki pyszcczka???
Zapisane
To piekło nie raj :)

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
glonojad?
« Odpowiedź #19 : 2004-02-01, 00:42 »
samiec masamica może mieć ale naleńkie samczyk ma takie poroże sporawe.
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
glonojad?
« Odpowiedź #20 : 2004-02-01, 14:22 »
no wlasnie o to mi dokladnie chodzi harpia
Zapisane
To piekło nie raj :)

Forum Zwierzaki

glonojad?
« Odpowiedz #20 : 2004-02-01, 14:22 »

Alexa

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #21 : 2004-02-01, 18:09 »
Mój glonek jest prawie taki długi jak ściana mojego 25 litrowego akwara!A w zoologicznym, te glonojaDKI są takie maleńkie :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
glonojad?
« Odpowiedź #22 : 2004-02-01, 18:12 »
bo masz inny gatunek (plecostomus) który nie nadaje sie do takich małych akwarii.
Zapisane

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #23 : 2004-02-01, 18:14 »
moja samiczka jest łysa
a samczyk ma tzw rogi
Zapisane

Raffy

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #24 : 2004-02-01, 18:31 »
rogi ?! raczej "krzaczki" na nosie :)
Zapisane

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #25 : 2004-02-01, 18:46 »
rogi, krzaczki czy wąsy - wiadomo o co chodzi
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
glonojad?
« Odpowiedź #26 : 2004-02-01, 18:47 »
sarina masz rosliny w akearium moje glonajde czesto przesiadywaly an nich akwairum jest prostokatne??? bo w kuli raczej nie zloza i kanty musza byc wolne
Zapisane
To piekło nie raj :)

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #27 : 2004-02-01, 18:54 »
mole akwarium jest kanciaste i to ponad miare bo kantów ma 6( prostokąt z 2 ściętymi kantami)
w 1 jest filtr i grzałka a reszta jest wolna
a w akwarium mam 3 rozrośnięte i spore roslinki...
Zapisane

Forum Zwierzaki

glonojad?
« Odpowiedz #27 : 2004-02-01, 18:54 »

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
glonojad?
« Odpowiedź #28 : 2004-02-01, 18:59 »
a masz moczarke ?? nie wiem czy to ma jakis wplyw ale ja mialm ale ta cholerna roslina strasznie sie rozrasta i powiem ze jak ja mialm akwarium i 4 katkach to ten kat gdzie byl filtr i na przeciwko kat zawsze tam skaldy ikre ...
Zapisane
To piekło nie raj :)

sarina

  • Gość
glonojad?
« Odpowiedź #29 : 2004-02-01, 19:04 »
moczarki nie mam ale moze kupie bo chciałabym dochować się czegoś innego niz mieczyki i gupiki
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.161 sekund z 29 zapytaniami.