Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Perełki  (Przeczytany 10464 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Perełki
« : 2002-11-03, 12:24 »
Zauważyłam sporo krążących między ludźmi "prawd" nienaruszalnych dotyczących zwierząt. Mam ochotę zacząć je kolekcjonować. Pomożecie??
Kilka pierwszych:
1. Suka raz w życiu MUSI mieć młode... :?
2. Pies z ciemnym podniebieniem będzie agresywny... :lol:
3. Psa nie wolno kastrować, bo nam nigdy tego nie wybaczy i będzie się na nas mścił...

Macie coś jeszcze???
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #1 : 2002-11-03, 12:36 »
4. Nigdy nie dawaj psu surowego mięsa, bo gdy poczuje krew to się zrobi agresywny i będzie zagryzał. wrrrr!!! :okurcze:
Zapisane

myszka

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #2 : 2002-11-03, 12:53 »
5. Kot widząc poruszającą się krtań może wgryźć się w nią - zwłaszcza niebezpieczne podaczas snu!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Perełki
« Odpowiedz #2 : 2002-11-03, 12:53 »

Galja25

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #3 : 2002-11-03, 13:07 »
Dobry pomysł :wink: !!!
6.Ostatni szczeniak z miotu jest słaby, i nie może miec rodowodu.
7. Psa zaczynamy wychowywać po skończonych 6 miesiącach życia.
8. Psy ras dużych muszą mieszkać w domku z ogrodem, żeby "się wylatać", a w bloku się męczy(tak jakby nigdy z niego nie wychodził).
9.  Psy ras gładkowłosych sie lenia mniej od tych długowłosych.

Ale co do surowego mięsa,to tez nie daje, ale z innego powodu, ale o tym było juz kilka razy tu na forum.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Perełki
« Odpowiedź #4 : 2002-11-03, 13:25 »
Mysza - jeśli masz krosty - kot może Ci je wygryźć do mięsa z policzków  :lol:  :lol:  :lol:  Niedawno zasłyszane, ale poryczałam się ze śmiechu  :lol:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

majka1

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #5 : 2002-11-03, 13:25 »
no a ja dodam:
10. rottweilery, dobermany i wszystkie bulle to psy mordercy i nie nadają się do mieszkania z dziećmi
 :lol:  :lol:  :lol:  słyszałam to z milion razy
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Perełki
« Odpowiedź #6 : 2002-11-03, 13:30 »
Uuuu, Majka, Ty lepiej mów, że Lota to przerośnięty ratlerek  :lol:  :lol:
 Jak byłam kilka lat temu na obozie konnym, to terenu pilnowała taka młoda, wilkopodobna suka. Starsznie chuda była, więc zapytałam właściela kempingu, czy ją karmi.
Odpowiedział, że tak, co drugi dzień, bo jak pies głodny to lepiej pilnuje.
Ręce mi opadły  :roll:

Z całą grupą zbieraliśmy resztki z posiłków i pokryjomu dokarmialiśmy sukę.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Saba

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #7 : 2002-11-03, 13:32 »
Cytat: Galja25
Ale co do surowego mięsa,to tez nie daje, ale z innego powodu, ale o tym było juz kilka razy tu na forum.

tak, tak - wiem o co chodzi.  :wink:
miałam na myśli tą argumentacje - pies poczuje krew i gryziu gryziu  :grr:
Zapisane

myszka

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #8 : 2002-11-03, 13:35 »
Cytat: Myszka.xww
Mysza - jeśli masz krosty - kot może Ci je wygryźć do mięsa z policzków  :lol:  :lol:  :lol:  Niedawno zasłyszane, ale poryczałam się ze śmiechu  :lol:  :lol:


A ja nawet nie mam trądziku, buuuuuuuuuuuuuu  :cry: muszę wymienić te kotuchy na karmionego surowizną amstaffa, coby mnie całą obgryzł  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Perełki
« Odpowiedz #8 : 2002-11-03, 13:35 »

majka1

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #9 : 2002-11-03, 13:35 »
no ale ma trochę za duża łepecynkę, w lecie to mogę powiedzieć że ją osy pogryzły a w zime co???  :lol:
A co do dokarmiania to wiem coś o tem, nawet za dobrze przez całe liceum nosiłam własne kanapki psu, który mieszkał w połowie drogi do mnie do szkoły. 8)
Zapisane

majka1

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #10 : 2002-11-03, 13:38 »
myszko polecam Amstaffy, na wygryzanie najlepsze.  :lol: A tak poważnie to mój potworek jak chce iśc na spacer albo zostanie sam w domku to jak wrócimy z nienacka nas szczypie
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Perełki
« Odpowiedź #11 : 2002-11-03, 13:42 »
A krosty Majka masz???

A, jeszcze jedno:
Pies musi "mieć" sukę, bo mu się nasienia za dużo zbiera i się do mózgu dostaje. To UWAGA zdanie pewnego weta na którego kiedyś zdarzyło mi się trafić.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

majka1

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #12 : 2002-11-03, 13:46 »
nie mam krostów, no i teoria sie rypła bez krostów Amstaff też wygryza  :lol:  :lol:
AAA Mam nową teorię jak nie masz krostów to Amstaff wygryzie Ci włosy albo dziury w skórze szczególnie taki karmiony surowym mięchem  8)  8)
Zapisane

myszka

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #13 : 2002-11-03, 13:53 »
Jak nie masz krostów, ale tłusty tyłek, to amstaff jest tańszy od operacji odsysania tłuszczu  :lol:
Zapisane

majka1

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #14 : 2002-11-03, 13:57 »
no jak nic tylko, że jaj jestem raczej taka se i tyłka tyż ni mam :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Perełki
« Odpowiedz #14 : 2002-11-03, 13:57 »

Asia_

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #15 : 2002-11-03, 20:44 »
a ja dodam cos co mnie szczegolnie drazni:Pudle sa glupie! :grr:  :grr: nic mnie tak jak to nie irytuje bo znam i kocham te psiaki a najbardziej mojego :grr:  :grr:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #16 : 2002-11-04, 08:58 »
Myszko.xww - temu wetowi po prostu się za dużo nasienia w mózgu zebrało!!! 8)
1.Jak chomik nie ucieka z klatki, to zdycha!
2.Rodowody dostają TYLKO trzy pierwsze szczenięta.
3. Kot zabiera oddech niemowlętom. (?)
Zapisane

Bona

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #17 : 2002-11-04, 09:27 »
pies powinien jeść tylko i wyłącznie resztki ze stołu, bo psy kiedyś tak jadały i żyły !!!!!!!!
Zapisane

Bona

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #18 : 2002-11-04, 09:42 »
albo trochę dobrych "rad"  ;) dotyczących wychowania:
1. Jak pies zrobi kupę w mieszkaniu to mu trzeba nos w to wsadzić i wtedy się oduczy.
2. Jak pies ucieknie na spacerze , to jak wróci musi dostac lanie,żeby mu się odechciało uciekać
3.Pies musi jeść przed wszystkimi ,żeby nie żebrał  przy stole
4. Jak pies na ciebie skacze to znaczy , ze bardzo cię kocha ........ itd  ;)
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Porady
« Odpowiedź #19 : 2002-11-04, 14:30 »
-Psy z listy psów groźnych nie można oduczyć mordowania. nie nadają się na psy w rodzinie, bo pogryzą domowników
-Pies nauczy sie komendy jeżeli będziesz mu polecenie powtarzać cały czas
-Jeżeli pies uciekł trzeba go czym prędzej gonić zanim nam z oczy zniknie

Jak coś mi się przypomni to jeszcze wystukam :)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #20 : 2002-11-04, 14:31 »
Bona :wink:  :wink:  :wink: -dokładnie tak ludzie mówią!!!
A jeszcze , jak skacze na Ciebie, a ty tego juz nie chcesz,  to powinnaś mu łapy przydepatać, to wtedy przestanie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Perełki
« Odpowiedz #20 : 2002-11-04, 14:31 »

Monik@

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #21 : 2002-11-05, 08:37 »
Perełka mojego faceta: jak się pies kręci po mieszkaniu, to trzeba mu łapki gwoździami przybić do podłogi (oczywiście żart).
A to super perełka wygrzebana na innym forum, rece opadają (o sterylizacji oczywiście):
suka już do końca życia będzie musiała brać różne leki, że zabieg jest bardzo ciężki, że nie jest prawdą jakoby sterylizacja zmniejszała ryzyko wystąpienia różnych chorób u suk (odsetek przypadków ropomacicza jest np nieomal taki sam u sterylizowanych i niesterylizowanych) itd. Więcej nie pamiętam ale to było wstrząsające. Poza tym wiem, że u suki po sterylizacji występują zmiany w psychice, zaczyna podnosić łapę przy sikaniu, próbuje kryć inne suki, staje się bardziej agresywna, oczywiście nie jest to norma ale trzeba się liczyć z taką ewentualnością. A moim prywatnym zdaniem sterylizacja to okaleczanie zwierzęcia, narażanie go na ból, możliwość utraty życia dla własnej wygody, bo się nie chce z nią pochodzić tylko na smyczy przez trzy tygodnie.
 


Sterylizacja i choroby - ???? no co wy? Wystarczy te trzy tygodnie na smyczy. Ręce opadają.
Zapisane

myszka

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #22 : 2002-11-05, 10:05 »
Monik@, no co Ty, przecież to jest jasne, że sterylizacja powoduje choroby i to jakie ciężkie!!! Zwłaszcza ropomacicze. Wyobrażam sobie, że to musi być szczególnie groźne, zapaść na chorobę narządu, którego się nie ma  :wink:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #23 : 2002-11-05, 10:09 »
Zdecydowanie! Wtedy zwiększa się możliwość  przerzutów.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #24 : 2002-11-05, 13:41 »
:lol:  :lol:  :lol:
Po przeczytaniu tego, od razu mi się przypomniało, jak moja mama (lata temu) poszła do laryngologa, na kontrole po wyciętych mogdałach, ale nic temu lekarzowi nie powiedziała, po co przyszła. Za to on jej doradził...wycięcie migdałów"No, kochana trzeba zrobić porządek z tymi migdałami, bo całe zawalone są"!!!A moja mather"Panie doktore, ale ja  JUŻ NIE MAM MIGDAŁÓW!!!", co on na to "To co mi pani głowe zawraca, DO WIDZENIA". Widocznie koleś przez cała swoją kariere lek. wszystkich pacjentów wysyłała na wyciecie migdałów.
Zapisane

myszka

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #25 : 2002-11-05, 18:25 »
O, to jeszcze jeden dobry przykład dla Elfika, co mama jej się uczyła, że suka MUSI mieć młode - kiedyś standardową kuracją na choroby gardła było cięcie migdałów - jeszcze w 80 latach chyba... I dopiero potem się zaczynała poleczka z anginami i zapaleniami oskrzeli, bo migdały...chronią  :wink:
Zapisane

majka1

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #26 : 2002-11-05, 18:29 »
mysz nie zmyślaj migdały to owoce som  :lol:
Zapisane

Bona

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #27 : 2002-11-05, 18:31 »
zresztą z ludźmi jest tak samo : kobieta MUSI miec dzieci , a każde małżeństwo bez dzieci jest podejrzane i na pewno zaraz sie rozwiodą ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Perełki
« Odpowiedz #27 : 2002-11-05, 18:31 »

Bona

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #28 : 2002-11-05, 18:40 »
Majka1: co jest na twoim emblemacie , bo nie widzę dokładnie ????? :?:
Zapisane

majka1

  • Gość
Perełki
« Odpowiedź #29 : 2002-11-05, 18:43 »
ha a to jest zagadka  :?:   :lol:   :lol:    :lol:
a tak poważnie nie potrafię tego inaczej zrobić ale to jest Lotka pod ręcznikiem na plaży, oparta o plecak i zmoknięta, bo lało ufff.. no tak było 8)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 27 zapytaniami.