Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 207 208 [209] 210 211 ... 237   Do dołu

Autor Wątek: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się  (Przeczytany 376520 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6240 : 2006-04-01, 18:40 »
UWIELBIAM TERIERY TYPU BULL!! NAJBARDZIEJ BULLCIE!!(BULLTERIERY) :):):) I ICH SłODZIUTKIE, SłODZIUTKIE GARBONOSKI!! POZDRAWIAM SYSKICH MIłOśNIKóW TERIERóW TYPU BULL!!
Zapisane

metaxa

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6241 : 2006-04-01, 20:05 »
Kasiu  hm,ja juz sama nie wiem.Pies ma w przydomku Florida,jest po smoku i jakiejs suce z florida kennel.Ale ta wlascicielka powiedziala mi,ze pies jest bratem Czekana Nurian(nie zrozumialam,ale chyba przyrodnim.Po tym samym ojcu).Sorry,ze wprowadzilam w blad.

Pytajniczka_ona Witam Cię i zachęcam do pisania :)
Zapisane

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6242 : 2006-04-02, 13:00 »
:) Dzięki, będę pisać :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedz #6242 : 2006-04-02, 13:00 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6243 : 2006-04-02, 13:55 »
Mam do was pytanie :)
Czy staffki tak jak inne terriery typu bull moga/sa agresywne w stosunku do innych psow? jak ukladaja sie ich relacje z obcymi czworonogami?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6244 : 2006-04-02, 14:31 »
Na to pytanie najlepiej odpowie ci Ariva, ale ona od dawna tu nie zagląda. Może teraz w końcu coś napise?

Staffiki, tak jak wszystkie psy moga być agresywne, ale nie muszą. Wszystko zalezy od wychowania i socjalizacji. Zreszta inne bullowate też nie muszą być agresywne, normalnie moga przebywać z innymi psami, bawić się z nimi bez zadnej agresji, ale trzeba znać ich "zdolności" i postępować z głową, nie pozwalać na kontakty z obcymi psami, jeśli nie mamy pewnosci czy obcy pies pierwszy nie sprowokuje awantury. 
Z hodowli psów eliminowane są (a przynajmniej powinny byc) psy agresywne, więc z pokolenia na pokolenie w psach drzemie coraz mniej agresji do innych psów.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6245 : 2006-04-02, 16:03 »
Szukam wlasnie drugiej rasy dla siebie i strasznie spodobały mi sie staffki, tylko najbardziej obawiam sie agresji do innych psow. Mam w domu goldena, zawsze chodze w miejsca gdzies jest masa psow...

Co do innych bullowatych to wiem, ze moga byc nieagresywne, najczesciej nie sa wlasnie amstaffy, gorzej z bullkami i pittami, ktorych jest malo ;)

Ariva, prosze pomosz mi. Masz dwa psy tej rasy, wiec bedziesz dla mnie bardzo wiarygodna :)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6246 : 2006-04-02, 20:17 »
Ola, jeśli masz juz jednego psa to będzie łatwiej, bo staffik będzie przyzwyczajony od małego do psa i stale bedzie miał z nimi kontakt.
Bullteriery i staffiki sa mniej agresywne od amstaffów, ale tak jak zawsze to tylko kwestia wychowania. Dawniej wszystkie te rasy były używane do walk, tylko w angli dużo wcześniej zaprzestali krwawych rozrywek, a w USA nadal psy walczyły na ringach. Więc angielskie rasy dużo wcześniej zaczęto hodować w innym kierunku. W przypadku pitbulla sytuacja wygląda całkiem inaczej. Walki psów nie odbywają się w takim stopniu jak dawniej, jednak charakter psów walczących nadal jest pożądany.
Sytuacja z charakterem amstaffów i pitów wygląda też trochę  inaczej, poniewaz większosc psów jest nierasowych, gdzie nie liczy się charakter, nikt nie patrzy na pochodzenie, na charakter i jest tych psów tak dużo, ze bardzo często trafiają w nieodpowiednie ręce. Stąd tyle przypadków pogryzień, tak często mówi się ze te psy są agresywne, itd.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6247 : 2006-04-03, 09:10 »
Dzięki za odpowiedż :) A staffki sa bardzo dominujace w stosunku do psow z ktorymi mieszkaja? Mimo, ze mam goldka to trafil mi sie straszny dominant... ;)

Mam nadzieje, ze jeszcze Ariva sie odezwie.
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6248 : 2006-04-03, 09:30 »
Może napisz do Arivy na pw, żeby się tutaj pojawiła, bo teraz już nie wiem co ci napisać.
Jednak pewnie tak jak zawsze sa różne osobniki, jedne bardziej dominujące, inne mniej.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedz #6248 : 2006-04-03, 09:30 »

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6249 : 2006-04-05, 22:44 »
A ja jeszcze dodam od siebie coś. Stafiki jak i bullteriery tak jak pewnie zdążyłaś wyczytać, są to bardzo rodzinne i zarazem strasznie czułe i podlegające człowiekowi psy. Jak już pisałaś że posiadasz goldena i w związku z tym uważam że to nawet lepiej jak już pisała kasia, ponieważ goldeny z natury to łagodne psy nie szukające zbytnio zaczepki i uważam że dzięki już wychowanemu przez Ciebie goldenowi będzie Ci łatwiej jak i przedstawicielowi rasy typu bull zsocjalizować się ponieważ szczeniaki uczą się zachowań od innych psów a w tym przypadku Twojego dorosłego psa.
Zapisane

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6250 : 2006-04-06, 16:21 »
Ldaczego psy, kiedy widzą na ulicy psy TTB :) uciekają przed nimi??!! CZy te psy mają wypisane na czole, czy są groźne, czy nnie??
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6251 : 2006-04-06, 17:49 »
no ja się jakoś z tym nie spodkałam
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6252 : 2006-04-06, 18:56 »
A ja jeszcze dodam od siebie coś. Stafiki jak i bullteriery tak jak pewnie zdążyłaś wyczytać, są to bardzo rodzinne i zarazem strasznie czułe i podlegające człowiekowi psy. Jak już pisałaś że posiadasz goldena i w związku z tym uważam że to nawet lepiej jak już pisała kasia, ponieważ goldeny z natury to łagodne psy nie szukające zbytnio zaczepki i uważam że dzięki już wychowanemu przez Ciebie goldenowi będzie Ci łatwiej jak i przedstawicielowi rasy typu bull zsocjalizować się ponieważ szczeniaki uczą się zachowań od innych psów a w tym przypadku Twojego dorosłego psa.
to dobrze :)
niestety sa tez minusy, bo czytalam ze staffki beda tylko szczekliwe jak sie od kogos tego naucza. Niestety moj obecny psiak bardzo lubi szczekac na dworze, wiec podejrzewam, ze ze staffkiem moze byc podobnie :/
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6253 : 2006-04-06, 21:41 »
No niestety ale to już Twoja wina jeśli swojego obecnego psa nie oduczyłaś szczekania ;), ale to jest do nadrobienia i nie jest  to tak bardzo kłopotliwe, gorszym jednak zachowaniem była by agresja, a szczeniaka można wszystkiego oduczyć i nauczyć. I myśle że doskonałym towarzyszem dla Twojego goldiego jest stafik: oba psy kochają ruch, bieganie i psi sport, lubią przebywać na świeżym powietrzu, kochają gonić za "dzikimi zwierzętami" typu zające itd. , i lubią wode: moze nie każdy stafik bądź pies typu bull ale jak pokochają to do szaleństwa :). I co najważniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny, kochają przebywać w grupie i są strasznymi przytulankami.
Zapisane

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6254 : 2006-04-07, 22:05 »
Ale ja tak...jak byłam z amstaffem siorki na dworzu to jedna babka na mnie wyjechała, ciemu nie cosi kagańca :( . A on miał wtedy jeszcze tylko 4.5 miesiąca!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedz #6254 : 2006-04-07, 22:05 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6255 : 2006-04-08, 15:07 »
Ola, z ta szczekliwością jest inaczej. Staffiki nie szczekają, one beczą jak barany, albo wydają inne podobne dźwięki. :lol:
Małe psy są zazwyczaj bardziej szczekliwe od większych, a terriery to już wogóle robią dużo hałasu. Steffiki jesnak nie sa aż tak bardzo hałasliwe, da się z nimi wytrzymać. One robią dużo hałasu jak sie cieszą, bawią. Jeśli staffik ma zapewnione odpowiednie zabawy i zajęcia na spacerach to w domu jest cichym, spokojnym psem. A jeśli masz już jednego psa to zmęczenie staffiora nie jest niczym trudnym.

dlaczego psy, kiedy widzą na ulicy psy TTB :) uciekają przed nimi??!! CZy te psy mają wypisane na czole, czy są groźne, czy nnie??
Psy nie zwracają uwagi na rasy, chociaz jeśli pies ma jakieś niemiłe wspomnienią z jakims psem danej rasy, to przy następnym spotkaniu może się zachowywać inaczej niż zazwyczaj. to jest spowodowane psychika naszych psów. One przeważnie mają dominujacy charakter i podczas spotkania z innym psem wysyłają mu sygnały niezauważalne dla przeciętnego człowieka. Pokazują swoją wyższość, że się nie boją przeciwnika i jeśli ten drugi pies nie chce mu się podporządkowac to może się to niezbyt miło zakńczyć. Jeśli ten drugi pies nie jest zbyt odważny to zazwyczaj omija takiego psa dużym łukiem. Jeśli pies jest przyjaźnie nastawoiny - chętnie podejdzie, powącha sie i będą się bawić. A jak drugi pies jest zaczepny, pewny siebie to może dojść do pokazania kto silniejszy (co wcale nie oznacza że będą się gryźć).
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6256 : 2006-04-08, 22:43 »
http://www.allegro.pl/item97344078_mlody_pies_szuka_odpowiedzialnych_opiekunow.html


Przedstawiam dłogowłosego amstafa a reczej mix jakiejś rasy typu bull.

A jak już mówimy o stasunkach pies bull kontra inny pies to nie wiem czemu ale mój pies strasznie nie przepada za tymi psami jest jakoś dziwnie nastawiona do tych psów, nie do każdego ale coś w tym musi być zapewne.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6257 : 2006-04-09, 08:29 »
Zjawisko 'uczulenia' na pewne rasy jest mojemu czałkowi znane :P Otóż nie zniesie on spokojnie widoku boksera, o jakichś pokojowych stosunkach to mowy nie ma... Pewnie chodzi o to, co pisze kasia :) , o dominację ale i chyba to,ze jako szczenię został parokrotnie wciśnięty przez psy tej rasy w piach tez może mieć znaczenie ;)

Mam cały pokój w pit bullach , wszyscy twierdzą, że mi odbiło :D ale wszakze mi odbiło na tym punkcie juz dawno ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6258 : 2006-04-09, 17:12 »
fajny ten ast dlugowłosy :) kochany :)
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Spinka

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6259 : 2006-04-09, 22:06 »
 :banan: :banan: :banan: :banan:  hej hej :) co tu tak smetnie jakos ostatnio :D przecież wiosna juz coraz bardziej sie pokazuje w kazdym centymatrze :) pozdrawiam wszytskich cieplutko i wiosennie :D  :) :jupi2:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6260 : 2006-04-10, 09:08 »
Pies jest wspaniały, uwielbiam tego typu psy. :D duże, amstaffowate i kudłate. :)

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedz #6260 : 2006-04-10, 09:08 »

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6261 : 2006-04-10, 22:49 »
Hehe najładniejsze jednak mixy psów bullowatych można znaleśc na tej stronce:  http://nohau.home.pl/public/adopcje/
Zapisane

Ania Koper

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6262 : 2006-04-11, 13:17 »
Bulliki są fajne, nikt tego nie zmieni, nieprawdarz? :mrblue:
Zapisane

Spinka

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6263 : 2006-04-11, 13:28 »
Ania dokładnie ;) gdybym mogla to wzielabym wszytskie z tego schroniska :)
Zapisane

pytajniczka_ona

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6264 : 2006-04-11, 16:42 »
Ja też...chciałabym odmienić życie wszystkich psiaków skrzywdzonych przez ludzi, przez los....
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6265 : 2006-04-12, 11:56 »
Niestety wszystkich psiaków nie da sie uratować, ale mozna zapobiegać takim nieszczęściom nie rozmnażając psów niehodowlanych, a nawet nie wszystkie psy rasowe powinny mieć potomstwo.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Spinka

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6266 : 2006-04-12, 13:44 »
zgadzam się z Tobą  Kasiu :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6267 : 2006-04-12, 17:37 »
Wczoraj byłam z Raptusem u weterynarza i w poczekalni spotkaliśmy innego AST. Zaczełam rozmawiać z właścicielem i w pewnym momencie olśniło mnie, ze znam tego faceta. Potem wprawdzie zaczełam się wahać, czy to naprawdę jest on, ale z naszej rozmowy zaczeło wynikać, ze dobrze skojażyłam - to był hodowca amstaffów. Rozmawialiśmy dalej i w pewnym momencie on zaczął opowiadać o swoich psach, to ja zaczełam mówić jakie ma psy (z imoin rodowodowych). Facet zrobił wielkie oczy, bo nie przypuszczał, ze będę wogóle znała jego hodowlę. :D
 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedz #6267 : 2006-04-12, 17:37 »

Spinka

  • Gość
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6268 : 2006-04-12, 20:29 »
ja własnie wrocilam z Aferą z długiego spaceru... nareszcie sie wybiegala :D i obie jestesmy padnięte :)
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Miłośnicy terrierów typu bull łączcie się
« Odpowiedź #6269 : 2006-04-13, 23:11 »
Może nika nie jest psem typu bull ale od dzisiaj zaczełem bieganie z suńką i nawet dobrze jej poszło bo dawno nie trenowaliśmy. A teraz właśnie leży koło mnie na kołderce, smacznie śpi i na dodatek świnia chrapie :P.

A jeśli będe trenował z Niką joging 3 razy w tygodniu tak po 2-3 km bez zatrzymywania się to nic jej nie będzie (dodam że ma małą przepuchline na brzuchu/ weterynarz narazie radził zostawić ją tak jak jest)
Zapisane

Strony: 1 ... 207 208 [209] 210 211 ... 237   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.106 sekund z 28 zapytaniami.