Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu

Autor Wątek: Harry Potter  (Przeczytany 29331 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Harry Potter
« Odpowiedź #150 : 2003-03-08, 19:55 »
Nic z tego  :P  Ale mogę zmienić tam temat na "Duszek czeka na lanie..."  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

myszka

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #151 : 2003-03-08, 19:59 »
Taa, ja już się zgłosiłam do lania Duszków  :wink: Stracisz swoje prześcieradełko z otworkami na oczy, Duszku  :P
Zapisane

Duszek

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #152 : 2003-03-08, 20:03 »
Tak ... do bicia dziecka to pierwsze ... a tak dla odmiany może przytulić do piersi ... tak z uczuciem ...  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Harry Potter
« Odpowiedz #152 : 2003-03-08, 20:03 »

myszka

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #153 : 2003-03-08, 20:07 »
Ciebie? Takiego łobuza?  :lol: Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie, Kto sieje wiatr zbiera burzę, Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz, etc :P
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Harry Potter
« Odpowiedź #154 : 2003-03-08, 20:09 »
.... a jak narozrabiasz, to Ci przyłożą w tyłek. I to wcale nie gazetą  :grr:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Trinity

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #155 : 2003-03-08, 20:11 »
Cytat: myszka
Stracisz swoje prześcieradełko z otworkami na oczy, Duszku  :P

 :lol:  :lol:  :lol:
Świeżo wyprane prześcieradełko... :lol:
Zapisane

Duszek

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #156 : 2003-03-08, 20:50 »
:cry:  :cry:  :cry:  Ja byłem grzeczny ...   :cry:  :cry:  :cry: nikomu krzywdy nie zrobiłem ...   :cry:  :cry:  :cry:
A wy takie duże ...   :cry:  :cry:  :cry: chcecie mnie bić ...   :cry:  :cry:  :cry:  straszycie mnie ...
To się nazywa znęcanie psychiczne nad dzieckiem !!!  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Harry Potter
« Odpowiedź #157 : 2003-03-08, 20:54 »
Duszek, bo Cię oskarże o psychiczne maltretowanie modów  :grr:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Trinity

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #158 : 2003-03-08, 20:55 »
E tam... zaraz znęcanie...
Mała reprymenda i tyle. :chytry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Harry Potter
« Odpowiedz #158 : 2003-03-08, 20:55 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Harry Potter
« Odpowiedź #159 : 2003-03-08, 20:58 »
Cytat: Kinga
E tam... zaraz znęcanie...
Mała reprymenda i tyle. :chytry:


Kto kogo ma zreprymendować  :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Duszek

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #160 : 2003-03-08, 20:59 »
To nie walka ... to jakiś sąd złych Myszek ... nad biednym dzieciaczkiem ... niczego nie winnemu ...  :cry:  :cry:  :cry:
Zapisane

Trinity

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #161 : 2003-03-08, 21:00 »
Jak to kto kogo...?
Mychy Duszka.
Mój post miał być tuż po poście tego dzieciaka, tylko Ty się ze swoim wstrzeliłaś pomiędzy. :P  ;)
Zapisane

myszka

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #162 : 2003-03-08, 21:03 »
Duszek, nie nad dzieciaczkiem. Nad UPIOREM. To różnica.  :P
Zapisane

Duszek

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #163 : 2003-03-08, 21:11 »
Ja chyba lepiej wiem czy jestem Upiorem czy Duszkiem ...
Więc jestem malutkim Duszkiem ... dzieciątkiem ...
Ja sie poskarżę tacie i mamie ... oni was w nocy nawiedzą ... i będą czekałli na was ... na wasz marny żywot ... taki delikatny ... i ulotny ...
Zapisane

Axel

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #164 : 2003-04-16, 20:57 »
Cytat: myszka
[..]

PS.Aleksja, a ileż oni mają lat? Po 13? Moim zdaniem za bardzo robią z nich "starych malutkich", a z Emmy W. przedwcześnie kreują seksbombę. Przecież to jeszcze dzieci  :?


Dokładniie :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Harry Potter
« Odpowiedz #164 : 2003-04-16, 20:57 »

Axel

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #165 : 2003-04-16, 21:03 »
Cytat: Aleksja
Mam artykuł z jakiejś strony o tym co powiedział Papież na temat Harrego :) Przeczytajcie
"Dziś, 3-ciego lutego 2003 roku radio Watykan ogłosiło, że Papież i kardynałowie uznali Harry'ego Pottera za książkę chrześcijańską od początku do końca. Zaakceptowali Harry'ego Pottera i wysłali apele do szkół i kościołów, przewciwne książkom o Harry'm Potterze. Papież dziś powiedział: Harry Potter jest niesłusznie osądzony za książkę praktyk satanistycznych. To te przygody pozwalają dzieciom spotkać się ze złem by mogły potem z nim walczyć. Harry jest dowodem miłości dzieci Bożych, którym jest także J.K.Rowling. To ona usyskała Boski dar przemawiania do dzieci i wpajania im wszelkich prawd i mądrości, często z pisma świętego." - Papież Jan Paweł II
No nareszcie już księża nie beda go sie czepiać  :wink:


Jak zapytałam xiędza co myśli Kościół nt hp.. :roll: (powiedziałam ze przeczytalam w necie ze papiez uwaza to na dobre)
Powiedział:a czytałaś to w katolickiej gazecie?, słyszłaś w katolickim radiu?


ale dlaczego nie?
Bo tak są wskazówki jak posługiwać się magi
Zapisane

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #166 : 2003-04-16, 21:42 »
Ja przeczytałam wszystkie częsci po dwa razy.

Moja mama uważała że to beznadziejne, że ona się do tego nie dotkinie, aż któregoś dnia dała mi pienążki i powiedziała żebym poszła jej drugą część kupić bo ona już te dwie co są w domu przeczytała...
Mało wtedy że śmiechu nie padłam    :)
Zapisane

Kiara

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #167 : 2003-04-17, 20:24 »
Harry Potter...

Oczywiscie czytalam wszystkie czesci. Jak dla mnie - za malo czytania ;) 1 zajela mi 2 godziny, 2 dokladnie tyle samo, trzecia czytalam przez 4 godziny a czwarta meczylam przez 3 dni - spoko, z przerwami ;)

Sporo mi jednak w tym świecie brakuje. Po pierwsze - ni to SF, fantasy tez na pewno nie. Pewien brak zdecydowania, sporo niedomowien i pewne sprzecznosci. Jak na ksiazke tego pokroju, jest to swiat zbyt plytki i przewidywalny. Cala magia skondensowana do poziomu prostego okultyzmu w nienajgorszym tego slowa znaczeniu. Postacie o standardowym charakterze i pokroju. "Wszystko to gdzies bylo" - trojglowe psy, jednorozce, latajace miotly... Dopiero w trzeciej czesci pojawilo sie cos, co, poza kilkoma nazwami wlasnymi, bylo naprawde wytworem wyobrazni Rowling (vide: dementorzy jako tacy), do samej trzeciej czesci Rowling czerpala tylko ze znanych postaci - druzgotki, hipogryfy, chochliki, gobliny - BTW., wszystko "eksportowane" z uogulnionej mitologii staroceltycko-slowianskiej. Czytajac o dementorach przed oczami staja mi Ulairowie z ich Czarnym Dechem (alez skad, Rowling wcaaaale nie czytala LotRa!), kropka-w-kropke... Pierwsze dwie czesci HP pozwalaja na bezprecedensowe rozumienie wszystkich watkow w powiesci. Wszystko to sprawia, ze do HP wracam mniej chetnie niz do na przyklad Tolkienowskiego "LotRa". W HP brakuje mi klimatu, jaki cechuje na przyklad "Wladce". Dluzsza praca nad skadinad dobrym pomyslem dalaby nam lepsza wersje "Harrego Pottera".


To jest moje zdanie - pytalisci o opinie, oto i ona :)
Zapisane

kareena

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #168 : 2003-04-17, 22:20 »
a ja HP nie czytalam.. ale skoro sama lubie czytac i tyle ludzi "wciągło" to mnie prawdopodobnie tesh... ale nie chce mi sie iść do xięgarni.. :P
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #169 : 2003-04-18, 11:07 »
Cytat: Kiara
Sporo mi jednak w tym świecie brakuje. Po pierwsze - ni to SF, fantasy tez na pewno nie. Pewien brak zdecydowania, sporo niedomowien i pewne sprzecznosci. Jak na ksiazke tego pokroju, jest to swiat zbyt plytki i przewidywalny. Cala magia skondensowana do poziomu prostego okultyzmu w nienajgorszym tego slowa znaczeniu. Postacie o standardowym charakterze i pokroju. "Wszystko to gdzies bylo" - trojglowe psy, jednorozce, latajace miotly... Dopiero w trzeciej czesci pojawilo sie cos, co, poza kilkoma nazwami wlasnymi, bylo naprawde wytworem wyobrazni Rowling (vide: dementorzy jako tacy), do samej trzeciej czesci Rowling czerpala tylko ze znanych postaci - druzgotki, hipogryfy, chochliki, gobliny - BTW., wszystko "eksportowane" z uogulnionej mitologii staroceltycko-slowianskiej. Czytajac o dementorach przed oczami staja mi Ulairowie z ich Czarnym Dechem (alez skad, Rowling wcaaaale nie czytala LotRa!), kropka-w-kropke... Pierwsze dwie czesci HP pozwalaja na bezprecedensowe rozumienie wszystkich watkow w powiesci.


Mi się to właśnie podoba - że nie wymyśliła żadnych latających odkurzaczy, koni z dwoma rogami :| Wszystko to jest nam znane i właśnie dlatego mi się to tak dobrze czyta.
No tak, Rowling korzystała z wielu źródeł, czytałam książkę "Magiczne światy Harrego Pottera" i tam jest wszystko wyjaśnione.
Zapisane

Gerda

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #170 : 2003-04-18, 14:26 »
Cytat: kareena
a ja HP nie czytalam.. ale skoro sama lubie czytac i tyle ludzi "wciągło" to mnie prawdopodobnie tesh... ale nie chce mi sie iść do xięgarni.. :P
a nie możesz po prostu wypożyczyć - nie wydasz kasy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Harry Potter
« Odpowiedz #170 : 2003-04-18, 14:26 »

Axel

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #171 : 2003-04-18, 14:52 »
Cytat: Gerda
[..]

 a nie możesz po prostu wypożyczyć - nie wydasz kasy


bo to chyba nie chodzi o to Ci sie nie chce isc, tylko ze nie che Ci sie wydac kasy...
Zapisane

kasia

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #172 : 2003-04-18, 14:53 »
A jak już ta o kupowaniu mowa... Kto zamierza kupić V tom w wersji oryginalnej (w końcu będzie pół roku wcześniej) ??
Zapisane

Saba

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #173 : 2003-04-18, 14:57 »
Ja na pewno. Umarlabym chyba czekając na tłumaczenie :) :) :)
Zapisane

milka004

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #174 : 2003-04-18, 17:30 »
Wam to dobrze ja sobie sama nie przetlumacze...
Zapisane

Gerda

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #175 : 2003-04-18, 17:36 »
spoko Axel, źle to zrozumiałam  :lol:  :lol:  :lol:  
Zapisane

kareena

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #176 : 2003-04-18, 19:29 »
co do wcześciejszych postów (Gerda i Axel) - forsy na HP jeszcze mi starczy, ale ja po prostu jestem leń i tyle.. ;) i tak cud że poszłam specjalnie po rzeżuchę ;)
Zapisane

Axel

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #177 : 2003-04-18, 20:22 »
Wiosna, Święta za pasem, lenia wygonić z siebie trzeba!!
A jak na pocztę dojdziesz/dojedziesz to polecam coś..:zebys cztery razy nie chodzila :wink:
http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/strona.towar?oferta=250708&zet=dytsngpisfhvwieskxthygrerwtqke&ret=wys23391876
 :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Harry Potter
« Odpowiedz #177 : 2003-04-18, 20:22 »

kareena

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #178 : 2003-04-18, 21:30 »
hehe, thx :) ale chyba jednak poproszę mamusię "wiesz, jak bedziesz przechodzila obok to kup mi to i owo.." :lol:  no zartuję oczywiscie.. kiedys sama kupie HP.
Zapisane

Axel

  • Gość
Harry Potter
« Odpowiedź #179 : 2003-04-19, 10:13 »
Jak Rowling napisze już wszystkie części?
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 27 zapytaniami.