Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu

Autor Wątek: jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]  (Przeczytany 14899 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #90 : 2005-03-29, 16:45 »
nie wiem po co zamykać, temat jest ważny, może wiecej osób zacznie myśleć bardziej o dobru zwierząt iż o swoim własnym samopoczuciu.
Zapisane

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #91 : 2005-03-29, 17:26 »
Temat zakonczyl swoja role :?
 tak moze opowiedz o Szkodliwej koniczynie  :roll:  i twojej swince  dbałas o jej zdrowie :roll:

 sytuacja bywa czesto wazniejsza od dobra zwierzaka :?  chyba ze ty  nie masz zadnych spraw wazniejszych od  zwierzat.. uwierz u kazdego one kiedys sie pojawia u ciebie tez tylko  otwarcie o tym na fortum nie napiszesz .... inny woli napisac dowiedzec sie i  podjac decyzje :o
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #92 : 2005-03-29, 18:15 »
Kira, nie mówi mi o moim prywatnym życiu, bo kto jak kto ale ty o nim wogóle nie masz pojęcia. Mam jedną sprawę ważniejszą niż zwierzęta - rodzina. A to co się pojawi.... ty masz tu naprawdę niewiele do gadania  :roll:

A zauważ, że śwince koniczynę podałam nieświadomie i robiłam wszystko, żeby ją uratować. Ty pewnie uśpiłabyś ją na dzień dobry....  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedz #92 : 2005-03-29, 18:15 »

MrówkA

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #93 : 2005-03-29, 18:24 »
Cathy... widzisz .. dla ciebie rodzina jest wazniejsza od zwierzakow.. a jak ja powiedzialam o pogrzebach w mojej rodzinie, to mialas to w dupie... dla mnie rodzina tez jest wazniejsza, wiec nie naskakuj juz na mnie... wszyscy woleli dac na pogrzeb i pomnik zmarlemu(nie mowiac juz o tym, ze poprzedni nie ma jeszcze grobu:() niz mnie na szczura... ty tylkko eidzisz wlasny nos... wiec juz skonczcie ta rozmowe, bo ona nie jest na temat, ktory i tak juz sie skonczyl ...  :grr:

kloccie sie na pw albo gg...  :grr:  :?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #94 : 2005-03-29, 18:28 »
Mrówko, panuj nad sobą. Może valium co?  :roll:

heh, dobre sobie, no tak pomnik. Rzeczywiście szczytny cel....
ja rozważałam np. chorobę rodziny, a nie postawienie kawałka kamienia, dla swojej własnej satysfakcji. Zmarłego to i tak zbytnio nie ucieszy....

A to, że widzę własny nos.... no cóż, widzę, trudno go nie widzieć, wzrok mam jeszcze dobry.
Zapisane

MrówkA

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #95 : 2005-03-29, 18:36 »
no wiesz co !! to moze kogos z twojej rodziny pochowajcie i nie postawcie mu grobu ...  :grr:
Zapisane

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #96 : 2005-03-29, 18:38 »
tak dziecko z ciebie wychodzi .... :roll:  n naprawde nie wiesz ile to kosztuje  :roll:  nie mow ze pomnik ... wszystko kosztuje  wokol pomnika  ... msza kwiaty .. nie chodzi o samopoczucie zmarlego tylko  o pamiec i uroczyste pozegnanie  ( minimom  5 tysiecy ale mozliwe ze znacznie wiecej ...) sa choroby ktore kosztuja  miesiecznie powizej 2 tys złtych na leki  :?  w takiej sytuacji tez leczenie bylo by wazniiejsze od  szczurka :roll:
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #97 : 2005-03-29, 18:41 »
o nieee to już przesada!!!
Cathy- twoim zdaniem postawienie grobu to jest coś nie waznego?????????????
Chyba ty byś nie chciała aby twoja rodzina nie miała grobów bo ty byś wolała dać pieniążki na szczurka który pozyje sobie jeszcze mże rok albo mniej... Ja nie wiem co by myśleli moi rodzice gdybym takie coś napisała!!!! Pewnie by pomyśleli że oni nie będą mieli dobrego pogrzebu ani nagrobka bo wole dać na zwierzaczka!!
Dajmy sobie spokój-ZWIERZAKI NIE MUSZĄ być ważne w naszym życiu - to nie ludzie!!
A że lubimy zwierzaki to nieznaczy że mają być ważniejsze od naszej rodziny ablo przyjaciół!!!!
Moja prawda jest TAKA

Cathycash

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #98 : 2005-03-29, 18:56 »
0Aisha0 - u mnie w rodzinie nie stawia się pięknych, marmurowych pomników, jeżeli o to pytasz. A jeżeli o to chodzi to jest coś w rodzaju funduszu pogrzebowego heh. Wszystkie koszta za pochówek są zwracane, jeżeli człowiek jest ubezpieczony.

I szczerze mówiąc mało mnie to obchodzi czy będę miała pomnik marmurowy czy pozłacany czy łaciaty. Naprawdę NIC mnie to nie obchodzi, nie jestem aż taką cholerną materialistką, żeby kupować sobie super miejsce na cmentarzu, by sąsiedzi mogli robić sobie tam pielgrzymki  :roll:

Boż... dzisiejsza młodziesz.... gdzie wyście się uchowali tacy materialiści?  :roll:
Ale koniec off  topica.

Cytuj

Dajmy sobie spokój-ZWIERZAKI NIE MUSZĄ być ważne w naszym życiu


No pewnie że nie muszą, to po co je hodować? dać im cierpieć tylko dlatego że jest się na tyle nieodpowiedzialnym by pomyślec o pieniądzach wcześniej?  :roll:
 
I naprawdę nie jestem tu po to żeby ubolewać nad zmarłymi krewnymi Mrówki - nie maja sprawa, mogę tylko złożyć kondolencje. Sprawa dotyczyła SZCZURA. S-Z-C-Z-U-R-A, nie dociera?
Zapisane

Forum Zwierzaki

jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedz #98 : 2005-03-29, 18:56 »

MrówkA

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #99 : 2005-03-29, 19:14 »
grubo sie mylisz.. bo nie wszystkie koszta sa zwracane i nawet najskromniejszy pomnik czy grob kosztuje duze pieniadze...  :grr: .. i na pewno nie mamy marnurowych pomnikow... jej .. jaka dziecinada ... masz racje cathy .. idz lepiej sobie wykop dolek w lesie i poinformuj bliskich, ze tam chcesz lezec, zeby zwierzeta mialy dobrze z kasy jaka by wydali na twoj pogrzeb...
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #100 : 2005-03-29, 19:20 »
Spoko ale jakoś nie jest mi zal tego szczurka bo jakoś się do niego nie przywiązałam nigdy go nie widziałam ale
jednak żal mi jest właścicielki że musiała zadecydować o losie swojego ''przyjaciela''
Nie odbierzcie tego źle ale jakby mi było zal szczurka to by szczurek musiał umierac w jakiś męczarniach wtedy było by mi go żal ale tak na szczęście nie jest-ja jestem bardzo przywiązana do swojego chomika i sobie takiego czegoś nawet sobie nie wyobrażam jednak nie wiem jakbym postąpiła-
Mrówka niedenerwujmy się zresztą to tylko jeden głos za którym nikt nie stoi i nie trzeba się tym martwić :D więc lecimy na wakacje i odpoczywamy- bo od takich MROCZNYCH gadek można zapaść się po ziemię i wykopać sobie dołek i jak to zrobiła jakaś zwariowana staruszka przeznaczyć cały swój majątek kotu :roll:

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #101 : 2005-03-29, 22:14 »
ja powiem tak  ja  lubie ziwrzaki w pewnym sensie je kocham ale pieniedzy z  czyjegos  pogrzebu nie wzieła bym na operacje szczurka :roll:  jednak jesesmy milosnikami ale do pewnego stopnia jak tak najezdzasz  na animal planet  na serialu pogotowie dla zwierzat czesto sa przypadki  gdzie operacja psa jest bardzo kosztowna i  włascicelom  wrecz zaleca sie uspienie by pies nie cierpiał  bo długo nie pozyje   bez operacji - to  nie jest moze walka ale nie jest to smierc w meczarniach i tak SZCZUREK zyl   pelnia zycia u mrówki  i nie skonczyl zycia samotnie  :roll:  jestem pewna ze gdy by mrówka nie byla w  trudnej sytuacji bez kasy   zrobila by ta operacje gdy by szczurkabyla mlodsza  .. i silniejsza .
 ja sadze ze gdy by cierpiało kolo mnie zwierze a ja bym biernie  bez reakcji tylko mogła patrzec z roznych powodów :?  czekałaby go smierc  to samo zwierze wolało by   usnac  niz czekac i sie meczyć
 :roll: oczywiscie zalezy w jakim stanie i ile mogł by czekac na pieniadze
 szczurki zazwyczaj zyja do 3lat  trzeba tez racjonalnie pomyslecz czy  jest sens inwestowac 200 złotych w szczurka dla kiku dni zyciia :roll:  bo po 2 latach to    zycie jest krótkie
Zapisane

Agata:)

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #102 : 2005-03-29, 22:41 »
Ej, dziewczyny, nie ma sensu się kłócić... A już napewno roważać, czy ważniejszy jest pomnik czy zwierzak... To przecież bez sensu, a i tak każdy ma swoje racje i inny podział wartosci.. A to forum nie służy do obrażania się, kłótni i wyzwisk, tylko do pomocy i wymieniania się informacjami o zwierzakach. Tyle, przestańcie już się kłócić....
Zapisane

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #103 : 2005-03-29, 22:56 »
koniec miał nastapic 2 strony do tyłu :lol:
Zapisane

Cathycash

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #104 : 2005-03-30, 06:44 »
Ja tylko chciałam dodać, że dla szczura, pół roku życia to kupa czasu. A w postach Mrówki można się doczytać, że ogon miał 1,5 roku a nie 2,5.
Przecież półtora roku to połowa życia dla szczura! Ja wiem, ludzie tak na to nie patrzą, ale może postawcie się w sytuacji ogonka?
Zapisane

Forum Zwierzaki

jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedz #104 : 2005-03-30, 06:44 »

M-ajka

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #105 : 2005-03-30, 17:56 »
Czy Ty dobrze się czujesz Cathy? Przecież Mrówka pisała, że szczurka ma 2 lata - to po pierwsze. Po drugie - nowotwór był złośliwy. Po trzecie - Dziewczyna miała 4 pogrzeby w rodzinie... Po piąte - święta, a one też wymagają pieniędzy. Po szóste - brak kasy - Czy Twoim zdaniem Mrówka miała pójść na ulicę, żeby zarobić??? :roll:
Zapisane

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #106 : 2005-03-30, 18:00 »
Cytuj
Czy Twoim zdaniem Mrówka miała pójść na ulicę, żeby zarobić???  
chyba własnie powinna żebraz  o kase.... ona by staneła pod Tesco i zbierała :roll:  nie kazdy mam na to szas  im czlowik straszy tym  wiecej spraw na glowie
Zapisane

ngL

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #107 : 2005-03-30, 18:05 »
Kira - wybacz, ulotki... często nieograniczony czas pracy, można wybrać sobie porę.
Im człowiek starszy? No ja rozumiem... że praca, dzieci, obiad ... tyle zajęć, że nie ma czasu na internet... takie to życie paskudne :)
Zapisane

M-ajka

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #108 : 2005-03-30, 18:06 »
Napiszę już to co wcześniej pisałam, a mianowicie: Ludzie nie chcą dać nawet na chore dzieci kasy, a co dopiero na chore szczurki... Pozatym jeżeli hoduje się zwierzaki to takie decyzje są nieuniknione... A przecież cała rodzina nie może głodować, żeby tylko nazbierać na operację...
Zapisane

ngL

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #109 : 2005-03-30, 18:07 »
Nie, cała rodzina nie może głodować, dlatego cała rodzina powinna się zastanowić zanim zabierze do domu zwierzaka. Co dwie głowy to niejedna, prawda?

Nie sądzę, żeby cała rodzina głodowała przez 200 zł na operację. Rozumiem, że pogorszy to budżet ale zbyt koloryzujesz.
Zapisane

M-ajka

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #110 : 2005-03-30, 18:09 »
Ojejku... Dobrze wiesz, że nie o to tu chodzi ngL...
Zapisane

Forum Zwierzaki

jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedz #110 : 2005-03-30, 18:09 »

ngL

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #111 : 2005-03-30, 18:10 »
Wiem. Ale niestety wiem też, że Mrówka już jest "w drodze" do wzięcia kolejnych ogonków.
Dlatego szlag mnie jasny trafia bo NIC na to poradzić nie mogę. Zachorują - znów będzie płacz i lament a może też i brak kasy poraz kolejny. Nie toleruję braku wyobraźni w AŻ TAK egoistycznym podejściu "posiadania" zwierząt.
Zapisane

M-ajka

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #112 : 2005-03-30, 18:15 »
ONA MIAŁA 4 POGRZEBY I DLATEGO NIE MOGŁA URATOWAĆ OGONA! DOTARŁO?
Zapisane

ngL

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #113 : 2005-03-30, 18:17 »
Nie jestem ślepa, czytałam to już nie raz a Ty jesteś kolejną która trąbi o tym w kółko. Myślisz, że jak napiszesz capsem to zdanie zmieni znaczenie?
Rozumiem, że miała 4 pogrzeby.
Nie rozumiem natomiast po co bierze kolejne ogony, skoro rodzina dalej nie ma pieniędzy, dotarło? Bo jeśli nie to przykro mi ale jaśniej napisać się nie da...
Zapisane

M-ajka

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #114 : 2005-03-30, 18:20 »
Ale niedługo się z tego wygrzebią... Ale ty pewnie byś wolała żeby te ogony pocieli na kawałeczki w laboratorium, prawda :grr: ... Ludzka bezmyślność...
Zapisane

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #115 : 2005-03-30, 18:23 »
ja jeszcze zaz tak stara nie jestem ale  mrowka długo na necie nie siedzi :roll: i pozatym  szuka pracy.. :? ma malo czasu wolnego
Zapisane

ngL

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #116 : 2005-03-30, 18:25 »
Bezmyślość to brać stworzenia do domu i skazywać je na cierpienie w momencie, kiedy chorują a pieniędzy jest brak, żeby wyleczyć.
W laboratorium szczury mają opiekę weterynaryjną na miejscu.
Bezmyślność to także wizja nastolatków, którzy uważają, że uratują świat własnym egoizmem vide "wezmę zwierzaka bo tak będzie mu lepiej" a prawda jest taka, że tak to widzisz bo tak Ci z tym wygodnie,, w rzeczywistości WSZYSCY bierzemy zwierzęta DLA SIEBIE bo inaczej byśmy ich niue brali.
Chcemy im pomóc ale nasza pomoc jest niestety interesowna w postaci egoistycznej chęci posiadania. Jakkolwiek byś na to nie patrzyła - Twoje podejście na zasadzie "najpierw wezmę a potem pomyślę" jest conajmniej niepraktyczne.
Zwierzęta powinny brać osoby wyłącznie z zapleczem finansowym.

Ps: Zanim zwierzę w laboratorium zostanie pocięte - zostaje humanitarnie zabite (znaczy uśpione), widzisz jakąś różnicę między humanitarnym uśpieniem a męczarnią szczura, bo opiekun nie ma pieniędzy na operację i waha się przedłużając cierpienia szczura, gdy ten cierpi? Ja widzę.
Zapisane

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #117 : 2005-03-30, 18:27 »
Cytat: ngL
Nie rozumiem natomiast po co bierze kolejne ogony, skoro rodzina dalej nie ma pieniędzy, dotarło? Bo jeśli nie to przykro mi ale jaśniej napisać się nie da...
nieporownoj  wydatkow jedzeniowych wypasrzenia do  opercji za 200 zł nasz wyzywienie dla 2 szczorow na  1 rok :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedz #117 : 2005-03-30, 18:27 »

ngL

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #118 : 2005-03-30, 18:28 »
To nie ja dokonałam tego porównania tylko M-ajka. Ja do porównania się wyłącznie odniosłam. Czytaj Kiro uważniej.
Zapisane

Kira

  • Gość
jaka to choroba.. ?? :( [dot.szczura]
« Odpowiedź #119 : 2005-03-30, 18:29 »
"W laboratorium szczury mają opiekę weterynaryjną na miej :? scu." tak i sa krojone na miejscu lub   karmione swinstwami fajne zycie
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 28 zapytaniami.