Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Witam!  (Przeczytany 1031 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Individuality

  • Gość
Witam!
« : 2005-08-13, 20:24 »
No cóż - warto by się przywitać   :tuli:
Mam na imię Olga i pojawiłam się tu głównie ze względu na świnki morskie - choć pasjonuje mnie równie bardzo kynologia. Ale zacznę od świnek  :jupi2:
Pierwsza, która pojawiła się u mnie w domu, to "zwykła", gładkowłosa świnka, której dałam na imię Bajka (właśnie biega po pokoju). W tej chwili ma ona już 4 lata. Jest wielkim żarłokiem i świnką-klikerowcem  :jupi2: a po za tym, jest moją wielką przyjaciółką  :mrgreen:
W tym roku zjawiły się u mnie dwie kolejne świnki. Zafascynowałam się nimi od razu - z wyglądu (bo są istne pluszowe misie !  :kocham: ) ale także z powodu ich pochodzenia.
Są to świnki z rodowodem z prawdziwych hodowli. Do Polski pierwsze rasowe świnki zostały sprowadzone dopiero w marcu tego roku, choć na zachodzie, a nawet na wschodzie są one znane już długo, długo...  :oops: Postanowiłam podjąć się ich hodowli. No tak. Nie wspomniałam, jakiej są tej przecudownej rasy  :kocham: są to CH Teddy, czyli Szwajcarskie Teddy. W Polsce znajomość ras świnek mieści się w przedziale <gładkowłosa, rozetka, angorska-peruwiańska>, a tymczasem ras jest... od groma i trochę  :oops: (coronety, sheltie, texel, US Teddy...).
Moje CH Teddy to Amaretto FIRST KISS - w domu Kiss (samiczka z 1. miotu rasowych świnek w Polsce) i Baselbieter DANDY - Dandy (imp. ze Szwajcarii, jak na razie to jeszcze dzieciak :) ). Tu "u nas" są jeszcze 3 inne Teddy - LADY IN RED Sabine's - Red, Amaretto FIRST Love - Love i Baselbieter BANDIT - Bandit. Świnki te są własnością koleżanki za płotu, która zaraziła się ode mnie miłością do tych sudnych zwierzaków  :kocham: będą oczywiście wykorzystywane do hodowli.
Czemu tak się rozpisuję na ten temat... bo osobiście jestem przeciwna sprzedaży zwierząt w sklepach, jak produktu... (inbred, często złe warunki i niewiedza sprzedawców, choroby, brak kontaktu z "domem" i ludźmi we wczesnym dzieciństwie maluchów, świnki od rozmnażaczy, brak kontaktu z hodowcą i choćby zerknięcia na rodziców...).
Tu wklejam fotkę świnek ("porządnych" fotek Bandita i Dandy'ego na razie nie mam):
od lewej: Kiss, Red, Love i Bajka


Oprócz świnek w domu królują psy  :tuli:
Suka hovawartka - Mł.CH.PL BOUNTY Queen Elsa (imp.CZ) i owczarek szetlandzki SWAN SONG z Cerne Hlasky (imp.CZ), w domu Clyde:)
Cenię te rasy za ich naturalny wygląd, wielką chęć do pracy, kontaktowość i sportowe walory :)
Clyde:


Bounty:


Warto też wspomnieć o greckiej żółwicy, która zawsze łypa okiem ze swojego terrarium na to, co piszę  :mrgreen: Żółwica ma na imię Frania, jednak przyjęło się, że to po prostu F...  :lol:
Jest również niewielkie akwarium.

No... to by było na tyle :) serdecznie witam wszystkich na forum!
Zapisane

Pinka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1787
  • DZIEKI KITKO:*
Odp: Witam!
« Odpowiedź #1 : 2005-08-13, 20:29 »
witam..../.GUTENTAG....miłego pisania na forum :)
Zapisane
..... infde...

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Witam!
« Odpowiedź #2 : 2005-08-13, 20:50 »
witaj,
 cieszę się że zawitałaś.
 Kocham świnki, żółwiki i rybki...psy.....no dobrze, niech im będzie...tyż kocham.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Witam!
« Odpowiedz #2 : 2005-08-13, 20:50 »

Ukash

  • Gość
Odp: Witam!
« Odpowiedź #3 : 2005-08-13, 22:47 »
witam:) Fajne zwiezaczki:) (ładna rodzinka:))
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: Witam!
« Odpowiedź #4 : 2005-08-14, 14:48 »
Witamy na FZ! ;)
Masz piękne zwierzaki! :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Witam!
« Odpowiedź #5 : 2005-08-15, 12:05 »
Witaj :wink: masz śliczne zwierzaki, zwłaszcza świnki morskie :kocham:
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 23 zapytaniami.