Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Niezdecydowane żółwiki: co robić???  (Przeczytany 1610 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gitek: Miłośniczka żółwi

  • Gość
Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« : 2006-03-08, 18:43 »
Moje żółwiki są niezdecydowane tzn.
Najpierw chcą wyjść z akwarium, a
jak je wyciągnę to uciekają pod biurko,
albo chcą wracać do akwarium.
Co mam z nimi zrobić?????????????????
Zapisane

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #1 : 2006-03-09, 15:23 »
Zrobić im wyspe w akwaterrarium
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #2 : 2006-03-09, 16:00 »
hmm... jeżeli nie mają to sie nie dziwie, ale nic nie wiadomo, moje żółwie miały wyspe i lubiały wychodzić z akwaterra, nawet im zrobiłam pod moim biurkiem plaże :P

polożyłam folie na dywanie, następnie nasypalam na to piachu i kamyczków, mialy ogrzewanie z lampki, no i do piachu wbilam miske z wodą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedz #2 : 2006-03-09, 16:00 »

Gitek: Miłośniczka żółwi

  • Gość
Niezdecydowane żółwiki: co robić?
« Odpowiedź #3 : 2006-03-10, 16:31 »
Mają bardzo dużą i przestronną wyspę!!!
Z tą plażą pod biurkiem to dobry pomysł!!!
Trochę się martwię o moje żółwiki.
A tak przy okazji mają na imię: Kajtuś i Klemens :roll:
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #4 : 2006-03-11, 20:05 »
Jakie duże jest pomieszczenie żółwi, a jakiej same żólwie?
Nie należy wyciągać żółwi ziemnowodnych i puszczać ich po domu, to bez sensu. Nie chodzą one dla rozrywki, a wystawianie ich na otwartą przestrzeń bez możliwości odwrotu do wody to duży stres. Żadne plaże pod biurkiem!
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #5 : 2006-03-11, 21:57 »
nierozumeim czemu nie plaze?? :roll: nie było przeciągów, woda pod dostatkiem... dla mnie to nie jest żaden głupi pomysł :roll:

Gitek napisz jaki litraż masz w akwa, wymiary, ile lat mają żółwie.
No i niewiem czy to nie jest tak że one skaczą po szybach jak cie widzą? np. z samego rana jak wstajesz po dlugiej nocy... jeżeli tak to znam na to odpowiedź :D poprostu żebrzą jedzenie, albo się cieszą z twojej obecności :P
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #6 : 2006-03-17, 15:44 »
wystawianie ich na otwartą przestrzeń bez możliwości odwrotu do wody to duży stres. Żadne plaże pod biurkiem!
Wydaje mi się, że można wypuszczać żółwie przecież one w naturalnym środowisku żyją na dużych przestrzeniach i też potrzebują miejsca do rozprostowania kości, a jeżeli żółw jest do nas przyzwyczajony i do pewnych miejsc w domu to nie jest to dla niego duży stres. A im więcej ma z nami kontaktu tym robi się odważniejszy.
Zapisane

Gitek: Miłośniczka żółwi

  • Gość
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #7 : 2006-03-17, 16:22 »
Nie chodzą one dla rozrywki, a wystawianie ich na otwartą przestrzeń bez możliwości odwrotu do wody to duży stres. Żadne plaże pod biurkiem!
 
Ja myślę, że one się jednak cieszą, gdy mogą wyjść na wolną przestrzeń, bo jak wsadzam je z powrotem do akwa, to wchodzą na kamień i próbują wyjść :P
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #8 : 2006-03-18, 09:38 »
Chodzenie po suchej, za zimnej podłodze o nienaturalnej dla żółwia fakturze i jeszcze do tego noszenie w rękach to nic specjalnie dobrego dla żółwi.
Potrzebują przestrzeni i w hodowli. Jakie to są żółwie, jakiej wielkości, i jakie duże jest ich terrarium?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedz #8 : 2006-03-18, 09:38 »

Gitek: Miłośniczka żółwi

  • Gość
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #9 : 2006-03-19, 18:18 »
1. Podłogę mają ciepłą
 :oops:
2. Są to żółwie wodno-lądowe, ostrogrzbiete,
żółtolice.                                                   
3. Jeden ma 12cm, a drugi 9,5 cm.
4. W kwietniu kupuję im nowe, 112l akwarium.:roll:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #10 : 2006-03-19, 18:19 »
mi sie wydaje że takie akwa na dwa żółwie jest za małe 112l, prędzej na jednego.
Zapisane

Gitek: Miłośniczka żółwi

  • Gość
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #11 : 2006-03-19, 18:22 »
Większe akwa mi się do pokoju nie zmieści!!!!!!!!!
Narazie to im wystarczy, ponieważ często je wypuszczam na podłogę, albo bawię się z nimi na podłodze:-)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #12 : 2006-03-19, 18:25 »
ale... no cóż... to po co brałas dwa żółwie jezeli wiedziałaś że sie niepomieszczą... jak ci duże urosną to co zrobisz? minimum dwa żółwie powinny mieć 200l i w góre.
Zapisane

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #13 : 2006-03-19, 21:33 »
To znaczy ostrogrzbiete ( Graptemys kohnii) czy żółtolice ( Trachemys scripta troostii)? I jakie duże mają pomieszczenie TERAZ?

Dla 2 ostrogrzbietych pomieszczenie nie może być mniejsze niż 100 x 40 cm, dla 2 żóltolicych - przynajmniej 120m x 60 cm, i to są wartości absolutnie minimalne!. A wypuszczanie na podłogę to niepotrzebny stres i ryzyko przeziębienia, żadna to przyjemność dla żółwi i w żadnym razie nie rekompensuje im to zbyt małego pomieszczenia.Przestań to robić, do zabawy są zabawki, a nie żółwie.

Niestety żółwie mają znaczne wymagania lokalowe i należy o tym pomyśleć ZANIM kupi się jakiegoś. Inaczej po prostu kolejny żółw trafi do zoo, gdzie go wcale nie chcą, bo mają już takich samych 500, do sklepu, albo będzie się tułał po przypadkowych ludziach czy męczył się w zbyt małym pomieszczeniu. Ja między innymi z powodu braku miejsca skupiam się na wężach i małych jaszczurkach, żółwie sobie odpuściłem na razie.
Zapisane

Gitek: Miłośniczka żółwi

  • Gość
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #14 : 2006-03-20, 18:58 »
1. Przepraszam bardzo, ale moich żółwi na pewno nie oddam do zoo!!!!!!!!!! :motz:
2. Pomyślałam zanim kupiłam żółwie i bardzo mi na nich zależy!!!!!!!!!!!! :cmokkk:
3. Każdy żółw MUSI być wypuszczany chociaż na chwilę, ponieważ w akwarium nie wystarczy im tylko wysepka.
4. Myślę, że 112l akwarium w zupełności wystarczy dla dwóch młodych żółwi ostrogrzbietych, a za rok pomyślę o kupnie nowego, większego akwarium.
5. Akwarium powinno być długie na min. 5 długości największego osobnika w akwarium, a szerokie na min. 3 długości.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedz #14 : 2006-03-20, 18:58 »

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #15 : 2006-03-20, 21:05 »
Żółw nie musi być wypuszczany. Wyjmowanie i puszczanie po podłodze jest dla żółwi nienaturalne i stresujące( choćby dlatego, że przestraszony żółw ucieka do wody- jak ma to zrobić na podłodze ?), nie przynosi im też żadnej korzyści. Lądowym, aktywnym gatunkom owszem, ale najlepiej tak urządzić terrarium, żeby żółw sam mógł z niego wychodzić.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #16 : 2006-03-20, 22:01 »
1. Ja nie pisze abys oddała swoje żółwie do zoo :roll:
2. Jeżeli pomyślałaś to dobrze, ale nie pomyślałaś że nie będziesz miała miejsca w pokoju..
3. A nie lepiej aby miał w akwaterra takie wspaniałe naturalne warunki? oczywiście można wypuszczać, ale musi być bardzo dobra ochrona gada poza terrarium!
4. moim zdaniem nie wystarczy... Piszesz najpierw że nie masz miejsca w pokoju a tu nagle okazuje sie że za rok kupisz im większe.. :roll:
5. Zasady zasadami, moim zdaniem to przestarzale zasady i mozna je sobie wsadzić gdzieś, tym wieksza przestrzeń dla żółwia w terra, tym więcej ma możliwości ruchu i swobody.
Zapisane

Gitek: Miłośniczka żółwi

  • Gość
Odp: Niezdecydowane żółwiki: co robić???
« Odpowiedź #17 : 2006-03-21, 18:47 »
1. Wiem, ale takie odniosłam wrażenie.
2. Pomyślałam o tym, ale na razie myślę, że takie im wystarczy;-)
3. Jest bardzo dobra ochrona gada gdy wychodzi z akwaterrarium.
4. Napisałam, że za rok pomyślę o kupnie nowego akwaterra.
5. Ja i tak zostaję przy swoim.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 25 zapytaniami.